Jump to content

Emil.1603

Users
 • Content Count

  12975
 • Joined

Everything posted by Emil.1603

 1. Określenie telewizja rządowa pojawia się od kilku tygodni coraz częściej, a zaczęto to podkreślać głównie przy kontrowersyjnej ustawie o 2 mld zł* dla mediów publicznych. * w zasadzie to o wiele więcej, ale rozłożone na 5 lat.
 2. Jak mnie w tym momencie zaimponowaliście. Szkoda tylko, że to jest skala kałuży do całego jeziora niezbyt imponujących spraw.
 3. Chyba originalsy Disney+, bo treści samego Disneya już nie. Ciekawe czy będą w ogóle potrafili ogarnąć dubbing do kultowych i klasycznych Gumisiów, które były dawno temu na Jedynce puszczane, czy też oleją ten temat i skompromitują się jeszcze bardziej.
 4. Oceniłem jedynie wstępnie usługę na podstawie swoich własnych wrażeń i oczekiwań. Nie spodobało mi się to czy tamto na co też przy okazji liczyłem, więc dopóki nie poprawiają się pod kątem dołączenia lokalizacji do The Simpsons, to nie dostaną moich pieniędzy. Szczególnie, że CANAL+ miał przez lata część sezonów z lektorem i chyba też napisami. A patrząc na to jak oni idiotycznie wchodzą na rynki, to nie ma co się dziwić, że i inne detale kuleją. Zamiast od razu wejść do kilkanaście krajów, to sobie to dzielą na raty. Taki The Mandalorian, który był już puszczony w całości, w nowych krajach również jest dzielony, a nie udostępniony już w całości od razu. Idiotyzm.
 5. Pięknie to sobie Polsat wymyślił. Nic tylko ustawić jeszcze jakiegoś bota, co by jedynie pilnował zmiany kanału 😄 A od kwietnia dojdzie do tego jeszcze cudowny Polsat Seriale 😏
 6. Netflix nie ma takiego problemu ze swoimi Originalsami. Coś tam Disney+ niby ma po polsku, ale mnie to nie interesuje. Minimalnie lepiej od Amazonu, który w ogóle nie chce oferować spolszczenia w innych krajach w swoich własnych produkcjach.
 7. Żaden z sezonów The Simpsons nie ma przynajmniej polskich napisów. Także niech się walą 🖕 Dopóki nie zostanie to wprowadzone, to nie zobaczą moich pieniędzy.
 8. Emil.1603

  TVP Info

  On jest swego rodzaju osobą publiczną, a ja nie, ato jest zasadnicza różnica. Mi się osobiście nie spodobała ta decyzja, więc ją komentuję, a nie jego osobę. Zejdź już ze mnie, a nie się czepiasz za każdym razem i znajdź innych do umoralniania czy poprawiania, bo widocznie innej umiejętności na tym forum to chyba nie masz.
 9. Z tego co można wyłapać na Instagramie, to produkcja TVN 24 jest podzielona na 3 zespoły, które oczywiście się zmieniają.
 10. Emil.1603

  TVP Info

  Pójść gdzieś indziej, w ciekawsze, lepsze, bardziej perspektywiczne miejsce.
 11. Nowoczesne kodeki, czyli już HEVC czy coś innego?
 12. Emil.1603

  TVP Info

  Wstyd i kompromitacja…
 13. Co clickbaitowego jest w samej zapowiedzi ograniczenia jakości w serwisach streamingowych (Netflix i nie tylko)? Właśnie nic. To był jedynie wpis humorystyczny, co widać było po odpowiedniej emotikonie. Chyba że niektórym kij wszedł gdzieś za mocno. Nie wiem o jakim kompleksie Netfliksa mówisz. Chętnie poznam szczegóły.
 14. Szkoda tylko, że w Europie obejrzycie sobie te „cuda” polskiej kinematografii przez miesiąc w śmiesznym SD 😄
 15. Emil.1603

