Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1043
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. Zasilanie nie dociera do wzmacniacza lub uszkodzony wzmacniacz. Czy jesteś pewien, że przewód poprawnie masz podłączony do separatora? Oplot powinien mieć dobry kontakt z cynowanym elementem separatora (nr 1). Od strony wzmacniacza powinno być ... Sprawdź czy przy wzmacniaczu masz zasilnie - multimetrem lub zrób zwarcie na F-ce. Jeżeli przy zwarciu dioda na zasilaczu zgaśnie, to znaczy że do wzmacniacza dociera prąd. I na koniec pytanie - czy próbowałeś odbioru bez użycia wzmacniacza? Może jest zbędny? Podłącz przewód bezpośrednio do anteny z użyciem wtyczki antenowej przy odbiorniku (bez zasilania).
 2. Niekoniecznie. Brak zasilania wzmacniacza lub brak połączenia w instalacji. Jeżeli dioda w zasilaczu świeci, nie oznacza to że do wzmacniacza dociera zasilanie, a niezasilony wzmacniacz tłumi sygnał. Jeżeli nie świeci, to masz zwarcie lub uszkodzony zasilacz.
 3. A wzmacniacz zamontowałeś? Jeżeli włączyłeś "Tuner power" w momencie gdy do gniazda antenowego wetknięta jest wtyczka separatora, to następuje zwarcie i przeciążenie, które może doprowadzić do uszkodzenia dekodera. To nie antena ma być zasilana, tylko zamontowany przy niej wzmacniacz. Jeżeli brak jest zasilania, to któreś połączenie jest złej jakości (w zasilaczu lub przy antenie) lub uszkodzony przewód antenowy.. Jeżeli masz możliwość zasilania wzmacniacza z dekodera, to zdemontuj zasilacz, na końcu przewodu zamontuj zwykłą wtyczkę antenową, a w dekoderze włącz "Tuner power".
 4. K63

  CryptoBox 800UHD

  Jeżeli AB-COM zachowa dotychczasowe oznaczenia poszczególnych serii, to slotu CI/CI+ należy spodziewać się w modelu 850 UHD (?), a dodatkowego tunera dvb-t/t2/c w 852 Combo (?).
 5. Nowy dekoder 4K od AB-COM. https://www.abcomeu.com/ab-cryptobox-800uhd
 6. Jeżeli dekoder dodatkowy (jaki model?) także obsługuje unicable, to wystarczy Ci LNB SCR z jednym wyjściem, tylko jeden przewód od konwertera i rozdzielenie sygnału 1/2 przy dekoderze głównym. Jeżeli drugi dekoder nie wspiera technologii jednokablowej, to potrzebujesz LNB SCR + Legacy i dwa oddzielne przewody do dekoderów.
 7. Multiswitch ma określony maksymalny poziom wejściowy. A ten zmierzysz tylko miernikiem.
 8. Skąd masz pewność, że ta antena zda egzamin w Twojej lokalizacji? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3611112.html Na wszystkie pytania masz odpowiedzi chociażby tutaj.
 9. Masz zaledwie ok. 25 km do mocnego nadajnika we Wręczycy. Odłącz ten wzmacniacz (i zasilacz) od instalacji, bo prawdopodobnie z jego powodu masz problemy odbiorcze. Na nadajniku od dłuższego czasu nie było żadnych zmian w emisji. Lubliniec leży teoretycznie na końcu zasięgu nadajników - katowickiego i opolskiego. Skoro używasz wzmacniacza przelotowego, to znaczy że fabryczny symetryzator prawdopodobnie masz w antenie (chociaż nie wiem co to za antena, bo nie podajesz jej modelu). Wymiana leciwego przewodu na nowy (dobry jakościowo) na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pomóc.
 10. K63

  MUX III (TVP)

  Wg Kurskiego miała być w połowie tego roku. Wypowiedź ze stycznia 2018 ... https://www.tvp.info/35700523/telewizja-jest-otwarta-dla-wszystkich-jacek-kurski-o-planach-tvp
 11. K63

  MUX III (TVP)

  Gdy przed kilkoma laty pojawiły się pierwsze plany obsadzenia mux-8 kanałami TVP, to m.in. przymierzano tam TVP Kultura HD.
 12. K63

  MUX III (TVP)

  Jestem tego samego zdania. Codziennie oglądam przynajmniej 1-2 pozycje. I chociaż ta zmiana mi nie przeszkadza, bo mam możliwość odbioru zarówno z satelity i z mux-8, to znam takich którzy ten kanał mają na czołowych pozycjach listy kanałów tv naziemnej i nie mają możliwości odbioru tego mux-a, albo odbiera słabo.
 13. K63

  MUX III (TVP)

