Skocz do zawartości

kawa

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kawa

  1. Google Fiber 1/1 kosztuje $70. Comcast oferuje 2/2 za $300 a 1/0.035 za $110 [*]. Na GPON chyba nie było możliwości oferowania łącz symetrycznych. Dla normalnych użytkowników liczy się to, że przy pomocy technologii łącz 10/10 (XGS-PON) prawdopodobnie można zacząć oferować łącza 1/1 i na to pozostaje czekać.

  2. Jeżeli mają kasę, to niech zaczną się szykować na NG-PON2. Zgodnie z informacjami w Internecie, NG-PON2 został ustandaryzowany w 2015 roku i może zapewnić każdemu subskrybentowi symetryczne łącze 10Gbps i jest w pełni kompatybilny z sieciami GPON. Aby oferować GPON i NG-PON2 jednocześnie na tej samej instalacji światłowodowej, wystarczy dodać dodatkowe urządzenie w centrali i zmienić terminal u klienta (oczywiście każdy musiałby sobie zmienić jeszcze kartę sieciową).

  3. Ja sie nie doczekalem , nic nie mieli na samego neta wiec wzialem aneksowalem umowe na 1Gb/100 za 99.90 :)

     

    Podawali cenę za 1000/200 z telewizją bez kanałów premium (C+, HBO...)? Mnie koniec umowy przypada na wiosnę i prawdopodobnie również będę brał sam internet. Te ich dekodery są z jakiejś innej epoki telewizji. ;) Z drugiej strony Polsat będzie miał Ligę Mistrzów i Ligę Europy i nie wiadomo jeszcze, czy ich kanały pojawią się na nc+,

  4. Moja opinia INEA FTTH:

    - internet działa bez zarzutów, przełączenie na publiczne ip w praktyce trwało ok 3-4 godziny od zgłoszenia (uwaga: panel administracyjny ONT jest udostępniany po adresie WAN i nie można go wyłączyć <trzeba przekierować port 80 na losowy, nieużywany port z zakresu 49152–65535>);

    - telewizja jest średnia, ponieważ niczym nie różni się od zwykłej kablówki pomimo wykorzystywania "technologii" światłowodowej, co powoduje, że osoby starsze oceniają światłowody po jakości oferowanej im telewizji i w efekcie są dosyć zawiedzeni (mam w domu jeszcze nc+ z mediaboxem)

    Osobiście nie mam powodu do rezygnowania z nc+, dopóki INEA nie wprowadzi dekodera odpowiadającego jakością mediaboxowi, a zwłaszcza wykorzystującego możliwości IPTV, których nie sposób oferować po kablówce. Na przykład PVR w chmurze z dekoderem bez dysku twardego[1]. 

     

    [1] http://www.broadpeak.tv/upload/produit/fichier/35-605-broadpeak_cloudpvr_whitepaper_2015_09.pdf

×
×
  • Dodaj nową pozycję...