Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy polskie prawo pozwala na nagrywanie rozmów telefonicznych? Mam na myśli nagrywanie rozmowy telefonicznej osoby prywatnej przez inną osobę prywatną?

 

Polskie prawo karne nie zabrania nagrywania rozmów telefonicznych. Zgodnie zatem z fundamentalną zasadą nullum crimen sine lege (nie ma przestępstwa bez prawa), tego typu postępowanie jest dozwolone. Nie dotyczy to jednak przypadku nagrywania cudzych rozmów. Jeżeli bowiem dana osoba, w celu uzyskania informacji, do której uzyskania nie jest uprawniona, posługuje się lub zakłada urządzenie podsłuchowe, wizualne albo inne tego typu urządzenie specjalne, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 267 §2 w zw. z §1 kk). Istotne jest także, co osoba, która nagra rozmowę telefoniczną, nawet taką, w której sama uczestniczy, zrobi z uzyskaną w ten sposób informacją. Jeżeli więc informacja taka, z uwagi na jej treść, może poniżyć inną osobę w świetle opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowania określonego stanowiska, wykonywania zawodu lub rodzaju działalności, to rozpowszechnienie w sposób publiczny (a zatem w takim miejscu lub takim sposobem, który pozwala na zapoznanie się z informacją nieograniczonemu kręgowi podmiotów) takiej informacji, nawet, jeśli jest ona prawdziwa, stanowi karane z oskarżenia prywatnego przestępstwo zniewagi (art. 212 §1 kk) – chyba, że rozgłoszenie takiej prawdziwej informacji ma służyć obronie społecznie uzasadnionego interesu (art. 213 §2 kk). Podstawa prawna: - kodeks karny. KS

 

Informacja z portalu:

http://www.poradaprawna.pl/porady/czy-p ... 35249.html

 

Czyli jestem górą :)

 

 

Czy muszę poinformować rozmówcę, że jest nagrywany?

 

W prawie polskim nie ma przepisu, nakazującego wykonanie takiej czynności. Decyzja w tym zakresie pozostawiona jest użytkownikowi serwisu.

 

System sam z siebie (poza opisanymi przypadkami dotyczącymi usługi Dyktafon), nie informuje rozmówcy o fakcie nagrywania rozmowy - podobnie jak większość sprzętowych urządzeń nagrywających.

 

Uznajemy, że nie możemy decydować za użytkownika (którego serwis ma chronić) o tym, jak ma w danej sytuacji postąpić. Jeżeli np. będąc ofiarą przestępstwa, zbierasz dowody, a jednym z nich ma być nagranie - trudno wymagać od pokrzywdzonego aby uprzedzał sprawcę że go nagrywa i tym samym pozbywał się potencjalnych dowodów.

 

https://www.tele-nagrywanie.pl/prawo-a- ... ie-rozmow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w ICA nie wyswietlaly sie bonusy!!! Zawsze tylko to co mamy po standardowych cenach. Bylo to klepane juz 10000razu tutaj!!!!!!!

 

to czemu część ma wpisane bonusy a cześć nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mówimy o cenach bonusów, a W OGÓLE o bonusach...

niektórym wyświetla się w ICA wynegocjoniowane bonusy ( OP platinum) a niektórym nie... jest tylko goły pakiet.

dlatego ja złożyłem reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są tutaj jeszcze tacy, którzy w KWIETNIU wysłali wypowiedzenie i do dziś nie zmigrowali czekając na dobrą ofertę?

Owszem. Ja wysłałem 29 kwietnia , do nich dotarło 2 maja ( widziałem na stronie poczty ). Nie dzwonię , czekam , mam nadal dostęp do ICA i oglądam to co w dotychczasowym pakiecie - Optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dochodzę do wniosku,ze nie ma znaczenia co się wyświetla w ica,tylko co tam jest zaznaczone w nc+.Mnie wyraźnie 2 konsultantów potwierdziło,że mam 6 canal+ do końca umowy mimi,iż nie wyświetla mi się to w ica.

@mervel a z tym otwartym oknem canal+ dla wszystkich abonentów do 1 lipca to na 100% ściema,bo nie ma czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam taką sytuację, że wysłałem wypowiedzenie i dostałem tylko maila, że zostało zarejestrowane i jest w fazie rozpatrywania. Wysłałem 6 maja maila z pytaniem co z majem, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Dzisiaj po raz kolejny napisałem maila, co z miesiącem maj i zwrotem dekodera, i na razie żadnej odpowiedzi, ale zniknęły mi uprawnienia do ICA (już może tydzień temu) a dzisiaj kilka godzin po wysłaniu maila uprawnienia do odbioru kanałów. Co mam zrobić? Bo wysłałem wypowiedzenie, aby powalczyć o jakąś lepszą ofertę i myślałem, że tak jak osoby piszące tutaj dostanę maj za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dochodzę do wniosku,ze nie ma znaczenia co się wyświetla w ica,tylko co tam jest zaznaczone w nc+.Mnie wyraźnie 2 konsultantów potwierdziło,że mam 6 canal+ do końca umowy mimi,iż nie wyświetla mi się to w ica.

