Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. Tak. Ale jeden TV z pierwszego rozgałęźnika ma mniejsze tłumienie, bo sygnał do niego jest dzielony tylko raz. A pozostałe dwa odbiorniki mają większe, bo sygnał dzielony dwa razy. Żyła 1.13 mm i ekranowanie co najmniej 90 dB, np. link Na zewnątrz o takich samych parametrach, tylko czarny, np. link Rozgałęźniki Signal i Telmor są OK. Oczywiście nie można wykluczyć usterki. Zamień miejscami i sprawdź. Jednak w pierwszej kolejności sprawdź i ewentualnie popraw jakość wszystkich połączeń F.
 2. No to może też odbierasz sygnał z Rabki - tylko na innych kanałach. Telewizory skanuj RĘCZNIE - Chorągwica (k.7, 23, 25, 50), Rabka (k.7, 34, 36, 43). Problematyczny mux-3 z Chorągwicy, to wysoki kanał 50, zatem większe tłumienie na instalacji. Ty dodatkowo masz dwa rozgałęźniki, które tłumią Ci sygnał ok. 7 dB. Zatem wygląda na to, że z symetryzatorem.
 3. Lokalizacja miejsca odbioru? Jakie to rozgałęźniki? Gdybanie nic nie da. Musisz mieć pewmość co jest w puszce antenowej. Czy przy zakupionej antenie w komplecie był zasilacz?
 4. K63

  Problemy z DVB-T

  Mux-y 1-3 nadawane są z Rachocina z jednakową mocą 100 kW we wszystkich kierunkach, natomiast mux-8 ma ma kierunkowe wytłumienia (bardzo duże w kierunku wschodnim i płn.- wsch.). Nadajnik w Sierpcu nadaje mux-8 na paśmie VHF w polaryzacji pionowej, a antenę (zapewne) masz ustawioną do odbioru w polaryzacji poziomej. Co prawda w sprzyjających warunkach na siatce można odebrać mux-8 z całkiem dobrymi parametrami, ale jest to antena przeznaczona do odbioru przede wszystkim pasma UHF (mux 1-3). Jak widzisz problem tkwi w polaryzacji nadawanego sygnału i przeznaczeniu anteny, a nie w "mocy" wzmacniacza. Można próbować zmodernizować siatkę pod odbiór VHF w polaryzacji pionowej, przy pomocy takiego dipola, ale nie ma gwarancji że da to oczekiwany efekt. Być może lepszym rozwiązaniem będzie dodatkowa antena VHF, skierowana na inny nadajnik mux-8. Dlatego pytałem o lokalizację miejsca odbioru.
 5. K63

  Problemy z DVB-T

  Do którego nadajnika? Lokalizacja miejsca odbioru?
 6. Jest to element odpowiedzialny za odbiór pasma VHF, na którym jest mux-8. W Warszawie nadawany on jest w polaryzacji poziomej, zatem opcja A.
 7. K63

  Problemy z odbiorem i sprzętem w nc+

  Jeżeli dekoder "wyzionął ducha", to wymieniając go, także stracisz wszystkie nagrania.
 8. K63

  Problemy z odbiorem i sprzętem w nc+

  Wymieniają. Podobny problem - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2968954.html Możesz jeszcze spróbować przywrócenia ustawień fabrycznych |(domyślnych).
 9. K63

  Problemy z odbiorem i sprzętem w nc+

  Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w części kraju są teraz obfite opady śniegu. Może oblepił Ci antenę lub konwerter?
 10. K63

  Problemy z DVB-T

  Oświetlenie świąteczne w pobliżu
 11. Jak to nic ... https://satkurier.pl/news/166805/test-anteny-dvb-t-combo-hv.html?news_page_id=4 Televes w paśmie VHF ma zysk do 2 dBi, a Emme Esse do 8.5 dBi. Mux-8 z Raszyna nie nadaje. Teoretycznie powinieneś odebrać go na pasywnej siatce z PKiN. Oczywiście mówię o w miarę korzystnych warunkach odbiorczych. Włącz w odbiorniku wyszukiwanie ręczne na k.7 i bardzo powoli kręcąc anteną (najlepiej małymi "skokami") obserwuj wskazania parametrów sygnału. Jednoznacznie nikt Ci nie podpowie. Antenę dobieramy do lokalizacji. Musisz eksperymentować. Być może odbiór wszystkich mux-ów na jednej antenie u Ciebie nie jest możliwy.
 12. Wg mnie najlepiej wypadła Emme Esse 560 HVD. Na wszystkich mux-ach miała lepsze parametry (C/N, MER, BER) niż Televes. Ze wzmacniaczem, czy bez? Jak daleko masz do PKiN? Redakcja SatKuriera robiła testy ok. 15 km od nadajnika Chorągwica pod Krakowem. Nadaje on mux-y 1-3 z dużo większą mocą niż PKiN. Dla odmiany PKiN nadaje mux-8 z większą mocą (maks.17 kW) niż Chorągwica (maks. 10 kW).
 13. Na tym tp. są nadawane dwie wersje tego programu. Na obydwu masz tak samo? Zmień np. o jedna pozycję.
 14. K63

  DVB-T w Warszawie

  https://emitel.pl/aktualnosci/legia-warszawa-na-platformie-hybrydowej-telewizji-naziemnej/ Do odbioru potrzebny jest odbiornik mogący odebrać HbbTV i równoczesny dostęp do internetu. http://hbbtv.pl/2018/12/07/legia-warszawa-w-hbbtv/
 15. K63

