Skocz do zawartości

szczecin

Użytkownik
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez szczecin

  1. Mam arivę od 4 dni i podłaczoną antenę siatkową .Jakość w ok 60 % i przerywa nadawanie .Z nadajnika w kołowie mux z tvn , polsatem i itd ma moc 100 i jakośc odbioru 60 % chociaż w pierwszy dzień był na poziomie 80%. Natomiast mux z publiczną odbiór 70 % chociaż nadajnik 10.Być moze to wina anteny chociaż dziwne bo antena stoi nieruchomo i zastanawiam sie jak to mozliwe że sa wahania sygnału aż do wyłaczenia numeru programu na arivie i ponownym załaczeniu.Powiem wam jedno nasza NTC jeszcze raczkuje z jakością . mam porównanie z satelita i takich zakłóceń z byle problemów z pogodą to nie miałem jak teraz.

  2. dotyczy np WIWA H80 taka korespondencja

    Treść wiadomości: moja sugestia

    Sprzet niezgodny z zaleceniami Min. Infrastruktury brak ac3 i eac3 (ukrywacie ją) w przyszłosci klienci zostaną bez fonii. Będzie donos obywatelski.

    odpowiedż

    Jak Pan coś napisze to proszę to najpierw sprawdzić.

     

    E-AC-3 - tego faktycznie nie ma na dzień dzisiejszy ale nie znaczy ,że go nie będzie (jeśli będzie taka potrzeba) - wystarczy aktualizacja softu

     

     

    albo taka odpowiedż

     

    Takie pytania Powinien Pan skierować do 99% sprzedających a w zasadzie do dystrybutorów tych produktów , bo to oni w zasadzie odpowiadają za takie rzeczy .Ja to wszystko wiem ale niestety taka jest Polska.Proszę zobaczyć jakie odbiorniki DVB-T sprzedawane są na allegro : bez HD, bez AC-3 a E-AC-3 nie wspomnę , bo to już nie jest problem.E-AC3 to nowsza wersja AC-3 i tu wystarczy aktualizacja softu.Na dzień dzisiejszy takiej potrzeby nie ma , więc niektóre firmy tego nie dodają (wiadomo-chodzi o koszty licencji).Nie znaczy to ,że jak będzie taka potrzeba ,to soft będzie.

    W naszej ofercie mamy dekodery w 100% zgodne z zaleceniami MI - Ferguson ARIVA T60 i Not Only TV .

    Wiwa HD 80 i Wiwa HD 100 - obsługują HD i AC-3 (nie obsługują E-AC-3).

    Aktualizacje do tych wszystkich produktów ,dostępne na stronach dystrybutora - nigdy nie były i nie będą płatne czy to w okresie gwarancyjnym czy też po.

    Dokładnym przykładem ,że sprzęt może po aktualizacji może obsłużyć E-AC-3 jest ferguson T60.Wcześniejsza jego wersja T50 tego nie obsługiwała i niczym po za tym się nie różniła.Dodano obsługę E-AC-3 , zmieniono nazwę na T60 i jest OK.

     

    Pozdrawiam

     

    Ps: Skoro produkt WIWA HD 80 został wyróżniony , to chyba ktoś lepiej znający się od nas musiał go przetestować i sprawdzić dokładnie jego możliwości

  3. Wysłałem do kilku sprzedawców tunerów MPEG 4 mających A-C3 zapytanie co z E-AC3 to odpowiedzieli że jak bedzie w przyszłości konieczność to zmienią soft i z ich strony internetowej za darmo bedzie do pobrania bez zadnej komplilkacji ani montażu dodatkowych fizycznych elementów.Jak myslicie czy tylko tak mogli mówić by sprzedać ? Bo jeżeli to jest stwierdzenie prawdziwe to dlaczego w opisie urzadzenia nie ma takiego zdania że Eac3 do pobrania na naszych stronach z chwilą takiej potrzeby.Z drugiej strony ponośc ferguson T50 i T60 to własnie tylko zmiana softu z uwzgledniniem E-ac3 w T60 a tak to niczym się nie różnią z T50.

  4. znalazłem róznicę. a jest ona podstawowa .Opticum nie ma wyjścia scart. własciwie zastanawiam się to po co oni to wyprodukowali.Nowe tV mają tunery wiec jest ten tunerek jest zbędny a stare tV mają przeważnie wyjcie scart lub AV.opticum zrobił wyjscie usb i hdim i nic więcej. szkoda a mają DD+ i DD.Ciekawe co miał na mysli producent wypuszczając nikomu nie potrzebną rzecz.

