Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. K63

  MUX VIII

  Kurski myślał że jest cwany i wszystkich wykiwa ... No i się przeliczył. Trafił na mur ze strony Emitel-a. Pamiętacie jeszcze że cały mux-8 miał należeć do TVP? Ano chociażby stąd ... I między innymi na takie badania powołuje się Kurski, twierdząc w innej wypowiedzi że nie wierzy by ludziom chciało się ten mux wyszukiwać. Emitel natomiast ma argumenty w postaci pomiarów Państwowego Instytutu Łączności i sprawozdanie KRRiT.
 2. K63

  MUX VIII

  Oświadczenie EmiTel S.A. w sprawie negocjacji z TVP S.A. dotyczących dostępu do Multipleksu 8 naziemnej telewizji cyfrowej. W takiej sytuacji nie widzę szans na porozumienie.
 3. K63

  MUX III (TVP)

  Opcje są dwie. W obydwu może być uwzględniona TVP Polonia. Czyli ... - 1xHD+TVP Polonia - 2xSD+TVP Polonia.
 4. K63

  MUX III (TVP)

  http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnosci/news,2627,krrit-uzgodnila-zmiane-rezerwacji-czestotliwosci-na-mux-8.html O TVP Polonia także jest mowa w powyższej rezerwacji, zatem widocznie jej powrót także jest brany pod uwagę.
 5. K63

  MUX III (TVP)

  No i zaświecił na Polonii ... Wg mnie te spekulacje o dublowaniu TVP Sport to nadinterpretacja tego co zostało napisane na kilku portalach. Przecież TVP przygotowuje ośrodki regionalne do emisji HD, zatem taki kształt mux-3 na stałe odpada. Sądzę że Kurski będzie przeciągał wejście z TVP Sport HD na mux-8 jak najdłużej, bo do tego czasu TVP będzie mogła czerpać zyski z udostępniania tej wersji operatorom tv płatnej.
 6. K63

  MUX III (TVP)

  TVP Sport nie zastąpi automatycznie na liście TVP Rozrywka. Mają inny LCN i SID. Zapewne najpierw na Rozrywce nastąpi ciemność, potem trzeba będzie przeskanować częstotliwość mux-3, aby "zassać" TVP Sport. Chyba że ktoś ma jeszcze na liście TVP Polonia, to w jej miejscu Sport powinien zaświecić automatycznie, bo "odziedziczy" po niej LCN i SID. Prawdopodobnie przed 3 w nocy, bo o tej godzinie automatycznie aktualizują sobie listę niektóre odbiorniki. TXT na satelitarnej TVP Sport nie ma, to i w naziemnej pewnie nie będzie. Ale może będzie HbbTV?
 7. K63

  TVP Sport

  http://sport.tvp.pl/mundial2018/37351322/pilka-nozna-mecz-towarzyski-austria-niemcy-opozniony
 8. Spróbuj owinąć folią aluminiową to połączenie i odcinek kabla od niego do dekodera.
 9. Teoretycznie powinno być lepiej, ale gwarancji nie ma. Nie wiadomo o ile sygnał zakłócający jest mocniejszy od sygnału użytecznego. Router odsuń od dekodera najdalej jak możesz.
 10. Zakłócenia są w pewnym zakresie częstotliwości, to dlaczego miałoby zakłócać wszystkie kanały. Zakłóca tylko kanały z określonego transponera/ów. W tym wypadku 11449 i 11488.
 11. O ile zakłócenia wnikają w kabel antenowy, to zastosowanie kabla o jak najlepszym ekranowaniu (klasa A++). Jeżeli zakłócenia łapie dekoder, to gorzej.
 12. K63

  MUX III (TVP)

  TVP Polonia w poprzednim stanowisku KRRiT mała SID/LCN, które teraz dostała TVP Sport. TVP Polonia przydzielono nowe (SID 40/ LCN 28), co może oznaczać że kiedyś wróci do DVB-T
 13. Odpuść sobie ten wynalazek. Czy od strony nadajnika masz balkon?
 14. K63

  TVP Sport

  Nie sądzę. Jeżeli zależy im na oglądalności, to nie dadzą w ostatniej chwieli do mux-a, który wg nich ma kiepski zasięg. Ponadto w świat poszło już info że będzie w mux-3. Raczej nie będą wprowadzać zamieszania informacyjnego.
 15. K63

  Ci, którzy odeszli...

