Jump to content

W.W.

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by W.W.


 1. Witam

  Od piątku tzn. 30 grudnia jestem "szczęśliwym " posiadaczem dekodera 4K.

   

  Zauważone usterki i niedogodności.

  1. Dekoder, w czasie ręcznego programowania pojedynczego nagrania, nie ostrzega przed kolizją z nagraniami zaprogramowanych na stałe przy pomocy poleceń „Zawsze nagrywaj i „Nagrywaj regularnie”!
  2. W czasie nagrywania programów zaprogramowanych na stałe, przy pomocy poleceń „Zawsze nagrywaj i „Nagrywaj regularnie”, folder „Trwające nagrania” nie pokazuje tego faktu. Dlatego nie można sprawdzić, co  aktualnie nagrywa dekoder. Trzeba ręcznie prześledzić całą listne programową.
  3. Po wybraniu funkcji „Nagraj” w czasie oglądania danego programu, dekoder zaznacza i nagrywa zarówno oglądany właśnie program, który  chcemy nagrać i jak kilka następnych. W efekcie program jest  nagrywany do czasu ręcznego przerwania nagrywania.
  4. Przy programowaniu pojedynczych nagrań, zawsze zaznacza też programy poprzednie, oraz następne. Czasami zaznacza dwa – trzy następne programy na danym kanale, a czasem wszystkie!  Ilość zaznaczonych do nagrania programów jest różna, nie wiem, od czego to zależy. Czasem   nagrywa tylko zaznaczony program, czasem zaznaczony i następny a kilka razy nagrywanie trwało bez przerwy. Trzeba było użyć polecenia „Zatrzymaj nagrywanie”, aby je przerwać.
  5. Po użyciu funkcji „Nagraj” w czasie trwania programu, zapisuje tylko kanał, ale nie zapisuje tytułu nagrywanego programu. Utrudnia to potem odnalezienie go w śród innych nagrań.
  6. W folderze „Ukończone nagrania”, nie na rozróżnienia programów obejrzanych, od czekających na obejrzenie.
  7. Kilkakrotnie doszło do sytuacji, że zaprogramowany program nie został nagrany i nie ma go też w folderze „Nieudane nagrania”! Nie wiadomo co się stało.
  8. W czasie nagrywania programu, brak dźwięku na kanale, z którego jest on nagrywany. Na nagraniu jest dźwięk.

   

  Zgłosiłem to do Toy i czekam na reakcje.


 2. Mam problem z dekoderem TOYA.

  Po kilku godzinach pracy zaczyna się pikseloza, rwanie dźwięku i w efekcie zawieszenie na amen. Nawet na klawisz wyłączenia nie reaguje. Trzeba odłączyć przewód zasilania i ponownie podłączyć. I tak każdego prawie dnia.  Ma ktoś podobnie, czy tylko mój jest taki felerny?


 3. Witam

   

  Zareklamowałem swój dekoder. Mam ten z dyskiem.

  Mimo zaprogramowania powtarzalnego nagrywania, np. seriali, często zdarzało mu się nie nagrać jakiegoś odcinka. Inne nagrywał. Działo eis to na wszystkich kanałach i nie wyłapałem żadnej prawidłowości. Toya poprosiła o informacje jakie seriale i jakie kanały. Po kilku dniach poinformowali mnie, że u nich taki sam dekoder wszystko nagrywa, ale poprosili o wykasowanie własnej listy programów i zapisanie jej od nowa.

  Odmówiłem, bo to kilka dni roboty. Wtedy zdalnie wgrali zdalnie mi jakąś inną wersje programu. Na razie nagrywa, ale z kolei nie można wyłączyć dekodera całkowicie. Poprzednio, po krótkim naciśnięciu przechodził w stan spoczynku a po długim, wyłączał się. Teraz tylko w stan spoczynku.

  Aby go zrestartować tzn. wyłączyć całkowicie i ponownie włączyć, co robię co rano, muszę brutalnie wyciągać kabel z gniazdka.

  Ma ktoś podobne problemy, czy ja mam pecha?

  Przy okazji warto wspomnieć, że panowie z sekcji technicznej byli bardzo konkretni i mili, w odróżnieniu od BOK-u.


 4. Dlaczego stale się zacinają dekodery 3G. Jak długo ta gehenna będzie trwać?

   

  Obawiam się, że długo jeszcze.

  Jako lekarstwo stosuje całkowite wyłączenie dekodera, z odpięciem przewodu zasilającego włącznie, raz na dobę.

  Od tego czasu zacięć prawie na ma.


 5. Czy jest gdzieś dostępna przyzwoita instrukcja do dekoderów Toy?

  Ta dostarczona z dekoderem jest obrazkowa i bardzo wiele zganień w ogóle nie porusza, np. nagrywanie z kluczem, obsługę pendrive itp. Znalazłem węgierską instrukcje i o nagrywaniu jest 4 strony tekstu a w instrukcji Toy kilkanaście linijek.


 6. Witam

  Mam pytanie do doświadczonych użytkowników. Od wczoraj przeszedłem z wyłącznie analogowej oferty na cyfrówkę, z dekoderem PRV. Instalator połączył to tak, że mam cyfrówkę po HDMI oraz nagrywarkę analogową DVD na Eurozłączu. Jako, że poprzednio miałem na sygnale analogowym kilkanaście programów cyfrowych z dekodera TV to i teraz chciałem je mieć. Jednak po opcji wyszukiwania, niepotrzebnie odpalonej, telewizor znalazł jedynie kilka kanałów cyfrowych. Brak mn. TVP1HD i TVP2HD. Co ciekawe, na drugim TV, w drugim pokoju, te kanały są odbierane z podłączenia analogowego.

  Co zrobiłem nie tak?

  Drugie pytanie - jak z dekodera wyciągnąć nagranie na nośnik zewnętrzny?

×
×
 • Create New...