Skocz do zawartości
  • 0

Drugi konwerter


keybi
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie

 

Mam pytanko. Mieszkam w zachodniej czesci Polski a dokladniej w Slubicach. Czytalem gdzies ze im dalej na zachod tym potrzebna jest mniejsza czasza anteny aby odbierac obraz z 2 satelit (HotBird i Astra). Mam antene, którą oferuje CP i w związku z tym mam pytanie czy muszę zmieniac czaszę anteny aby zamontowac drugi konwerter.

 

Drugie pytanko: Czy odbior z dwu konweterów jest mozliwy na modelu tunera: SAMSUNG DSB-S305G

 

Sorry moze za prostackie pytania ale jestem laikiem w tej dziedzinie i musze sie poradzić.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Antena od CP spokojnie wystarczy. Ja mieszkma we wschodniej Polsce i da się oglądać tylko przy złej pogodzię mam problemy z odbiorem z Astry.

 

Ten Samsung którego masz ma obsługę DiSEqC więc bezproblemu możesz zainstalowac drugi konwerter....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Antena od CP spokojnie wystarczy. Ja mieszkma we wschodniej Polsce i da się oglądać tylko przy złej pogodzię mam problemy z odbiorem z Astry.

 

Ten Samsung którego masz ma obsługę DiSEqC więc bezproblemu możesz zainstalowac drugi konwerter....

 

Jezeli moglbym prosic o porade, co mam zakupic i jak sie do tego zabrac. Czy wymagana bedzie pomoc specjalisty i jaki bedzie koszt orientacyjnie podlaczenia konwertera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nowy uchwyt z zezem, konwerter (jako drugi), DiSEqc 2/1 i trochę kabla (3m).

Antenę masz na balkonie, na ścianie czy na dachu ?

 

Antene mam na balkonie, dobre dojscie do niej.

 

Dzieki, wybralem nastepujace rzeczy:

 

http://www.allegro.pl/item122355488_uch ... lidny.html

http://www.allegro.pl/item123151892_kon ... agon_.html

http://www.allegro.pl/item123928556__di ... oclaw.html

 

Do tego kupie kabel i koncowki w pobliskim sklepie.

 

Czy musze sciagac stary konwerter aby zalozyc drugi? Jestem laikiem w tej dziedzinie i boje sie ze strace calkiem sygnal z hotbirda. Jak zamontuje wszystko jak szukac sygnalu astry?

 

I najwazniejsze jak potem poustawiac dekoder, aby wszsytko gralo?

 

Dla niektorych to pewnie bulka z maslem a dla mnie kazde wyjasnienie i pomoc jest bezcenna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Antene mam na balkonie, dobre dojscie do niej.

 

Dzieki, wybralem nastepujace rzeczy:

 

http://www.allegro.pl/item123928556__di ... oclaw.html

Ten przełącznik będzie raczej zły, ponieważ będzie narażony na opady atmosferyczne (myślałem o takim, który będzie przy antenie i do pokoju wejdziesz jednym kablem). Potrzebny jest wraz osłoną plastikową.

Jeśli na balkonie - to poradzisz sobie sam z ustawieniem i montażem, ja muszę kończyć. Czy ktoś, tu pomoże Koledze dalej?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Antene mam na balkonie, dobre dojscie do niej.

 

Dzieki, wybralem nastepujace rzeczy:

 

http://www.allegro.pl/item123928556__di ... oclaw.html

Ten przełącznik będzie raczej zły, ponieważ będzie narażony na opady atmosferyczne (myślałem o takim, który będzie przy antenie i do pokoju wejdziesz jednym kablem). Potrzebny jest wraz osłoną plastikową.

Jeśli na balkonie - to poradzisz sobie sam z ustawieniem i montażem, ja muszę kończyć. Czy ktoś, tu pomoże Koledze dalej?.

 

Dzieki wielkie, wybralem to:

 

http://www.allegro.pl/item122909699_prz ... s_zew.html

 

Czekam na kolejne rady z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki wielkie, wybralem to:

 

http://www.allegro.pl/item122909699_prz ... s_zew.html

 

Czekam na kolejne rady z gory dzieki

To poszukaj jeszcze takiego sprzedawcy, który będzie miał wszystkie elementy, zaoszczędzisz na przesyłce :wink:

Też na Allegro widziałem mocowania na konwerter specjalnie przystosowane do anten Cyfry czy Polsatu. Nie wiem ile to jest warte, nie montowałem czegoś takiego, ale polecam zainteresować się tym, te zezy są już jakoś optymalnie "wygięte" aby odbierać dodatkowo Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj

Musisz zdjąc konwerter żeby założyc uchwyt ;zeza;,nic nie kręc czaszą gdy zamocujesz uchwyt (przykręcisz dwie śróbki)załóż konwertery .Astra powinna pojawic się bez problemu.W dekoderze muśisz przypisac wejście z Hot Birda jako Diseqc 1 dla Astry 2 i dla astry włącz automatyczne wyszukiwanie

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
przepraszam za glupie pytanie , ale zupelnie nie wiem jak sie zabrac za instalacje drugiego konwertera na antenie sat - mam antene CP 60

Moglby mi ktos pomoc? I jak wycelowaczeby moc odbierac astre

Pozdrawiam

 

Raczej będzie cięzko z odbiorem na tej wielkości antenie- nadaje się ona do jednego konwertera, ewentualnie jednego zeza. Chyba że mieszkasz gdzieś w zachodniej Polsce to może być trochę silniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Przez weekend nie bylo mnie w domu, dopiero wrocilem. Mam kolejne pytanie.

