Skocz do zawartości

evam

Użytkownik
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez evam

  1. może tylko dodam drobiazg doprecyzowujący.

    piszecie o dobrym ustawieniu anteny, warto pamiętać o kącie skrętu konwertera.

    mój problem z tymi kanałami Polsat Sport Premium właśnie na tym polegał.

    antena ustawiona naprawdę idealnie (i niemała - 105 cm), a na tym transponderze kiszka. odbiór w kratkę.

    po wyczerpaniu wszystkich opcji do sprawdzenia (inne transpondery - odbiór perfecto) pomyślałem o wymianie konwertera, ale wcześniej wpadło mi do głowy żeby zmienić kąt skrętu.

    poprawa natychmiastowa i zadowalająca w pełni.

     

    to jest tzw. trudny transponder i wymaga dokładnego dostrojenia wszystkich kolejnych elementów...

     

    pozdrawiam.

    • Popieram 1
  2. Przyznam, że na południu Polski nierzadko słucham SR P2 - przez internet i bloototh na wieżę. Mają bardzo dobry program dla miłośników muzyki klasycznej. Przyjemnie się tego słucha.

    Lubiącym klasykę polecam!

  3. Jeżeli chodzi o Amico to konfiguracja strojenia na pasmo VHF jest prosta. Podejrzewam, że głowica w tym budżetowym tunerze nie jest nadzwyczajnie czuła. Natomiast ustawienia w zgemmie są takie, że tuner przeszukuje całe pasmo VHF i UHF jednym procesem, kanały polskie - tzn. ich częstotliwości - wpisane są poprawnie do pamięci tunera we wszystkich obrazach enigmy - ale tylko 8 MUX jest znajdywany.

    Dziękuję za zainteresowanie!

  4. witam wszystkich!

    Mam problem z tunerem jak w tytule.

    Lokalizacja Nowy Sącz, dvb-t odbieram ze Szczawnicy-Przechyby. Zgemma odbiera tylko Mux-8. Strojenie ręczne czy automatyczne - ten sam rezultat. Pozostałych Mux-ów nie odbiera.

    Instalacja antenowa jest ok., bo na starym Amico combo wszystkie z kolei Mux-y, oprócz właśnie 8, chodzą wspaniale.

    W Zgemmie Open ATV 6.2, który poza tym pracuje wspaniale.

     

    Dla mnie niesamowita zagadka, że akurat ten 8 Mux złapany, a pozostałe niewidoczne tylko dla Zgemmy.

     

    Ktoś może podsunie jakiś trop do rozwiązania?

  5. Wtrącę tylko trzy grosze. Może ktoś z platformy to czyta.

    Jestem - jednym z wielu, o ile się orientuję - użytkowników canal+, korzystających tylko z kart, a nie z ich dekodera, używających kart w więcej niż jednym domu. Nie wyobrażam sobie targania za każdym razem dekodera na działkę, na którą często jeżdżę skuterem. Jeśli nie dostanę modułu, zmuszony będę wypowiedzieć. Pewnie przejdę na smart hd z najtańszym zestawem kanałów, bo śmieci mi nie są potrzebne.

    Moi znajomi z Niemiec zawsze gdy przyjeżdżają do nas zabierają kartę i moduł Skay'a - dostali bez problemu, gdy nie chcieli dodatkowego pudła w domu, posiadając telewizor z tunerem sat i wejściem ci+.

    Konkludując: rozumiem konieczność zabezpieczania treści, ale kompletnie nie rozumiem jak przy obecnym zaawansowaniu technologicznym telewizorów można wmuszać w klientów platform cyfrowych jakieś dedykowane dekodery.

  6. Dziękuję za Twoje zainteresowanie i chęć pomocy - ale tutaj chodzi o najprostszą z możliwych sytuację. Nagrywanie z zaprogramowanego timera, gdy nikt niczego nie ogląda (np. film zaczyna się o 02.00 - przed snem o 22.00 programujesz timer, wkładasz pendriva w tuner i idziesz spać).

