Skocz do zawartości

Burito

Edytor wykazów
  • Postów

    4490
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Burito

  1. Dzięki za reakcję. Ucieszyłem się, że zmieniony został SID z EXP MUX BCAST dla kanału ETWN. Jestem po całkowitym usunięciu wszystkich kanałów telewizji naziemnej z mojego dekodera Ferguson Ariva 254 Combo. Następnie dokonałem ponownego automatycznego przeszukania kanałów i przeżyłem SZKO !!!

    Problem nadal nie ustąpił, pomimo, że już nie ma zdublowanych SID-ów dla kanału ETWN GO z MUX-8 i kanału ETWN z EXP MUX BCAST.

    Teraz jestem prawie pewny, że dekoder poprostu ma problem z takim samym nazewnictwem kanałów ETWN GO - ETWN.

     

     8320387900_1707778339_thumb.jpg  1122186300_1707778339_thumb.jpg 

     

    Teoria się potwierdza jak kiedyś były zbublowane kanały TVP 1 i TVP 2 w MUX-3 i MUX-6. Tak samo się zachowywał. Ewidentnie soft do aktualizacji.

     

    Nadal pomaga rada z serwisu Fergusona:

     

    "ETWN GO to HbbTV, którego Ferguson Ariva 254 Combo i tak nie obsługuje, może Pan zatem spróbować najpierw przeszukać MUX 8, usunąć z listy ETWN GO i następnie przeszukać MUX lokalny. Nie wiemy co jest w streamie, więc może to być rozwiązaniem ale nie musi".

  2. @Mr. Orbita masz całkowitą rację, nawiązałem kontakt z serwisem Fergusona, który przyznał, że w tym sofcie z 2021 r. który mi podesłali do Arivy 254 Combo wersja 1.32B7 (nie ma go na stronie Fergusona) mogło faktycznie dojść do usunięcia "bezpiecznika" który w tego typu sytuacjach powinien przeciwdziałać.

    Z tego co wiem oficjalne softy ze strony Fergusona 1.32B3 i 1.32B5 ignorują tego typu błędy i wszystkie kanały odbierają. Mi podesłano ten soft 1.32B7, bo on eliminuje problem z wyświetlaniem EPG. Coś za coś, albo EPG na kanałach lub wszystkie poprawne wyszukiwanie kanałów.

     

    Zgłębiłem temat też w Emitelu i w tym zakresie jest stanowisko KRRiT:

    Parametry sygnalizacyjne określa "Stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie nadania programom i usługom w strumieniu DVB-T obowiązujących w Polsce numerów identyfikacyjnych ONID, NID, TSID, SID i LCN"
    Każdy programu MUSI mieć unikalny SID na terenie kraju, w przeciwnym razie odbiornik może mieć problem z odróżnieniem tych programów.

  3. Sprawdziły się moje przewidywania, że winny jest ten sam nr SID. Zastosowałem się do rady serwisu Fergusona:

    "ETWN GO to HbbTV, którego Ferguson Ariva 254 Combo i tak nie obsługuje, może Pan zatem spróbować najpierw przeszukać MUX 8, usunąć z listy ETWN GO i następnie przeszukać MUX lokalny. Nie wiemy co jest w streamie, więc może to być rozwiązaniem ale nie musi".

    Muszę przyznać, że to pomogło i mam kanały z MUX-8 i EXP MUX BCAST. Zatem problem jest ewidentnie w zdublowanym numerze SID dla tych dwóch kanałów.

    Czy nadawcy eksperymentalni nie mają w obowiązku trzymać się parametrów jakie zostały im określone w zezwoleniu ?
    Rozumiem, że Emitel ustawił takie parametry zgodnie z przyznanym zezwoleniem, a wina jest po stronie nadawcy EXP MUX spółki BCAST ?

  4. Witam, czy ktoś ma problem z odbiorem multiplexu eksperymentalnego "EXP MUX BCAST" nadającego w Warszawie z budynku WTT na kanale 23 w UHF ?

