Skocz do zawartości

mp107

Użytkownik
  • Postów

    118
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mp107

  1. W dniu 30.01.2024 o 06:40, Mr. Orbita napisał(a):

    Ktoś ma możliwość nagrania full TS z Vectry? Popatrzyłbym sobie w tablice ;) Szczególnie z TS zawierającego listę kanałów ;)

    Mam (jeszcze - biorąc pod uwagę zastosowanie klauzuli inflacyjnej, wyliczonej na podstawie inflacji pomiędzy rokiem 2022 i 2023, dla umowy podpisanej w połowie 2023 roku) Vectrę wraz z sygnałem DVB-C oraz własny tuner - Octagona SF-8008. Mogę chętnie podzielić się ts jeśli byłaby możliwość pokierowania, co i jak zrobić, by to nagrać. :)

  2. W dniu 15.01.2024 o 13:25, Beks napisał(a):

    na kanale Biznes24 pozycja 806 mam EPG TVN24 BiS. Też ktoś tak ma?

    U mnie to występuje od przynajmniej kilkunastu dni, więc potwierdzam. Choć nie weryfikowałem, czy to problem nadawcy (Vectra), czy internetowego źródła danych EPG w moim dekoderze (Octagon SF8008).

     

    Jeśli zaś chodzi o wątek podwyżek inflacyjnych to moim zdaniem wina leży bardziej po stronie źródeł wzrostu inflacji w Polsce w ostatnich latach. Bo zarówno podwyżki kwoty abonamentu w trakcie trwania umowy, jak również sam fakt dodania przez Vectrę do regulaminu zapisu o możliwości dokonywania takich podwyżek, są jedynie reakcją na samą inflację. A konkretnie na skutki inflacji - spadek realnej wartości pieniądza. Myślę, że gdyby nie ów wzrost inflacji to tego typu zapisów w regulaminach do dziś by nie stosowano.

  3. Godzinę temu, rotalplus napisał(a):

     więc ograniczenia licencyjne nie mają nic do tego. Albo można albo nie można w ogóle 

    Z tym, że licencje są udzielane indywidualnie, więc - biorąc pod uwagę istnienie różnic - UPC zapewne ma oddzielne umowy z nadawcami i Play oddzielne. No i nie ma zasady, że każdy dostaje w ramach licencji to samo. Najwyraźniej UPC negocjowało lepiej (lub w okresie, w którym nadawca był bardziej "hojny"), a Play gorzej.

  4. @gmark, w OpenATV niestety zdarzają się aktualizacje "psujące" i z tego względu ja aktualizuję regularnie tylko te pakiety, które wymagają częstych aktualizacji, np. lista transponderów (czyli pakiet "tuxbox-common"), szeroko pojęta obsługa VoD (e2iplayer, Streamlink oraz youtebe-dl/yt-dlp wraz z ich wrapperami, itp.). A aktualizacje całości - właśnie na wypadek takich "wpadek" - robię tylko wtedy, gdy z góry wiem, że w razie czego będę miał czas na odtworzenie całej konfiguracji. I polecam to podejście.

     

    W OpenATV jest menedżer skryptów, więc powinno się dać utworzyć skrypt aktualizujący te wspomniane "najpilniejsze" pakiety, który wywoływalibyśmy częściej, "z pilota". A rzadziej - ja raczej już z poziomu Terminala - uruchamiam aktualizację całego systemu. I oczywiście obowiązkowo przed aktualizacją - backup przynajmniej ustawień.

     

    No i jedną sprawą jest uruchomienie się systemu, a drugą interfejsu graficznego (menu, itp.). Jeśli tylko to drugie się nie uruchamia, a tuner podłączony jest z siecią, to jeśli nie masz backupu to nadal da się go wykonać z poziomu Terminala, częściowo też przy pomocy aplikacji w stylu DreamboxEDIT.

  5. 12 godzin temu, mingo napisał(a):

    b) agregacja streamów w obrębie kilku platform tak, żeby dało się przełączyć na inny stream bez przeklikania 2 aplikacji i tracenia na to 30 sekund,

    To byłoby wygodne, ale to się niestety nigdy nie zdarzy. Przynajmniej oficjalnie. Bo w konsekwencji klient - szczególnie mniej techniczny - mógłby nawet nie wiedzieć, z jakiej usługi korzysta. A to raczej podejście niedopuszczalne biznesowo (zero przywiązania do marki).