    Rzecz w tym że w takich banalnych warunkach nagywa sie materiał zakodowany, chociaż karta jest w modukle dekodującym; a kiedy jest w czytniku (który za pomocą oscama też dekoduje) - nagrywanie z timera również jest zakodowane.

    ja tego nie umiem zrozumieć...

    co tu jest źle?

    pozdrawiam!

     

    po kilku godzinach:

    Znalazłem pewne rozwiązanie - podzielę się, może komuś też się przyda.

    Otóż ponieważ tuner prawidłowo nagrywa w czasie rzeczywistym, tzn. podczas oglądania, postanowiłem spróbować pewnego obejścia: najpierw uruchamiam timer zasilania i ustawiam go na kilka minut przed planowanym nagraniem - co oznacza, że tuner włączy się wcześniej i będzie "chodził" gdy ma się zacząć nagrywanie. Potem ustawiam timer nagrywania na porę, która jest potrzeba - a która twa krócej od czasu wyznaczonego timerem zasilania, tzn. nagrywanie później się zaczyna niż włączenie tunera i ciut szybciej kończy niż zaplanowane wyłączenie tunera. Ten sposób mi próbnie zadziałał: nagranie nie było kodowane.

     

    Krotko mówiąc problem jest taki, że włączenie się tunera w porze rozpoczęcia nagrywania nie uruchamia procesu dekodującego i nagrywa się materiał zakodowany.  Wcześniejsze włączenie się tunera - przed rozpoczęciem nagrywania - uruchamia proces dekodowania.

    Oczywiście to są spostrzeżenia kompletnego laika - opisuję jak to wygląda dla kogoś, kto zupełnie nie rozumie co się dzieje w tym tunerze i rzecz spostrzega tylko na poziomie faktów dokonanych. Proszę zatem o wyrozumiałość...

    pozdrawiam.

  7. Dziękuję za poświęcenie czasu, szczególnie za uwagi dotyczące bezsensowności mojego postępowania.

    Z pokorą przemyślę, niemniej...

    Czy błędnie rozumuję, że skoro tuner ma wejście CI to po to, żeby z niego korzystać jeśli (o zgrozo!!!) ma się to nieszczęście posiadać moduł dekodujący?

    Na czym polega błąd?

    (cyt.: "Warto się najpierw zastanowić co się chce osiągnąć, a później dopiero kupować sprzęt." - obiecuję gruntownie problem przeanalizować, skonsutować, po czym ewentualnie wyrzucić tunery z enigmą na śmietnik - jak już się dowiem, czego chcę)

     

    Po drugie, i jednak ważniejsze: z samą kartą w czytniku, przy zastosowaniu najnowszego oscama, który tę kartę dekoduje - tuner RÓWNIEŻ nagrywa mi materiał zakodowany.

    I co z tym zrobić?

    Image Hyperion 6.4., oscam 11546.

     

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

  8. Witam,

    mam dwa tunery z enigmą - Ax hd 51 i Axas E4hd combo.  Zatem różnią się jakościowo znacznie.

    Niemniej, na obydwóch mam ten sam problem.

    Kiedy nagrywam coś z kanałów nc+ w czasie rzeczywistym, tzn. w trakcie oglądania programu - nagranie (na pendrive) jest ok.

    Kiedy natomiast nagrywam z timera - nie ma nic, ściślej: jest "nagrany" materiał trwający tyle, ile zaprogramowano, ale jest, wydaje mi się,  zakodowany.  "Film" bez obrazu (czerń nieprzenikniona) i bez dźwięku, chociaż ustawienia nagrywania w tunerze w niczym nie są zmienione.

    Używam karty Cameleon z canal+ w module Aston 2.26.

    Na tunerach nie-linuxowych (np. GI Voyager II, Amiko 8260 czy openbox sx4) wszystko natomiast funkcjonuje perfecto - timery działają jak Bóg przykazał i materiał nagrany jest poprawnie.

     

    Dodam, że próbowałem różne image na obu tunerach z enigmą - od OpenAtv do Hyperiona, poprzez Opennfr czy OpenHDF. Zawsze ten sam rezultat.

     

    Ktoś może coś podpowiedzieć???

