Skocz do zawartości

Kiedy w CP nowe dekodery ?


time machine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam w najbliższym czasie nabyć CP - słyszałem, że niebawem mają zostać wprowadzane nowe dekodery DSB717. Czy ktoś orientuje się mniej więcej w jakim terminie to nastąpi - bo nie wiem czy mam jeszcze trochę poczekać czy brać to co teraz oferują ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Nowe dekodery maja być podobno w połowie listopada. Prezentowane były na wystawie IBC2006 w Amsterdamie. Echostar DSB717 (ten u góry) i Echostar DVR717, prototyp odbiornika PVR z dyskiem twardym 160 GB (ten na dole). (źródło i foto. SatKurier)

foto001.jpg

 

no juz prawie połowa listopada. Coś wiadomo o nowych dekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 20 listopada Cyfrowy Polsat wprowadzi do sprzedaży dekodery z twardym dyskiem firmy Echostar, umożliwiające nagrywanie programu telewizyjnego na żywo. Tym samym operator chce wyprzedzić platformę n we wprowadzeniu wspomnianej usługi.

 

 

Za dekoder Cyfrowego Polsatu trzeba będzie zapłacić 699 zł brutto (operator przewiduje sprzedaż ratalną). Do jej zakupu klientów ma zachęcić nie tylko możliwość uniezależnienia się od klasycznej telewizyjnej ramówki, ale również 24 filmy nagrane na dysku. 22 z nich pochodzą od dystrybutora filmowego Best Film, a dwa - z archiwów koncernu Walt Disney Co. - Pozostaną na dysku tak długo, jak klienci będą tego chcieli, i można będzie odtwarzać je wielokrotnie - zaznacza prezes Cyfrowego Polsatu. Na liście są takie amerykańskie hity, jak "Bezsenność" czy "O czym marzą faceci".

 

Pojawienie się odpowiednich dekoderów nie oznacza automatycznego uruchomienia usługi wideo na żądanie, która ma pojawić się w ich ofercie dopiero w 2007 r. Przed świętami szykują jednak inną niespodziankę - przenośne odtwarzacze wideo produkowane przez firmę Archos częściowo należącą do amerykańskiej firmy EchoStar. Opatrzone logo Cyfrowego Polsatu i mające twardy dysk o pojemności 30-40 GB urządzenia można będzie podłączyć do dekodera platformy i przegrać na nie filmy i programy telewizyjne. Przegrywanie filmów z dekoderów na komputery czy inne odtwarzacze będzie zablokowane, podobnie jak nagrywanie filmów na dysk dekodera z innych źródeł niż sygnał telewizyjny. - Na razie pracujemy nad tym, żeby umożliwić kopiowanie plików z innych urządzeń na nasze dekodery - mówi Libicki. Jeden odtwarzacz ma kosztować ok. 1,3 tys. Zł.

 

Do wprowadzenia podobnego sprzętu przymierza się Cyfra+, ma to nastąpić w 2007 roku. Nowe dekodery tej platformy wyprodukowane przez Philipsa umożliwiające odbiór sygnału telewizyjnego wysokiej rozdzielczości (HDTV) trafią do sprzedaży już ok. 9-10 grudnia. Operator chce zaoferować widzom w wysokiej rozdzielczości Canal+ Sport oraz filmy (m.in. "Pan i pani Smith", "Olivier Twist" czy "Gwiezdne Wojny"). - To dopiero początek i do końca czerwca 2007 r. abonenci nie będą dodatkowo płacić za oglądanie programów w wysokiej rozdzielczości - mówi "GW" Marta Jóźwiak, rzeczniczka Cyfry+. Dodaje, że w przyszłym roku kanałów w HDTV na platformie Cyfra+ będzie już więcej i trzeba będzie za nie płacić.

Jak widać powstanie platformy n i być może platformy TVP przyczynia się do poprawy oferty programowej i wprowadzenia nowych usług.

