Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1037
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by K63


 1. Sagemcom nie pokaże Ci więcej jak 80% jakości sygnału i nie wiadomo ile jest naprawdę tej jakości,

  Ustawiałem kilka instalacji z Sagemcomem na różnych talerzach (także ok. 1 m) i nigdy nie udało mi się uzyskać jakości wyższej niż 75%. Natomiast siła owszem - od 80 do 90%. Mówię oczywiście o menu instalacyjnym, bo po ostatniej aktualizacji można sprawdzać parametry sygnału na każdym kanale - także z Astry i są różne.


 2. Ciekawy mail od Samsunga ( z forum Emitel-a)

   

  Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

   

  Odnosząc się do Pana wiadomości, jaka została skierowana za pośrednictwem formatki internetowej, uprzejmie informuje, że sprawa błędnie generowanego obrazu w odbiorniku po wprowadzonych zmianach nadawania sygnału przez TVP jest jak wiadomo doskonale nam zmiana.

  Powyższa kwestia tak jak powyższej Panu wspomniałam związana jest ze zmianą parametrów nadawania sygnału przez TVP tym samym czasowo mogła obniżyć się jakość odbieranego obrazu. Dział techniczny Samsung pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu wspólnie z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

   

  W związku z powyższym z dużą dozą prawdopodobności w najbliższym czasie nastąpi kolejna zmiana Muxów, aby problemy z odbiorem programów zostały całkowicie wyeliminowane.

  Dlatego też, bardzo proszę o cierpliwość i oczekiwanie na rozwiązanie tej sytuacji.

  Za niedogodności związane z obrazem przepraszam. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to uciążliwe, dlatego prace nad rozwiązaniem trwają.


 3. Słowacki operator Towercom otrzymał pozwolenie na zwiększenie mocy na kilku nadajnikach:

  - Ćadca (k.32) - z 3,982 kW na 5,743 kW

  - Námestovo – Magurka (k.26) - z 10 kW na 20 kW

  - Námestovo – Magurka (k. 59) - z 19,955 kW na 20 kW

  - Stará Ľubovňa – Kolník (k. 24) - z 3,163 kW na 20 kW

  - Žilina – Krížava (k. 32) - z 7,943 kW na 10 kW

  - Žilina – Krížava (k.35) - z 1,995 kW na 6,3 kW

   

  http://www.digizone.cz/clanky/slovensky ... o-i-cadca/


 4. Przed paroma dniami oglądałem program "Polonia 24" poświęcony TVP Polonia. I wygląda na to, że na jej nadawanie w dvb-t są mocne naciski ze strony MSZ i parlamentu. Chodzi o możliwość jej odbioru za wschodnią granicą, na terenach zamieszkałych przez Polaków ( i nie tylko ). Stąd pomysł umieszczania w programach napisów w języku rosyjskim.

  A poza tym mamy mniejszość polską zamieszkałą także za południowa granicą.

  Jak będzie - przekonamy się za parę tygodni.


 5. K63 - O! Nie wiedziałem że jest kodowany... A nie masz jakichś informacji na temat zwiększenia mocy? Jest jakaś konkretna data, bo nic w tej sprawie się nie dzieje.

  Wszystko wskazuje na to że dopiero w 2015. Kończy się wówczas okres ochrony częstotliwości tv analogowej, a w analogu nadają jeszcze chyba Węgrzy, Rumunia i Ukraina.


 6. A kolego z którego rejonu małopolskie mniej więcej odbierasz?

  Okolice Gorlic. Do Bardejova mam ok. 40 km, ale wg dvbtmap jestem poza zasięgiem ze względu na konfiguracje terenu.

  Odbieram na Dipolu 19/21-69. Sygnał jest jeszcze lepszy na pojedynczej antenie, ale obecnie jest sumowany na sumatorze, do którego podpięta jest także antena na polskie dvbt. Za sumatorem pracuje wzmacniacz liniowy APL-109.


 7. Nie błysnę intelektem, ale ciekaw jestem kilku opinii (tak powstaje obiektywna ocena) na temat trzech branych przeze mnie pod uwagę modeli Sharp'a:

   

  1. LC39LD145V (ok. 1600,-)

  2. LC39LE350V-BK (ok.1900,-)

  3. LC40LE830E (ok. 2300,-)

  Przed paroma dniami kupiłem 39LE350 za 1500 zł. Brałem jeszcze pod uwagę Panasonica 39E6. Szukałem tv, na którym odbiór kanałów SD byłby najbardziej zbliżony do plazmy. W końcu zdecydowałem się na Sharpa właśnie ze względu na bardzo dobre skalowanie kanałów SD nadawanych w NTC. Na dekoderze nc+ te same programy wyglądają jeszcze lepiej. No i jak na tą klasę, ten tv ma bardzo dobrą czerń.


