Jump to content

matjot

Users
 • Content Count

  1069
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by matjot

 1. Jingiel Reklama mógłby być lepszy wizualnie, nigdy nie byłem fanem fragmentów filmów w tle - w końcu dany film nie jest emitowany regularnie, a raz na jakiś czas, a moim zdaniem w takich jinglach powinno się umieszczać postaci utożsamiane ze stacją. Oczywiście, byłoby lepiej gdyby w ogóle nie było nic w tle. Bardzo natomiast podobają mi się animacje ekranowe, co prawda ściszyłbym trochę ich efekty dźwiękowe, ale graficznie są bardzo ładne i przyjemne dla oka. Zwłaszcza animacja oznaczenia wiekowego.
 2. Szkoda tylko, że normalnie cały Dziwnogedon trwa niecałe 1,5 godziny, a oni będą puszczać przez 2 godziny... ile tam będzie musiało być reklam i przerywników...
 3. Jak napisał pan STARS.TV, te głosowania to jedynie zabawa; nigdy chyba nie zrozumiem osoby, która siedziałaby godzinami tylko po to, żeby piosenka którą lubi pojawiła się później w jakiejś stacji telewizyjnej. [emoji2957]
 4. Takie "konkursy" już parę lat temu były organizowane na 4FUN Dance.
 5. Tak samo, jak nikt nie każe im być HD w C+.
 6. Ty chcesz Puls 2 HD w C+, tymczasem abonenci CP nie mają nawet wersji SD... [emoji2957]
 7. Powinni chociaż poinformować o zmianach a nie, że nadawca sam się dowiaduje od widzów.
 8. matjot