 

 

Źródło: wirtualnemedia, skysunsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście będzie się dużo działo. 16 grudnia kończy mi się umowa z CP. Właśnie wczoraj napisałem do C+ (12 pytań) w sprawie tych i inych promocji, o promocjach łączonych, gotówka z góry, dekodery (na wynajem, zakup, co polecają, jakie nowości i kiedy oraz ceny). Ciekawa sprawa, jak na to, odpowiedzą. Wiadomo, że CP zostanie w domu, ale bardzo ciekaw jestem tego listu, który może już jest w drodze? - czy coś proponują ?, np: sagem na własność za 1 PLN :lol: .

Wiadomo również, że ma być drugi dekoder w domu, co spowoduje, że w końcu się usamodzielnię. :lol: Pomimo krytycznych uwag - ludzie mówią :shock: - pilnie sobie śledzę poczynania platformy n . Poprostu, do podjęcia ostatecznej decyzji mam czas. :idea: Badam rynek he, he, he, he :D:lol: , jak kiedyś mnie badano :shock:

Swoją drogą początkowo dekodery z trwardzielem - nawet tej mniejszej pojemności zapowadają się bardzo drogo, zważywszy, że będzie to, wypas na miarę platformy 8) - cienki :x - bez np: programatora czasowego :twisted: . Taniej i lepiej będzie kupić nagrywarkę ?? - .....i wtedy zaistnieje zupełna wolność ?.

.....ale zapowiedzi w powyższym postcie dokonałe, zatem, jaka będzie ich realizacja :?::idea:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety 699zł to za dużo jak za dekoder z HDD. Z artykułu wynika że będzie on na własność - to jedyny plus. Miłym rozczarowaniem byłby dodatkowy slot CI ale w cuda nie wierzę.

Nagrywarka może i tańsze rozwiązanie, ale z tego co widzę większość jest poblokowana i nie da się wszystkiego nagrywać z satelity. Poza tym nagrywarka ma wbudowany tuner telewizji naziemnej, więc nagrywać będzie można tylko to co będzie leciało na dekoderze platformy. Ponadto nagrywarki reenkodują sygnał, więc jakość się pogarsza.

Nie wiem jak polsat ale N ma podwójny tuner i jest szansa że co inego można oglądać i co innego nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem 699zł to az tak drogo??

Za 490zł masz dekoder z Nce z taką samą pojemnością dysku ( do zapisu, bo w Nce jest jeszcze 160Gb na VOD) a tam dekoder jest tylko wypożyczany!

 

No zobaczymy jak inne dekodery będą kosztowac np: z HD i PVR

 

Edycja Burli: Poprawiłem błąd ortograficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....nagrywarki reenkodują sygnał, więc jakość się pogarsza.

Nie wiem jak polsat ale N ma podwójny tuner i jest szansa że co inego można oglądać i co innego nagrywać.

Zwykle jest tak, że nagrywam to, co leci w zupełnej nocy. Program, który jest za dnia i tak obejrzę sobie innego dnia i wtedy wybieram. Z tą jakością, to bywa różnie :lol: - coś za coś ?. :lol:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka możliwość użytkowania dekodera z dyskiem:

 

Zakup dekodera DVR na własność to koszt 699 zł. Wpłacając 199 zł kaucji i płacąc regularnie przez 12 miesięcy abonament i czynsz z tytułu udostępnienia dekodera w wysokości 40 zł również mozna stać się właścicielem dekodera DVR.

 

Żródło: Media2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka możliwość użytkowania dekodera z dyskiem:

 

Zakup dekodera DVR na własność to koszt 699 zł. Wpłacając 199 zł kaucji i płacąc regularnie przez 12 miesięcy abonament i czynsz z tytułu udostępnienia dekodera w wysokości 40 zł również mozna stać się właścicielem dekodera DVR.

 

Żródło: Media2

 

W Takim razie to nie jest głupi pomysł z tą kaucją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...