Skocz do zawartości
  • 0

Jakie są objawy uszkodzenia przełącznika DiSEqC?


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Pytanie

Gość PawelU1981

Jak w temacie, co może się dziać gdy przełącznik jest uszkodzony.

 

Poza tym jak ktoś wie czym objawia się uszkodzenie głowicy w tunerze to będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przełącznika - zwykle po prostu nie chce przerzucić pasma, ale może też wycinać częstotliwości.

 

Głowicy - na milion sposobów, może wycinać częstotliwości, może nie chodzić jedna polaryzacja, może gubić sygnał po rozgrzaniu, lub odwrotnie - zaskakiwać, gdy się nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

A jest możliwe przy uszkodzeniu głowicy, że wskazuje sygnał 99% ale przy tym nie wyszukuje kanałów i nie odbiera niczego. Dodatkowo nie łapie czasu z satelity. :roll: Bo ja w takich technicznych rzeczach może jestem obeznany, ale o awarii głowicy nie wiem prawie nic :oops:

 

 

I jeszcze jedno pytanie, co może uszkodzić głowicę. Przełącznik może? Czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głowicę można uszkodzić na przykład poprzez zwarcie ekranu kabla z żyłą główną. Może to być także uszkodzenie zasilacza. A nawet sama może się zepsuć, ot tak...

 

A jaką masz jakość sygnału? 0%? Czy do tej pory wszystko było dobrze? Jaka była dotąd siła i jakość sygnału?

Spróbuj odłączyć przełącznik i podłączyć konwerter bezpośrednio do tunera i zobacz efekty. Jeśli jest OK, to przełącznik do wymiany.

 

No i wreszcie napisz jaki masz tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Stało się na HF 8800 HD tuner jest w serwisie ale zastanawiam się od czego mogło się to stać. Siła i jakość przed i po cały czas idealne, ale tuner nic nie odbiera i nie wyszukuje mimo idealnego sygnału. Czasem na zimno i po odłączeniu z prądu coś na chwile załapywał! Pasuje to do opisu Mr. Orbity, że po nagrzaniu pada! Co ciekawe bez DISEQ też tak samo jest! I teraz nie wiem co się mogło stać i co jest przyczyną. Na tym samym DISEQ ciągnie PHILIPS HD o C+ i HB oraz Astra ładnie śmiga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przełącznika - zwykle po prostu nie chce przerzucić pasma, ale może też wycinać częstotliwości.

 

Coś mi się wydaje że mam taki sam objaw (wycinanie częstotliwości) ale opiszę mój problem.

 

 

Chciałbym krótko i na temat poprosić o pomoc w sprawie Samsunga HD Polsatu i możliwością współpracy z przełącznikiem Diseqc tzn. możliwością odbioru więcej niż Hot Birda.

 

Otóż wygląda to tak:

 

Antena na Hot Bird z konwerterem single;

Antena na Astrę 28 (Eurobird) z konwerterem single;

 

Podłączyłem to wszystko korzystając z przełącznika Diseqc Golden Interstar. Początkowo HB podłączyłem pod LNB1 a Astrę 28 pod LNB2. W ustawieniach dekodera zaznaczyłem dla HB Diseqc A a dla Astry 28 Diseqc B. Zauważyłem że na HB nie działają niektóre programy (transpondery) np. TVN HD, TVP HD i jakieś inne. Postanowiłem zamienić wejścia - kable - i dla HB wybrałem B a dla Astry 28 A. Problem jest podobny bo nie działają mi także niektóre transpondery z Astry 28 a na HB wszystko jest idealnie. Zauważyłem też że na tym podejrzanym wejściu przy Diseqc sygnał jest jakby osłabiony tzn. spadek jakości. Było tak na HB a teraz na Astrze 28.

 

Przyznam się że nie spotkałem się z czymś takim wcześniej i zastanawiam się czy uszkodzony jest przełącznik Diseqc czy dekoder Polsatu ma ograniczone możliwości i nie pozwala tak do końca na zabawę z Diseqc. Przełącznik Diseqc powinien być sprawny bo został zdjęty z innej instalacji. Pamiętam kiedyś dekoder Polsatu Echostar który niby miał przelotkę antenową ale także był z nią problem to znaczy nie działała prawidłowo.

Proszę pomóżcie a moje pytanie kieruję także do użytkowników tego dekodera i korzystających z Diseqc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...