Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  1046
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w części kraju są teraz obfite opady śniegu. Może oblepił Ci antenę lub konwerter?
 2. Oświetlenie świąteczne w pobliżu
 3. Jak to nic ... https://satkurier.pl/news/166805/test-anteny-dvb-t-combo-hv.html?news_page_id=4 Televes w paśmie VHF ma zysk do 2 dBi, a Emme Esse do 8.5 dBi. Mux-8 z Raszyna nie nadaje. Teoretycznie powinieneś odebrać go na pasywnej siatce z PKiN. Oczywiście mówię o w miarę korzystnych warunkach odbiorczych. Włącz w odbiorniku wyszukiwanie ręczne na k.7 i bardzo powoli kręcąc anteną (najlepiej małymi "skokami") obserwuj wskazania parametrów sygnału. Jednoznacznie nikt Ci nie podpowie. Antenę dobieramy do lokalizacji. Musisz eksperymentować. Być może odbiór wszystkich mux-ów na jednej antenie u Ciebie nie jest możliwy.
 4. Wg mnie najlepiej wypadła Emme Esse 560 HVD. Na wszystkich mux-ach miała lepsze parametry (C/N, MER, BER) niż Televes. Ze wzmacniaczem, czy bez? Jak daleko masz do PKiN? Redakcja SatKuriera robiła testy ok. 15 km od nadajnika Chorągwica pod Krakowem. Nadaje on mux-y 1-3 z dużo większą mocą niż PKiN. Dla odmiany PKiN nadaje mux-8 z większą mocą (maks.17 kW) niż Chorągwica (maks. 10 kW).
 5. Na tym tp. są nadawane dwie wersje tego programu. Na obydwu masz tak samo? Zmień np. o jedna pozycję.
 6. https://emitel.pl/aktualnosci/legia-warszawa-na-platformie-hybrydowej-telewizji-naziemnej/ Do odbioru potrzebny jest odbiornik mogący odebrać HbbTV i równoczesny dostęp do internetu. http://hbbtv.pl/2018/12/07/legia-warszawa-w-hbbtv/
 7. K63

  MUX VIII

  Co prawda mux ma siedem slotów, ale nadawanych jest obecnie 6 programów. TVP korzysta z trzech slotów, ale ma dwa programy. Może zmniejszą ilość "testów" do sześciu. Mojego Panasonica aktualizuję zawsze ręcznie, a że nie mam możliwości usuwania kanałów z listy głównej, więc mam na niej sporo nieaktywnych już "staroci". Do wczoraj miałem trzy Testy z mux-8, na których dawniej były emitowane plansze kontrolne. Emitel widząc bierność TVP, Testy te wyłączył. Dzisiaj po aktualizacji mux-8, na ogólnej liście kanałów pozostały tylko Test 2 i Test 3. W miejscu "Test 1" pojawił się TVP Sport HD.
 8. K63

  MUX VIII

  Na pewno wiarygodnym źródłem jest stanowisko KRRiT. A tam dla kanałów TVP w mux-8 zarezerwowano LCN 35-37. TVP Rozrywka przed zniknięciem z mux-3 miała LCN 33. http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/stanowiska/2018/numery-identyfikacyjne_2018-05-17_stanowisko-krrit.pdf
 9. K63

  MUX VIII

  Na wikipedii już są te kanały z LCN-ami. TVP Sport HD - LCN 33, TVP Rozrywka - LCN 35. Ciekawe skąd te informacje?
 10. K63

  MUX VIII

  Chyba nie miałeś tego mux-a, bo te testy (1-7) są od dwóch lat, czyli od początku nadawania mux-8. Na nich nadawcy tego mux-a mogą umieszczać usługi interaktywne. No, ale jakoś im się nie śpieszy. Początkowo były tam jeszcze trzy plansze testowe, które miały zostać zastąpione przez programy TVP. Ale jak Kurski zaczął zwlekać, to Emitel te testy wyłączył. Ósmym interaktywnym testem był kanał Emitel-a i tylko on jest od dawna aktywny, Emitel systematycznie dokłada nowe serwisy, a przed ok. miesiącem zmienił nazwę tego kanału na EmiTV. "Hybrydowa" Legia Warszawa została dodana na początku grudnia.
 11. K63