  9. No cóż, to jest kwestia podejścia. Moduł kupiłem kiedyś, żeby uwolnić się od konieczności poszukiwania różnych softów, czy pluginów takich lub innych. Kupiłem tuner z Enigmą ale też z wejściem CI, żeby po prostu oglądać telewizję bez wielkich kombinacji.

    Rozumiem, że Enigma daje wiele możliwości, ale mnie chodzi tylko o prostą rzecz: żeby za pomocą modułu odkodować konkretne programy. Niczego więcej nie potrzebuję (może na razie?)

    Dlatego trochę dziwią mnie i niepokoją trudnosci na jakie trafiłem.

    Nie mam trzech tunerów - na trzech (dwa użyczone) miałem okazję sprawdzić działanie modułu, znajomi mają te inne tunery (ja tylko Axasa combo), im odkodowywanie karty bez modułu istotnie funkcjonuje - ale dla mnie ważna jest kwestia działania modułów na Enigmie, bo wkrótce canal+ wycofa karty cameleon i chciałbym mieć pewność, że jeśli wezmę od nich nową kartę z modułem (ma być taka opcja) to tuner na Enigmie będzie działał bez kłopotów. Tak jak dotychczasowe tunery bez enigmy.

    Dlatego interesuje mnie, czy to tylko mnie się tak jakoś trafiło, czy to częstsza przypadłość i czy da się z tym coś zrobić.

    Mój Aston ma oprogramowanie 2.26. Na tunerach bez enigmy działa perfekcyjnie.

     

    pozdrawiam

  10. Czy ktoś ma podobny problem:

    Karta Cameleon w module Aston 2.26. W odbiornikach z Enigmą dekodowanie kanałów z nc+ napotyka na ustawiczne problemy. Po włączeniu tunera ze stanu uśpienia mam np. na TVN24 SNR:85%, o czym informuje pasek programu, ale nie mam ani wizji, ani fonii.

    Niekiedy pomaga restart (nieraz dwukrotny!), niekiedy parokrotne wyjmowanie i wkładanie modułu z kartą - a niekiedy nic, muszę wyłączyć tuner z zasilania.

    I nie dotyczy to jednego tunera, sprawdzałem na trzech: AX HD51, Zgemma H9 (wersja z CI), Axas HD4combo. W każdym te same kłopoty.

    Natomiast w tunerach bez Enigmy (Miraclebox 8, GI VoyagerII) moduł pracuje bez zarzutu, idealnie.

     

    To tylko u mnie tak, czy zdarza się innym?

    Jak sobie z tym poradzić?

    Jest to o tyle istotne że na tych "felernych" enigmowych tunerach o nagrywaniu z timera muszę zapomnieć - zwykle nagrywa się czarny ekran...

     

     

  11. Kupiłem ten tuner jako drugi. Wcześniej się nieco obczytałem (m.in. tutaj), wybór nie był przypadkowy.

    Niestety wrażenia mam zdecydowanie rozczarowujące. Porównałem z podobnym cenowo GI Voyager II, którego posiada bliski przyjaciel.

    Na korzyść Cryptoboxa tylko lepsze epg. Poza tym wypada znacznie gorzej.

    Przede wszystkim obraz. Odbiorniki z procesorem Ali mają obraz bardzo kontrastowy. W Voyagerze można to nieco złagodzić, dzięki reulacji stopnia kontrastu i jasności oraz nasycenia. W Cryptoboksie takich regulacji nie znaleźliśmy - obraz jest dość ciemny, ostry. (Oczywiście niektórym to właśnie może odpowiadać.)

     

    Słabość główna: nagrywanie. Voyager II nagrywa wszystko w jednym pliku, materiał np 3-godzinny jest jedną całością (plik ma 11 gb). Cryptobox nagrywa "po staremu": pliki maksymalnie 4 gb, co przy filmach nadawanych w hd powoduje, że nagranie składa się z co najmniej 2 części - jeśli ktoś chce zachować sobie taki film na dysku czy płycie w formacie avi (lub innym) musi - oprócz konwersji - scalić pliki, jak wiadomo w momencie łączenia zawsze jest wtedy "stop-klatka", jeśli trafi na sytuację dialogu mamy ewidentną usterkę.

