Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1037
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by K63


 1. W mux-8 pojawiły się dwie nowe pozycje pod tajemniczo brzmiącymi nazwami "TVP 4" i "TVP 6". Emitowane są na nich statyczne plansze promujące wybrane pozycje z TVP1.

  • Confused 1

 2. Williams poinformował, że także we wtorek nie będą w stanie rozpocząć testów. Bolid FW42 nadal znajduje się w Grove. Do Barcelony został przywieziony FW41 z kilkoma nowymi elementami.

  Coś mi się wydaje że testy FW42 to oni rozpoczną dopiero w czasie pierwszego weekendu wyścigowego. I to nie wiadomo ... :shock:


 3. 5 minut temu, swojadroga napisał:

  Ja bym poszedł wymienić "dziadka" na HD5500s

  Na infolinii powiedzieli, że bez przedłużenia umowy, tego "dziadka" wymienią na innego ""dziadka" Echostara. Na HD 5000 tylko po przedłużeniu umowy i zmianie na wyższy pakiet. Klient chce tego uniknąć. Ostatecznie po zakończeniu umowy (12 m-cy) przejdzie na naziemną. Na razie chciał uniknąć dodatkowych kosztów, bo akurat miał wszystkie "rupieci" do zeza.


 4. Wiem, że CP traktuje Astrę jako dodatek. Stąd zapewne brak aktualizacji dla tego satelity (przy kilku wpisanych fabrycznie częstotliwościach jest brak sygnału). Spróbuję dopisać coś na Hot Birdzie i zobaczę jak się zachowa. Jak "łyknie", to znaczy że ta możliwość jest tylko dla HB.

  Rozmawiałem z główną (pomoc techniczna - ustawienie dekoderów). Konsultantka mnie nie przełączyła, ale (ponoć) z kimś przez chwilę w tej sprawie rozmawiała. Po czym otrzymałem odpowiedź, że możliwość odbioru Astry nie jest dla nich usługą priorytetową. A mimo to, na dekoderach CP HD x000 nie ma z tym problemu.


 5. Lista transponderów narzucona jest przez Cyfrowy Polsat i nie wiem czy da się jakiś usunąć, by w jego miejsce nadpisać inny. Szczerze mówiąc wątpię, ale przy okazji podjadę do klienta i sprawdzę.

  Konsultantka na infolinii nie za bardzo kuma o co chodzi, bo oni mają rozpisane procedury tylko pod Hot Birda. Wymiana dekodera na inny, np. z serii HD-x000, tylko przy przedłużeniu umowy.

   


 6. Pacjent to 7200HD. Zamontowałem zeza do odbioru TV Trwam. Sygnał na mierniku jest dobry (MER ok. 14 dB), ale na fabrycznej liście transponderów brak jest częstotliwości 11186. Po wejściu w TP00 i wpisaniu parametrów: 11186 / V / 22000 jest BRAK SYGNAŁU i nie można  transpondera zapisać, bo pole "Potwierdź" jest nieaktywne.

  Dodam że dekoder bezproblemowo wyszukuje kanały z transponderów Astry zapisanych fabrycznie.

  Reset fabryczny nie pomaga.


 7. 3 godziny temu, jaszek napisał:

  Zapomnieli napisać, że ta sytuacja była innego dnia

  Wystarczy porównać filmiki - z prowokatorem i z odjeżdżającą spod TVP Ogórek. Na obydwu widać parking - z tymi samymi samochodami.

  Ponadto "zlinczowana" Ogórek przesyła protestującym całuski i odsuwa lewą szybę, by zapewne ułatwić "lincz".

   

   

  • Thanks 2
  • Confused 1

 8. 11 minut temu, 7Pavel7 napisał:

  "Nastąpiło zwarcie na kablu",

   

  Skoro jesteś pewien że F-ki na dachu są OK, sprawdź teraz te przy odbiorniku na parterze (gniazdo  RTV/SAT - i o ile jest - także sprawdź). Jeżeli po zamianie miejscami kabli przy konwerterze. na parterze nadal  występuje problem, niewykluczone że masz uszkodzony lub zalany wodą kabel.


 9. 35 minut temu, grzegorz09 napisał:

  jak zmienić parametry aby znowu odbierać ten kanał ,posiadam moduł CI  nc+.

  W telewizorze (lub dekoderze) wejść w listę transponderów, wyszukać na niej częstotliwość 11158V, SR 27500, FEC 3/4 i ją przeskanować.

  Chyba że odbiornik ma funkcję Fastscan (programowanie wg operatora), to wybrać skanowanie dla nc+ i pobrać gotowa listę kanałów.


 10. Trudno będzie ogarnąć Ślężę i Sky Tower jedną anteną. Na Ślężę masz azymut ok. 250 st, a na Sky Tower ok. 270 st. Musiałaby być antena o dużym zysku i szerokim kącie "widzenia". Z tym, że te o dużym zysku są raczej mocno kierunkowe.

  Sprawdź najpierw czy w ogóle jesteś w stanie odebrać stabilny sygnał L4. Jeżeli tak, to dopiero potem "zabawa" z modernizacją instalacji.


 11. 2 godziny temu, ARTIPAPK napisał:

  Lokalizacja: Długosiodło

  (...)

  mux-1,2,3 sygnał full na skali telewizora

  (...)

  Zaś mux 8 (...) sygnał słabiutko.

  Zależy jaką masz antenę i na jaki nadajnik ustawioną. Jeżeli na Różan, to tam nie ma nadajnika mux-8. Najbliższe to Ostrołęka i Chruszczewka. Obydwa nadają ten mux w polaryzacji pionowej.

×
×
 • Create New...