  5. Problem jest prozaiczny jako że nie mam oryginalnego pilota do telewizora CRT Philips co uniemozliwia mi wyszukiwanie stacji ( przeszukiwanie częstotliwości) , chciałbym wiedzieć zanim kupie tuner DVB-t.Rozumiem że podłączam scartem tuner do TV i tu najważniejsze pytanie czy na telewizorze włączam kanał AV i dalej lecę wyszukiwanie stacji już z tunera i mam problem braku pilota rozwiązany , czy jednak szukam odpowiedniej częstotliwości już ( w zależności od miejsca zamieszkania) na TV i wtedy mam problem bo pilot uniwersalny tego nie zrobi i telewizor zostanie na wieczne czasy analogowy.Zakup oryginalnego pilota do staruszka TV raczej jest nieopłacalny.

  6. To dlatego sklepy bronią się przed przepisem by klient dostał przy z sprzedaży kwit że zakupiony towar spełnia wymagania min. infr. bo wtedy mógłby rozścić w przyszłości prawo wymiany sprzętu albo dostanie za darmo jakieś przystawki żeby mu fonia wróciła.W wiekszości telewizorów w opisie nic nie ma o fonii a sprzedawcy też nie za bardzo wiedzą co odpowiadać na pytanie o kodowanie audio.Masowy klient kupuje TV na 10-20 lat i moze określić stan na dzień zakupu.Ciekawe czy stacje przy koncesji na NTC mają obowiazek nadawać dzwięk w systemie MPEG -2 do końca świata , a jak chcą np ac3 czy e-ac3 to muszą to robić jednocześnie i bezterminowo.I jeszcze jedno po co jest tyle rodzajów kodowania audio tymbardziej że najmniejsze wymagania ma mpeg2

  7. Jakbyście mieli się zdecydować patrząc przyszłościowo , zeby po zmianach z kodowaniem fonii przez stacje nie było zkłóceń to oba się spełniają.Oba mają PVR .Oba obsługują też video MPEG 2 co jest ważne w przypadku stacji jak dla mnie niemieckich. Niektórzy piszą że T60 jest bardziej czuły tzn że jak sygnał jest na słabszym poziomie to nie ma obrazu , natomiast cięzko jest zdobyć opinie o opticumie t50.

  8. Reasumując

    HE-AAC raczej stacje telewizyjne nie wprowadzą bo nie ma w zaleceniach Min.Infr.chociaż to wyciągnełem z jednego tunera obecnego na rynku który nie ma e-ac3

    AC-3 jest bardzo pożądane bo jest w zaleceniach i z pewnością kiedyś bedzie

    E-AC3 trochę na wyrost jest w zaleceniach ale nie wprowadzą stacje bo to kosztowne i sp[adła by ogladalność tych stacji.

    Proszę jeszcze o odpowiedz czy te rodzaje kodowania to dotyczą tylko tunerów zewnetrznych czy jak się kupuje nowy TV z tunerem wewnatrz to też trzeba patrzeć żeby był i DD i DD+

    Był pomysł by w z sklepach wprowadzić przy sprzedaży klauzule dla konsumentów z adnotacją że spełnia wymagania MIn.Infrastr.

    Sklepy nie chcą tego sugerując że kolejna papierkowa robota a mnie sie wydaje że nie o to chodzi. Mnie się wydaje że część TV nie spełnia W PEŁNIwymogów zaleceń Min.Infras.i te telewizory w przyszłości musiałby być zaopatrzone w jkąćś dodatkową skrzynkę

  9. Zamierzeniem Domu mediowego jest otrzymanie kopa przychodowego w postaci sprzedaży dekoderów i nowych kart , widocznie tnk sd nie przynosi spodziewanych zysków stąd nowy produkt w lepszej cenie po zainwestowaniu kilkuset zł.

    Majstersztykiem ITI jest zbudowanie kanału sportowego n na bazie praw do jednej imprezy sportowej na żywo.Tanim kosztem mają całoroczny codzienny kanał sportowy mając 1 produkt na żywo, a wiadomo kanały sportowe mierzy się ilością transmisji na zywo i znaczeniem wydarzenia.

  10. nie mozna powiedzieć wiedziały gały co brały ,bo kiedyś nie było TNK HD. Porównanie ofert pod wzgledem ceny i kanałów w wersji TNK SD i TNK HD wypada na niekorzyśc tej pierwszej.TnK niestety pokazuje starszym klientom że są gorzej traktowanui niż nowi.Tak kiedyś było z telefoniami komórkowymi zakładnikiem był wtedy numer telefonu, dzisiaj zakładnikiem TNk sd jest dekoder.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...