Jump to content

macrush

Users
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About macrush

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. macrush

  WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

  A da się wymienić ten szrot na jakiś inny działający w multiroom i z technologią unicable ?
 2. macrush

  Problemy z odbiorem sygnału

  Mam następujący problem. W dekoderze Sagem DSIW74, nie odbieram sygnału na 12015 H. Konwerter to konwerter SCR GT-SAT dLNB2T + wejście DVB-T, a więc i unicable II i jedno ze złącz legacy. Ponieważ DSIW nie obsługuje technologi unicable, podpięty jest pod wyjście combo (legalcy/unicable). Dekoder odbiera wszystkie kanały oprócz tych własnie a 12015 H. Jeżeli w jego miejsce podpinam 4K Ultra Box+ i konfiguruje na ustawienie ( jedna antena), tak żeby korzystał z wyjścia legacy, to on wyświetla programy z 12015 H. Jak w miesce konwertera wpinam swojego starego quada, to też nie ma problemu. Czy winą może być brak współpracy dekodera z tym konkretnie kowerterem ?
 3. macrush

  Problem z ustawieniem satelity

  Tak, bo ten konwerter ma również wyjście LNB, dlatego tak było podpięte. Konwerter jest uszkodzony, muszę wysłać na reklamację. Wymieniłem na poprzedni (quad) i wszystko chodzi bez problemu, tyle że nie mam pełnej funkcjonalności.
 4. macrush

  Problem z ustawieniem satelity

  Antene dobrze mam ustawioną (siła od 96 do 100, jakość 95-100 w zależności od programu), problemem jest ten konwerter, po zmianie na starego quada nie ma problemu z zanikiem sygnału. Tyle tylko że nie widziałem innego konwertera z U2 i legacy. Do zeszłego piątku sprawował się bardzo dobrze, zareklamuje i zobaczymy. DVB-T nie mam podłączonego.
 5. macrush

  Problem z ustawieniem satelity

  - kabel nie jest "chiński" - konwerter SCR GT-SAT dLNB2T + wejście DVB-T ( dodatkowo mam Konwerter Quad, sprawny, który miałem poprzednio) - podpięte w tej chwili są 3 dekodery : 4K Ultra Box+ i evobox pvr (one ida po U2) a po legacy wifibox (SAGEMCOM DSIW74) - nie, nie ma naziemnej - F'ki nałożone są z pełną starannością Dziś ustawiłem w dzień antenę raz jeszcze. Zmieniłem konwerter na quad'a, żeby wyeliminować problem uszkodzonego konwertera GT-SAT. Ustawiłem tak że na tvp 1 hd było siły 98% jakości 97% ( odchyłka jednego czy dwóch % jak podłączyłem evoboxa ). Zmieniłem konwerter na GT-SAt, pustawiełm dekodery na unicable 2, podłaczylem ten mooltiroom'owy badziewny sagem i wszytko działało, ... do teraz. Teraz znowu nie mam obrazu siła skacze z 91 do 0, jakość jest ciągle 0. Przed moją anteną wisi antena sąsiada , jakieś 70 cm różnicy, sygnału raczej nie zasłania. Ale on obraz ma normalny, a ja znowu nie mam. Jak to wyeliminować ? Jak to zmierzyć. Jest ktoś z Wrocławia kto mógłby wieczorem przyjechać i sprawdzić co się dzieje. Oczywiście zapłacę, nie chce żeby przyjeżdżał w dzień, bo co to da ze ustawi tak jak ja, a wieczorem znowu nie będzie obrazu. Idę na dach. zmienię konwerter na quad'a i zobaczę, skoro antenę dziś ustawiłem dobrze, to może ten konwerter jest padnięty, tylko dlaczego rano obraz pewnie będzie dobry ?? Dam znać za parę min czy zmiana konwertera coś dała. update 1: nie zmieniłem konwertera, rozłączyłem tylko wszystkie kable i spiąłem na nowo puszczając sygnał bez rozgałęźnika do ultra boxa i evo boxa i obraz powrócił. założyłem rozgałęźnik na kabel który wychodzi z wyjścia dCSS i puściłem 2 przewodami Ultra Box+ i evobox pvr (evo w konfiguracj 2), dalej obraz był. Teraz na eleven 4 mam poziom 97% jakość 100% i BER 1,0E-9 no więc to nie temperatura na dworze skoro obraz wrócił, może to ten sagemcom coś zakłuca działanie tego konwertera ? czy ktoś się z czymś takim spotkał ? Update 2: niestety, to nie sagemcom, bo dzis rano znow nie ma sygnału, a podłączone są tylko 4K Ultra Box+ i evobox pvr, więc podejrzewam że to jednak bedzie konwerter
 6. macrush

  Problem z ustawieniem satelity

  Walczę z ustawieniem anteny. 2 miesiące temu wymieniłem na nowa, bo stara była krzywa i gubiła zasięg. Do ostatniego piątku było wszystko ok, siła 97 jakość 94. Od piątku wieczór zaczęły się problemy, siła pojawiała się i znikała, jakości nie było wcale. Tak było wieczorem w piątek, trochę padało, myślałem że to przez pogodę bo rano w sobotę wszystko wróciło do normy (siła i jakość powyżej 90%). Ale w sobotę wieczór znów to samo, siła zaczęła skakać, a jakości nie było wcale. W niedzielę rano znowu siła i jakość powyżej 90 %. Wieczorem znowu zanik sygnału. Kupiłem miernik i dziś chciałem ją ustawić na nowo i ustawiłem tak jak na załączonym zdjęciu, ale dekoder nc+ nie chce pobrać kanałów. Ktoś ma jakiś pomysł skąd te zaniki, i w jakiego satelitę ja dziś trafiłem ?
 7. macrush

  Unicable II do CP i nc+ plus MR

  Dostałem odpowiedź " Konwertery w technologii DCSS w sposób automatyczny dostosowują się dla określonych wartości, co za tym idzie w konfiguracji evobox tryb 1 i 2 automatycznie konwerter przypisze sobie kanały." więc już nie wiem, na forum jest napisane że trzeba zaprogramować urządzenia pod odpowiednie częstotliwości, a tu dostaje odpowiedź, że się podobno to robi samo.
 8. macrush

  Unicable II do CP i nc+ plus MR

  Ponieważ nie wiem czy ten Unicable II + 3xLegacy będzie zaprogramowany pod evobox'a, to instalacje składam z konwerter quattro + MS Johansson 9733PL zaprogramowany na evobox'a + MS Opticum OMS 5/4 do MS Johansson 9733PL podpinam ultrabox 4K i evobox , a do Opticum WIFIBOX+ (SAGEMCOM DSIW74) będzie działać ?
 9. macrush

  Unicable II do CP i nc+ plus MR

  NC+ odmówiło mi wymiany MR dekodera na model obsługujący Unicable, więc więc albo ten konwerter , tylko czy będzie działał z cyfrowym polsatem ? czy będę musiał go sam programować ? albo ms + quattro czy ktoś pomógł by mi to dobrać ?
 10. Witam, Do każdego pokoju mam pociągnięte po 2 kable od anteny. Pokój 1: dekoder 4K Ultra Box+ i evobox pvr Pokój 2: WIFIBOX+ (SAGEMCOM DSIW74) Jaki muszę kupić konwerter i akcesoria dodatkowe, żeby w pokoju głównym korzystać z obu 2 dekoderów (pełne możliwości) oraz żeby działał ten dodatkowy multiroom ? z góry dziękuję za pomoc
×