 8. Co się dzieje dzisiaj z Chorągwicą? Mux 2 i Mux 3 brak odbioru...

  Wczoraj w godz, 9-15 była przerwa konserwacyjna w Tarnowie. I prawdopodobnie efektem był brak w niektórych miejscach mux-2 i 3 z ... Chorągwicy. Były chyba jakieś problemy, bo na forum Emitela ktoś napisał że odbiór powrócił dopiero ok. 20-ej.

  Ja - pomimo, ze nie odbieram z Tarnowa - przez jakiś czas nie miałem mux-1 na k.45. Odbieram na tym kanale mux-1 z Gorlic, ale do mojej anteny dolatuje takze sygnał z Przehyby i z Tarnowa, więc sądzę, że w wyniku wyłączenia "Marcinki" posypał się SFN. Tak samo mogło być z mux-2 i 3 na k.23 i 50.


 9. Rzecznik prasowy TVP S.A. Jacek Rakowiecki na pytanie o termin zwolnienia przez TVP miejsc w MUX-1 odpowiedział:

  „TVP nie rozważa zwolnienia miejsca na MUX-1 wcześniej, niż w kwietniu 2014, bo mimo uruchomienia MUX-3 jego zasięg jest ogólnopolski jedynie teoretycznie, czy też mówiąc precyzyjniej: daje gwarancję sygnału, ale jedynie „outdoor”, czyli na zewnątrz budynków. Obecnie zaś zacznie się etap prac badawczych, gdzie sygnał jest zbyt słaby i wzmacnianie go, w razie konieczności. Osobna, wymagająca też skomplikowanych prac, kwestia to tzw. regionalizacja sygnału, czyli dostosowanie emisji do administracyjnych granic województw. Gwarancję przeprowadzenie tych prac i uzyskania odpowiednich parametrów emisji w. TVP uzyska dopiero – jak wspomniałem – w kwietniu 2014 roku.”


 10. Co do programu edukacyjnego.

  DMAX na podstawie tego co obecnie jest prezentowane na kanałach Discovery nie byłby edukacyjny, ani poznawczy, tym bardziej nie byłby naukowy.

  Mimo całej sympatii do Discovery - to co obecnie prezentują na swoich kanałach dalekie jest od tego, aby uważać ich za spełniających podstawowe przesłanki tego kanału.

  Oto kilka tytułów, które są podstawą ramówki Discovery:

  - Bimbrownicy

  - Aukcja w ciemno

  - Fani czterech kółek

  - Auto - reaktywacja

  - Łowcy okazji

  - Walka o bagaż

  - Amerykański chopper

  W dużej mierze na tych samych programach bazuje niemiecki DMAX http://www.dmax.de/. Totalne dno !!!

  Discovery już dawno trafił na koniec mojej listy kanałów.


 11. Witam,

   

  Jednak ostatnio włączając go, zobaczyłem, że nie mam większości kanałów. Mam tvp historia, rozrywka itp. Kanały muzyczne- Eska TV, Rebel, 4fun i jakieś pojedyncze kanaly. Niektóre jak Universal działają, ale tylko dźwięk.

  Jeżeli migrowałeś z C+ do nc+, to nie wszystkie kanały będą Ci działać, bo nie wszystkie są w ofercie nc+. U mnie Universal i Sci-Fi także mają tylko fonię. Nie będziesz miał m.in TCM, Cartoon, CBS-ów, Travel. Ja mam multiroom na dwóch niezależnych cameleonach. Po migracji karta główna (w Arivie) dostała uprawnienia od nc+, a dodatkowa (w Golden Interstar) przez miesiąc chodziła jeszcze na uprawnieniach cyfry i miałem na niej nadal kanały, których już nie miałem na karcie głównej. Obecnie na obydwu kartach jest już tylko nc+.


 12. Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Szybko przelacza kanaly (duzo szybciej niz na starym sofcie)

  Szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś zmiany w tym względzie. Nadal uważam że trwa to za długo i przy szybszej zmianie "głupieje". Najszybciej kanał można wybrać bezpośrednio z listy (dsi87).

   

  Przy okazji mam pytanie, czy ten dekoder daje możliwości dodawania własnych kanałów FTA (których nie ma na liście) poprzez przeskanowanie wybranej częstotliwości. Nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić, bo nie mam chwilowo dostępu do dekodera.

×
×
 • Create New...