Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. Ale nie na tej antence z CP, tylko na co najmniej (dobrej) 90-ce.
 2. Tak. Podejrzewam że masz tą mniejszą, "plastikową".
 3. Czy aby na pewno ta ze zdjęcia? Ta Twoja ma wysięgnik plastikowy czy metalową rurkę? Jeżeli rurka, to czasza ma ok. 80 cm i parametry powinny być lepsze. Jeżeli wysięgnik plastikowy, to antena ma wymiary 70x63 i uzyskanie na niej dobrych parametrów jest loterią. Zależy od egzemplarza, ale generalnie szału nie ma. Niedawno na takiej z konwerterem Televesa, po długiej walce i po naginaniu czaszy, w końcu udało mi się osiągnąć MER minimalnie powyżej 12 dB na 11508V (bezchmurne niebo). Konwerter po prawdopodobnie całkiem niezły twin MTI.
 4. Niestety ale decydując się na montaż anteny na strychu, sam prosisz się o kłopoty. Tak zamontowana antena odbiera sygnał mocno stłumiony, rozproszony, wielokrotnie odbity. Dodatkowo na jakość sygnału wpływa materiał z jakiego wykonane są ściany i dach. Czasem warto ponieść trud umieszczenia anteny na zewnątrz, zyskując w zamian silniejszy i lepszej jakości sygnał, a tym samym możliwość uproszczenia instalacji (np. likwidacja wzmacniacza)
 5. No i strzelił z hukiem ten balon pompowany od tygodni niczym nieusprawiedliwioną euforią. Na mistrzostwa awansowaliśmy ze słabej grupy dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności. Od dawna większość reprezentantów prezentuje przeciętny poziom, ale wmówiono im że w grupie są potęgą. No i w końcu uwierzyli. Całe to przedsięwzięcie pt. Mundial 2018", w wykonaniu PZPN jest przede wszystkim wielką akcją marketingową (reklamy, lans, itp.), mającą na celu zasilić konta bankowe jak największą ilością łatwej gotówki. Wyniki to sprawa drugorzędna. Najbardziej żal mi kibiców, którzy w dobrej wierze wydają kupę kasy i przemierzają tysiące kilometrów by tych celebrytów dopingować. A po takim blamażu jak wczoraj, nie mogą nawet doczekać się zwykłego słowa"Przepraszamy". Dziwię się wszystkim tym, co wierzą że w niedzielę zobaczymy całkowicie inną drużynę. A niby dlaczego miałoby tak być? Czy w ciągu 5 dni polskim kopaczom wzrośnie forma i nabędą większych umiejętności? Czy Nawałka stanie się nagle większym strategiem? Obym się mylił. Na marginesie - w komentarzach na wielu forach jest sporo nawoływań do bojkotu wszystkich produktów które firmują swoją twarzą nasze "gwiazdy".
 6. Senegal nic nadzwyczajnego nie pokazał. Cały mecz był beznadziejny - nie wiem czy nie najgorszy z wszystkich dotychczasowych. A te dwie stracone bramki - ŻENADA!
 7. Wg Szpakowskiego - Senegal wybija nas z uderzenia. Fakt, uderzenie to my mamy dzisiaj potężne. W Arłamowie Nawałka chyba nie dopilnował i nasi kopacze trenowali na trawie która miał 2.4 cm, zamiast 2.3 cm wysokości. Zatem nie ma się co dziwić że tak efekt. No nic - przed nami jeszcze tylko 2 mecze - o wszystko i o honor.
 8. K63

  Naziemna telewizja cyfrowa

  http://rpkom.pl/artykul/1368812.html
 9. K63

  Złącze kompresyjne - zarabianie

  Na 113 PE ze względu na żel może być trudniej. Być może będziesz musiał troszkę naciąć izolację zewnętrzną.
 10. K63

  Naziemna telewizja cyfrowa

  Info o tej inicjatywie słyszałem tylko na Polsat News. http://www.polsatnews.pl/wideo/najwieksze-telewizje-razem-polsat-tvn-i-tvp-wspolnie-ws-naziemnej-telewizji-cyfrowej_6715048/ Zatem czyżby za tą nową wersją POT-u (Polski Operator Telewizyjny) stał Polsat?
 11. K63

