Skocz do zawartości
  • 0

Problem z podłączeniem dekodera


jochen
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to ja mam 2 wyjścia.

- Masz strzelony kabel (zdarzyło mi się ze w tanich kablach potrafiły być pomylone piny w EURO)

 

- Kup sobie modulator np. taki:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=611

 

albo taki:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=612

 

wtedy ten kabel (bądź Euro-Euro) podłączasz do tego modulatora i wtedy już antenowym do TV (programując odpowiedni kanał w TV) jeśli faktycznie wejście AV w telewizorze jest walnięte (ciężko mi w to uwierzyć)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam stary telewizor który ma 2 złącza chinch AUDIO IN i VIDEO IN. W dekoderze echostar dsb 717 są dwa wyjścia AUDIO R i L,nie ma wyjścia chinch video.

Rozumiem,że podłączenie chinch-chinch nic nie da(chyba,że się mylę),bo w dekoderze nie ma wyjścia VIDEO, zresztą próbowałem i pojawił się tylko głos bez obrazu(podłączyłem kable chinch z dwiema koncówkami-czerwoną i czarną na obu końcach).

Czy kupienie dobrego kabla EURO-CHINCH rozwiąże mój problem.?

Jeśli tak to dajcie jakiś namiar na dobry i tani (bo ja się na tym nie znam)żeby uniknąć problemów,jakie mieli inni użytkownicy forum i opisywali to w tym temacie.

 

P.S posiadam nasadkę EURO(bez niektórych ząbków),po nałożeniu jej na jedną stronę kabla chinch i wsadzeniu do dekodera(drugą stronę kabla chinchami do telewizora) brak reakcji-nie ma obrazu i fonii.

Najdziwniiejsze jest to ,że gdy podłączę w ten sposób magnetowid to wszystko działa- jest obraz i fonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Standard scart powoduje m. in. to że przejściówki są jednokierunkowe.

Praktycznie wszystkie dostępne w sklepach służą do połączenia cinchów do urządzenia zewnętrznego a scarta do tv. Odwrotnie nie zadziała.

 

Niektóre przejściówki mają 6 wtyczek cinch i te są 2kierunkowe (3 wtyczki prowadzą do wejścia scart i 3 z wyjścia, wykorzystujemy ten komplet wtyczek który w danej sytuacji nam potrzebny). Jeszcze inne przejściówki mają 3 wtyczki i przełącznik in/out.

 

Jeśli mamy zwykłą przejściówkę z 3 wtyczkami rozkręcamy wtyczkę, odpalamy lutownicę i korzystając z rozpiski pinów na scarcie (np. w wikipedii pod scart) robimy do-it-yourself. Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak wyżej albo przejściówka SCARD z przełącznikiem (zdarza się że piny są źle podłączone), ewentualnie kabel SCARD -> 6 RCA albo modulator np.

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=394

 

Wtedy podłączysz przewodem antenowym do telewizora.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...