Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1061
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by K63


 1. 2 godziny temu, wojtas1405 napisał:

  Podczas wyszukiwania kanałów dekoder mi nie wyszukuje i nie zapisuje kanałów tych kodowanych.

  W opcji wyszukiwania jakie masz wybrane kanały - niekodowane czy wszystkie?


 2. W/w rozporządzenie miało obowiązywać od 1 grudnia br. Ale producenci telewizorów zrzeszeni w związku Cyfrowa Polska ponieśli lament, że nie są w stanie tak szybko dostosować swoich produktów do tych wymagań. I 'miłosierne' Ministerstwo Cyfryzacji poszło im na rękę, publikując projekt zmiany rozporządzenia przedłużający termin jego obowiązywania na 1 września 2020.

  Będzie zatem okazja w okresie przedświątecznym pozbyć się w ramach promocji np. telewizorów dvb-t2 z kodekiem H.264.


 3. 1 godzinę temu, Maciejk5 napisał:

  Na jakim kanale najlepiej jest ustawiać antenę?

  Anteny nie ustawia się na jednym kanale (częstotliwości). Przy jej dostrajaniu należy sprawdzać parametry kilku transponderów, np. 10719, 11488, 11508, 12475. Bywa że niektórym najlepszym trzeba troszkę "ująć" jakości, by tym najgorszym "dodać".


 4. Bywa, że sygnał na różnych wyjściach z konwertera może się minimalnie różnić. Próbowałbym poprawić troszkę jakość na TVP2 (12264 V). Nie jest źle, ale najczęściej miewa jakość lepszą lub porównywalną z TVP1 (11449 H). Oczywiście różnica może wynikać z parametrów konkretnego konwertera, egzemplarza anteny, a także długości i jakości przewodów oraz złączy.

  • Thanks 1

 5. No to pozostaje "wędrówka" po balkonie i sprawdzanie odbioru w różnych miejscach, na różnych wysokościach. W takich warunkach przemieszczenie anteny o kilkanaście centymetrów może skutkować diametralną zmianą parametrów.

  Do poszukiwania dobrego odbioru używaj opcji ręcznego wyszukiwania lub diagnostyki na najgorzej odbieranym mux. Może być jednak tak, że jak on się poprawi, to inne się popsują.

   

  • Thanks 1

 6. 2 godziny temu, kkrzysiekk napisał:

  Zamontowania na ścianie da mi coś konkretnie lepszego niż montaż na balkonie?

  Chodziło mi o PÓŁNOCNĄ ścianę, a tam chyba nie ma balkonów. Antena tak zamontowana, nie ma chyba  żadnych przeszkód, bo z map wynika że teren w kierunku płn-zach. jest płaski i otwarty.

   


 7. 47 minut temu, kkrzysiekk napisał:

  pomanewrowałem anteną (...) Czy jeszcze coś mogę zmienić?

  Przy sygnale odbitym trudno uzyskać zbliżone parametry na wszystkich mux-ach.

  Anteną tylko kręciłeś czy próbowałeś odbioru w różnych miejscach balkonu, na różnych wysokościach?

  Sprawdzałeś odbiór bez przejściówki?

  Jeżeli masz okno wychodzące na północ, najlepiej byłoby zamontować tę małą antenkę na ścianie i przeprowadzić przewód przez mieszkanie do wybranego miejsca. Bo ustawienia na balkonie wysokiego masztu (sięgającego ponad dach), chyba raczej nie masz możliwości. :?:


 8. 2 minuty temu, kkrzysiekk napisał:

  Nie jestem w stanie tego sprawdzić aktualnie, musiałbym nowy przewód pociągnąć tylko dla testów, a nie mam jak inaczej przejść przez elewację.

  Przejście okienne zastąp na chwilę "beczką".

  21 minut temu, kkrzysiekk napisał:

  Zastanawiam się, jak to w środku wygląda, że jest taka wymagająca dla montażu.

  Zasada montażu dokładnie taka, jak przy montażu F-ki. Gwint zwrotnicy powinien przede wszystkim mieć kontakt z oplotem, a nie z folią. Ja folię obcinam.

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13872040#13872040

  • Thanks 1

 9. 7 minut temu, kkrzysiekk napisał:

  Przewód myślę, że klasyczne ok. 6mm na zewnątrz, żyła 1mm

  Żyła OK, ale w zwrotnicę najlepiej wkręca się chyba 6.8 mm.

   

  8 minut temu, kkrzysiekk napisał:

  przejście okienne

  Sprawdzałeś odbiór bez tego ustrojstwa? Bardzo często potrafi totalnie zdegradować parametry sygnału. A i może tam jest przyczyna migania diody.


 10. W dniu 28.10.2019 o 11:29, kkrzysiekk napisał:

  To co łapię:

  - kanał 48 (690 Mhz) - jakość bardzo dobra

  - kanał 37 (602 Mhz) - jakość słaba

  - kanał 35 (586 Mhz) - jakość średnia

  - kanał 22 (482 Mhz) - jakość bardzo dobra

  A sprawdzałeś parametry sygnału np. na k. 24, 29, 38 (Iława)?

   

  34 minuty temu, kkrzysiekk napisał:

  Jakbym nie wkładał, to dioda miga i sygnału brak. Co może być przyczyną? 

  Coś nie łączy lub jest zwarcie. Jaka średnica przewodu i żyły głównej? Problem nie musi być w zwrotnicy ZZA-7, ale np. w F-ce na drugim końcu przewodu.