     

    Taką funkcjonalność jednak oferują i będą oferować jedynie aplikacje nieoficjalne, tworzone wyłącznie przez i z myślą o zwykłych użytkownikach. Z tego względu powstał np. Streamlink. Ale problem w tego typu aplikacjach będzie z wszelkimi DRM-ami - nieoficjalne rozwiązania zazwyczaj tego nie obsługują.

  6. 15 godzin temu, Remigiusz100 napisał:

    Czy ktoś z szanownych dyskutantów mógłby wrzucić fotkę listy kanałów tego omawianego tunera?

    Lista kanałów wygląda tak, jak w każdym tunerze opartym na Enigma2, czyli zależnie od wybranej skórki. A układ kanałów zależnie od wgranej listy kanałów.

  7. Moim zdaniem w przyszłości nie będzie telewizji naziemnej w obecnej formie - czyli pasma częstotliwości przydzielonego na wyłączność telewizji naziemnej - ale sygnał telewizji będzie "dołączony/podpięty" do (bardziej uniwersalnego z założenia) sygnału sieci komórkowej na zasadzie bezpłatnego (niewymagającego abonamentu, aktywnej subskrypcji, choć pewnie kanały i/lub pakiety płatne - analogicznie do aktualnej sytuacji -  też zapewne będą) multicastingu (a więc nadawania jednego sygnału do wielu użytkowników, co pozwoli - w zakresie telewizji - uniknąć obciążania sieci transmisją kilkukrotnie tych samych danych). Czyli moim zdaniem prędzej czy później spopularyzuje się technologia analogiczna do obecnie dostępnych, ale - pod względem popularności - chyba nawet jeszcze nie raczkujących LTE Broadcast, 5G Broadcast. Z kolei nadawcy telewizyjni będą mieli wybór pomiędzy kilkoma operatorami infrastrukturalnymi sieci komórkowej (obecnie mamy w Polsce czterech - Orange, Play, Plus, T-Mobile), czyli będzie konkurencja na rynku, co pozwoli spośród wielu ofert nadawania sygnału telewizji naziemnej wybrać tą najbardziej korzystną dla nadawcy (cenowo, pokryciowo, itd.), co powinno przełożyć się na redukcję kosztów nadawania, a w konsekwencji pozwolić większej liczbie nadawców na dostęp do nadawania naziemnego (to, czy i jak wielu będzie chętnych, to odrębny wątek). Ale w związku z tym procesem sieci komórkowe "przejmą" obecne pasmo UHF IV-V, co poprawi przepustowość i pokrycie zasięgiem sieci komórkowych, zapewni optymalniejsze wykorzystanie pasma, ale też pozwoli na utrzymanie możliwości powszechnego, bezpłatnego odbioru telewizji naziemnej.

     

    Analogiczne rozwiązanie mogłoby być zastosowane również do radia naziemnego, choć - z racji o wiele mniejszego zapotrzebowania na przepustowość strumieni dźwięku - nie jest to aż tak istotny problem, jak w przypadku transmisji wideo. Z drugiej strony współcześnie zmagamy się z brakiem miejsca w eterze na uruchomienie nowych stacji radiowych (poza emisjami stricte lokalnymi, co ciekawe niektóre kraje - np. Brazylia (link) - z tego powodu rozszerzają pasmo UKF FM 87,5 MHz-108MHz w dół, do 76,1 MHz), a opisane wyżej rozwiązanie umożliwiłoby dostęp do nadawania naziemnie radia większej liczbie nadawców.

  8. Niektóre monitory mają wbudowane głośniki, ale mają też tą cechę, że niekoniecznie wyłączą się po wyłączeniu podłączonego przez HDMI "nie-komputera" - na przykład mój Acer VG240YUBMIIPX po przełączeniu w standby/czuwanie (nie głębokie czuwanie) tunera Octagon SF8008 nie wyłącza się, a tylko po przełączeniu się przez wszystkie wejścia obrazu (próbując znaleźć źródło sygnału) wraca do HDMI (do którego podłączony jest SF8008) i wyświetla czarny ekran. Dopiero po przejściu w tryb głebokiego czuwania monitor wyłączy się. Poza tym w monitorach często też brak obsługi HDMI CEC.

     

    I do telewizji polecałbym jeśli już monitor to raczej płaski, nie zakrzywiony, bo - w przeciwieństwie do pracy przy komputerze - telewizję niekoniecznie ogląda się z bliska i na wprost przed ekranem.

