Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1233
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by K63


 1. Wpadł mi w ręce "dziewiczy" (nieużywany) DSI-87. Dekoder zakupiony na własność w 2012 r. i nigdy nie podłączany  - w takim opakowaniu i z takim pilotem

   

  dekoder-tuner-sagemcom-dsi87-hd-cyfra-nc

   

  Niestety dekoder ma wgrany stary soft 4.0.12c/6.1/03_11_11b z "zielonym" menu z przełomu 2011/2012.

  images?q=tbn:ANd9GcS5AR7JNKT4flcxLI8H1YT

   

  Problem w tym że ten soft obsługuje DVB-S i dekoder "nie widzi" sygnału. Zatem nie jest w stanie pobrać ani aktualizacji, ani listy kanałów. Co prawda w menu "Wyszukiwanie programów > wyszukiwanie zaawansowane" jest możliwość zmiany DVB-S na DVB-S2, ale po przejściu do wyszukiwania programów dekoder tej zmiany nie pamięta.

  Czy macie pomysł jak sobie poradzić z aktualizacją?

   

  Nie zawracałbym sobie tym głowy, gdyby nie to że w związku z wyłączaniem SECA, za chwilę będę prawdopodobnie zmuszony do "przesiadki" z Cryptobox-a na DSI-87, który mam w wynajmie od PC+. Niestety trapią go ciągłe zawiechy i obsługa jest - delikatnie mówiąc - wkurzająca. Pomyślałem więc, że (teoretycznie) nowy dekoder przynajmniej przez jakiś czas będzie wolny od tej wady.


 2. W dniu 24.07.2020 o 13:10, Kirk napisał:

   

  Jak się okazuje, J.Kurski sam ogłosił się p.o. prezesa TVP,  czym wywołał niezłe zamieszanie

  https://www.press.pl/tresc/62735,czabanski_-kurskiemu-nie-powierzono-obowiazkow-prezesa-tvp

   

  Ponadto po ostatnich wydarzeniach, jego powrót na to stanowisko nie jest do końca przesądzony
   

  Cytat

   

  Czy wyprzedzający ruch Kurskiego oraz ostatnie kontrowersje, jakie w PiS wywołał jego ślub oraz afera związana z zarzutami o wpływ na umorzenie śledztwa ws. syna, wpłyną na decyzję Rady Mediów Narodowych? Anonimowi rozmówcy "GW" mówią o "powszechnym poczuciu zniesmaczenia", które ma sięgać nawet prezesa PiS

  Jacek Kurski nie może też liczyć na wsparcie Pałacu Prezydenckiego, ani Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Były prezes TVP miał popaść w niełaskę po tym, jak unikał emitowania wystąpień premiera, który jeździł po Polsce, by nakłaniać wyborców do głosowania na Andrzeja Dudę.

  Niechęć miała wzrosnąć tuż po wyborach, gdy Telewizja Polska wyemitowała materiał, w którym zaatakowała Kancelarię Prezesa Rady Ministrów za publikowanie reklam w mediach krytykujących rządy PiS. - To już otwarta wojna - komentują politycy partii rządzącej.

   

  https://wiadomosci.wp.pl/jacek-kurski-ponownie-prezesem-tvp-jego-pozycja-nie-jest-pewna-to-otwarta-wojna-6539342608868993a


 3. 45 minut temu, Ozzy666 napisał:

  zamówię kabel triset 113 i złącza samokompresyjne

  Czytałem gdzieś, że self-instalki ciężko nachodzą na żelowanego Triseta. Nie mogę tego potwierdzić, bo montowałem je na innym żelowanym przewodzie z Dipola - DIPOLNET. Na niego wchodziły bez problemu, ale być może dlatego że ma on trochę mniej oplotu i minimalnie cieńszy dielektryk niż Triset-113.


 4. Masz dwa wyjścia:

  - konwerter uniwersalny Quad i podłączenie każdego dekodera oddzielnym przewodem

  - konwerter Unicable /SCR z przynajmniej jednym wyjściem uniwersalnym (Legacy)

  W drugim przypadku do wyjścia Unicable przy pomocy rozgałęźnika podłączasz dekodery Mediabox+ i HD5000, a do wyjścia Legacy - WiFiBox-a.

  schemat-unicable-na-5.png


 5. W dniu 15.07.2020 o 19:51, SatExpert napisał:

  W kwestii repolonizacji mediów...

   

  Chcielibyście by została ona przeprowadzona na wzór węgierski?

   

  Cytat

  Znów pada hasło "repolonizacja". Możliwe, że "reforma" odbędzie się na wzór tej, którą na Węgrzech wprowadził Viktor Orbán. Jej uproszczony schemat: "jeden wódz, jedna partia, jedna przyświeca nam myśl".

  (...)

  Węgierski rząd kontroluje około 80 proc. tamtejszego rynku mediów.

  To możliwe dzięki Fundacji Prasy i Mediów KESMA. Powstała w 2018 roku i jest w pełni zależna od rządu. W jej władzach znaleźli się posłowie Fideszu oraz bliscy współpracownicy Viktora Orbána.

  Finansowo KESMA opiera się na pieniądzach wniesionych przez oligarchów zależnych od Orbána.

  28 listopada 2018 roku pod kontrolę fundacji KESMA przeszło… 476 redakcji w całym kraju, w tym 112 prorządowych redakcji informacyjnych.

  (...)

  Jak działają portale, gazety, telewizje i rozgłośnie skupione w KESMA?