 11. W dniu 26.10.2019 o 12:04, kkrzysiekk napisał:

  Jestem w okolicy bardzo silnego nadajnika Gdańsk Chwaszczyno - niestety nie mogę się na niego nakierować bezpośrednio (mój blok go zasłania) i mogę zbierać tylko sygnał odbity od ekranu akustycznego lub sąsiednich budynków jak sądzę

  Jak rozumiem antenę masz zamontowaną od strony południowej. Jesteś pewien że odbierany sygnał pochodzi z Chwaszczyna? Od południa powinien dolatywać do ciebie sygnał z Iławy. Przy ustawieniu na wschód może dolecieć coś z Elbląga. Pytanie tylko, czy tych nadajników nie zasłaniają sąsiednie budynki. Odbiornik skanowany automatycznie czy ręcznie? Na których kanałach odbierasz poszczególne mux-y?


 12. 51 minut temu, JohnnyBravo97 napisał:

  Odbieram WSZYSTKIE KANAŁY z multipleksu ósmego, ale od dziś nie odbieram TYLKO TVP Kultury HD.

  A ja za to mam TVP Kulturę w mux-8 na dwóch pozycjach.

  W nocy TVP Kultura HD wskoczyła "na" TVP Sport HD, ale dekoder (Cryptobox) nie zmienił automatycznie nazwy kanału. Rano przeskanowałem częstotliwość i dekoder dopisał TVP Kultura HD do listy, ale "kulturalny" TVP Sport HD na niej pozostał (tylko nie ma na nim EPG). Dokładnie taka sama sytuacja jest na Arivie. Ciekawe, bo dekoder wyświetla ,że obydwie pozycje mają te same PID-y.

  Telewizor jednak zachował się inaczej. Na kanale TVP Sport HD pojawiła się informacja "Brak kanału" i trzeba było skanować, aby dodać Kulturę do listy.


 13. 12 minut temu, pitter napisał:

  Jeśli w TV lub innym tunerze włączymy wewnętrzne zasilanie z gniazdka antenowego (w tymże urządzeniu) to przy obecności separatora i za nim jakiegoś innego zasilacza, do zwarcia nie dojdzie

  To dlaczego w niektórych dekoderach w takiej sytuacji pojawia się komunikat "zwarcie" lub "przeciążenie anteny"? Są też "mądrzejsze" odbiorniki, które w takiej sytuacji automatycznie wyłączają zasilanie z gniazda antenowego.


 14. 37 minut temu, frosty napisał:

  zaobserowałem ciekawą rzecz. Zarówno z włączonym zasilaczem jak i wyłączonym mam jakieś 20% siły i 0% jakości

  Zasilanie nie dociera do wzmacniacza lub uszkodzony wzmacniacz.

  Czy jesteś pewien, że przewód poprawnie masz podłączony do separatora?

  d0010+++.jpg

  Oplot powinien mieć dobry kontakt z cynowanym elementem separatora (nr 1).

  5_1255284742.jpg

   

  Od strony wzmacniacza powinno być ...

  b4023+++.jpg

  Sprawdź czy przy wzmacniaczu masz zasilnie - multimetrem lub zrób zwarcie na F-ce. Jeżeli przy zwarciu dioda na zasilaczu zgaśnie, to znaczy że do wzmacniacza dociera prąd.

  I na koniec pytanie - czy próbowałeś odbioru bez użycia wzmacniacza? Może jest zbędny? Podłącz przewód bezpośrednio  do anteny z użyciem wtyczki antenowej przy odbiorniku (bez zasilania).


 15. 16 minut temu, frosty napisał:

  skoro po przełączeniu separatora z dekodera (który miał tuner power włączony) do TV (który nie ma takiej opcji) kanały przestały działać to sugeruje to awarię wzmacniacza przy antenie, prawda?

  Niekoniecznie. Brak zasilania wzmacniacza lub brak połączenia w instalacji. Jeżeli dioda w zasilaczu świeci, nie oznacza to że do wzmacniacza dociera zasilanie, a niezasilony wzmacniacz tłumi sygnał. Jeżeli nie świeci, to masz zwarcie lub uszkodzony zasilacz.


 16. 38 minut temu, frosty napisał:

  Zawiesiłem ją, poprowadziłem kabel, podłączyłem zasilacz

  A wzmacniacz zamontowałeś?

   

  39 minut temu, frosty napisał:

  Zacząłem bawić się ustawieniami i m.in. przełączyłem opcję "Tuner power" z OFF na ON

   

  42 minuty temu, frosty napisał:

  Czy włączenie tego "Tuner power" pomimo posiadania włączonego zasilacza anteny mogło ją uszkodzić?

  Jeżeli włączyłeś "Tuner power" w momencie gdy do gniazda antenowego wetknięta jest wtyczka separatora, to następuje zwarcie i przeciążenie, które może doprowadzić do uszkodzenia dekodera.

   

  42 minuty temu, frosty napisał:

  Teraz mam siłę 0%, tak jakby antena nie była w ogóle zasilana.

  To nie antena ma być zasilana, tylko zamontowany przy niej wzmacniacz. Jeżeli brak jest zasilania, to któreś połączenie jest złej jakości (w zasilaczu lub przy antenie) lub uszkodzony przewód antenowy..

  Jeżeli masz możliwość zasilania wzmacniacza z dekodera, to zdemontuj zasilacz,  na końcu przewodu zamontuj zwykłą wtyczkę antenową, a w dekoderze włącz "Tuner power".

×
×
 • Create New...