  MUX VIII

  Od 22 grudnia kanały TVP będą obecne na MUX-8. http://centruminformacji.tvp.pl/40541923/telewizja-polska-wchodzi-na-mux8
 12. Na forum Emitel-a pojawiła się informacja od odbiorców z Warszawy, że eksperymentalna emisja tzw. Mux-TVN została przeniesiona z k.53 na k.29.
 13. On się nie podświetla, tylko po prostu jest - na liście kanałów i na pasku info. Zarówna na FTA, jak i kodowanych. Jaki soft?
 14. K63

  MUX VIII

  Oto co m.in. jest/będzie w ramówce kanałów z mux-8 Nowa TV - Nowa Rewia Kabaretowa, Kabaretowa Dynastia, Kabaretowa Ekstraklasa WP - Mistrzowie Kabaretu, Kabaret Na Żądanie, Ucho Prezesa Zoom TV - Hity Polskiego Kabaretu TVP Rozrywka - Rejs z Kabaretem, Kabaretowa Noc Listopadowa, Kierunek Kabaret, Wieczory Humoru i Satyry, Mazurska Olimpiada Kabaretowa, Marzenia Marcina Dańca, Paranienoirmalni Tonight, Hity Kabaretu, Herbatka z Kabaretem, Gwiazdy Polskich Kabaretonów, Kabaretowy Klub Dwójki, Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Kabaretu Koszalin i jeszcze kilka innych pozycji kabaretowych Jednym słowem ... Mux- Kabaret!
 15. K63

  MUX VIII

  Ale, aby mux-8 był dla TVP inwestycją w miarę opłacalną, musi umieścić tam coś ciekawego. Przynajmniej jeden kanał z szansą na dużą oglądalność. Inaczej to przedsięwzięcie będzie bez sensu. TVP Sport HD daje nadzieje że to się w jakimś stopniu opłaci. Ale nie jestem przekonany, by mimo wszystko spowodował boom na modernizację instalacji antenowych. Wbrew pozorom w tym kraju nie żyje 36 milionów kibiców. Po wypowiedziach na tym czy innym forum, można wywnioskować, że umieszczenie na "ósemce" Rozrywki, Historii, Kultury czy Polonii nie zwiększy zainteresowania tym mux-em. Ja dla samej TVP Kultura zamontowałbym dodatkową antenę. Ale chyba byłbym w zdecydowanej mniejszości. Mam wrażeniem że TVP zapomniała że ma taki kanał w ofercie. Jego potencjał jest kompletnie zmarnowany. Obecnie to w zasadzie można by go uznać za TVP Seriale w wersji HD. Ten kanał miał rację bytu (pod tą nazwą), gdy większość oferty TVP stanowiły kanały w wersji SD. Ale teraz ...?!
 16. K63

  MUX VIII

  EmiTV to dawny Test (usługa hybrydowa Emitel-a). Przed ok. miesiącem zmienił nazwę. Usługa HbbTV Legia Warszawa jest na liście od kilkunastu dni.
 17. K63

  MUX VIII

  To akurat nie jest argument. Częściowo zdaje to egzamin, ale w części lokalizacji - już nie. Wiele starych instalacji zbiorczych nie działa, bo w bloku zainstalowana została kablówka. Niektórzy nie zmieniając anten i nie ruszając instalacji "jakoś" odbierają. Do tej pory spotykam przypadki, gdy anteny ustawione są na nadajnik analogowy który jest wyłączony od 6 lat i stoi "pusty". Ale "jakoś" odbierają (z odbicia). I tak mają szczęście, bo w tym czasie nadajnik dvb-t zmieniał lokalizację dwukrotnie. W kampanii informacyjnej przy wdrażaniu tv cyfrowej, naopowiadano głupot że odbiornik dvbt wystarczy podłączyć do "starej" anteny. No i niektórzy tak zrobili. Jeżeli wcześniej mieli 2-3 programy analogowe, a teraz mają jeden lub dwa mux-y - są zadowoleni. Nie są świadomi, że mogą mieć o wiele więcej. Nie wiedzą, bo się tym po prostu nie interesują. Spotykam czasem przypadki że odbiorniki mają listę na której jest jeszcze TVP1/2 w SD. Ludziska nie śledzą tematu, więc nie aktualizują odbiorników (chyba że robią to one automatycznie).
 18. K63

