Skocz do zawartości

mgrlukasz

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O mgrlukasz

 • Tytuł
  Niedoświadczony
 1. mgrlukasz

  Instalacja Zbiorcza Modyfikacja Unicable

  Dokładnie tylko moje mieszkanie ma być przepięte na unicable. Jak wytłumaczyłem wszystko instalatorowi to zrozumiał i cena z 7 tys spadła do 500zł za dodatkowy multiswitch w torze sygnału hotbirda. Stracę sygnał z Astry ale z niego praktycznie nie korzystam. Przyszłym tygodniu ma sie tym zająć.
 2. Witam Mam w bloku instalację zbiorczą klasyczną na dwie satelity hotbird i astre jakie są możliwości przeróbki tej instalacji abym miał Unicable do mojego mieszkania? Nie chcę wieszać anteny na balkonie. Instalator który wykonywał ta instalacje nie słyszał o Unicable i dla niego to jest technologia kosmiczna. Wstępnie powiedział mi że trzeba cała instalacje przerobić i koszt 5-7tyś zł Co dokładne było by trzeba zmienić w tej instalacji i jakie by były szacowane koszty? Z góry dzięki za informację.
 3. mgrlukasz

  Mieszkanie od developera, a instalacja satelitarna

  Witam Mam nowe mieszkanie od dewelopera i niestety jest podłączony tylko jeden standardowy sygnał satelitarny. Drugi kabel RG6 niestety nie jest podłączony do telewizji satelitarnej i nie ma takiej możliwości (info od dewelopera) Znalazłem rozporządzenie budowane według którego drugi kabel ma być łatwo podłączony do switcha satelitarnego. Wytyczne do projektowania i budowy instalacji TV, TV-SAT, LAN i FTTH w budynkach wielorodzinnych zgodnych z Rozporządzeniem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Dz. Ust. Poz. 1289 z dnia 22.11.2012 r. 2.2.c Jeden z kabli RG6 należy zakończyć na panelu krosowym w punkcie styku PS z przeznaczeniem na usługi świadczone przez operatorów TVK, a drugi kabel należy podłączyć do budynkowej instalacji multiswitchowej RTV-2SAT. Należy przewidzieć możliwość łatwego przełączenia kabla przeznaczonego dla instalacji TVK do systemu multiswitchowego lub dosumowania sygnału satelitarnego do kabla przeznaczonego dla instalacji TVK, aby zapewnić możliwość podłączenia tunerów satelitarnych z podwójną głowicą odbiorczą.
 4. mgrlukasz

  Jaki tuner satelitarny?

  Witam Chce kupić tuner satelitarny spełniające poniższe wymagania 1. Działające bez problemu [beep] z Ali.. 2. Nie musi być 4k ale jak dekoder będzie o wiele szybszy to może być. 3. Nagrywanie 2 równocześnie programów i jednej do oglądania. 4. Streaming po LAN-ie 2 niezależnych programów. 5. Fajnie by było jak by był DVB-T . 6. Opcjonalnie możliwość zainstalowanie serwera VPN PPTP. 7. Możliwość montażu dysku hdd w środku Mam w bloku zbiorczą antenę satelitarną. Jeden kabel wypuszczony do mieszkania. Z tego co się dowidziałem jest to UNICABLE I albo wersji II A) Jak wygląda sprawa z podłączaniem przewodu do kilku głowic? Trzeba rozdzielać sygnał i podłączać każda głowice niezależnie? Czy można uruchomić tuner zdalnie poprzez VPN-a i uruchomić transmisje programu? Zastanawiałem się nad modelem VU+ UNO 4K SE ma głowice Dual FBC podobno da się uruchomić kilka nagrań równocześnie tylko czy na nim będzie działało bez problemy [beep]? Czy może coś innego lub tańszego bez 4k polecacie? Z góry dzięki za pomoc.
×