  Info ze strony głównej. Od 23 października TVP Sport tylko w HD na mux-3, TVP Kultura przechodzi na HD i na mux-8. https://satkurier.pl/news/184637/tvp-kultura-hd-od-2310-tvp-sport-hd-bedzie-w-mux-3.html
 14. K63

  obrót konwertera

  Skos 1°, czyli miejsce odbioru zlokalizowane jest przy zachodniej granicy (chyba że jest to inny kraj niż Polska). Jeżeli to Polska, to w prawo stojąc za anteną (zgodnie ze wskazówkami zegara). Zakładając że konwerter jest zamontowany pionowo, to skręt o 1° nie wpłynie znacząco na jakość sygnału.
 15. https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=6453&start=200#p227240
 16. Jakość materiałów i wykonania na pewno jest na wysokim poziomie. Ale to że Televes jest 2 czy 3 razy droższy od Telmora, nie znaczy że jest tyle razy lepszy. Wybór anteny podyktowany jest lokalnymi warunkami odbiorczymi. Bywa niejednokrotnie, że zastosowanie tańszej anteny polskiego producenta zapewnia dobre parametry odbiorcze i wystarczy na lata. Wybór bardzo drogiej anteny w czasie kiedy niebawem nastąpią zmiany kanałowe związane z uwolnieniem pasma 700 MHz przez tv naziemną, nie jest zbyt dobrym pomysłem. W niektórych lokalizacjach po wejściu na to pasmo LTE, może pojawić się konieczność wymiany anteny na odbierającą węższe pasmo tv (k.21-48). Jeżeli odbierasz z Katowic, to w planach są zmiany: - mux-1 k.55 -> k.24 - mux-2 k.49 -> k.23 - mux-3 k.41 (bez zmian) - mux-4 k.24 -> k.21 - mux-8 k.6 (bez zmian)
 17. Cena prawdopodobnie wynika z miejsca ich produkcji ... http://satkurier.pl/laravel/news/157180/galicja-i-santiago-de-compostela-krolestwo-anten-televes.html?news_page_id=3 Anteny Telmor produkowane są w Polsce, a tutaj koszty produkcji są na pewno niższe. Dipol, Barczak, Magura, Davbol także produkują swoje anteny w Polsce. Anteny pod markami Opticum, AX Technology, Red Eagle, Skymaster, DPM, Esperanza, Miton, itp., sprowadzane są z Chin.
 18. Zapewne chodzi o tę antenę. Od czasu do czasu je montuję i nie mam problemu z odbiorem z nadajnika dużo słabszego niż Giedlarowa czy Sucha Góra. Czy antena ma zamontowany w puszcze wzmacniacz? Te anteny standardowo występują w wersji pasywnej. Te parametry to na mux-8?
 19. Typowa wymijająca odpowiedź bez żadnych konkretów. Idzie Wam to, jak przysłowiowa "krew z nosa". Jest wiele dużych ośrodków miejskich (byłe miasta wojewódzkie), które są poza zasięgiem działających nadajników. Np. w południowo- wschodniej Polsce sygnał mux-4 dostępny jest tylko w Rzeszowie i okolicach. A gdzie Krosno, Przemyśl czy Nowy Sącz? Kiedy mux-4 z dużego nadajnika Sucha Góra? Przecież nadajniki są już skoordynowane. https://www.fotosik.pl/zdjecie/9b6d4372ec8eb7cc
 20. Spotkałem się z podobnym przypadkiem na tv Sharp. Panasonic natomiast wyszukuje kodowane kanały słowackie, ale mux-4 nie "widzi". https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&p=233346#p233333
 21. K63

  TVP INFO

  Owszem, "Warto rozmawiać" został zdjęty na początku 2011, ale kilka miesięcy później Pospieszalski w TVP Info poprowadził program „Jan Pospieszalski: Bliżej”. Mało tego - w międzyczasie swój program w na tym kanale miał Michał Karnowski. A jego brat - Jacek Karnowski - w latach 2009–2010 był redaktorem naczelnym „Wiadomości" w TVP1. Odwrotna sytuacja dzisiaj wydaje się być nieprawdopodobna. No, ale jak mógłby w TVP dostać swój program dziennikarz sympatyzujący z opozycją, skoro nie ma w niej miejsca dla prawicowego dziennikarza - Witolda Gadowskiego. Pan Witold ma niestety jedną wadę - pomimo że twierdzi iż sympatyzuje z partią rządzącą, w wielu kwestiach ostro ją krytykuje .
 22. To jest emisja planowana. Wykaz aktualnych emisji mux-4 (UP - emisja planowana). Wg map zasięgu CP, Ostrowiec Świętokrzyski jest poza zasięgiem odbioru.
 23. Mux-4 nie nadaje ze Św. Krzyża, tylko z Kielc (k.40). Na dodatek z niską mocą i w polaryzacji pionowej.
 24. Myślę że czasowo ... https://www.press.pl/tresc/58523,polsat-news_-obiektywnie-w-prawo
 25. Parametry emisji testowych DVB-T2 wg pozwoleń UKE z dnia 20.09.2019: Warszawa / PKiN - k.45, ERP 3 kW, ND Poznań / Śrem - k.28, ERP 40 kW, ND Gdańsk / Chwaszczyno - k. 22, ERP 50 kW, D Katowice / Kosztowy - k.40, ERP 10 kW, ND
×
×
 • Create New...