Jump to content

matjot

Users
 • Content Count

  1073
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by matjot

 1. Pod koniec sierpnia na Androidzie pojawiła się spora aktualizacja tej aplikacji, która właśnie dodała m.in. możliwość zobaczenia kilku piosenek wstecz ("Było Przed Chwilą"). Dodali w niej też 4 radia internetowe ("Do Pracy", "Gorąca 20", "Impreska", "Rap PL") oraz zakładkę Podcasty.

  73ea6d7f79d8c7a3c151cb3cf96f4d33.jpg

 2. W dawnym playerze na Esce był pokazany następny utwór, o ile się nie mylę były też 3 do tyłu (albo 3 do przodu, nie jestem pewien).
  W aplikacji Radio Eska na smartfona jest bodajże 10 poprzednich piosenek, trwająca i 1 następna.

 3. Good idea, but the British branch of VIACOM will ruin everything again.
   
  But it should not be forgotten that 00s are also classics, because it is 2020 now. Therefore, I suggest this idea:
  1. MTV 20th - clips of the 20th century (instead of MTV 80s and MTV 90s)
  2. MTV 21th - clips of the 21th century (instead of VH1 Europe)
  But again, these channels should not be operated by the British branch.
  Myślę, że lepszym pomysłem byłaby zmiana VH1 Europe (czy tam International, bo wersja europejska pojawiła się też ostatnio w Ameryce Łacińskiej) na MTV 00s.
  Jak już ujednolicają wszystkie kanały muzyczne do marki MTV to niech pozbędą się też VH1. A na takie MTV 00s chętnie bym zaglądał.
  • Upvote 1
 4. Jingiel Reklama mógłby być lepszy wizualnie, nigdy nie byłem fanem fragmentów filmów w tle - w końcu dany film nie jest emitowany regularnie, a raz na jakiś czas, a moim zdaniem w takich jinglach powinno się umieszczać postaci utożsamiane ze stacją. Oczywiście, byłoby lepiej gdyby w ogóle nie było nic w tle.
  Bardzo natomiast podobają mi się animacje ekranowe, co prawda ściszyłbym trochę ich efekty dźwiękowe, ale graficznie są bardzo ładne i przyjemne dla oka. Zwłaszcza animacja oznaczenia wiekowego. 5. [...] No i sytuacja, która bardzo rzadko się zdarza tego samego dnia od 13.00 do 15.00 poleci ostatni 4 częściowy odcinek "Wodogrzmoty Małe: Dziwnogedon". [...]


  Szkoda tylko, że normalnie cały Dziwnogedon trwa niecałe 1,5 godziny, a oni będą puszczać przez 2 godziny... ile tam będzie musiało być reklam i przerywników...
 6. Jak napisał pan STARS.TV, te głosowania to jedynie zabawa; nigdy chyba nie zrozumiem osoby, która siedziałaby godzinami tylko po to, żeby piosenka którą lubi pojawiła się później w jakiejś stacji telewizyjnej.

  • Upvote 2

  TVP 1

  Oprawy głównych stacji (TVP 1, 2, ew. też 3) powinni ujednolicić tak, jak zrobili to z belkami typu "Za chwilę", czy "Oglądaj na vod.tvp.pl".

 7. Pewnie będzie to coś jak "Tajne Weekendy", czy "Superbohaterskie Popołudnia". Po prostu będą puszczać odcinki swoich seriali i kreskówek związane ze szkołą. Osobiście obstawiam, że w paśmie pojawi się "Szkolny Poradnik Przetrwania" - w końcu szkołę ma nawet w tytule.

  • Upvote 1
 8. W dniu 15.06.2020 o 21:45, 5ive Wizjafan napisał:

  WAWA TV -> Polsat Party 2
  Eska Best Music TV/VOX Old's Cool TV - zakończone
  Eska Party TV -> Polsat Party 3
  Polo Party TV -> Polsat Disco 3

   

  Ja zrobiłbym wszystkie stacje post-ZPRowskie pod marką ESKA, np.
  Eska TV > Eska TV (bez zmian)
  Eska TV Extra > Eska Party TV
  Polo TV > Eska Polo TV / Eska Disco TV
  VOX Music TV > Eska Classic TV (coś ze starszymi hitami, konkurencja dla 4FUN Gold)
  Eska Rock TV > Eska Rock TV (bez zmian)
  Ale to już moje totalne fantazje.

 9. Poza tym, dziś wraca serial "Zagadki Rodziny Hunterów". Najprawdopodobniej w soboty będzie emisja sezonu drugiego, a w niedzielę pierwszego, chyba, że w kolejnych tygodniach mają zamiar coś zmieniać. Co ciekawe podczas gdy drugi sezon (dziś) ma zacząć się od pierwszego odcinka, tak sezon pierwszy (jutro) wg EPG ma lecieć od czwartego odcinka.

 10. Moim zdaniem nie trzeba zmieniać oznaczeń wiekowych, tylko zasady ich stosowania.
  Wielkość mogłaby np. być mierzona w pikselach zamiast w centymetrach na ekranie o danej wielkości (to trochę dziwny sposób mierzenia). Przykładowo 40x40 pikseli (niecałe 2/3 wielkości tego, co ma obecnie np. główny Polsat) to wielkość całkiem w porządku. Dodatkowo nakaz, aby oznaczenie było idealnie w 50% przezroczyste.
  Można to też rozwiązać w drugi sposób, tj. na początku programu i po każdej przerwie jakaś belka typu "Dozwolone od lat [...]", a przy 16 i wyżej informacja dlaczego - podobnie jak np. na Netflixie. Oznaczenie wiekowe byłoby np. obok tej belki i wisiałoby maksymalnie pół minuty po jej zniknięciu.
  Przydałyby się także zmiany regulujące oznaczenie wiekowe w audycjach muzycznych. Nie rozumiem co jest szkodliwego w piosenkach, które nie są wulgarne, że wszystkie mają "dwunastkę", a przykładowo "Jaka To Melodia" leci z zieloną buźką choć grają w niej podobne piosenki do tych ze stacji muzycznych, gdzie jak pisałem wyżej znaczek jest już żółty. Oczywiście, gdyby głównym tematem utworu były treści niecenzuralne, wtedy rzecz jasna oznaczenie by się przydało.
  A tej zielonej buźki to w ogóle nie powinni pokazywać, w końcu oznacza ona, że audycja jest dla wszystkich, nie ma ograniczeń.

 11. Już któryś raz widzę to na belce "Next" i po tym jest zwykły ident, "Do Zobaczenia" i kolejna piosenka. Za ZPR mieli znacznie profesjonalniej ogarnięte belki, podobnie jak nie pojawiały się one na programach, a dziś np. na "Pod Lupą" normalnie się pojawiały z tytułem odcinka jako tytułem utworu.

   

  7da69421edac0e0e70eb503b4aaacc7b.jpg

 12. Witajcie,
  Może nie mam żadnej pracy, ale zdaje mi się, że to odpowiedni wątek aby zapytać o pomoc. Czy za pomocą After Effects i Photoshopa osoba początkująca w tych programach mogłaby odtworzyć belki z Club MTV? Bardzo mi się spodobały i chciałbym zrobić podobną animację. Macie jakieś porady co do tego? Ktoś z forum zna się na takich rzeczach? Może jakiś poradnik?

×
×
 • Create New...