Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1233
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. Nawet nie mój, bo jest od gościa który doszedł do wniosku, że skoro nigdy go nie używał, to nie jest mu potrzebny. A "mój" (z aktualnym softem) jest na umowie z PC+.
 2. K63

  Wszystko o TVP

  "Nowy" prezes planuje uruchomienie dwóch kanałów tematycznych - TVP Kobieta i TVP Nauka. OK, planowanie nic nie kosztuje. Gdzie zapowiadane wcześniej TVP Dokument i TVP 4K? https://satkurier.pl/news/194380/jacek-kurski-chce-uruchomic-kanal-tvp-kobieta.html
 3. Tego właśnie chciałbym uniknąć. A o ile wymienią, to dostanę jakąś "używkę" o nieprzewidzianej stabilności działania. A taki, to już mam.
 4. Głębokość cięcia można wyregulować przy pomocy dołączonego kluczyka. https://www.atel.com.pl/doc/sciagacz_izolacji_okr.pdf
 5. Wpadł mi w ręce "dziewiczy" (nieużywany) DSI-87. Dekoder zakupiony na własność w 2012 r. i nigdy nie podłączany - w takim opakowaniu i z takim pilotem Niestety dekoder ma wgrany stary soft 4.0.12c/6.1/03_11_11b z "zielonym" menu z przełomu 2011/2012. Problem w tym że ten soft obsługuje DVB-S i dekoder "nie widzi" sygnału. Zatem nie jest w stanie pobrać ani aktualizacji, ani listy kanałów. Co prawda w menu "Wyszukiwanie programów > wyszukiwanie zaawansowane" jest możliwość zmiany DVB-S na DVB-S2, ale po przejściu do wyszukiwania programów dekoder tej zmiany nie pamięta. Czy macie pomysł jak sobie poradzić z aktualizacją? Nie zawracałbym sobie tym głowy, gdyby nie to że w związku z wyłączaniem SECA, za chwilę będę prawdopodobnie zmuszony do "przesiadki" z Cryptobox-a na DSI-87, który mam w wynajmie od PC+. Niestety trapią go ciągłe zawiechy i obsługa jest - delikatnie mówiąc - wkurzająca. Pomyślałem więc, że (teoretycznie) nowy dekoder przynajmniej przez jakiś czas będzie wolny od tej wady.
 6. K63

  Wszystko o TVP

  Jak się okazuje, J.Kurski sam ogłosił się p.o. prezesa TVP, czym wywołał niezłe zamieszanie https://www.press.pl/tresc/62735,czabanski_-kurskiemu-nie-powierzono-obowiazkow-prezesa-tvp Ponadto po ostatnich wydarzeniach, jego powrót na to stanowisko nie jest do końca przesądzony https://wiadomosci.wp.pl/jacek-kurski-ponownie-prezesem-tvp-jego-pozycja-nie-jest-pewna-to-otwarta-wojna-6539342608868993a
 7. Czytałem gdzieś, że self-instalki ciężko nachodzą na żelowanego Triseta. Nie mogę tego potwierdzić, bo montowałem je na innym żelowanym przewodzie z Dipola - DIPOLNET. Na niego wchodziły bez problemu, ale być może dlatego że ma on trochę mniej oplotu i minimalnie cieńszy dielektryk niż Triset-113.
 8. https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=7761 https://www.dipol.com.pl/wtyk_f_cabelcon_na_przewod_rg-6-triset-113_samokompresyjny_E80410.htm
 9. A co z tymi co odbierają C+ na DSI83/87 lub WiFiBox? Myślisz że te dekodery poradzą sobie z ECP?
 10. Masz dwa wyjścia: - konwerter uniwersalny Quad i podłączenie każdego dekodera oddzielnym przewodem - konwerter Unicable /SCR z przynajmniej jednym wyjściem uniwersalnym (Legacy) W drugim przypadku do wyjścia Unicable przy pomocy rozgałęźnika podłączasz dekodery Mediabox+ i HD5000, a do wyjścia Legacy - WiFiBox-a.
 11. Teoretycznie odbiór powinien być bezproblemowy. https://dvbsklep.pl/antena-vhf-dipol-7-12-dvb-t-mux8-dab https://dvbsklep.pl/antena-vhf-ca-rtv-4-mux-8 (na wysięgniku poziomym) Anteny łączysz zwrotnicą (np. ZWR-210DC)
 12. Miejscowość? Czy na tej antenie, na k.6 masz jakikolwiek sygnał?
 13. Jaki model dekodera CP? Skoro masz multiroom PC+, to masz od nich co najmniej dwa dekodery - jakie?
 14. Chcielibyście by została ona przeprowadzona na wzór węgierski? https://magazyn.wp.pl/ksiazki/artykul/media-wedlug-orbana-wizja-niepokojaca
 15. K63

