Jump to content

K63

Users
 • Content Count

  951
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by K63

 1. K63

  WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)

  Pilota dekodera programujesz pod swój telewizor (funkcja "Łatwe włączanie") i wówczas włączając/wyłączając dekoder równocześnie włączasz/wyłączasz telewizor. Ponadto po włączeniu funkcji "TV" na pilocie dekodera masz możliwość obsługi podstawowych funkcji telewizora (regulacja głośności, wybór źródła, zmiana kanałów, menu).
 2. K63

  TVP 4K

  17 maja br. KRRiT udzieliła koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą „TVP 4K” o charakterze wyspecjalizowanym sportowo-filmowo-rozrywkowym. http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnosci/news,2653,program-tvp-4k--w-telewizji-polskiej-sa.html
 3. Bo dla odmiany teraz leci na Nickelodeon i Comedy Central.
 4. K63

  MUX VIII

  Po pierwsze - ile masz takich telewizorów, po drugie - ilu z ich posiadaczy ma świadomość że ma odbiornik 4K, a po trzecie - kibice piłkarscy naprawdę nie stanowią 100% populacji naszego kraju.
 5. K63

  MUX VIII

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-sport-na-mux-3-na-mundial-rosja-2018
 6. To co powinieneś mieć - to jedno, a co faktycznie masz - to drugie. Najpierw zrób rozeznanie co jest i jak podłączone.
 7. Jeżeli to klasyczna instalacja multiswitchowa i do mieszkania masz doprowadzony jeden kabel, to prawdopodobnie masz w nim zsumowaną tv-sat i naziemną. A może jest doprowadzona tv kablowa? Musisz dopytać developera. Zapytaj także czy jest możliwość podłączenia się do multiswitcha z dodatkowymi kablami. Jeżeli w kabel jest jeden i masz w nim sygnał sat, to możesz odbierać tylko na jednym dekoderze. Dekoder PVR musi mieś doprowadzony niezależny sygnał w dwóch kablach (gniazdo RTV/2xSAT). Drugi dekoder multiroom potrzebuje trzeciego kabla.
 8. Ile kabli wchodzi do szafki? Jakie to gniazdo?
 9. K63

  Problemy z odbiorem sygnału

  Przejściówki okienne zawsze osłabiają sygnał. Miewałem egzemplarze że tłumiły bardzo mocno, np. 15 dB.
 10. K63

  Problemy z odbiorem sygnału

  Na pierwszym zdjęciu (rzut z boku) w górnej części widać prawą krawędź anteny, w dolnej części nie widać. Zatem albo lekko odkształcona górna prawa lub dolna lewa część czaszy. Jeżeli tak jest, to pewne częstotliwości możesz odbierać lepiej, inne dużo gorzej. Miałbyś pewność gdybyś zdemontował rurkę i czaszę położył na równej, płaskiej powierzchni. Prosta antena powinna przylegać krawędzią do podłoża na całym obwodzie. Na wszystkich częstotliwościach?
 11. K63

  Problemy z odbiorem sygnału

  Masz prawdopodobnie dekoder Sagemcom ESI88. który nie pokazuje parametrów sygnału na transponderze bazowym, bo jego częstotliwość przypisana jest do DVB-S, a nadawany jest w DVB-S2. Standard DVB dla poszczególnych częstotliwości można zmieniać w Wyszukiwaniu Ręcznym. Na tym dekoderze trudno dokładnie ustawić jakość, bo wyrażona jest ona słownie, a nie procentowo. Zatem do precyzyjnego ustawienia potrzebny jest miernik lub przynajmniej dekoder z podziałką procentową paska jakości. Ponadto mam wrażenie że antena jest lekko odkształcona w dolnej lewej części.
 12. K63

  DVB-T w Warszawie

  U mnie na pograniczu małopolskiego i podkarpackiego wszystkie mux-y działały i działają. Nie po raz pierwszy mamy przykład że jeżeli jest jakiś problem w Warszawie, to wg mediów dotyczy to całego kraju.
 13. K63

  MUX III (TVP)

  Komunikat Emitel https://www.emitel.pl/aktualnosci/chwilowe-zaklocenia-w-odbiorze-kanalow-telewizji-naziemnej-na-niewielkich-obszarach-polski/
 14. K63

  Problemy z odbiorem sygnału

  Jesteś pewien? Sygnał (w Polsce) pada pod kątem ok. 30 st. W wypadku rusztowań często przeszkadza podest nad anteną. Jeżeli nie, to przy ustawianiu rusztowania lub pracach remontowych mogli nieopatrznie przestawić lub odkształcić czaszę. Ewentualnie lekko przekręcili konwerter. Jeżeli masz dostęp do anteny, naciskając lekko na krawędź czaszy po obwodzie, sprawdź czy sygnał na newralgicznych kanałach poprawia się czy pogarsza.
 15. K63

  Problemy z odbiorem sygnału

  Skoro stoi rusztowanie, to może jego elementy przysłaniają satelitę? Jeżeli połączenie jest "pod chmurką" to je dobrze zabezpiecz przed wodą. Odcinek kabla od konwertera do beczki wymień na czarny.
 16. K63

  MUX VIII

  Trzy z czterech kanałów mux-8, ruszają od dzisiaj z kampanią informacyjną. http://nowekanaly.pl/ W akcji brakuje NOWA TV . Natomiast pod numerem telefonu Kołcza kryje się infolinia Emitel-a.
 17. K63

  MUX VIII

  Nie wiem skąd taka pewność? Kurski zapowiadając TVP Sport w naziemnej, nie powiedział na który mux trafi. Posłuchajcie dokładnie jego wypowiedzi. Mówi o rozmowach z Emitel-em, ale w kontekście TVP Sport ani razu nie pada określenie "mux-8". Są tylko ogólne stwierdzenia "na muksie", czyli (w domyśle) w dvb-t. http://n-13-3.dcs.redcdn.pl/webcache/pap-embed/iframe/a8HKFbyM.html (od 33:20). Ponadto warunkiem pojawienia się TVP w mux-8 jest porozumienie (finansowe) z Emitelem. W wypadku braku takowego, można na Emitel-a zwalić winę za brak TVP Sport w dvb-t.
 18. K63

  Kabel do anteny naziemnej i satelitarnej

  Takie same - RG6, 75 ohm. http://www.dipol.com.pl/kable_koncentryczne_zalecane_do_instalacji_antenowych_rtv-sat_w_budynkach_zbiorowego_zamieszkania_bib227.htm
 19. K63

  MUX VIII

  Za tydzień upływa termin dla TVP na podjęcie rozmów z Emitel-em w sprawie mux-8. Wygląda jednak na to, że TVP czeka z negocjacjami do ostatniej chwili, albo ... http://media-podbeskidzie.pl/telewizyjny-mux-8/ AKTUALIZACJA 24.04.2018 TVP rozpoczęła negocjacje z Emitelem w sprawie wejścia na MUX8
 20. K63

  TVP INFO

  W momencie który oglądałem w Polsacie szło 1:1 to, co na TVN24. Po przełączeniu na Info, usłyszałem po ok.5 min. to, co wcześniej na komercyjnych.
 21. K63

  TVP INFO

  Przed kilkoma dniami transmisja z Sejmu z rozmów minister Rafalskiej z rodzicami osób niepełnosprawnych szła w TVP Info z ok. 5 minutowym opóźnieniem w stosunku do TVN24 i Polsat News. Czyżby opóźnienia stały się regułą?
×