Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by K63


 1. Powody moga byc dwa. Jeżeli Globo bez problemu przełącza, to być może Ariva ma problem z podaniem odpowiedniego napięcia na przełącznik i jego sterowaniem. Ale wydaje mi się, ze problem może tkwić także włąśnie w zbyt małej średnicy anteny. lub jej mało precyzyjnym ustawieniu. Jezeli jesteś w stanie złapać tyle satelitów, to zważ na to konwerter ustawiony na Astrę lub HB może przekazywać do tunera równocześnie sygnał z dwóch lub trzech różnych pozycji sat. Niejednokrotnie na dwóch sąsiednich satelitach programy nadawane są na takich samych lub zbliżonych częstotliwościach. I gdy zajdzie taka sytuacja, to tuner może "zwariowac'. I dlatego tez może być problem z automatycznym wyszukiwaniem kanałów.


 2. Musisz miec cos skopane w ustawieniach. U mnie - co prawda A210 - działa bez zacięć - HB-DiseqC1.0-port1 / Astra-DiseqC1.0-port2 / HB+Astra-DiseqC1.1-wyłącz. A ta czasza to chyba trochę za mała. Z założenia monoblock jest pod czasze 85-90cm. Ja mam zamontowany na 105-ce, ale niestety trochę za duża. No, ale przy dobrej pogodzie działa.


 3. Prawdopodobnie ponownie przesłali Ci uprawnienia i karta zaskoczyła. Jezeli uprawnienia przepuszcza tylko Sagemcom, to aby w przyszłości nie mieć takich problemów, przynajmniej raz w miesiącu zamień karty w tunerach. Ale to dziwne, że Twoja Ariva nie łapie uprawnień. Ja mam co prawda A210, ale nie mam takich problemów. Chyba że masz wgrany patch z aktywnym blokerem softowym.


 4. Zapewne - przy wybraniu kanału SD - tuner przełącza z 1080i na 576p (SD są lepsze) i odwrotnie. Dlatego to trwa dłuższy czas. Ale i tak to lepsze niż ręczne zmienianie rozdzielczości przechodząc przez wszystkie jej rodzaje. Myślę, że Ferguson mógłby jeszcze pomyśleć o możliwości przyporządkowania do danego kanału żądanej rozdzielczości na stałe. Myślę, że ta możliwość skróciłaby czas przełączania kanałów SD na HD i odwrotnie.


 5. Czy ten model posiada funkcję "By Source", czyli bodajże automatyczne wybieranie rozdzielczości ? Jeżeli tak, to jak ona działa i jak szybko przełącza kanały SD i HD ? Przeglądałem instrukcję, ale nie spotkałem nic na ten temat. A202 coś takiego chyba posiada, a 250-tka to przecież jej "krewniak".


 6. Teoretycznie tak powinno być, ale pewności nie mam. Najprościej byłoby pożyczyć gdzieś stacjonarny tuner dvb-t i sprawdzić jak w praktyce wygląda odbiór i współpraca z monitorem. Tunery WIWA i Ferguson to obecnie stosunkowo popularny sprzęt i byc może ktoś ze znajomych takowe posiada. Jeżeli tuner stacjonarny załatwi Ci odbiór obydwu mux-ów z nadajnika w Tarnowie, to chyba opłaci sie w niego zainwestować, zamiast kupować drugą antenę i zwrotnicę. Nie wiem czy wiesz, ale po wyłączeniu analogu, mux-2 z Chorągwicy ma nadawać w na k.23 (mux-1 k.25)


 7. Z tego co czytałem, to z czułością w tunerach na usb jest nie najlepiej, np.:

  Witam posiadam tuner Dvb-t usb media-tech mt4167 podłączony do komputera i TV... spisuje się nie źle aczkolwiek wymaga mocnego sygnału ..czy tunery stacjonarne spisują się lepiej ..czy warto zmieniać na stacjonarny ??
  Ze względu na małe wymiary tunerów USB nie można i wbudować dobrej, ekranowanej głowicy, bo brak miejsca. W stacjonarnych jest lepiej pod tym względem, ale nie co gorzej niż w TV z wbudowanym MPEG-4.
  Jednak zmiana okazała się dobrym wyborem...kupiłem ARIVA T65 obraz znacznie lepszy i faktycznie lepsza głowica...USB idzie na sprzedaż.Dziękuję za radę.....

