Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. K63

  Mux 3 problem na jednym TV

  Toshiba skanowana ręcznie czy automatycznie? Na którym kanale masz w niej zaprogramowany mux-3? Odbierasz TVP Katowice czy TVP Kraków?
 2. Operatorem jest chyba Polsat. Zatem co ich to obchodzi, skoro ich dekodery nie mają takich problemów z odbiorem. Inna sprawa, że SatKurier mógłby zbadać temat.
 3. Problem występuje m.in. na dekoderach Ariva serii 2x0. Tutaj jest odpowiedź producenta w tej sprawie. U mnie problem jest na Arivie 210, ale na Cryptoboxach 652 i 752 nie występuje.
 4. K63

  Problem z ustawieniem satelity

  Okresowe zakłócenia, uszkodzenie konwertera, dekodera, kabla. Prawdopodobnie Eutelsat 7°E.
 5. K63

  Polskie Radio

  Anteny nadawcze systemu zapasowego. https://www.emitel.pl/aktualnosci/remont-nadajnika-gdanskchwaszczyno/ Wg danych Emitel-a, zakończenie remontu planowane jest na 21 września.
 6. K63

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Sugerowałem takie rozwiązanie, ale ... jego dekoder - jego pieniądze - jego wybór.
 7. K63

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Cameleon w czytniku nBox-a mojego znajomego dostał FEDC. Co prawda po przełożeniu do WiFi-Box-a odpalił, ale mimo wszystko kolega zamówił "lekarstwo". Co prawda moje cameleony nie dostały (jeszcze) "wirusa", ale pojechałem zobaczyć jak to ustrojstwo działa. To co udało mi się zauważyć: - po włożeniu do czytnika, trzeba odczekać kilkadziesiąt sekund na to, by dekoder zaczął dekodować kanały (później, przy zmianie kanałów jest już OK), - płytka blockera jest trochę węższa niż karta kodowa, co trochę utrudnia precyzyjne ułożenie jej w czytniku nBox-a, - działa w bezprzewodowym splitterze SmartWi.
 8. http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/publikacje/strategie/strategia_27_03.pdf
 9. K63

  Antena + konwerter do Cyfrowego Polsatu

  Będzie OK. 90-ka to optymalny rozmiar. A jak byłaby większa, to jeszcze lepiej.
 10. K63

  Wysokość anteny satelitarnej na uchwycie

  Jeżeli azymut i elewacja zostaną zachowane, a przed anteną nie ma przeszkody, która po obniżeniu mogłaby zacząć przeszkadzać, nie ma to znaczenia.
 11. Skąd wziąłeś ten soft? Ostatni jaki znam to 1.11.19423.
 12. Do końca tego roku Ministerstwo Cyfryzacji ma ogłosić wytyczne dla specyfikacji odbiorników dvb-t2 i rozporządzenie dla wprowadzenia tej technologii. W przyszłym roku, "na pierwszy ogień" ma podobno iść mux-4.
 13. K63

  2 Anteny

  Wszystkie sygnały powinny mieć w miarę wyrównane poziomy. Instalator miał jakiś miernik(i)? Ale co może być uszkodzone w antenie? Jeżeli nie ma uszkodzeń mechanicznych, to pozostaje osprzęt. Logarytm symetryzatora nie ma, a kabel i przedwzmacniacz można wymienić. Jaki? Kanałowy?
 14. K63

  Ci, którzy odeszli...

  W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie zmarł Józef Fryźlwewicz. Aktor miał 86 lat. Miał w swoim dorobku ponad sto ról w filmie i w Teatrze Telewizji. Był także autorem sztuk teatralnych, wierszy i opowiadań.
 15. K63

  Ci, którzy odeszli...

  Nie żyje Konrad Gaca - znany z telewizji śniadaniowej trener i promotor walki z otyłością. Miał 42 lata.
 16. K63

  Który polski serial uważasz za kultowy?

  Do tego gatunku dodałbym "Pitbull"-a.
 17. Wszystkie problemy dystrybutor na bieżąco zgłasza Słowakom. Napisz tutaj.
 18. Nie mam takiego modułu, więc nie mam jak tego sprawdzić, ale wg dystrybutora tego dekodera jest taka możliwość po wgraniu odpowiedniego softu. http://www.expert-tvsat.com/Cryptobox_CR_752_HD_Combo-210.html
 19. K63

  Który polski serial uważasz za kultowy?

  Sondę należałoby rozszerzyć o co najmniej kilkanaście pozycji, np. - "Chłopi" - "Noce i dnie" - "Przygody Pana Michała" - "Czarne chmury" - "Janosik" - "Lalka" - "Kariera Nikodema Dyzmy" - "Polskie drogi" - "Pogranicze w ogniu" - "Daleko od szosy" - "Droga" - "Jan Serce" - "Dekalog" - "Tulipan" - "07 zgłoś się" - "Podróż za jeden uśmiech" - "Wakacje z duchami" - "Wojna domowa" - "Świat według Kiepskich"
 20. Tak mówią, ale ja nie spotkałem przypadku, by po ponowieniu uprawnień przez konsultanta trwało to dłużej niż kilka minut.
 21. Już działają - te na niebie, jak i te na ziemi.
 22. Bywa czasem, że przy potężnej ulewie stacje uplinkowe wyposażone w anteny o średnicy ponad 2 m, mają problem z wysłaniem sygnału do satelity. https://satkurier.pl/news/55846/burze-blokuja-emisje-kanalow-na-13e.html
 23. K63

  Problem z gniazdem końcowym Sat/TV

  Antena jest niezła. Niby najłatwiej byłoby zastosować jakiś słaby wzmacniacz przelotowy między konwerterem, a anteną. Ale problemem może okazać się umieszczenie zasilacza na tym odcinku instalacji (chyba że jest inaczej) Próbuj zatem znaleźć lepszą lokalizację dla anteny, by zyskać kilka dB na mocy sygnału i nie tracąc równocześnie na dobrej jego jakości. Czasem wystarczy kilka, kilkanaście centymetrów.
 24. K63

  Problem z gniazdem końcowym Sat/TV

  Czyli konwerter taki. Zwróć uwagę że jego tłumienie w torze TERR to aż ok. 8 dB. Ponadto tłumienie instalacji rośnie wraz ze wzrostem częstotliwości. Zatem im dłuższy (i gorszy) kabel, tym tłumienie większe. K. 58 jest najbardziej narażony na tłumienie sygnału z wszystkich pozostałych odbieranych przez Ciebie. Jak zsumujesz tłumienie na konwerterze, kablu i gnieździe, to okazuje się że na k. 58 sygnał jest za słaby. Pozostaje Ci lekkie wzmocnienie sygnału lub wymiana anteny na "mocniejszą". Jaką masz antenę?
 25. K63

  Problem z gniazdem końcowym Sat/TV

  Czym zsumowane są sygnały RTV i SAT? Jak te 3 gniazda końcowe podłączyłeś do jednego kabla? Nie. Sygnał RTV i SAT musi być odfiltrowany. I robi to gniazdo R/TV/SAT. Ponadto dekoder steruje konwerterem wysyłając do niego zasilanie o zróżnicowanym napięciu.
×