Jump to content

krzsag

Users
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About krzsag

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

72 profile views
 1. krzsag

  Jakość HD polskich kanałów

  Maksymalna rozdzielczość takiego telewizora to 1366x768p ("p" czyli progresywnie a nie "i" czyli półobrazy czyli z przeplotem) a rozdzielczość SD to 720x576 coś całkiem innego. HD Ready to już bardzo dobra jakość, znacznie lepsza niż SD pod względem ostrości obrazu, ale przede wszystkim kolory są już dużo dużo lepsze. Jeśli chodzi o jakość, to dużą rolę ma przepływność. Niektóre tunery pozwalają odczytać jaka jest przepływność i wtedy staje się bardziej zrozumiałe dlaczego któryś kanał wygląda lepiej niż inny. Ale teraz prawie wszyscy oszczędzają na paśmie i dużych różnic nie ma.
 2. A ja mam taki sposób na jasne tło. Zamknąć pełny ekran w przeglądarce i zwęzić okno przeglądarki. Jak się ustawi jakąś ciemniejszą tapetę na pulpit, to nawet teraz, znaczy wieczorem, nie jest źle.
 3. Nie chodzi mi o to, że ma być czarno, ale że jest jeszcze więcej jasnych elementów niż poprzednio. Zmniejszenie jasności monitora jednak pomaga, było 107 cd/m2 a teraz mam 101 i jest lepiej. Na marginesie dodam, że w oprogramowaniu do miernika dawali kiedyś domyślnie 120. Zresztą teraz pewnie też tak jest, ale aplikacja jest marna, więc od dawna nie używam. Dla mnie to było zawsze za jasno i zmieniałem na 110, ale prawdopodobnie do monitora najlepiej jest ustawiać około setki.
 4. Ja się tylko zastanawiam dlaczego wszyscy, no prawie wszyscy, idą w kierunku wyglądu stron na zasadzie "białe na białym"? Czy tylko mnie bolą oczy od tej żarówki świecącej prosto w oczy? Co zrobić, mam monitor ustawiony na 105 kandeli, ale zmniejszę sobie zaraz na 100. A przecież pamiętamy, jak to kiedyś było, zauważyć można nawet w słynnym Matrixie, że ekran czarny, a literki zielone. A wszystko po to, żeby oczu nie męczyć😎
 5. krzsag

  Włatcy móch

  Dzięki. A wystarczyłoby dokładniej poczytać program TV.......
 6. krzsag

  Włatcy móch

  Ale ja jestem osobą słyszącą i mnie te napisy fqrzają. Będzie kiedyś jeszcze szansa, żeby to obejrzeć w wersji normalnej, tak jak kiedyś? Zresztą nie byłoby tematu, gdyby sobie można było kupić płyty, ale nie można, bo wydali tylko część odcinków. PS. Można sobie oglądać wszystkie odcinki online, wiadomo gdzie (telewizja internetowa na literę i), ale tam jakość jakby nie ta. W każdym razie nie ma napisów. PS2. Telewizja po raz kolejny przegrała z internetem.
 7. krzsag

  Włatcy móch

  Powrócili, ale z jakimiś napisami. Co to ma być, polskie napisy w polskim filmie. O co tu kaman?
×