  Naziemna telewizja cyfrowa

  Zgadza się. Chyba użyłem słów na wyrost. Powinno raczej być 'Może nie będą musieli budować i prosić".
 12. K63

  Naziemna telewizja cyfrowa

  Nic nie muszą budować i nie muszą prosić. UKE tworzy nowe mechanizmy demonopolizacyjne. Być może są plany uruchomienia nowych mux-ów w dvbt2 z ofertą kanałów HD w oparciu o infrastrukturę Emitel-a.
 13. K63

  Naziemna telewizja cyfrowa

  "(...) w celu zbudowania realnej alternatywy w obszarze emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej (...)"
 14. K63

  Naziemna telewizja cyfrowa

  Wspólne przedsięwzięcie nadawców w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej http://centruminformacji.tvp.pl/37661282/wspolne-przedsiewziecie-nadawcow-w-sprawie-naziemnej-telewizji-cyfrowej Czyżby z powodu nieudanych negocjacji z Emitel-em, TVP stanęła na czele "buntu" przeciwko temu operatorowi?
 15. Jeżeli ustawi się go precyzyjnie, można uzyskać na nim całkiem niezłe parametry. Przy podłączeniu dwóch kabli od konwertera Quad (konfiguracja 2 anteny) Ultrabox będzie działał, ale jego funkcjonalność będzie mocno ograniczona (możesz nagrywać niezależnie tylko 1 program). Konwerter Unicable umożliwi zwiększenie funkcjonalności Ultraboxa (multirecording) i podłączenie WiFiBox-a. Jeden kabel (z gniazda SCR) podłączasz do Ultraboxa, drugi (gniazdo legacy) do WiFiBox-a.
 16. Będzie działało, ale wtyk od zasilacza (separator) ma większe tłumienie niż zwykła wtyczka antenowa. Miałem raz klienta, który miał sygnał podzielony na 4 telewizory i przy każdym separator zamiast wtyczki. Tak mu doradzono w sklepie i ... miał z tego powodu problemy z poprawnym odbiorem. Wymiana na zwykłe wtyczki antenowe spowodowała poprawę jakości sygnału 100/100.
 17. K63

  MUX VIII

  A ja mam pytanie - czy Emitel chce w ogóle widzieć TVP w mux-8? I czy to nie on pokazuje środkowy palec Kurskiemu przyjmując twarde stanowisko co do opłaty. Gdyby chcieli się dogadać i mieli "nóż na gardle", na pewno spuściliby z tonu. Emitel od kilku miesięcy czynił starania by w końcu zmusić TVP do rozmów i ostatecznego rozwiązania problemu obsady slotów. Być może chodzi o to by TVP zrezygnowała i oczyściła pole dla innych, zainteresowanych tym mux-em nadawców. Pytanie tylko, czy takie stanowisko Emitelowi się opłaci.? Albo ryzykuje, albo ma przygotowany jakiś plan awaryjny. Kurski może zwalać winę na Emitel, ale co z tego? Emitel nie jest stroną dla przeciętnego odbiorcy. Wielu odbiorców zapewne nawet nie wie, o co w tym wszystkim chodzi.
 18. K63

  Gałąź z liśćmi na torze anteny

  Nie. Po wymiany czaszy na większą, sytuacja na jakiś czas troszkę może się poprawić, ale przecież drzewo cały czas rośnie, zatem niedługo będziesz miał ten sam problem. Jedyne wyjście to przycięcie / odgięcie gałęzi lub przeniesienie anteny w miejsce, gdzie będzie miała "czyste" niebo.
 19. K63