  9. W OpenATV powinien być domyślnie plik satellites.xml zawierający pozycje z całej orbity, a nie tylko te kilka, które zostało wspomniane. To, że reszty nie widać, może wskazywać, że do tunera został wgrany plik skądinąd, np. przez sprzedawcę. Generalnie plik ten aktualizowany jest wraz z pakietem o nazwie "tuxbox-common" (jeśli został zmodyfikowany w tunerze przez kogoś innego to nie jest "na siłę" podmieniany przy aktualizacji, pozostaje jaki jest). Aktualną zawartość pliku można podejrzeć tutaj - to tutaj jest aktualizowany ów plik, a następnie zostaje on "zapaczkowanym" i opublikowanym w repozytorium, skąd tuner pobiera go wraz z aktualizacją.

     

    Jeśli chodzi o wybór satelity to warto pamiętać, że w większości menu (np. podglądu siły sygnału: "Menu" -> "Ustawienia" -> "Tuner & Wyszukiwanie Kanałów" -> "Siła Sygnału") widoczne są tylko te satelity, dla których ustawiono wcześniej konwerter w menu "Menu" -> "Ustawienia" -> "Tuner & Wyszukiwanie Kanałów" -> "Konfiguracja Tunera". Czyli "dokładając" nowy konwerter powinniśmy najpierw ustawić jego konfigurację w "Konfiguracja Tunera", a dopiero potem będziemy mogli spróbować np. "złapać" sygnał w "Siła sygnału".

     

    Jako, że plik mógł zostać podmienionym przez sprzedawcę to jego ingerencja może też być powodem poniższego…

    22 godziny temu, donald-0 napisał:

    Ps. ten box ma tyle wgranego śmiecia

     

    No i zanim zaczniesz poważniejsze "eksperymenty" z image zachęcam do nauczenia się, jak robi się kopię zapasową i jak się ją przywraca. Instrukcja jak zrobić kopię (pełną, nie tylko ustawień - ten typ kopii też polecam robić) jest dostępna np. tutaj.

  10. Jeśli chodzi o sam system to nie posiada on wbudowanej "telemetrii" (jakkolwiek by rozumieć to pojęcie), treści HbbTV (mówię nie o tym pełnoekranowym widoku, a o tym wcześniejszym, "mniejszym", który jest niestety czasami wykorzystywany jako nośnik reklam) są ładowane dopiero na życzenie (po naciśnięciu czerwonego przycisku, a nie automatycznie po przełączeniu na dany kanał, jak to ma miejsce, w niektórych innych urządzeniach; można też całkowicie usunąć HbbTV z systemu), system nie wymusza żadnych aktualizacji "odgórnie", a więc odpadają główne zarzuty stawiane niektórym "uinternetowionym" urządzeniom.

     

    Dodatkowo po podłączeniu tunera do sieci (niekoniecznie do Internetu, po prostu do sieci) zyskujemy możliwość strumieniowania kanałów przez sieć, również do innego tunera z Enigma2 (przydatne np. gdy do drugiego tunera mamy doprowadzone połączenie sieciowe, ale już nie kabel antenowy z sygnałem telewizji).

     

    Podłączenie tunera do Internetu to już możliwość zdalnego sterowania tunerem (niejako "zdalny pulpit", co jest pomocne, gdy np. planujemy czasami pomagać komuś rozwiązać problem, a nie jesteśmy akurat w miejscu, w którym stoi tuner) oraz zyskujemy możliwość oglądania również treści dystrybuowanych w formie strumieni internetowych (telewizja i radio internetowe, VoD, itp.) i umożliwiamy pobieranie EPG (ramówki kanałów) z Internetu nawet jeśli sam kanał EPG nie nadaje naziemnie, satelitarnie, itp. A właśnie możliwość łączenia na jednej liście kanałów nadawanych naziemnie, satelitarnie, kablowo i internetowo jest jedną z dużych zalet systemu Enigma2.

     

    Tak więc ja nie widzę powodu, by "trzymać" tuner z Enigma2 "z dala" od Internetu, a tym bardziej od jakiejkolwiek sieci komputerowej, ale jeśli jest jakiś konkretny powód, to warto byłoby go podać, bo informacja ta może pozwolić podpowiedzieć rozwiązanie, które się w takiej sytuacji sprawdzi, a wcześniej nie było brane pod uwagę.

  11. 15 godzin temu, SatExpert napisał:

    W Red Bull Mobile (SieMa na kartę PL) masz do wyboru 25 GB na 30 dni za 20 zł i 50 GB na 30 dni za 30 zł. 😉

    Tylko, że te wymienione to pakiety samego internetu mobilnego bez nolimitu rozmów i SMS-ów.