  Arkadij Babczenko żyje! Informacja o jego śmierci była intrygą ukraińskich służb specjalnych.https://wiadomosci.wp.pl/arkadij-babczenko-jednak-zyje-nawet-jego-zona-nie-wiedziala-o-intrydze-6257422655641729a
 16. K63

  TVP Sport

  Sceny dynamiczne (np. sportowe) wymagają większej przepływności, sceny statyczne znacznie mniej. TVP jako operator techniczny mux-3 stosuje przepływność dynamiczną, tzn. jeżeli jeden program wymaga jej zwiększenia (np. transmisja sportowa), to jest zmniejszana na innych programach które w danym momencie tej przepływności tak bardzo nie potrzebują. Ale gdy zwiększy się jakość przekazu dwóch programów ze scenami dynamicznymi, może na tym mocno ucierpieć jakość obrazu na pozostałych. Technologię tą TVP wprowadziła w czasie gdy na mux-3 nadawała 8 programów SD i TVP1 + TVP2 SD zamieniono na HD. https://satkurier.pl/news/96515/redukcja-przeplywnosci-kanalow-w-mux-3.html
 17. K63

  MUX VIII

  Ale nie można postawić znaku równości między zasięgiem, pokryciem sygnałem, a ilością świadomie odbierających i oglądających ten mux. A to próbuje udowodnić TVP i pozostali nadawcy mux-8. Oni raczej mówią o "zasięgu" świadomości i wiedzy potencjalnych odbiorców na temat tego mux-a. Mux-y 1-3 mają niemal 100-procentowe pokrycie, co nie oznacza że tyle samo odbiorców korzysta ze sygnału. Prawdopodobnie gdyby mux-8 na VHF wystartował w naziemnej jako pierwszy, a mux-y 1-3 na UHF kilka lat później, to mielibyśmy bardzo podobną sytuację ... tylko że z brakiem wiedzy o możliwości odbioru mux 1-3.
 18. K63

  MUX VIII

  Tak, teraz gdy te badania są na rękę TVP, to Nielsen jest OK. Ale gdy badał oglądalność to jego wyniki były "be". Tylko że te badania były robione na podstawie 500 wywiadów z potencjalnymi odbiorcami, a nie przy pomocy sprzętu pomiarowego! Wg Państwowego Instytutu Łączności z Wrocławia przeprowadzone pomiary i analizy (zgodnie z obowiązującą na świecie metodologią) wykazały pokrycie ludnościowe obszaru Polski na poziomie 97,63%. Nawet KRRiT potwierdza spełnienie wymagań decyzji rezerwacyjnej związanych z pokryciem sygnałem telewizyjnym MUX8 terytorium Polski stwierdzając iż „Obecnie zasięg techniczny MUX8 zbliżony jest do pozostałych multipleksów telewizyjnych (MUX1, MUX2 i MUX3)". Ponadto żadnych zastrzeżeń nie zgłasza UKE. Gdzie zatem leży prawda?
 19. K63

  MUX III (TVP)

  Przed kilkoma laty manewry z rozdzielczością w naziemnej robili Słowacy. Jak wystartowała u nich DVB-T, mieli jeden kanał publiczny w HD - JEDNOTKA. DVOJKA była nadawana w SD. Ale na czas dużych imprez sportowych, które były transmitowane w Dvojce (MŚ w hokeju, Tour de France), przełączano ją okresowo do HD, a w tym czasie Jednotka nadawana była w SD. "Na upartego" można by okresowo przełączyć INFO do SD i włączyć HD na TVP Sport. Ale tak jak piszecie, HD zyskałyby przede wszystkim programy poza meczowe, bo mecze i tak będą na 1 i 2.
 20. K63

  MUX III (TVP)

  KRRiT dla TVP Sport przydzieliła SID=33 i LCN=32. http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/stanowiska/2018/numery-identyfikacyjne_2018-05-17_stanowisko-krrit.pdf Jak twierdzi przedstawiciel Emitel-a ...
 21. K63

  MUX III (TVP)

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mundial-w-tvp-sport-na-mux-3-koniec-tvp-rozrywka
 22. K63

  MUX III (TVP)

  Zatem wersja HD tylko u operatorów satelitarnych i kablowych. Czyli zanim nie trafi ona do naziemnej, można na niej jeszcze przez jakiś czas zarabiać.
 23. K63

  MUX III (TVP)

  Czyli ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.
 24. K63

  MUX III (TVP)

  TVP Sport SD w miejsce TVP Rozrywka w mux-3! http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1126497,tvp-sport-mecze-mistrzostw-swiata-za-darmo.html
 25. K63

  MUX III (TVP)

  Panowie - nawet gdy napiszecie kilkaset postów z propozycjami, i tak nie zostaną uwzględnione. Zrobią jak zechcą. Uważam zatem, że takie gdybanie nie ma najmniejszego sensu. Pożyjemy i (niedługo) zobaczymy.
×