Jump to content

kris194

Users
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by kris194


 1. To ja zapytam kolejny raz, czy jest możliwość podpięcia zewnętrznego dysku tak jak jest w specyfikacji ze strony adb? Co do menu dekodera to całkiem fajnie to wygląda default_smile.png

   

  Oferta wg. mnie dobra ale mogli by dać wybór mniejszej (no i tańszej) prędkości internetu, np. 100Mb/s, 300Mb/s, 500Mb/s za mniejsze pieniądze i dopiero 1Gb/s.

   

  Musisz zrozumieć jedno, to już nie jest miedź. Przy FTTH czy tobie operator udostępni 100 czy 1000 Mb/s nie robi praktycznie żadnej różnicy, koszty utrzymania praktycznie identyczne.


 2. Co jak co ale gdzie jest ta beznadziejna oferta na którą niektórzy tak narzekają? Za 69,90 mamy symetryczny internet 1/1 Gb/s dzięki któremu chociażby osobista chmura w postaci NAS ma ogromny sens. 10/10 Gb/s za 199zł to jeszcze konkretniejsza bomba. Oferta TV też wygląda ok ale to już nie wina Inei, że niektórzy by chcieli wszystko za pół darmo. radier, takie pytanie do Ciebie, czy na tym nowym dekoderze jest możliwość nagrywania na zewnętrznym dysku czy Inea zablokowała tą możliwość?


 3. No Sky Q Box nagrywa na dysk jak w średniowieczu. To ma mi zaimponować?

   

  VHS? Nie wiem jak można tęsknić do tych czasów. Rozumiem, że lubisz sobie piracić, a nowe technologie to utrudniają. Eh ten niedobry postęp.

   

   

  b3e353edadc9cc7176a1e84034db259f.jpg

  Od kiedy to archiwizacja na własny użytek jest piractwem? Co jak co ale dostawcy treści mają delikatnie rzecz ujmując pier...ca na punkcie zabezpieczeń i jak zwykle pod górkę ma tylko legalny konsument. Jednym z głównych powodów piractwa jest brak "konkurencyjnej" oferty na wolnym rynku.

   


 4. Może Wam znowu przyspieszają?
  Np z 300/300 na 500/500 a 600/600 do 800/800?
  Szkoda że nic nie robią z koncentrykiem


  Koncentryka niech lepiej nie ruszają, już wystarczająco kiepsko to czasem chodzi. Trzeba czekać na światło, tam takich problemów nie ma :)

 5. [mention=570]andi[/mention] napisałeś dokładnie to, co ja również uważam.
  Jeśli pójdzie to w tym kierunku, ciekawi mnie, do czego to doprowadzi? Na pewno do niczego z korzyścią, zarówno dla klientów, jak i firmy 
  Wątpię, aby sam internet zapewnił  jej stabilną pozycję 
   

  Kablówka w formie jaką zna wielu abonentów czyli koncentryk + dekoder nie ma przed sobą żadnych perspektyw, to taki archaizm lat 90-tych. Przyszłością moim zdaniem jest IPTV po światłowodzie czy to się komuś podoba czy nie bo tylko to ostatecznie zostanie.
  • Upvote 1

 6. W dniu 6.11.2018 o 12:26, mils83 napisał:

  Mam pytanie:

   

  1. Czytałem, że teraz związku ze zmianą łącza na symetryczne, INEA wprowadza prędkości 100/100 i 300/300 itd. Pytanie co z osobami ze starymi umowami?

  Obecnie mam umowę na 150/15 (zwiększyli mi na 180/18). Czy teraz z automatu przejdzie to na 300/300 czy zostanę z 180/180?

   

  PS. Router od INEA mam zamknięty na korytarzu na zewnątrz mieszkania (w szeregowcu) w metalowej skrzynce, skąd jest on dla mnie bezużyteczny (bardzo słaby zasięg) i muszę się ratować drugim routerem wpiętym do gniazda RJ wyprowadzonego z korytarza przez dewelopera.


  Skoro masz 180/18 to zapewne nie masz światłowodu i na łącze symetryczne nie masz co liczyć.


 7. Tak samo pewna jak to, że INEA w swojej ofercie ma wciąż kilka tysięcy dekoderów SD i kilkadziesiat kanałów SD oraz na pytanie kiedy usunie "duble" z oferty odpowiada, że anonenci korzystają jeszcze ze starszych dekoderów i TV.
  Uważam, że jeszcze kilka lat pozostanie koncentryk w sieci i prędko nie zniknie.

  Tylko, że ze światłem jest inaczej bo Inea dostaje na to pieniądze z UE i lepszego momentu na modernizację infrastruktury nie będzie. Do tego PON daje długofalowe oszczędności w postaci niższych kosztów utrzymania sieci.

 8. No z tym internetem to mnie zaskoczyli :) Jedno mnie tylko zastanawia a mianowicie to, że wspominają że pod koniec roku ta oferta będzie dostępna dla całego Poznania. A co z tymi co nie mają światłowodu tylko koncentryk? Czy Inea planuje jakąś globalną wymianę instalacji kablowej u abonentów?


 9. Projekt pierwotny był inny (obudowa kwadratowa, stylizowana na Wifibox). Będzie tylko apka nc+ GO i to maks. Co do wyglądu to tak ma być i liczą się bebechy. Wyświetlajke ma.

  Otóż to, dekoder od Technicolor + oprogramowanie od ADB to może być całkiem ciekawe połączenie. Dobrze wiedzieć, że ma wyświetlacz bo bez tego byłby dla mnie już teraz spalony. Swoją drogą skąd te dziwne informacje o braku wsparcia dla HDR? To jest tak podstawowa część formatu 4K, że nowy dekoder powinien to obowiązkowo wspierać. Tak samo jak powinien sprzętowo dekodować H264 czy H265. Zabawnie brzmią też te teksty o rychłym końcu nc+ przy 2 mln abonentów. Nie wspominając o tym, że za nc+ stoi francuski Canal + a za nim Vivendi. Coś jeszcze trzeba mówić?

 10. Taki interfejs najprawdopodobniej będzie w dekoderach nc+ Filmik opublikowany 2 mc temu przypadek ? ;)

  https://vimeo.com/223132750

  Oby zachowali ten interfejs dla ultraboxa+, mój mediabox póki co działa płynnie i niech tak zostanie. Philips kiedyś też w miarę sensownie dzialał i go zarżnęli takimi bezsensownymi aktualizacjami. Mam też nadzieję, że nowy dekoder będzie dekoderem od ADB.


 11. Gorsze to mało powiedziane, zresztą cały peering w Orange to jedna wielka parodia, nie ma znaczenia czy światłowód czy kabel telefoniczny. Zaczynałem u nich z 1 Mb pod koniec 2006 roku, skończyłem na 80 Mb w technologii VDSL jakoś we Wrześniu 2015 także wiem co mówię.

×
×
 • Create New...