    W moim przypadku odbiór EXP MUX BCAST "gryzie" się z odbiorem MUX-8 nadającym na kanale 7 w VHF z PKiN Warszawa.

     

    Mój sprzęt to dekoder Ferguson Ariva 254 Combo.

     

    Gdy wykonuję wyszukiwanie automatyczne to znajduje prawie wszystkie multiplexy ale bez MUX EXP BCAST.

    Jak ręcznie wyszukam kanały wchodzące w skład MUX-8 to je znajduje i zapisuje, a gdy w dalszej kolejności chcę ręcznie wyszukać MUX EXP BCAST to go znajduje ale kanałów z niego już nie zapisuje.

     

    Trochę pogrzebałem i znalazłem, że MUX-8 i MUX EXP BCAST mają różne numery LCN-y ale w jednym przypadku dwa kanały mają ten sam nr SID.
    MUX-8 ma kanał ETWN GO z SID:90, a MUX EXP BCAST też ma kanał ETWN z SID:90.

     

    Z tego co wyczytałem to parametry sygnalizacyjne określa "Stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie nadania programom i usługom w strumieniu DVB-T obowiązujących w Polsce numerów identyfikacyjnych ONID, NID, TSID, SID i LCN"
    Każdy programu MUSI mieć unikalny SID na terenie kraju, w przeciwnym razie odbiornik może mieć problem z odróżnieniem tych programów.

     

    Myślę, że to może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Tym bardziej, że kiedyś jak były zdublowane kanały z MUX-3 i MUX-1 i miały te  same numery LCN to również miałem taki sam problem.

    "LCN nadawany jest poszczególnym kanałom w strumieniu DVB-T i DVB-T2/HEVC przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Organ ten ustala w Polsce także inne numery identyfikacyjne (zwane też parametrami sygnalizacyjnymi): ONID, NID, TSID oraz SID".

     

    6836430800_1707119449_thumb.jpg 9973357600_1707119454_thumb.jpg

  5. Firma Ferguson oferuje w sprzedaży nowy tuner DVB-T2 pod nazwą "FERGUSON ARIVA T40".

     

    Odbiornik telewizji naziemnej bogato wyposażony w złącza, zamknięty w wytrzymałej, metalowej obudowie, z programowalnym pilotem w zestawie i pełną obsługą standardu DVB-T2 HEVC/H.265 z dźwiękiem Dolby E-AC-3.

     

    Dekoder w pełni wspiera najnowsze standardy odbioru telewizji naziemnej DVB-T2 kodowanej kodekiem H.265/HEVC z 10-bitową głębią koloru z przestrzennym dźwiękiem E-AC-3 (Dolby Digital Plus). W związku z przejściem telewizji naziemniej na nowy standard nadawania, Ariva T40 stanowi doskonałą i tanią alternatywę dla wymiany całego telewizora niewspierającego nowego standardu DVB-T2. Wystarczy podłączyć odbiornik do już posiadanego telewizora, by cieszyć się bezproblemowym odbiorem telewizji naziemnej nadawanej w nowym standardzie.

    Dzięki wbudowanej funkcji PVR, odbiornik umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych a dzięki funkcji Timeshift – ich przewijanie także w trakcie oglądania. Ariva T40 może także być odtwarzaczem dzięki obsłudze wielu popularnych formatów i kontenerów plików wideo i audio.

     

    9008168800_1707208774_thumb.jpg 2018844500_1707208774_thumb.jpg 4710545200_1707208774_thumb.jpg 3576757900_1707208774_thumb.jpg 5176534800_1707208774_thumb.jpg

     

    Pilot zdalnego sterowania:

    Odbiornik Ferguson Ariva T40 dostarczany jest z wyjątkowo wygodnym, intuicyjnym w obsłudze i programowalnym pilotem o symbolu RCU-33. Pilot zawiera zestaw niezbędnych do obsługi odbiornika przycisków z centralnie umieszczonym kołem nawigacyjnym. Dzięki funkcji programowania przycisków użytkownik może samodzielnie przypisać odpowiadające mu funkcje do konkretnych przycisków, co przyspieszy i dodatkowo ułatwi obsługę odbiornika zgodnie z upodobaniami użytkownika

    4 programowalne przyciski:

    TV POWER, TV-IN, VOL+, VOL-.