    Co jeszcze dziwniejsze - nagrywaliśmy mając kartę nc+ nie w czytniku tunera, ale w slocie CI z modułem. Materiał taki powinien bez problemu odtworzyć się na komputerze, tak jest w Voyagerze i w innych tunerach (także tych z procesorem Ali).

    Niestety, nam nagranie (z użyciem modułu) nie pozwoliło w komputerze się odtworzyć, programy konwertujące też nie rozpoznały pliku (ts.). Tuner miał oprogramowanie oryginalne (żaden patch) 1.09.16874 - tak był sprzedany w sklepie. Próbowaliśmy dwóch programów konwertujących: bezpłatny Freemake Video Converter i płatny Movavi Video Converter - oba radzą sobie z przetwarzaniem plików ts. z innych tunerów.

     

    Muszę zaznaczyć, że nigdy nie miałem kłopotów z konwersją nagrań w formacie ts. z różnych tunerów na oryginalnych softach (np. GoldenMedia 9080, Miraclebox 8 hd, czy różne Opticumy znajomych).  Z Cryptoboxem pierwszy raz coś takiego mnie spotkało.

    Ostatecznie tuner wraca po jednym dniu do sprzedawcy.

     

    Co mi się natomiast bardzo podoba, to grafika ekranowa, informacje o programach, pasek postępu, informacje o poziomie sygnału itp.

    Ale to za mało - i nie najważniejsze, niestety. Są też inne plusy, np. ten tuner jako chyba jedyny odtwarza pliki flac., więc można słuchać klasycznej muzyki w dobrej jakości, ale to też za mało (choć miało wpływ na mój wybór).

     

    Tyle wrażeń. Pozdrawiam.

  12. W vlc pliki - zapisane jako rar. - nie uruchamiają się. Podobnie w Movavi Video Converter (używam do konwertowania plików ts. na avi).

    A od wczoraj kolejna niespodzianka. Tuner nie zapisuje na dysku plików przeznaczonych na nagranie: uruchamiam timer, tuner startuje, na wyświetlaczu jest symbol nagrywania (takie kręcące się w kółko ramiona wiatraka) - a potem w folderze pvr nie ma nagranego materiału, tylko folder z tytułem filmu a w nim dwa pliki: jeden typu ifo., drugi typu spk.

    Obraz z tunera jest piękny, inne funkcje - bardzo dobre.

    Ale z tym nagrywaniem prawdziwy kłopot.

    Podłączyłem tuner do sieci przez wi-fi, nie ma aktualizacji.

    Ciekaw jestem, czy inni użytkownicy tego tunera też mają takie problemy.

    Dalej będę próbował nagrywać (z użyciem timera) - może coś uda się utrwalić, wówczas przekażę pliki do analizy.

    Dziękuję za zainteresowanie!

  13. Z drugiej ręki kupiłem tuner jak w tytule. Wszystkjo ładnie pracuje, obraz doskonały - tylko nagrywanie na pendrive'a jest problemem.

    Pendrive sformatowany w NTFS. Na GM Spark One foldery mają ledwie 2 gb, co więcej - część nagranego materiału jest zawsze spakowana w .rar i nie da sie otworzyć.

    Wypróbowane różne pluginy mcas, różne pendrive'y.

    Oprogramowanie 1.72.4 (nie da się zaktualizować, ponieważ mimo podłączenia sieci przez wifi nie ma czynnej opcji aktualizacji).

    Ale od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, ze na starszym oprogramowaniu nie było problemów z nagrywaniem, pliki miały przepisowe 4 gb i nie były pakowane w .rar (chodzi oczywiście o nagrania przekraczające godzinę - bo te do godziny mieszczą się w tych małych folderkach 2gb).

    Co tu jest nie tak?

    Na moim poprzednim GM 9080 Unibox nagranie w NTFS miało przepisowe 4 gb i druga część nie była pakowana w jakieś rar-y.

    Moge dostać jakąś podpowiedź, jak z tego wybrnąć - żeby dostać się do tych spakowanych rar-em (a nie chcacych się żadnym programem rozpakowującym otworzyć) częsci nagrania?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...