  MUX VIII

  Zawsze mogą powiedzieć że "dla wszystkich", ale nie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W końcu nawet odbiór mux-3 wymaga zakupu jakiejś anteny i wykonania choćby najprostszej instalacji. Myślę, że jeżeli po dodaniu kanałów TVP do mux-8, nie zyska on odpowiedniej popularności, zostanie (być może po wprowadzeniu dvb-t2) przeniesiony do pasma UHF.
 19. K63

  MUX VIII

  A może wrzutka TVP Sport na mux-8, to wyjście kompromisowe - żeby wilk był syty i owca cała. Mux nie jest (i raczej nie będzie) zbyt popularny, więc operatorzy satelitarni i kablowi nie będą zgłaszać większych pretensji. Ogólnodostępny mux-3 to już co innego.
 20. K63

  MUX VIII

  Rozrywka jednak nie w HD (na razie). Swoją drogą, to dziwne że nagle sprawy przybrały taki szybki obrót. Jeszcze niedawno była informacja że strony nie mogą dojąć do porozumienia i każdy obstaje przy swoim. A tu nagle zakończenie rozmów, zgoda RN i podpisanie umowy. I to, czego nie można było załatwić przez 2 lata, zostało ustalone zaledwie w kilka dni. Ewidentnie czuć tutaj mocne naciski strony amerykańskiej.
 21. K63

  MUX VIII

  Wg press.pl ... Na dzień dzisiejszy zapis w decyzji rezerwacyjnej brzmi ... Wg tego zapisu program wprowadzony na mux-8 nie może być rozpowszechniany na innym mux-ie po upływie 30 dni. Czyli pasuje tutaj informacja że TVP Sport SD ma być "na razie" w mux-3. Zatem , albo zostanie zmieniony zapis decyzji rezerwacyjnej, albo w okresie miesiąca TVP zdecyduje - co w miejsce TVP Sport SD w mux-3. Docelowo w mux-3 będzie potrzebny jeden slot dla TVP3 HD. Ośrodki regionalne są już przygotowywane do nadawania w tej technologii. Ma to chyba nastąpić w 2019 r. http://sat-charts.eu/artykul,4680,TVP-3-w-HD-od-2019-roku.html
 22. K63

  MUX VIII

  Zakończyły się rozmowy TVP i Emitela w sprawie mux-8. TVP nie zgodziła się na opłaty proponowane przez operatora. Teraz decyzja należy do rady nadzorczej TVP. W wypadku gdy będzie negatywna, jakieś stanowisko musi zająć UKE. W efekcie programy TVP znajdą się w tym mux niebawem, za kilka miesięcy ... albo wcale. Gdyby doszło do emisji, będzie to prawdopodobnie TVP Rozrywka HD i jakiś dubel z mux-3 (okresowo). TVP Sport w chwili obecnej nie jest brany pod uwagę. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-negocjacji-tvp-z-emitelem-ws-wejscia-na-mux-8-brak-zgody-co-do-kwoty
 23. Teoretycznie po wybraniu tej opcji powinien zassać listę nc+, ale telewizor ma już kilka lat i nie wiadomo na ile aktualne jest jego oprogramowanie. Próbuj.
 24. Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Owszem, może sprawiać problemy odbiorcze przy źle ustawionym zestawie antenowym. Ale są na tym satelicie gorsze transpondery. Ustawiam wiele anten (zdarzają się nawet 60-ki) i nie miałem jeszcze zgłoszeń by ktoś miał problemy akurat z 11508. Nawet na moich antenach - przy ulewnym deszczu - zdarza się, że są chwilowe problemy z odbiorem niektórych częstotliwości, a 11508 działa.
×
×
 • Create New...