Jump to content

kuba81

Users
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by kuba81


 1. dzięki bigcyc123!

  Ja miałem dysk w środku 160 GB (kupiłem dekoder już przerobiony), ale irytowała mnie głośna praca wentylatorów (w obudowie i na radiatorze procesora). Wywaliłem więc ten dysk z obudowy i leży obok w pudełku podłączony przez wystające z obudowy dekodera SATA i zasilanie ma z zasilacza dekodera. Teraz mimo, że wentylatory zdemontowałem dekoder chodzi bezproblemowo na oryginalnym sofcie. Zauważyłem jednak, że radiator procesora jest dość gorący (raczej nie da sie trzymać go palcem dłużej niż 2-3 sekundy), dlatego pomyślałem o dysku zewnętrznym przez USB. Jeśli twierdzisz, że to nie jest dobre rozwiązanie, to może kupie dysk wewnętrzny 1GB i podłącze go przez SATA i zasialanie z dekodera (ale nie będe montować go w obudowie a na zewnątrz). Jak sądzisz, czy przy takim rozwiązaniu warto zamontować wiatrak na radiatorze procesora?? Oczywiście jak już wcześniej pisałem mam zamiar przejść na ENIGME2


 2. Mam Prośbę.

  Od niedawna posiadam Globo 9500 HD PVR. Mam zamiar zainstalować na nim ENIGMĘ i podłączyć dysk zewnętrzny 1TB. Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie pytanie to wcześniej padało wielokrotnie ale mimo wszystko je zadam :)

  jaki dysk najlepiej kupić??

  Oczywiście nie ukrywam, że zależy mi na jak najtańszym rozwiązaniu. Ktoś już mi podpowiadał aby nie kupować dysku z prędkością obrotową 7200. Myślałem nad tym, aby kupić używany dysk wewnętrzny i za pomocą specjalnej obudowy przerobić go na zewnętrzny. Nie do końca jednak wiem jak wygląda sprawa z zasilaniem dysku. Czy wystarczy jedno połączenie USB za pomocą którego pójdzie transfer i zasilanie, czy konieczne jest użycie drugie USB na tylnym panelu dekodera (power for USB) służące do zasilania. A może konieczne bedzie dodatkowe zasilanie z sieci??

  Bardzo proszę o podpowiedź.


 3. mam pytanie.

  Pewnie już byl ten temat przerabiany, ale nie mam czasu przeglądać 99 stron tej zakładki :)

   

  Czy dysk 320 GB wyjęty z tego dekodera można wykorzystać do innego sprzętu np. komputera lub dekodera Opticum 9500 HD ???

×
×
 • Create New...