  MUX VIII

  Pomiaru sygnału i wyliczeń dokonuje się dla anten zawieszonych się na wysokości 10 m. Instytut Łączności Oddział we Wrocławiu - Kompatybilność elektromagnetyczna telewizji cyfrowej DVB-T - metody badania Procenty się zgadzają, sygnału telewi­zyjnego MUX- 8 brak Zatem teoria (matematyka) swoja drogą, a życie (wiedza odbiorców, instalacje odbiorcze, lokalne warunki odbioru) swoją drogą. Co prawda wyliczenia dotyczą wysokości 10 m i można w nich uwzględnić ukształtowanie terenu, ale wyższych zabudowań, drzew (lasów) i źródeł zakłóceń już nie. Dlatego (niestety), dla instytucji ważniejsze są "szkiełko i oko". Stąd rozbieżności.
 20. Chodziło mi o to, jaki masz MER wówczas, gdy te kanały działają.
 21. Jaki MER na tych kanałach co ciągle masz z nimi problemy?
 22. K63

  MUX III (TVP)

  Możliwy jest także inny wariant - może mało prawdopodobny, ale ... Emitel mógł tak skalkulować opłaty za mux-8, że obecne wpływy od czterech nadawców mniej więcej pokrywają im koszty emisji i wychodzą na tzw. "zero". Co prawda nie zarabiają, ale też nie tracą. Zatem mogą sobie pozwolić na twarde stanowisko przy tych "niby-negocjacjach", by dać pstryczka TVP i poniekąd "ukarać" ją za bierną postawę. Ot, takie moje przemyślenia. Prawdę mówiąc nic nie wiemy na temat szczegółów i kwot, które padają przy rozmowach. Możemy się tylko domyślać. Tak, czy siak - obie strony tracą. Zobaczymy kto kogo "przetrzyma". No i jak długo to potrwa? Wszak Kołodziejski (KRRiT) twierdzi że "negocjacje nie mogą ciągnąć się w nieskończoność".
 23. K63

  MUX VIII

  Bo w wielu wypadkach do emisji mux-8 Emitel wykorzystuje istniejącą już infrastrukturę, która służyła do nadawania TVP1 na VHF-ie. Zygry nadawały TVP1 na k. 7 z mocą 80 kW.
 24. K63

  MUX VIII

  Decyzja polityczna...?
 25. K63

  MUX VIII

  Nie bronię Emitel-a, ale to nie tylko on odpowiada za taki, a nie inny kształt mux-8. To UKE ogłosił konkurs na mux-8 określając warunki techniczne. https://archiwum.uke.gov.pl/konkurs-na-mux-8-15656 KRRiT zdecydowała o przyznaniu TVP całego mux-8 dla kanałów HD. http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/pliki/uchwala-krrit.pdf W wyniku protestu nadawców komercyjnych, KRRiT zmieniła decyzję ... https://wiadomosci.wp.pl/krrit-zweryfikowala-ustalenia-ws-mux-8-tvp-otrzyma-tylko-czesc-multipleksu-6027724188251265a ... i ogłosiła konkurs. Pomimo odmiennych warunków technicznych tego mux-a, zainteresowanie obsadą 4 komercyjnych slotów było bardzo duże (widziały gały co brały) https://satkurier.pl/news/120089/krrit-24-wnioski-na-kanaly-w-mux-8.html To UKE wyznaczył warunki techniczne emisji z poszczególnych obiektów, na które wydał odpowiednie pozwolenia. Pytanie tylko, jakie instytucje są odpowiedzialne na za wyliczenie i analizę tych parametrów emisyjnych, które teraz przekładają się na taki, a nie inny zasięg. https://bip.uke.gov.pl/download/gfx/bip/pl/defaultaktualnosci/140/5/3/pozwolenia_tv_11_05_2018.xlsx Obecnie UKE prowadzi działanie mające na celu zdemonopolizowanie pozycji Emitel-a. Być może na ich podstawie - za jakiś czas - TVP będzie mogła sama zostać operatorem technicznym swoich slotów w mux-8. Ale i tak będzie musiała korzystać z infrastruktury Emitel-a, za co będzie musiała ("słono") zapłacić. http://rpkom.pl/artykul/1321427.html https://uke.gov.pl/akt/komisja-europejska-i-prezes-uokik-za-regulacja-emitela-zaproponowana-przez-uke,38.html
×