Jump to content

Hyper DX

Users
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Hyper DX

 • Rank
  Niedoświadczony
 • Birthday August 7

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Gostyń
 • Hobby
  Radiofonia, Radiotechnika, Informatyka

Equipment

 • Multifeed
  Brak
 • Receiver
  Pace HDS7241
 • Pay TV Operator
  NC+
 • Package
  Start+

Recent Profile Visitors

676 profile views

About Me

Cześć mam na imię Mateusz i swoją przygodę z radiem zacząłem pod koniec 2015 roku.

 

Początkowo od radia FM w telefonie i wieży Philips MCD712. Antena nie była zbyt ciekawa (kabelek) więc zacząłem z drutu wykonywać różne konstrukcje anteno podobne, odbiór się polepszał. Złapałem nawet Pradziada na 91,3 MHz! Był to mój osobisty rekord DX (202 km), aż do roku 2016, gdy pałeczkę przejeło Chwaszczyno (301 km).

 

W czerwcu 2016 roku zainwestowałem w tuner Sony ST-S311. Od razu poczułem różnice względem Philipsa nie tylko w odbiorze, ale także w dźwięku. Był to po prostu "must have", kiedy myślało się o ulepszeniu instalacji antenowej.

 

W sierpniu tego samego roku na moim dachu zawitała 3 elementowa antena skierowana na północ w polaryzacji poziomej. Tak zaczęły się moje DX-y. Skala zaczęła się zapełniać różnymi stacjami, natomiast wspomniany wyżej Pradziad stał się już stałym gościem na skali, a moim celem był tylko stały odbiór poznańskich stacji. Dzięki tej antenie uzyskałem transbałtyk z RDS (551 km!) i to nie był najdalszy DX!

 

Rok później dołożyłem drugą 3 elementówkę tym razem w polaryzacji pionowej i skierowaną na górę Baraniec. Na niej uzyskałem swój rekordowy DX! RIX FM z Visby 641 km! (do 15.01.2019) oraz inne stacje z tej lokalizacji (na antenie w poziomie) 9.10.2018

 

We wrześniu 2017 roku również zakupiłem mojego mobila (m.in z powodu awarii F100i): Technisat Digitradio 210 (przeznaczenie do DAB+, ale częściej korzystam z FM). Też chciałem spróbować czegoś innego niż stare Sony Eryki ;). Do dziś to radyjko bardzo się przydaje w wycieczkach zdala od domu.

 

W 2017 roku musiałem też wymienić filtry w tunerze na węższe (skala była upchana stacjami).

 

Przez te całe lata poznawałem różne osoby m.in (Szymona z Żar, Konrada z Płocka, Olafa z okolic Gniezna) i wielu, wielu innych. Nauczyłem się wielu rzeczy i nadal się niektórych uczę ;).

 

W roku 2018 zacząłem odwiedzać różne obiekty (Ślęża, Baraniec, Śrem). Chociaż byłem już wcześniej przy Piątkowie i Kominie EC Karolin (2016 i 2017) to wejście na górę dawało jakąś satysfakcje :D

 

W połowie 2018 roku zacząłem korzystać z XDRa w Płocku. Wtedy też kusiło mocno mnie kupno tego tunera, gdy zobaczyłem ceny to jednak podziękowałem i odstawiłem temat na później.

 

Na początku 2019 roku zakupiłem zmodyfikowany już tuner Sony XDR-F1HD tuner marzeń uzyskany wcześniej niż myślałem :). Na nim uzyskałem swój rekordowy DX BBC R3 Wrotham 1155 km!

 

W sierpniu 2019: Zamontowałem wysięgnik do anteny 3 elementowej, antenę logarytmiczno-periodyczną. Wymieniłem wszystkie wtyki na kompresyjne oraz podwyższyłem maszt dla anten UKF.

 

We wrześniu 2019: Pomalowałem maszt, skonstruowałem obejmę kominową, którą też pomalowałem i zamontowałem to wszystko na dachu. Zmieniłem też kierunek pionowej anteny, teraz wiązka skierowana jest na północny-zachód.

 

 

 

 

Kanał YouTube prowadzony od dawien dawna, jeden bandscan ze starego Philipsa. Reszta (z okresu 2014-2016) prywatna lub pousuwana (jakość filmów)

 

Wykaz stworzony w 2016 roku prowadzony od 2 lat. W miare czasu staram się go aktualizować

 

GG:46097799, aby kontaktować się z osobami które je posiadają

 

Facebook: - tylko dla zaufanych ;)

 

Jabber: [email protected]

 

IRC: [email protected]

 

E-mail: ([email protected]) - pytaj o co chcesz, ale bez przesady ;)

 

vSxRyUK.gif

 

×
×
 • Create New...