  TVP Info

  Cóż za wstyd dla Blajera. Szkoda, że musiał tak stoczyć swoją karierę idąc do tego czegoś zwanym TVP dezINFO. A taki dobry był z niego ekspert w swoim fachu.
 16. Straszna bieda… Kanał biznesowy? Jak dla mnie to jest bardziej kanał lifestyle'owy o tematyce biznesowej i dodatkiem biznesu. Teraz lecą jakieś usypiające materiału z kanału Kadry w pigułce, które ściągnęliście z YouTube'a. Nie zdziwię się jak znalazłyby się tam materiały innych kanałów, np. Dla Pieniędzy. Nawet nie ogarnęliście, że tam pojawiają się paski z informacjami na cały ekran, przez co grafika ekranowa to zakrywa. Na zdjęciu od @PowerTV widać także symbole o dodatnich i ujemnych kursach spółek na giełdzie. Teraz tego nie ma. Brakuje wskaźników dla WIG, WIG20 czy wybranych europejskich i światowych indeksów, które aktualizowałyby się NA ŻYWO. Tak samo kursy walut. Jest miejsce na trzeci pasek, który mógłby się przewijać z takimi dodatkowymi informacjami. Podczas reklam grafiki w ogóle nie schodzą z ekranu. Logotyp za duży! A co do samego logo… Ten trójkąt zamiast litery „i” naprawdę wygląda śmiesznie i słabo. Gdyby to było zamiast kropki nad nią, to może byłoby lepiej. Brakuje belek opisujących temat w danej chwili czy podpisujące nazwiska gości, prowadzających poza programem na żywo. Mniejszej belki z tytułem programu również nie ma. O ramówce nie wspomnę. Nie wiemy nic. Koniec dnia o 16:30 i tylko 15 minut? Ciekawe rozumienie pór dnia. Czytanie z kartki? Aż tak budżetowo wszystko trzeba było robić, że nie starczyło na prompter? Za dużo rozwlekłego gadania… Studio, scenografie strasznie biedne i sterylne. Synchronizacja oprawy, dźwięki, przełączania kamer też do poprawy. Sam dźwięk również nie jest jakiś najlepszy. Jedyny plus to może to, że Biznes24 weszło na satelitę od razu w HD, co w przypadku MWE Networks nie jest taką oczywistością. Nic dziwnego, że wywaliła ten kanał na szary koniec. Takie 3/10, jakbym miał to ocenić.
 17. Nie do końca, bo wRealu 24 to polityka przede wszystkim. Ale skoro jesteśmy już przy nich, to jako ciekawostkę można dodać, że już w październiku Barełkowski będąc gościem u Roli powiedział, że podczas konferencji telewizji kablowych i satelitarnych, która się wtedy odbywała, mówiło się o pomysłach stworzenia tego typu telewizji. Przytoczył właśnie Ryszarda Krajewskiego. Sprawdziło się i jak widać takie coś będzie powstawać.
 18. Gdyby TVN nie podejmował dziwnych decyzji związanych z tym kanałem, to może nadawałby do dzisiaj.
 19. Płaciłyby dalej, bo Polska na tle innych krajów europejskich nie potrafi mieć szerokiego dostępu do transmisji na żywo komercyjnych kanałów informacyjnych.
 20. A oni kiedykolwiek się dogadywali?
 21. Nawet jakby wpadli, to tego nie zrobią ze względu finansowych. Jak kiedyś @STARS.TV, TVN 24 jest jednym z najdroższych kanałów, jeśli chodzi o opłaty nadawca-operator. Za dużo mieliby do stracenia.
 22. Tradycyjnie już dla tego nadawcy o pierwszych szczegółach dowiadujemy się nie bezpośrednio od @PowerTV. Może gdyby przynajmniej strona internetowa była ogarnięta w kilku podstawowych aspektach, to może tam pojawiłby się chociaż jakiś komunikat prasowy. Ewentualnie Twitter, jak to robiło ELEVEN SPORTS z informacjami o nowych lub przedłużonych prawach transmisyjnych. Pakietyzacja oraz pozycja w EPG świadczą o bardzo słabej umowie dla MWE Networks. Chcecie być w naszej ofercie? W porządku, ale od takiego pakietu i niskiej pozycji, na które zagląda pewnie mniej niż 15% abonentów. Super umowa. Tylko pogratulować! 👏 Prawie trafiłeś. Obecność w Extra+ w teorii robi z tego kanału coś na zasadzie „premium”. Tym bardziej, że tematyka jest taka, że dostęp do niej powinni mieć wszyscy. Nawet jeśli fachowe* zainteresowanie biznesem, ekonomią, gospodarką jest o wiele mniejsze w porównaniu do zwykłych kanałów informacyjnych. * o ile tutaj będzie zachowane minimum fachowość, bo i w to można mieć wątpliwości.
 23. To fajnie, że pobierasz. A będziesz w ogóle grać? Zasubskrybujesz, aby mieć kolejną usługę do poch[beep]a się czy może namiętnie skorzystasz w ramach korona-tygodnia?
 24. @Kurgan, jakbyś chciał wiedzieć, to sporo korporacji używa podziału na Western Europe oraz Eastern Europe i Polska jest właśnie często, o ile nie zawsze, brana pod uwagę tej drugiej kategorii.
×
×
 • Create New...