     

    Źródło: https://www.redbullmobile.pl/download/regulamin-oferty-promocyjnej-pakiet-nielimitowany-i-pakiety-internetu-w-red-bull-mobile-siema-na-karte-pl-22-02-2018/ (tabela 1.)

  12. 40 minut temu, czerstwy napisał:

    Te 15 zeta to raczej nie Plus. No chyba że ktos inny na ich nadajnikach.

    Te 15 zł to przeliczenie w skali miesiąca 60-dniowego pakietu za 30 zł wRodzinie. Tylko nie wiem, czy już "odblokowano" przeniesienia i rejestrację nowych numerów po migracji wRodzinie z Aero2 do Plusa.

     

     

    27 minut temu, andrzejgratis napisał:

    Rozumiem, że Facebook, messenger mam bez poboru danych z pakietu GB ?

    W wyżej wymienionym pakiecie - nie.

     

    Są w Plush. Tam doładowując co miesiąc konto o 30 zł, za które wykupi się pakiet "30 zł / 30 dni" są nielimitowane rozmowy i SMS oraz 15 GB (z pakietu) + 15 GB (za doładowanie 30 zł), czyli w sumie 30 GB transferu "uniwersalnego", 10 GB na Tik Tok i YouTube oraz nielimitowane Facebook, Whatsapp, Instagram i Messenger. Choć przy aplikacjach warto pamiętać, że reklamy mogą w nich "zjadać" środki z GB "uniwersalnych", a nie "transferu do aplikacji".

     

    Ewentualnie podobnie wychodzi a2mobile (pakiet nolimit rozmów i SMS plus 30 GB za 29,90zł), tylko jest tam sytuacja, jak w przypadku wRodzinie - nie wiem, czy aktualnie działa przenoszenie numerów i rejestracja nowych. Transfer do aplikacji jest do Facebooka i Messengera. Plusem jest ograniczenie prędkości (lejek) po zużyciu pakietu GB do 512 kb/s, a nie do praktycznie niezbyt "używalnego" 32kb/s, jak w Plusie. Minusem - że niektórzy narzekają, że ta sieć i wRodzinie są bardziej awaryjne od "zwykłego" Plusa czy Plusha.

  13. 19 minut temu, andrzejgratis napisał:

    Co obecnie można ciekawego zgarnąć w pre paid ? Rozmowy, smsy - nielimitowane - wiadomo. Jak to wygląda z netem i za ile ?

    Jest wiele ofert z nolimitem rozmów i SMS, od bodajże 15 zł miesięcznie w górę. Najlepiej byłoby doprecyzować, ile potrzebujesz GB - to pozwoli dobrać konkretne oferty.

  14. @Oglądacz

    W przypadku jeśli kanał nie nadaje EPG lub ma słabe EPG (np. tylko bieżący i następny program), to we wtyczce EPG Import lub CrossEPG możesz aktywować pobieranie z Internetu ramówki dla rosyjskich stacji telewizyjnych. W przypadku wtyczki EPG Import (z niej korzystam na co dzień) w lokalizacji /etc/epgimport znajdziesz pliki xml, w których podane są adresy URL, z których jest pobierana (1.) lista stacji wraz z przyporządkowanymi im referencjami, (2.) sama ramówka. Polecam zapoznać się z ich formatem, co umożliwi Ci dodanie własnych źródeł ramówki, o ile są one dostępne w odpowiednim formacie (o ile się nie mylę nazywa się on "XMLTV"). Jeśli miałeś do czynienia z programowaniem, pisaniem skryptów automatyzujących, administracją serwerami, itp. to dodam, że istnieją też aplikacje umożliwiające pobranie ramówki ze zwykłęj strony internetowej, "wydłubanie" z niej ramówki i utworzenie pliku xml możliwego do zaimportowania w wymienionych wtyczkach lub w aplikacjach-odtwarzaczach IPTV.

  15. 6 godzin temu, cidik napisał:

    gdyby wsiąść pod uwagę jako najważniejsze kryterium aktualizacje, to żaden telefon na Androidzie nie zaoferuje tyle lat wsparcia co iPhone

    FairPhone'y to wyjątki od tej tendencji, ale niestety ogólnie faktycznie tak to wygląda.

    Czas wsparcia większości urządzeń z Androidem bije na głowę nie tylko Apple, ale też choćby Sailfish OS (prawie 7 lat wsparcia Jolla Phone 2013-2020, reszta urządzeń, mających oficjalne wsparcie, jest chyba wciąż aktualizowana).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...