Jump to content

W.W.

Users
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by W.W.


 1. Mam problem z dekoderem TOYA.

  Po kilku godzinach pracy zaczyna się pikseloza, rwanie dźwięku i w efekcie zawieszenie na amen. Nawet na klawisz wyłączenia nie reaguje. Trzeba odłączyć przewód zasilania i ponownie podłączyć. I tak każdego prawie dnia.  Ma ktoś podobnie, czy tylko mój jest taki felerny?


 2. Witam

   

  Zareklamowałem swój dekoder. Mam ten z dyskiem.

  Mimo zaprogramowania powtarzalnego nagrywania, np. seriali, często zdarzało mu się nie nagrać jakiegoś odcinka. Inne nagrywał. Działo eis to na wszystkich kanałach i nie wyłapałem żadnej prawidłowości. Toya poprosiła o informacje jakie seriale i jakie kanały. Po kilku dniach poinformowali mnie, że u nich taki sam dekoder wszystko nagrywa, ale poprosili o wykasowanie własnej listy programów i zapisanie jej od nowa.

  Odmówiłem, bo to kilka dni roboty. Wtedy zdalnie wgrali zdalnie mi jakąś inną wersje programu. Na razie nagrywa, ale z kolei nie można wyłączyć dekodera całkowicie. Poprzednio, po krótkim naciśnięciu przechodził w stan spoczynku a po długim, wyłączał się. Teraz tylko w stan spoczynku.

  Aby go zrestartować tzn. wyłączyć całkowicie i ponownie włączyć, co robię co rano, muszę brutalnie wyciągać kabel z gniazdka.

  Ma ktoś podobne problemy, czy ja mam pecha?

  Przy okazji warto wspomnieć, że panowie z sekcji technicznej byli bardzo konkretni i mili, w odróżnieniu od BOK-u.


 3. Dlaczego stale się zacinają dekodery 3G. Jak długo ta gehenna będzie trwać?

   

  Obawiam się, że długo jeszcze.

  Jako lekarstwo stosuje całkowite wyłączenie dekodera, z odpięciem przewodu zasilającego włącznie, raz na dobę.

  Od tego czasu zacięć prawie na ma.


 4. Czy jest gdzieś dostępna przyzwoita instrukcja do dekoderów Toy?

  Ta dostarczona z dekoderem jest obrazkowa i bardzo wiele zganień w ogóle nie porusza, np. nagrywanie z kluczem, obsługę pendrive itp. Znalazłem węgierską instrukcje i o nagrywaniu jest 4 strony tekstu a w instrukcji Toy kilkanaście linijek.


 5. Witam

  Mam pytanie do doświadczonych użytkowników. Od wczoraj przeszedłem z wyłącznie analogowej oferty na cyfrówkę, z dekoderem PRV. Instalator połączył to tak, że mam cyfrówkę po HDMI oraz nagrywarkę analogową DVD na Eurozłączu. Jako, że poprzednio miałem na sygnale analogowym kilkanaście programów cyfrowych z dekodera TV to i teraz chciałem je mieć. Jednak po opcji wyszukiwania, niepotrzebnie odpalonej, telewizor znalazł jedynie kilka kanałów cyfrowych. Brak mn. TVP1HD i TVP2HD. Co ciekawe, na drugim TV, w drugim pokoju, te kanały są odbierane z podłączenia analogowego.

  Co zrobiłem nie tak?

  Drugie pytanie - jak z dekodera wyciągnąć nagranie na nośnik zewnętrzny?

×
×
 • Create New...