Jump to content

luka96

Users
 • Content Count

  392
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by luka96


 1. Akurat podmiana TVN7 na TVN24 byłaby technicznie możliwa, bo TVN7 nie dostał tego miejsca w konkursie, to raz, a 2, że TVN7 nie jest objęte ustawą must carry, tylko czy to jest w ogóle opłacalne? Mam wątpliwości.


 2. 18 godzin temu, korek napisał:

  Swoją drogą ciekawe kiedy (i czy w ogóle) TVP wypuści apkę TVP Sport na Android TV.  

   

  Na KODI masz przecież legalną wtyczkę TVP Sport.


 3. Widzę, że nie ma takiego tematu ma, więc otworzę.

  Zasilanie matrycy wysiadło mi w dość nowym LG... miesiąc po gwarancji.

  Wpadłem więc na pomysł, że mój telewizor podłącze do starego telewizora bez DVB-T. Minus jest jednak taki, że nie wyświetla mi niczego innego, niż kanałów, w związku z tym mam lekki problem z rozszyfrowaniem kanałów, nie działa mi również telegazeta. Eksperymentował ktoś z tym i jakie ma dla mnie rady?


 4. 19 minut temu, Pawop napisał:

  Wiadomo, że w miejsce TVP powstała by nowa TV publiczna, ale o tym ani słowa w wiadomościach.

   

  Ale przecież PO nie mówi o niczym w zamian. Mimo, że z tą opcją nie sympatyzuję, to ew. likwidacja TVP przy przejęciu MUX-3 np. przez Polsat i TVN i podniesienia do HD kanałów komercyjnych z MUX-8, sprzedaż częstotliwości MUX-5 którejś z sieci komórkowych, plus ulubione przez @Poland podniesienie przez następną władzę standardu nadawania na DVB-T2 HEVC uniemożliwi odbudowę TVP przez PiS, gdyby wróciło po KE do władzy. Oni to wiedzą, czy to komuś się podoba, czy nie.


 5. @kingofsouth Ale z drugiej strony zdaj sobie sprawę, że do TVP Sport nie trafia nawet złotówka z abonamentu ;) Do budżetu kanału trafia kasa z reklam+jakieś ochłapy. Więc robienie z TVP Sport mieszanki solidnego kanału premium ze SportKlubem (bo nie ukrywajmy jedyne miejsce PHL w TV to SportKlub) nie ma logicznego uzasadnienia.

  • Upvote 2

 6. 2 godziny temu, wislok napisał:

  Całe. Tymczasem raczej TVP pożegna się z PHL. Szkolnikowski uważa,że wydał kosmiczne pieniądze w kilka lat- 5 mln zł,a oglądalność 50 tysięcy jest słaba. Ciekawe czy nawet kilkukrotnie wyższa oglądalność F1 czy Ekstraklasy zrekompensuje zdecydowanie wyższe koszta zakupu licencji i jak to jest ,że raz się mówi,że TVP SPORT ma misję,a w przypadku hokeja używa się argumentacji stricte komercyjnej. 

   

  Bo TVP Sport jest kanałem komercyjnym wedle mniemania Marka Szkolnikowskiego. Szkolnikowskiego interesuje tylko oglądalność, kiedy zapytałem się o np. F2 i Porsche w TVP,  to stwierdził, że jego interesują wyłącznie ratingi, nawet jeżeli na niszowych prawach dałoby się zarobić.


 7. 6 godzin temu, Frontowiec napisał:
  8 godzin temu, SatExpert napisał:

  To niech zmienią koncesję na Czeską/Włoską/Niemiecką/Holenderską/Francuską/Japońską i po problemie! Dziwne że pchają się w tą głupią Polską koncesję, choć grupa Polsat jest własnością spółki (chyba) w Luksemburgu, a nie w Polsce... :crazy:

   

  A nie czasem na Cyprze?

   

  Ani tam, ani tam. W Liechtensteinie.

  • Thanks 1

 8. Dzisiaj do testów wziąłem tego Smart Boxa. I mówiąc szczerze szału nie ma. Tak jak panowie z góry piszą do najszybszych nie należy, kolejną jego wadą jest to, że streaming kanałów do najlepszych nie należy, czuję jakbym oglądał jakiejś średniej jakości piracki streaming. Sporo do poprawy, ale daję szansę.


 9. 14 godzin temu, Emil.1603 napisał:
  17 godzin temu, luka96 napisał:

  Gdyby nie wypaliło kupno Radia ZET przez Fratrię, to kto wie, może Fratria będzie chciała ich wykupić? 

  Oj, oj. Daleko odleciałeś. Oni niech zajmą się swoimi biznesikami. Radio Zet, TV Puls oraz inne media o podobnej skali niech zostawią w spokoju. Każdy wie czym to mogłoby się później skończyć. 

   

  Tylko problem w tym, że innej opcji nie widzę. TV Puls i tak jest telewizją prawicującą i Dąbski jeżeli jest związany z jakimś środowiskiem, to szeroko pojętej prawicy, przecież seria "Anatomia Upadku" swoją premierę w otwartej TV miała właśnie na Pulsie, więc radykalnej różnicy nie będzie oprócz tego, że na Pulsie po takiej zmianie właścicielskiej pojawią się newsy.

  • Upvote 1
×
×
 • Create New...