  TVP 1

  Oprawy głównych stacji (TVP 1, 2, ew. też 3) powinni ujednolicić tak, jak zrobili to z belkami typu "Za chwilę", czy "Oglądaj na vod.tvp.pl".
 9. Podoba mi się oprawa Faktów, ale niezbyt podoba mi się logo, z 4Fun TV mam totalnie odwrotnie, logo jest bardzo fajne, ale belka z tytułem utworu jest moim zdaniem średnia, za to szacun za dobre wykorzystanie przestrzeni obok logo. Najlepszą oprawą z powyższych ostatecznie są moim zdaniem MTV.
 10. To nowa moda, podłapali pewnie z Disney XD.
 11. Tyle teraz kanałów MWE "ogarnia", a jednak nic ciekawego na razie nie dostajemy. Ciekawe jak będzie z tym, ale wątpię, że przebije chociaż TV Okazje.
 12. Pewnie będzie to coś jak "Tajne Weekendy", czy "Superbohaterskie Popołudnia". Po prostu będą puszczać odcinki swoich seriali i kreskówek związane ze szkołą. Osobiście obstawiam, że w paśmie pojawi się "Szkolny Poradnik Przetrwania" - w końcu szkołę ma nawet w tytule.
 13. @STARS.TV kiedy wyniki oglądalności dzisiejszej Debaty Prezydenckiej TVP? Podają 7,5 miliona widzów, ale oczywiście obstawiam, że Nielsen będzie mieć w tej sprawie inne zdanie.
 14. Ja zrobiłbym wszystkie stacje post-ZPRowskie pod marką ESKA, np. Eska TV > Eska TV (bez zmian) Eska TV Extra > Eska Party TV Polo TV > Eska Polo TV / Eska Disco TV VOX Music TV > Eska Classic TV (coś ze starszymi hitami, konkurencja dla 4FUN Gold) Eska Rock TV > Eska Rock TV (bez zmian) Ale to już moje totalne fantazje.
 15. Poza tym, dziś wraca serial "Zagadki Rodziny Hunterów". Najprawdopodobniej w soboty będzie emisja sezonu drugiego, a w niedzielę pierwszego, chyba, że w kolejnych tygodniach mają zamiar coś zmieniać. Co ciekawe podczas gdy drugi sezon (dziś) ma zacząć się od pierwszego odcinka, tak sezon pierwszy (jutro) wg EPG ma lecieć od czwartego odcinka.
 16. Moim zdaniem nie trzeba zmieniać oznaczeń wiekowych, tylko zasady ich stosowania. Wielkość mogłaby np. być mierzona w pikselach zamiast w centymetrach na ekranie o danej wielkości (to trochę dziwny sposób mierzenia). Przykładowo 40x40 pikseli (niecałe 2/3 wielkości tego, co ma obecnie np. główny Polsat) to wielkość całkiem w porządku. Dodatkowo nakaz, aby oznaczenie było idealnie w 50% przezroczyste. Można to też rozwiązać w drugi sposób, tj. na początku programu i po każdej przerwie jakaś belka typu "Dozwolone od lat [...]", a przy 16 i wyżej informacja dlaczego - podobnie jak np. na Netflixie. Oznaczenie wiekowe byłoby np. obok tej belki i wisiałoby maksymalnie pół minuty po jej zniknięciu. Przydałyby się także zmiany regulujące oznaczenie wiekowe w audycjach muzycznych. Nie rozumiem co jest szkodliwego w piosenkach, które nie są wulgarne, że wszystkie mają "dwunastkę", a przykładowo "Jaka To Melodia" leci z zieloną buźką choć grają w niej podobne piosenki do tych ze stacji muzycznych, gdzie jak pisałem wyżej znaczek jest już żółty. Oczywiście, gdyby głównym tematem utworu były treści niecenzuralne, wtedy rzecz jasna oznaczenie by się przydało. A tej zielonej buźki to w ogóle nie powinni pokazywać, w końcu oznacza ona, że audycja jest dla wszystkich, nie ma ograniczeń.
 17. Już któryś raz widzę to na belce "Next" i po tym jest zwykły ident, "Do Zobaczenia" i kolejna piosenka. Za ZPR mieli znacznie profesjonalniej ogarnięte belki, podobnie jak nie pojawiały się one na programach, a dziś np. na "Pod Lupą" normalnie się pojawiały z tytułem odcinka jako tytułem utworu.
 18. Witajcie, Może nie mam żadnej pracy, ale zdaje mi się, że to odpowiedni wątek aby zapytać o pomoc. Czy za pomocą After Effects i Photoshopa osoba początkująca w tych programach mogłaby odtworzyć belki z Club MTV? Bardzo mi się spodobały i chciałbym zrobić podobną animację. Macie jakieś porady co do tego? Ktoś z forum zna się na takich rzeczach? Może jakiś poradnik?
 19. Niby te podwyżki były, ale ja do tej pory mam "Niewyczerpalne Wszystko" w dawnej cenie. Jestem z tego bardzo zadowolony.
 20. Właściwie to jakie są wymagania żeby ubiegać się o koncesję? Czy są jakieś określone kryteria?
 21. matjot

  4FUN GOLD

  Moim zdaniem powinni cały 4Fun Gold zastąpić właśnie 4Fun Kids, a na 4Fun Dance wprowadzić pasma z bardziej klasycznymi hitami.
 22. Czyli większość spełnia ten wymóg w nocy, czy w dzień? [emoji15]
 23. Pierwszy raz widzę to na Esce. Na początku teledysku pojawiła się informacja "Program z napisami", spodziewałem się więc Lyric Video, okazało się jednak, że po włączeniu napisów w Menu rzeczywiście były prawdziwe napisy (tekst piosenki). Nie spodziewałem się tego, progres.
 24. matjot

  4FUN GOLD

  4Fun Gold od pewnego czasu ma nowe belki. Moim zdaniem wyglądają znacznie lepiej od tych z pozostałych kanałów 4Fun. Niech jeszcze tylko zmniejszą logo, bo w obecnych realiach jest dość spore. No i przydałoby się podbić jakość, już nawet Disco Polo Music wygląda lepiej (może dlatego, że nie ma tak dziwnie sztucznie wyostrzonego oznaczenia wiekowego). Pozw tym widać, że pomysł na kanał im się "wypala", bo przez aż 7 godzin w środku dnia nadają "Przeboje Dla Dzieci". Edit: Poniżej zrzuty z belek "Teraz" i "Następnie" - na tej drugiej w pomarańczowym prostokącie po lewej mrugają czarne trójkąty symbolizujące [emoji3504].
×
×
 • Create New...