Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1037
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. Tutaj pisałem że ten blocker działa. Zarówno w dekoderze jak i w splitterze.
 2. Mux-y 1 i 2 to niskie kanały 23 i 25, zatem dużo lepsza propagacja niż k.50. Ponadto mux- y 1 i 2 nadają dookólnie z mocą 100 kW, a mux-3 kierunkowo - na azymucie Wadowic ok. 80 kW. Czy w kierunku Krakowa są jakieś przeszkody? Jeżeli nie ma możliwości montażu na dachu, należy szukać lepszej lokalizacji na balkonie. Jeżeli to blok, nie ma w nim instalacji zbiorczej? Kabel nie powinien być w pętli. Rozwiń i sprawdź. Chodziło mi o to, czy z zasilacza idą kable do dwóch odbiorników.
 3. W Wadowicach są miejsca gdzie teoretycznie odbiór powinien być bezproblemowy, a są i takie gdzie odbiór może być mocno utrudniony. Na dodatek im wyższy kanał, tym gorsza jego propagacja. W takiej sytuacji należy szukać alternatywy z Mysłowic (k.34,41,49,55) lub Skrzycznego (k. 34,41,55,58). To siła czy jakość? Próbowałeś odbioru w trybie pasywnym (bez zasilacza)? Sygnał wyprowadzony jest dwoma kablami? Jeżeli dwa - to na obydwu taki sam problem? Jaki kabel? Jakiej długości? Błąd. Wyszukiwać należy ręcznie - na wybranych kanałach. Findera używamy tylko do odszukania orientacyjnego azymutu do nadajnika, a antenę ustawiamy obserwując wskazania odbiornika (w opcji ręcznego programowania) - ze szczególnym uwzględnieniem jakości sygnału.
 4. Info dla użytkowników dekoderów Cryptobox 6xx i 7xx - pojawił się nowy soft, w którym m.in. ... https://digitalne.ellano.sk/forum/ab-cryptobox
 5. Ze satelity za darmo masz tylko TVP Info HD. Za resztę trzeba bulić. Im więcej - tym drożej. Najtańszą ofertą bez umowy jest Smart HD+.
 6. Lub kablówka - o ile masz do niej dostęp. Lokalizacja dla odbioru naziemnej trochę nieciekawa - ze względu na spore wzgórze na azymucie do Kołowa.
 7. Budujesz instalację, czy już ją masz i planujesz podłączyć do niej trzeci odbiornik? Jaka odległość między nimi? Oddzielny przewód przyda się gdybyś kiedyś podłączał TV-SAT.
 8. Cryptobox - wbrew opisom - nie ma pomiaru MER, tylko SNR. https://www.parabola.cz/clanky/6387/ab-cryptobox-meter-levny-merici-pristroj-pro-dvb-s2/ SF-550 ma C/N i BER, ale nie jest to płynny pomiar, tylko po zablokowaniu sygnału.
 9. @Wicus - odpowiedź jest w moim linku wyżej. Na k. 21 masz mux-2 z Lublina. Ten sam nadajnik zakłóca Ci odbiór k.23 (mux-3) i 33 (mux-1). Brak lub gorszy sygnał pozostałych mux-ów z Tarnowa i Kielc to prawdopodobnie rozjechany SFN z powodu tropo. Ja cały czas stabilnie odbieram mux-8 ze Św. Krzyża i z Lublina. Jeszcze niedawno miałem niezły sygnał na k.30 i 37. Normalnie te kanały są nieosiągalne. (azymut na Św. Krzyż mam ok. 40 st. w lewo i bardzo niekorzystny profil terenu). W innym temacie ktoś napisał że odbiera Gdańsk-Chwaszczyno koło Warszawy. @Marek79 - https://xploradio.blogspot.com/p/propagacja-troposferyczna.html
 10. W związku z mocnym tropo, w niektórych rejonach mogą występować okresowe problemy z odbiorem TV naziemnej. U mnie np. odległy ok. 240 km nadajnik Lublin-Piaski (mux-3) "wyłączył" możliwość oglądania mux-2 z Tarnowa na k.23. Pojawiła się natomiast możliwość bezproblemowego odbioru mux-2 (k.21) i mux-8 (k.12) z lubelskiego nadajnika, a także mux-8 z odległego ok. 140 km Św. Krzyża (k.8).
 11. Wszystko zależy od natężenia pola sygnału w miejscu odbioru. Jeżeli na takiej antenie nie odbierzesz, to z panelową daj sobie spokój. Większość anten panelowych to dipol o małym zysku (zamknięty w plastikowej obudowie) + mocny wzmacniacz. Czasem zdaje to egzamin, ale osobiście nie używam takich wynalazków. Na marginesie - niektórzy producenci zagraniczni antenami panelowymi nazywają anteny typu "siatka".
 12. No cóż - musisz spróbować. Do odbioru sygnału odbitego najlepiej nadają się anteny małej kierunkowości. Najpopularniejszą taką anteną (i tanią) jest tzw. siatka. Poszukiwania odbioru rozpocznij na antenie pasywnej. Dopiero w wypadku zbyt niskiej siły sygnału można dołożyć odpowiedni wzmacniacz. Do ustawiania anteny wykorzystaj opcję wyszukiwania ręcznego w odbiorniku na k.31, 38, 44. Mux-8 nadaje z Kobylej Góry na k.8.
 13. Z tabeli wynika że sygnał z Mikstatu dolatuje do Ciebie dokładnie z północy (azymut do nadajnika - 0.4°). Jeżeli chcesz odbierać go z odbicia, to pytanie - czy w najbliższej okolicy ma on się od czego odbić (budynek, wzgórze)? Najbliższy mocny nadajnik z tego kierunku, to Ślęża (ok. 100 km). Jaka?
 14. Może być to objaw zbyt mocnego sygnału. Tak. Dobry sygnał powinien być stabilny.
 15. W swoim poprzednim poście podałeś akurat link do gniazda SIGNAL, które ma wyjścia R /TV / SAT1 /SAT2. W/w gniazdo jest innego producenta i ... albo ma inną konstrukcję, albo w opisie jest błąd - RTV / RTV/ SAT1 /SAT2
 16. Co? W gnieździe są filtry pasmowe które mają za zadanie rozdzielić sygnał na poszczególne pasma. Zatem na gniazdach sat nie ma prawa być tv naziemnej i odwrotnie. Źle zrozumiałeś. To jest takie samo gniazdo jak Twoje. Do tego typu gniazda jednym kablem można doprowadzić zsumowany sygnał RTV/SAT i tutaj jest rozdzielony na wyjścia RADIO /TV/ SAT. Drugim kablem doprowadzony jest tylko sygnał SAT. Albo uszkodzony kabel, albo po ustawieniach fabrycznych wykasowało z pamięci tv kilka częstotliwości sat., które były przed resetem.
 17. Dzisiaj UKE wydał pozwolenie na emisję eksperymentalną dla TVS z nadajnika Katowice - Kosztowy. Pozwolenie jest ważne do 16.03.2017. Parametry: Kanał - 59 (778 MHz) Moc ERP - 1 kW Polaryzacja - H Charakterystyka kierunkowa z największym tłumieniem na azymucie 90-160 st. http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=14950 http://www.tvs.pl/informacje/tvs-wreszcie-na-dvb-t-wojewodztwa-slaskiego
 18. Nowe pozycje w ofercie Fergusona obsługujące DVB-T2 ARIVA 152 Combo http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... combo.html ARIVA 252 Combo http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... combo.html
×
×
 • Create New...