  Z podłączeniem dwóch anten ze wzmacniaczami skierowanych w różnych kierunkach nie ma problemu - wystarczy zastosować np. rozgałęźnik - sumator AMS RS-1/2M http://www.ast-anteny.com.pl/rozgalezni ... m-szt.html lub cos podobnego.


 8. W Limanowej podłączałem dvb-t u znajomych posiadających starą siatke z jakims starym wzmacniaczem płytkowym na 1,5 m "maszcie" wbitym w ziemię. Dotychczas odbierali dosyć dobrze analog (wszystkie cztery programy) z Krakowa, ale cyfrówka nie poszła. Powodem braku odbioru są prawdopodobnie gęste zarośla (dziwne, ze nie przeszkadzały analogowi). Odwróciłem więc antenę w kierunku Tarnowa. Co prawda jest skierowana wprost na górującą nad LImanową dosyć wysoką Miejską Górę (odl. ok.2-3 km), ale odbiór obydwu mux-ów jest stabilny.. Odbiornik WIWA HD-50.

  Ponadto sprawdziłem w innym miejscu LImanowej, że odbiór z Tarnowa jest możliwy, pomimo że antena jest skierowana w kierunku sporych górek. W tym akurat miejscu powinien byc odbiór z Krakowa. Owszem jest, ale lepiej "idzie" Tarnów. A i odbiór k.36 ze Sw. Krzyża jest możliwy. Także stara siatka ze wzmacniaczem.


 9. Zapewne profil terenu masz niezbyt ciekawy, ale mnie udało sie odebrac stabilny sygnał obydwu mux-ów z Tarnowa w Limanowej przy bardzo złym profilu http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 3908205769 - w miejscu w którym teoretycznie nie powinno być odbioru. Za mocny sygnał na k.45 jest mało prawdopodobny, skoro masz stabilny odbiór na niższym k.23. Spróbuj może odbioru z odbicia. Teorytecznie powinieneś byc takze w zasięgu mux-1 z Przehyby. W ostateczności masz możliwość instalacji dwuantenowej (mux-1 Kraków, mux-2 Tarnów)


 10. Cytat z instrukcji mojej Arivy:

  11.9 Regulacja anteny naziemnej

  W tym menu ustawia się szczegółowe parametry pracy anteny naziemnej. Ustawiając lub

  poprawiając ustawienia anteny należy pamiętać, że paski sygnału pojawiają się z opóźnieniem!

  Prawidłowe ustawienie anteny wskazują paski siły i jakości sygnału. Oba powinny wskazywać

  powyżej 80%, aby odbiór kanałów nie zawierał zakłóceń.

  Z praktyki wiem, ze różnie z tym bywa. Mój sygnał, pomimo, że spełnia te wymogi (jakość -90%, siła - 87%), jednak czasami zawiera błędy i pojawiają się zakłócenia. Ale odbiór jest stosunkowo stabilny. Wg mnie na Arivie, warunkiem idealnego odbioru jest parametr bieżący BER = 0, czyli sygnał pozbawiony błędów -


 11. A na jakim sprzęcie odbierasz ? Urządzenia różnych producentów różnie "interpretują" sygnał i trudno powiedzieć co one tak naprawdę pokazują. Prawdziwe parametry sygnału mogą pokazać tylko profesjonalne mierniki. Ale moc i jakość sygnału powyżej 80% powinny gwarantować w miarę stabilny odbiór. Staraj się tak ustawić antenę, aby to jakość była jak najlepsza, tzn. aby sygnał zawierał jak najmniej błędów.


 12. To mój pierwszy post, więc witam Wszystkich.

  Obserwuje tą polemikę o jakości obrazu z Arivy przy połączeniach SCART i HDMI i chciałbym dodać swoje "5 groszy". Otóż uważam, że do oglądania programów SD dużo lepiej niż SCART nadaje się Component przy rozdzielczości 576i lub 576p. Ja preferuje 576p. Zgadzam się równocześnie, że programy SD przy większych rozdzielczościach wyglądają nieciekawie przy każdym rodzaju połączenia. Jezeli ktoś chce uniknąć ciągłego przełączania rozdzielczości najlepiej - wg mnie - ustawić 720p przez HDMI. Dobre programy SD wyglądają naprawdę dobrze, a HD oczywiście bardzo dobrze.

  Idealnym rozwiązaniem jest tuner z możiwością przyporządkowania każdemu kanałowi wybranej rozdzielczości (autoresolution). Ale taką funkcje mają chyba tunery z najwyzszej półki.

×