Skocz do zawartości
  • 0

Konwerter do cyfrowej TV


Robi
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Chciałbym się spytać, czym się kierować dokonując zakupu konwertera do telewizji cyfrowej FTA (żadne Cyfry + itp.), tzn. na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

Mam co prawda już zestaw dwóch konwerterów, jednak były one kupowane w zamierzchłych czasach (ok. 10 lat temu) i jak się dowiedziałem (oraz sprawdziłem w praktyce) nie nadają się do odbioru telewizji cyfrowej.

 

Dziękuję z góry za wszelkie użyteczne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Tak po prawdzie to jeśli nie zamierzasz biegać po odległych satelitach i szukać przekazów np. z Tadżykistanu to możesz kupić jakikolwiek oprócz podejrzanie najtańszych :)

Nie, transmisje z tadżykistanu mnie nie interesują :P Na razie mam tradycyjnego "zeza" na Astrę i Eutelsata. A czemu pytam? Otóż w pewnej sieci marketów z Niemiec na L (nazwy nie podam, ale wiadomo chyba o co chodzi :)) jest oferta na konwertery. Tyle że zakres szumów jaki podano wynosi 0,6 dB. I tu mi się nasunęło czy to wystarczy na cyfrową, gdyż wg. mojego rozeznania konwertery na rynku mają ok. 0,2-0,3 dB. Przyznam szczerze, żę nie wiem jaki zakres mają moje stare, używane do TV analogowej, konwertery, dlatego wolałem się upewnić, żeby się nie okazało, że nowe (choć raczej nei z marketu :P) będą gorsze od starych i nadal mój tuner cyfrowy będzie stał bezużyteczny z powodu zbyt słabego poziomu sygnału, spowodowanego (jak mi powiedziano) starymi konwerterami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Skorzystam z tematu i zapytam:

 

Ja chciałbym na odmianę kupić sobie jakiś konwerter na pasmo C. Możecie mi polecić jakiś konkretny model? Do tej pory chyba raz miałem tylko doczynienia z konw. na to pasmo.

 

A tak konkretnie do czego potrzebny ci taki konwerter tak dla zabawy? Zauwaz że przy offsecie potrzebujesz do niego jeszcze obejmy na 65mm Oczywiscie nie bedzie problemu jesli ta twoja antena 150cm to parabola. Wystarczy tylko dorobic blaszki i przykrecic je do promiennika C-banda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Skorzystam z tematu i zapytam:

 

Ja chciałbym na odmianę kupić sobie jakiś konwerter na pasmo C. Możecie mi polecić jakiś konkretny model? Do tej pory chyba raz miałem tylko doczynienia z konw. na to pasmo.

 

A tak konkretnie do czego potrzebny ci taki konwerter tak dla zabawy? Zauwaz że przy offsecie potrzebujesz do niego jeszcze obejmy na 65mm Oczywiscie nie bedzie problemu jesli ta twoja antena 150cm to parabola. Wystarczy tylko dorobic blaszki i przykrecic je do promiennika C-banda.

 

No niestety, ale ta 150-siątka to offset. Szczerze mówiąc nie miałem jeszcze za bardzo doczynienia z instalacją konwertera typu C-band, ale interesuje mnie złapanie sobie przekazów z pasma C z blizszych satelit jak NSS7 22'W czy trochę dalszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie masz epoksydówke z Hollexu lub Laminasa. Jesli chodzi o konwerter możesz taki kupic w Hollexie lub Eltechu. Niestety ten z Hollexu ma współczynnik szumów az 20 Kelwinów to troche za duzo jak na dzisiejsze czasy i ja bym kupił tego z Eltechu. Tak na marginesie - najnowsze C-bandy maja juz po 11K. Mysle że 150zł warto wydac, bo ciekawostek na orbicie w pasmie C jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam.

Chciałbym się spytać, czym się kierować dokonując zakupu konwertera do telewizji cyfrowej FTA (żadne Cyfry + itp.), tzn. na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

Mam co prawda już zestaw dwóch konwerterów, jednak były one kupowane w zamierzchłych czasach (ok. 10 lat temu) i jak się dowiedziałem (oraz sprawdziłem w praktyce) nie nadają się do odbioru telewizji cyfrowej.

 

Dziękuję z góry za wszelkie użyteczne rady.

MONTAŻEM ANTEN ZAJMUJĘ SIĘ OD WIELE LAT.NA TEMAT PARAMETRÓW KONWERTERÓW MOŻNA PISAĆ 100 STRON,LECZ NAJCENNIEJSZE SĄ INFORMACJE UZYSKANE W PRAKTYCE-KRÓTKO --MTI,GOLDEN INTERSTAR O WSP.SZUMÓW 0,2-0,3db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pisz małymi literami. Raz, że duże oznaczają krzyk, dwa nikt nie jest ślepy.

 

-pozdrawiam :wink:

przepraszam,myślałem,że to jest forum o tematyce techmicznej,a nie kącik poświęcony pisowni języka polskiego.a tak właściwie, kim pan jest, aby zwracać mi uwagę-samozwańczym moderatorem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie jest to Forum SAT KURIERA o tematyce satelitarnej i nie tylko. Wszystkich, tu się wypowiadających, obowiązuje regulamin tego Forum, który należy przestrzegać. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem na stronie https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szanowny sławku66 , jako że na tym forum mam zamiar zagościć na stałe / od czasu N-ki :) / to podpowiadam, że tym razem Moderator ma prawo a nawet obowiązek zwracać uwagę na przestrzeganie, ogólnie przyjętego ,netowego kodeksu. Liczba 66 jest zapewne odwołaniem do bliskiego mi rocznikowo pokolenia, więc wspomnę ,że pamiętam swój bunt, kiedy mnie zwracano uwage na niepisana etykietę w necie.

Tym razem warto zapamiętać, i dobrze się dalej bawić na forum, tym i innych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chiałbym odbierać HotBirda i Astre co muszę kupić i jakbyście mogli doradzić konkretny sprzęt jaki mam kupić.

 

Napiszę może co mam teraz: Standardową antene Cyfrowego Polsatu,Konwerter Twin(Gold Edition, GLOBO) 0,2 dB.

 

Czy jest szansa na tej antenie odbierac Astre i HB? i czy mogę zostawić ten konwerter który mam i dokupić jeszcze jakiś z jednym wyjściem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakiś konkretny mogłbyś doradzić bo widze że drogie są i chciałbym kupić już coś dobrego. A te jakies pzrełączniki? mam tuner Pioneera z Cyfry.

 

co sądzicie o tyym zestawie jest na jeden tuner ale na drugi nei jest konieczne żebym miał astre.

 

http://allegro.pl/item198978929_antena_satelitarna_czasza_monoblock_inverto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A jakiś konkretny mogłbyś doradzić bo widze że drogie są i chciałbym kupić już coś dobrego. A te jakies pzrełączniki? mam tuner Pioneera z Cyfry.

 

co sądzicie o tyym zestawie jest na jeden tuner ale na drugi nei jest konieczne żebym miał astre.

 

http://allegro.pl/item198978929_antena_satelitarna_czasza_monoblock_inverto.html

 

Dekodery oferowane przez CYFRĘ+ nie obsługują DiSEqC (z wyjątkiem Philips HD), chyba że się coś ostatnio zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...