@mervel a z tym otwartym oknem canal+ dla wszystkich abonentów do 1 lipca to na 100% ściema,bo nie ma czegoś takiego

 

obyś miał rację i że po mojej reklamacji rozwieją moje wątpliwości bo nie chce mi się z nimi walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte jest to co uzgadniałeś z konsultantem przedłużając umowę.Jeśli to,że będziesz miał 6 canal+ na cały okres umowy to tak będziesz miał.Ja jak przedłużałem umowę to 5 razy pytałem się czy na cały okres umowy.W razie jakichkolwiek wątpliwości odsłu[beep]a twoją rozmowę z konsultantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoesp napisał(a):

ja mam taką sytuację, że wysłałem wypowiedzenie i dostałem tylko maila, że zostało zarejestrowane i jest w fazie rozpatrywania. Wysłałem 6 maja maila z pytaniem co z majem, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Dzisiaj po raz kolejny napisałem maila, co z miesiącem maj i zwrotem dekodera, i na razie żadnej odpowiedzi, ale zniknęły mi uprawnienia do ICA (już może tydzień temu) a dzisiaj kilka godzin po wysłaniu maila uprawnienia do odbioru kanałów. Co mam zrobić?

Spokojnie ja również czekam.. nie dzwonie do DUK.

Jeszcze jest czas.. poczekam i zobaczymy, może NC+ już opanują bałagan i będzie jakiś telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam taką sytuację, że wysłałem wypowiedzenie i dostałem tylko maila, że zostało zarejestrowane i jest w fazie rozpatrywania. Wysłałem 6 maja maila z pytaniem co z majem, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Dzisiaj po raz kolejny napisałem maila, co z miesiącem maj i zwrotem dekodera, i na razie żadnej odpowiedzi, ale zniknęły mi uprawnienia do ICA (już może tydzień temu) a dzisiaj kilka godzin po wysłaniu maila uprawnienia do odbioru kanałów. Co mam zrobić? Bo wysłałem wypowiedzenie, aby powalczyć o jakąś lepszą ofertę i myślałem, że tak jak osoby piszące tutaj dostanę maj za darmo.

 

 

Mi dzisiaj też wyłaczyli i oburzony zadzwoniłem do nich i zażądałem włączenia kanałów do końca miesiąca zgodnie z regulaminem. Najpierw zażekali się że jest to niemożliwe i takie tam a po kilku minutach powiedzieli że włączą ponownie sygnał do 36 godzin od rozmowy i że Maj dostane za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi panowie bo nie za bardzo wiem.czy jak przedluzylem telefonicznie umowe niecaly tydzien temu,a nowa umowa wejdzie w zycie od 1czerwca(tzn.dopiero wtedy bede odbieral kanały z pakietu na ktory zmienilem) to czy na stronie ICA w zakładce TWOJA OFERTA juz pownienem miec zmieniona wersje na pakiet ktory migrowałem czy to bedzie dopiero ok 1 czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi panowie bo nie za bardzo wiem.czy jak przedluzylem telefonicznie umowe niecaly tydzien temu,a nowa umowa wejdzie w zycie od 1czerwca(tzn.dopiero wtedy bede odbieral kanały z pakietu na ktory zmienilem) to czy na stronie ICA w zakładce TWOJA OFERTA juz pownienem miec zmieniona wersje na pakiet ktory migrowałem czy to bedzie dopiero ok 1 czerwca?

Kanały z nowej oferty powinieneś mieć zaraz po aneksie umowy w ICA też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o to ze wtedy pownienem miec jak dostane aneks czy jak ona ten aneks sporzadzi u siebie w systemie? jak pytalem o kanaly kiedy beda dzialac mowila ze dopiero od 1 czerwca.migrowalem telefonicznie niecaly tydzien temu,w ICA ciagle mam oferte z c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... teraz byłem bystry i nagrałem z nim całą rozmowę i mam kopie na komputerze. Wyraźnie w niej mówi o tym, że mam Platynę, jak teraz 1 lipca kanały mi znikną idę do sądu, bo mam niepodważalny dowód na to, że nie kłamie. Uczepiłem się nawet tego ica o którym tu głośnio tyle powiedział, że z czasem powinno być widoczne. Myślicie, że w razie czego wygram w sądzie z tym nagraniem?

jeśli gościa nagrywałeś bez poinformowania go o tym to złamałeś prawo i nie masz czego szukać w sądzie

 

Zastanawiam się, dlaczego niektórzy z uporem maniaka powtarzają zasłyszane gdzieś bzdury??? I niestety szkodzą tym mniej dociekliwym forumowiczom.

Nie można podsłuchiwać i nagrywać cudzych rozmów.

Swoje rozmowy zawsze możesz nagrywać i wcale nie musisz informować o tym swojego rozmówcy, szczególnie jeśli rozmawiasz z firmą.

Nie wolno tylko rozpowszechniać tych rozmów w celu ośmieszenia, lub poniżenia drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...