Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Może niezbyt precyzyjnie napisałam, ale trzymiesięczny okres wypowiedzenia dotyczył pierwszej części mojego wpisu - kiedy wypowiada się umowę, ponieważ się kończy.

Z powodu usunięcia kanału okres wypowiedzenia - do końca najbliższego okresu rozliczeniowego, czyli np. mam okres rozliczeniowy od 26 każdego miesiąca, wypowiedzenie wysyłam 5 grudnia, dzwoni DUK i zawieram nową umowę i już od 26 grudnia mam nową umowę z gratisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę serdecznie (kombatantów Cyfrowego Polsatu) o odpowiedź : Umowę z CP zawarłem w dniu 22.03.2013 r. na 15 miesięcy - na Pakiet Familijny Max HD + Pakiet Sport HD - cena łączna 59,90 zł (wcześniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zrezygnowałem z Pakietu Film HD).

Pytanie nr 1 - kiedy mogę zacząć pertraktować z konsultantem ?

Pytanie nr 2 - przed jaką datą powinno wpłynąć moje wypowiedzenie umowy do Cyfrowego Polsatu ?

Z wyrazami szacunku Heniuryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heniuryba - w Twoim przypadku wypowiedzenie musi być doręczone do Cyfrowego Polsatu ul. Łubinowa 4A przed 22.03.2014 roku aby zachować 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Wysyłając wcześniej wypowiedzenie musisz koniecznie zaznaczyć w wypowiedzeniu, że skutek Twojego wypowiedzenia ma przypaść na koniec okresu podstawowego umowy (koniec 15 miesiąca umowy), w przeciwnym wypadku potraktowane Twoje pismo zostanie jako zerwanie umowy z naliczeniem kary umownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Nieco ponad rok temu, dokładnie 12.12.2012 moja babcia zawarła umowę z CP na świadczenie tylko pakietu podstawowego Familijny HD (promocja Nowy CP 2012 - Zima), z opłatami 39,90 począwszy od 12.03.2013. Ostatnio się babci odwidziało posiadanie w ogóle telewizora i chce "odmówić" CP. Nie do końca wiem na jakich teraz zasadach miałoby się to odbyć, a rzecz jasna chciałbym by babcia nie musiała ponosić kosztów wypowiedzenia. Jak mniemam jest już "po ptokach" jeśli chodzi o trzymiesięczne wypowiedzenie przed upływem okresu podstawowego (a może się mylę?), a jak wygląda wypowiedzenie w automatycznym okresie dodatkowym? Czy sytuacja wygląda tak, że w okresie dodatkowym można zerwać "kiedy się chce" przy czym z 3 miesiącami wypowiedzenia (miałem tak ze swoim dostawcą TV kablowej), czy wygląda to tak samo jak w okresie podstawowym, czyli mówiąc wprost żeby uniknąć kary będzie trzeba czekać niemal rok i wówczas z trzymiesięcznym wyprzedzeniem wypowiedzieć umowę? Byłem w oddziale gdzie załatwiałem babci CP i zostałem zbyty hasłem "proszę wysłać wypowiedzenie z danymi takimi, takimi i takimi, ale jaką wpisać datę wypowiedzenia to się nie dowiedziałem.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej umowie jest zapis odnośnie wypowiedzenia w okresie dodatkowym: że opłata za zerwanie umowy (kara) jest naliczana jako różnica ceny za pakiet w umowie na czas określony i czas nie określony.

Czyli w moim przypadku jeśli zerwę umowę w drugim miesiącu okresu dodatkowego(zrolowanej umowy) to karą jest 2*(62,90 - 49,90 dla Familijny MAX HD) czyli 26zł.

Wszystko zależy od umowy jaką się podpisało, ale wydaje mi się, że sposób naliczania kary jest taki sam dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...