  MUX VIII

  Co prawda mux ma siedem slotów, ale nadawanych jest obecnie 6 programów. TVP korzysta z trzech slotów, ale ma dwa programy. Może zmniejszą ilość "testów" do sześciu. Mojego Panasonica aktualizuję zawsze ręcznie, a że nie mam możliwości usuwania kanałów z listy głównej, więc mam na niej sporo nieaktywnych już "staroci". Do wczoraj miałem trzy Testy z mux-8, na których dawniej były emitowane plansze kontrolne. Emitel widząc bierność TVP, Testy te wyłączył. Dzisiaj po aktualizacji mux-8, na ogólnej liście kanałów pozostały tylko Test 2 i Test 3. W miejscu "Test 1" pojawił się TVP Sport HD.
 16. K63

  MUX VIII

  Na pewno wiarygodnym źródłem jest stanowisko KRRiT. A tam dla kanałów TVP w mux-8 zarezerwowano LCN 35-37. TVP Rozrywka przed zniknięciem z mux-3 miała LCN 33. http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/stanowiska/2018/numery-identyfikacyjne_2018-05-17_stanowisko-krrit.pdf
 17. K63

  MUX VIII

  Na wikipedii już są te kanały z LCN-ami. TVP Sport HD - LCN 33, TVP Rozrywka - LCN 35. Ciekawe skąd te informacje?
 18. K63

  MUX VIII

  Chyba nie miałeś tego mux-a, bo te testy (1-7) są od dwóch lat, czyli od początku nadawania mux-8. Na nich nadawcy tego mux-a mogą umieszczać usługi interaktywne. No, ale jakoś im się nie śpieszy. Początkowo były tam jeszcze trzy plansze testowe, które miały zostać zastąpione przez programy TVP. Ale jak Kurski zaczął zwlekać, to Emitel te testy wyłączył. Ósmym interaktywnym testem był kanał Emitel-a i tylko on jest od dawna aktywny, Emitel systematycznie dokłada nowe serwisy, a przed ok. miesiącem zmienił nazwę tego kanału na EmiTV. "Hybrydowa" Legia Warszawa została dodana na początku grudnia.
 19. K63

  MUX VIII

 20. K63

  MUX VIII

  Od 22 grudnia kanały TVP będą obecne na MUX-8. http://centruminformacji.tvp.pl/40541923/telewizja-polska-wchodzi-na-mux8
 21. K63

  DVB-T w Warszawie

  Na forum Emitel-a pojawiła się informacja od odbiorców z Warszawy, że eksperymentalna emisja tzw. Mux-TVN została przeniesiona z k.53 na k.29.
 22. On się nie podświetla, tylko po prostu jest - na liście kanałów i na pasku info. Zarówna na FTA, jak i kodowanych. Jaki soft?
 23. K63

  MUX VIII

  Oto co m.in. jest/będzie w ramówce kanałów z mux-8 Nowa TV - Nowa Rewia Kabaretowa, Kabaretowa Dynastia, Kabaretowa Ekstraklasa WP - Mistrzowie Kabaretu, Kabaret Na Żądanie, Ucho Prezesa Zoom TV - Hity Polskiego Kabaretu TVP Rozrywka - Rejs z Kabaretem, Kabaretowa Noc Listopadowa, Kierunek Kabaret, Wieczory Humoru i Satyry, Mazurska Olimpiada Kabaretowa, Marzenia Marcina Dańca, Paranienoirmalni Tonight, Hity Kabaretu, Herbatka z Kabaretem, Gwiazdy Polskich Kabaretonów, Kabaretowy Klub Dwójki, Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Kabaretu Koszalin i jeszcze kilka innych pozycji kabaretowych Jednym słowem ... Mux- Kabaret!
 24. K63

  MUX VIII

  Ale, aby mux-8 był dla TVP inwestycją w miarę opłacalną, musi umieścić tam coś ciekawego. Przynajmniej jeden kanał z szansą na dużą oglądalność. Inaczej to przedsięwzięcie będzie bez sensu. TVP Sport HD daje nadzieje że to się w jakimś stopniu opłaci. Ale nie jestem przekonany, by mimo wszystko spowodował boom na modernizację instalacji antenowych. Wbrew pozorom w tym kraju nie żyje 36 milionów kibiców. Po wypowiedziach na tym czy innym forum, można wywnioskować, że umieszczenie na "ósemce" Rozrywki, Historii, Kultury czy Polonii nie zwiększy zainteresowania tym mux-em. Ja dla samej TVP Kultura zamontowałbym dodatkową antenę. Ale chyba byłbym w zdecydowanej mniejszości. Mam wrażeniem że TVP zapomniała że ma taki kanał w ofercie. Jego potencjał jest kompletnie zmarnowany. Obecnie to w zasadzie można by go uznać za TVP Seriale w wersji HD. Ten kanał miał rację bytu (pod tą nazwą), gdy większość oferty TVP stanowiły kanały w wersji SD. Ale teraz ...?!
 25. K63

  MUX VIII

  EmiTV to dawny Test (usługa hybrydowa Emitel-a). Przed ok. miesiącem zmienił nazwę. Usługa HbbTV Legia Warszawa jest na liście od kilkunastu dni.
×