Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. K63

  Formuła 1

  Williams zaprezentował bolid na najbliższy sezon. Sponsorem tytularnym teamu została firma telekomunikacyjna ROKiT. Widać że logotyp ORLENu jest koloru ciemnoniebieskiego lub czarnego. https://www.williamsf1.com/racing/news/2019/02/rokit-enters-formula-one-as-title-partner-of-williams-racing
 2. K63

  Kupno anteny satelitarnej

  https://satkurier.pl/news/157903/anteny-satelitarne-10-pytan-i-odpowiedzi.html https://satkurier.pl/news/154143/porownanie-anteny-stalowe-85-90-cm.html https://satkurier.pl/news/177269/poradnik-jaka-antena-satelitarna-na-sniezna-zime.html
 3. K63

  Problemy z DVB-T

  To napisz, co zrobiłeś.
 4. K63

  Ci, którzy odeszli...

  Nie żyje Jan Olszewski - były premier polskiego rządu w latach 1991-1992. Miał 88 lat.
 5. Kabel z dobrym ekranowaniem zakłóceń Ci nie stłumi, ale utrudni lub uniemożliwi ich wniknięcie w niego. W dobie wszechobecnych zakłóceń - z różnych źródeł i na różnych częstotliwościach - warto zainwestować w dobrej jakości przewód.
 6. K63

  TVP INFO

  Mikołaj Andrzej Janusz przyznał się, że w sobotę był w przebraniu przed TVP.
 7. Na 652-ce to samo. Prawdopodobnie soft wymaga aktualizacji. Przed tygodniem, dystrybutor tego dekodera, na jednym z forów napisał ... Czekamy zatem na nowa wersję.
 8. K63

  TVP INFO

  Wystarczy porównać filmiki - z prowokatorem i z odjeżdżającą spod TVP Ogórek. Na obydwu widać parking - z tymi samymi samochodami. Ponadto "zlinczowana" Ogórek przesyła protestującym całuski i odsuwa lewą szybę, by zapewne ułatwić "lincz".
 9. K63

  Problemy z odbiorem sygnału

  Skoro jesteś pewien że F-ki na dachu są OK, sprawdź teraz te przy odbiorniku na parterze (gniazdo RTV/SAT - i o ile jest - także sprawdź). Jeżeli po zamianie miejscami kabli przy konwerterze. na parterze nadal występuje problem, niewykluczone że masz uszkodzony lub zalany wodą kabel.
 10. 752HD_V1.14.20092 Ale na poprzednich także nie miałem problemu - zarówno na 752, jak i na 652. Robiłeś ustawienia fabryczne?
 11. U mnie w naziemnej i satelitarnej działa bezproblemowo na ostatnim sofcie patch.
 12. Menu -> Ustawienia -> Ustawienia systemowe -> Język dla EPG -> Polski
 13. K63

  Odbiór kanału TV6 HD

  W telewizorze (lub dekoderze) wejść w listę transponderów, wyszukać na niej częstotliwość 11158V, SR 27500, FEC 3/4 i ją przeskanować. Chyba że odbiornik ma funkcję Fastscan (programowanie wg operatora), to wybrać skanowanie dla nc+ i pobrać gotowa listę kanałów.
 14. Trudno będzie ogarnąć Ślężę i Sky Tower jedną anteną. Na Ślężę masz azymut ok. 250 st, a na Sky Tower ok. 270 st. Musiałaby być antena o dużym zysku i szerokim kącie "widzenia". Z tym, że te o dużym zysku są raczej mocno kierunkowe. Sprawdź najpierw czy w ogóle jesteś w stanie odebrać stabilny sygnał L4. Jeżeli tak, to dopiero potem "zabawa" z modernizacją instalacji.
 15. K63

  Formuła 1

  Logo ORLENU na bolidzie Williamsa Ma być jeszcze na "nosie" i tylnym spojlerze.
 16. K63

  MUX III (TVP)

  Zależy jaką masz antenę i na jaki nadajnik ustawioną. Jeżeli na Różan, to tam nie ma nadajnika mux-8. Najbliższe to Ostrołęka i Chruszczewka. Obydwa nadają ten mux w polaryzacji pionowej.
 17. K63

  Cyfrowe Radio - DAB/DAB+

  Do MUX RDN z Przehyby dołączyło Mega Radio.
 18. K63

  Brak programu TVP2 HD i AXN HD

  Jaki operator? Jaki dekoder? Ustawienia fabryczne robiłeś?
 19. Tej anteny nie ma obecnie w sprzedaży.
 20. Jeżeli Twoja siatka ma direktory ('drabinki' przed każdym z 'X'-ów), to je demontujesz (wyciągasz) i w ich miejsce montujesz ten dipol VHF. W wyniku tego działania powinieneś otrzymać taki efekt. Końce przewodów od dipola montujesz na zaciskach wzmacniacza w puszcze antenowej. Koszt dipola do siatki to ok. 23-25 zł (z przesyłką), a koszt całej anteny z tym dipolem to 47 zł. Wybór należy do Ciebie. Ale możesz sam spróbować zrobić taki dipol. Do jego montażu na antenie można wykorzystać plastikowe uchwyty od "drabinek". https://www.changpuak.ch/electronics/Dipole_folded.php
 21. Sprawdzić nie zawadzi. Jednak z racji lokalizacji miejsca odbioru (Kielce), sugerowałbym raczej wymianę wzmacniacza na symetryzator na k.6-60. A co do dostosowania standardowej siatki do odbioru VHF w polaryzacji pionowej, to spotkałem w sieci jeszcze inne sposoby. Są to prowizorki, ale u niektórych działają, np. ... https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=6758&hilit=siatka+druty&start=720#p218028 lub https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16030777#16030777
 22. http://www.anprel.sklep.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=dipol+antenowy Powinno być lepiej, ale czy sygnał będzie oczekiwanej jakości - nie wiem.
 23. A dlaczego nie na Wichów? Nawet kosztem braku TVP Wrocław. Do Ślęży jest ok. 100 km, a do Wichowa ok. 35 km. Ponadto miejsce odbioru powinno być w zasięgu nadajnika Jelenia Góra/Śnieżne Kotły (trochę bliżej niż Ślęża). Skoro jest problem na pierwszej, podpiąć obydwa odbiorniki do tej drugiej. No i jak napisał kolega wyżej ...
 24. Lokalizacja miejsca odbioru? Opis instalacji? Na wszystkich odbieranych kanałach?
×