  - To stalinowska machina propagandowa. Serwisy informacyjne przygotowywane są przez ludzi Orbána. Mają centralę w Budapeszcie, która rozsyła polecenia do dziesiątek małych redakcji w całym kraju. To śmieszne, bo przecież mają to być redakcje lokalne, a kierowane są ze stolicy. Oczywiście premier zaprzecza, ale ten łańcuch zaczyna się w jego kancelarii.

  (...)

  Poza mediami skupionymi w Fundacji KESMA Orbán ma jeszcze pod kontrolą media państwowe. To pięć kanałów telewizyjnych i kilka radiowych. W mediach publicznych polecenia także przychodzą od ludzi Fideszu.

  Szabolc Toth: - Telewizja państwowa MTVA dostaje polecenia, co zamieszczać, o czym mówić, jak mówić, co pomijać. Wiadomo, że politycy opozycyjni nie są zapraszani, a jeśli są, to spada na nich grad wrogich pytań.

  Efekt? Skoordynowaną akcję propagandową, skierowaną w opozycję, Sorosa czy Unię Europejską, przeprowadza się najpierw w telewizji rządowej, potem na ogólnowęgierskim portalu informacyjnym, jak np. Origo (to były portal opozycyjny, wykupiony teraz przez ludzi Orbána od niemieckiej Deutsche Telekom), a na koniec w sieci portali i gazet lokalnych.

  Z taką konkurencją nie są w stanie konkurować media niezależne. Są zbyt małe, zbyt biedne i z małymi zasięgami.

  (...)

  Istnieje jedna niezależna radiowa stacja "Klubrádió", ale jej zasięg jest ograniczony zaledwie do Budapesztu. Istnieje również jedna niezależna stacja w telewizji kablowej z programami politycznymi - ATV.

  Jest jeszcze rozrywkowa telewizja RTL Klub, która nadaje także niezależne materiały poświęcone zagadnieniom politycznym i pozwala dojść do głosu krytykom rządu.

  Co prawda premier Węgier próbował nałożyć na RTL Klub, jako jedyną spółkę medialną na Węgrzech, 50-procentowy podatek, ale wycofał się.

  Są niezależne portale: Atlatszo.hu, 24.hu, 444.hu czy Direkt36, ale mają małe zasięgi i praktycznie nie mają reklam, utrzymując się z crowdfundingu.

   

   

  https://magazyn.wp.pl/ksiazki/artykul/media-wedlug-orbana-wizja-niepokojaca


 6. 46 minut temu, Ipo napisał:

  Robią sobie jaja z ludzi

  Ale sporej grupie społeczeństwa kompletnie to nie przeszkadza.


 7. 11 godzin temu, Tomek_T napisał:

  Unicable Inverto SCR Twin,QUDL42-UNI2L

  Ten konwerter nie będzie współpracował z Johanson 9733PL. Jeżeli od anteny idą dwa przewody, to Evobox podłączasz do gniazda SCR/Unicable, a Lite do jednego z dwóch gniazd Legacy. Jeżeli masz tylko jeden przewód, to potrzebujesz konwertera Unicable II (np. Link), z którego sygnał na dekodery dzielisz rozgałęźnikiem. W jednym i drugim przypadku Johansson jest Ci niepotrzebny.

  Gdybyś jednak chciał przy nim pozostać, to jak napisał wyżej @andgoldi, potrzebujesz konwertera WideBand (dwa przewody od LNB do m-switcha) lub Quatro (cztery przewody od LNB do m-switcha).


 8. "Po sąsiedzku" - w powiecie limanowskim - stwierdzono w ciągu ostatniej doby 21 nowych zakażeń (w całym województwie małopolskim było ich 35).
   

  Cytat

   

  Dziś sanepid potwierdził zakażenie u 21 mieszkańców Limanowszczyzny. W tej grupie jest 19 osób z ogniska choroby związanego z kościołem w Koninie – przeważają tam dzieci w wieku od 8 do 16 lat, większość stanowią dzieci pierwszokomunijne. 

  (...)

  Jutro na parkingu przy kaplicy w Niedźwiedziu znów zostanie uruchomiony punkt poboru wymazów. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie sanepid zatrzymał autokar, którym dzieci z gminy Niedźwiedź jechały na wakacyjną kolonię. Wczorajsze wyniki potwierdziły, że jedno z tych dzieci jest zakażone (było w grupie związanych z kościołem w Koninie).

  Do jutrzejszych wymazów zgłoszono łącznie około 40 osób.

   

  Cytat

  W dniach, gdy msze św. w kościele w Koninie odprawiał ksiądz zakażony koronawirusem, trwał tzw. biały tydzień - w nabożeństwach uczestniczyły pierwszokomunijne dzieci oraz członkowie ich rodzin. Wszyscy tłumnie przystępowali do sakramentu Eucharystii.

  https://limanowa.in/aktualnosci/zgon-mieszkanca-limanowszczyzny-z-powodu-covid-19-sanepid-wstrzymal-wyjazd-na-kolonie-i-zlecil-testy-u-kilkudziesieciorga-dzieci/49724

  https://limanowa.in/index.php/aktualnosci/kilkanascie-nowych-przypadkow-zwiazanych-z-parafia-wsrod-zakazonych-przewazaja-dzieci/49715

   


 9. W dniu 6.07.2020 o 22:49, SzukamPomocy napisał:

  A ja bym zaproponował rozejrzeć się za konwerterem Inverto Unicable

  Nie ma mamy informacji jakich dekoderów będzie używał @barcelonista, zatem trudno jednoznacznie podpowiadać Unicable. A jeżeli zechce podpisać umowę z PC+ i dostanie WiFi Box-a?

×
×
 • Create New...