     

    Na plus fakt, że w końcu dodano pilot programowalny, menu dekodera identyczne jak w WIWIE H.265. Brakuje tylko dodatkowego gniazda USB.

     

    • Dzięki 1
  6. Witam, teraz mam kolejny problem z tym dekoderem, a mianowicie taki sam.

    Tylko w chwili obecnej nie zapisuje kanałów z MUX-8 nadawanych w paśmie VHF.

    Przy wyszukiwaniu ręcznym i automatycznym znajduje kanały wchodzące w skład MUX-8 ale ostatecznie nie ma ich na liście kanałów.

    Siła i jakość sygnału na kanale na którym nadawany jest MUX-8 jest bardzo dobra.

    W czym problem ? Może też w tej samej numeracji LCN ?

     

    Troszeczkę pogrzebałem i zauważyłem, że MUX-8 nadający na kanale 7 w VHF "gryzie" się z MUX EXP BCAST nadającym na kanale 23 w UHF.
    Jak ręcznie wyszukam MUX-8 to go znajduje i zapisuje kanały, a gdy dalej ręcznie chcę dodać MUX EXP BCAST to go znajduje ale już nie zapisuje.

    Czyżby miały też ten sam LCN ?

     

    edit. Trochę pogrzebałem i znalazłem, że MUX-8 i MUX EXP BCAST mają różne numery LCN ale zdarza się, że mają te same SID-y. Czy to może być problemem ?

    "LCN nadawany jest poszczególnym kanałom w strumieniu DVB-T i DVB-T2/HEVC przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Organ ten ustala w Polsce także inne numery identyfikacyjne (zwane też parametrami sygnalizacyjnymi): ONID, NID, TSID oraz SID".

     

    https://dvbt2wpolsce.pl/parametry-sid-i-lcn?highlight=WyJsY24iXQ==

     

    6836430800_1707119449_thumb.jpg 9973357600_1707119454_thumb.jpg

  7. Mam problem z Fergusonem Ariva 254 Combo, mianowicie kilka dni temu z listy kanałów zniknął mi MUX-6 nadający na kanale 48 (PKiN Warszawa) i EXP MUX BCAST nadający na kanale 23 (Warszawa Budynek WTT). Teraz po ponownym przeskanowaniu ręcznym lub automatycznym znajduje kanały z MUX-6 i EXP MUX BCAST ale nie zapisuje MUX-6. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

  8. Mam to samo w Fergusonie Ariva 254 Combo, kilka dni temu zniknął mi MUX-6 nadający na kanale 48 (PKiN Warszawa) i EXP MUX BCAST nadający na kanale 23 (Warszawa Budynek WTT). Teraz po przeskanowaniu ponownym ręcznym lub automatycznym znajduje kanały z MUX-6 i EXP MUX BCAST ale nie zapisuje MUX-6. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

  9. Napisałem do serwisu Fergusona gdzie opisałem problem z brakiem wyświetlania EPG na kanałach. Podesłali mi soft, który częściowo poprawił brak EPG na niektórych kanałach ale nie na wszystkich. 

    Ten soft to 1.32B7 z 19.10.2021 r.

  10. Mam ten sam problem braku EPG na dekoderze Ferguson Ariva 254. Napisałem do Fergusona i podesłali mi soft, który trochę poprawił sytuację ale nie do końca. Są kanały na których nie ma EPG. Czy brak EPG wynika ze zbyt małej ilości pamięci dekodera?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...