  Wszystko o TVP

  Ale sporej grupie społeczeństwa kompletnie to nie przeszkadza.
 16. https://teleshow.wp.pl/to-dlatego-pochanke-odchodzi-na-korytarzach-tvn-mowi-sie-tylko-o-tym-6531983268493441a
 17. Ten konwerter nie będzie współpracował z Johanson 9733PL. Jeżeli od anteny idą dwa przewody, to Evobox podłączasz do gniazda SCR/Unicable, a Lite do jednego z dwóch gniazd Legacy. Jeżeli masz tylko jeden przewód, to potrzebujesz konwertera Unicable II (np. Link), z którego sygnał na dekodery dzielisz rozgałęźnikiem. W jednym i drugim przypadku Johansson jest Ci niepotrzebny. Gdybyś jednak chciał przy nim pozostać, to jak napisał wyżej @andgoldi, potrzebujesz konwertera WideBand (dwa przewody od LNB do m-switcha) lub Quatro (cztery przewody od LNB do m-switcha).
 18. @ww6 - czy warunkiem wymiany "gołego" Cameleona na moduł było przedłużenie umowy, czy nadal jesteś na umowie na czas nieokreślony?
 19. W punkcie PC+ lub np. https://www.dmtrade.pl/p918,antena-satelitarna-corab-asc-800-pro-hd-j-jasna.html
 20. K63

  Koronawirus

  "Po sąsiedzku" - w powiecie limanowskim - stwierdzono w ciągu ostatniej doby 21 nowych zakażeń (w całym województwie małopolskim było ich 35). https://limanowa.in/aktualnosci/zgon-mieszkanca-limanowszczyzny-z-powodu-covid-19-sanepid-wstrzymal-wyjazd-na-kolonie-i-zlecil-testy-u-kilkudziesieciorga-dzieci/49724 https://limanowa.in/index.php/aktualnosci/kilkanascie-nowych-przypadkow-zwiazanych-z-parafia-wsrod-zakazonych-przewazaja-dzieci/49715
 21. Jeżeli udałoby Ci się podpisać umowę na multiroom w konfiguracji - dekoder główny + moduł CI+, to na działkę mógłbyś zabierać tylko moduł z odpowiednim własnym dekoderem (ewentualnie telewizorem z gniazdem CI+) . Musisz dopytać o taką możliwość w APS.
 22. K63

  Instalacja SAT

  Nie ma mamy informacji jakich dekoderów będzie używał @barcelonista, zatem trudno jednoznacznie podpowiadać Unicable. A jeżeli zechce podpisać umowę z PC+ i dostanie WiFi Box-a?
 23. K63

  Instalacja SAT

  W przypadku mocnego i dobrej jakości sygnału tv naziemnej, można zastosować konwerter QUAD zintegrowany z sumatorem TV TERR. https://hollex.pl/konwerter-quad-inverto-idlp-40qdter-p-92.html
 24. Platforma Canal+ z 2,29 mld zł wpływów i 88,1 mln zł zysku w 2019 r. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/platforma-canal-wyniki-finansowe-2019-rok-2-29-mld-zl-wplywow-i-88-1-mln-zl-zysku-81-mln-zl-odpisu-dot-marki-n-56-mln-zl-na-marketing Zapewne plany przewidują podniesienie tego zysku po uszczelnieniu systemu.
×
×
 • Create New...