 

Czy jest pewnosc, ze sciagne sygnal z Astry, jak sciagam z Hot Birda? Pytam sie dlatego, ze hot birda lapie na styk, jakbym przesunal czasze lekko w lewa strone juz bym go nie lapal.

 

Z gory dzieki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam

 

Przez weekend nie bylo mnie w domu, dopiero wrocilem. Mam kolejne pytanie.

 

Czy jest pewnosc, ze sciagne sygnal z Astry, jak sciagam z Hot Birda? Pytam sie dlatego, ze hot birda lapie na styk, jakbym przesunal czasze lekko w lewa strone juz bym go nie lapal.

 

Z gory dzieki i pozdro.

Spoko, Astra ma bardzo mocny sygnal, lapię go nawet na mojej turystycznej satce 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli nie masz miernika,to ASTRE najlepiej szuka się na tunerku

analogowym.

Tak, to prawda na tunerku analogowym. Złożenie drugiego konwertera na antenie sat. jest raczej proste. W żadnym wypadku nie wolno krecić całą anteną przed montażem jak napisał diana. Konwerter na astrę patrząc z przodu na antenę sat. ma być po lewej stronie konwertera HB.

Przełącznik jest raczej zły (słaby). Zaraz Ci wyszukam jaki masz kupić. I wklepię w następnym postcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli nie masz miernika,to ASTRE najlepiej szuka się na tunerku

analogowym.

 

A skad taki miernik moge miec? Tuner analogowy mysle ze wykombinuje.

 

Tak, to prawda na tunerku analogowym. Złożenie drugiego konwertera na antenie sat. jest raczej proste. W żadnym wypadku nie wolno krecić całą anteną przed montażem jak napisał diana. Konwerter na astrę patrząc z przodu na antenę sat. ma być po lewej stronie konwertera HB.

Przełącznik jest raczej zły (słaby). Zaraz Ci wyszukam jaki masz kupić. I wklepię w następnym postcie.

 

Czy bylbys tak uprzejmy i powiedzial mi w tym sklepie co kupic, aby nie placic za przesylke kilka razy? Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki temu, że antenę masz na balkonie nie musisz kupować miernika ani tez tunera analogowego (ja potwierdzałem fakty, że tuner analogowy jest świetny, jeśli anatena np. jest na dachu).

Post wyżej podałem przełącznik do wyboru Viper lub Mezon. Jest to propozycja wizualna. Widząc ten przełącznik (będzie łatwiej) możesz teraz zakupu dokonać np. w miejscu zamieszkania. To samo dotyczy konwertera i uchwytu oraz metalowych nakręcanych złączek F dla kabla satelitarnego, stosowane przy tunerze lub konwerterze. Zwróć uwagę aby część wkręcana na kabel sat. była jak najdłuższa (nakrętka ma trzymać porządnie kabel a nie odwrotnie). Dodatkowo u siebie nakrętkę z kablem obwijałem taśmą izolacyjną, jako zabezpieczenie przed wilgocią z jednej strony i z drugiej jako wzmacnienie połączenia kabla ze złączką. W sklepach są w dwojakiej długości - wybierz te dłuższe szt. 5. Kabel sat. 2 lub 3 m do połączenia konwerterów do przełącznika. Z przełącznika wykorzystasz aktualnie posiadany kabel. Nie znam anteny Cyfrowego Polsatu, więc nie będę improwizował jaki wybrać uchwyt i w jaki sposób zamontować zeza, aby czegoś przy okazji nieuszkodzić (nie wiem, jaki jest sposób zamocowania konwertera w antenie CP).

Sprawa ustawienia sygnału w Twoim przypadku będzie prosta. Telewizor odwrócisz do okna w ten sposób aby widzieć obraz z balkonu. Drobne korekty w ustawieniu konwertera albo i nie - jeśli anteną wcześniej nie kręciłeś - spowodują, że obraz będzie jak żyleta, no prawie, bo antena CP na zez jest ciut za mała. Jednakże sygnał powinien być dobry. Pozostaje sprawa ustawień dekodera i programowania ale to innym razem. Chyba, że to już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki temu, że antenę masz na balkonie nie musisz kupować miernika ani tez tunera analogowego (ja potwierdzałem fakty, że tuner analogowy jest świetny, jeśli anatena np. jest na dachu).

Post wyżej podałem przełącznik do wyboru Viper lub Mezon. Jest to propozycja wizualna. Widząc ten przełącznik (będzie łatwiej) możesz teraz zakupu dokonać np. w miejscu zamieszkania. To samo dotyczy konwertera i uchwytu oraz metalowych nakręcanych złączek F dla kabla satelitarnego, stosowane przy tunerze lub konwerterze. Zwróć uwagę aby część wkręcana na kabel sat. była jak najdłuższa (nakrętka ma trzymać porządnie kabel a nie odwrotnie). Dodatkowo u siebie nakrętkę z kablem obwijałem taśmą izolacyjną, jako zabezpieczenie przed wilgocią z jednej strony i z drugiej jako wzmacnienie połączenia kabla ze złączką. W sklepach są w dwojakiej długości - wybierz te dłuższe szt. 5. Kabel sat. 2 lub 3 m do połączenia konwerterów do przełącznika. Z przełącznika wykorzystasz aktualnie posiadany kabel. Nie znam anteny Cyfrowego Polsatu, więc nie będę improwizował jaki wybrać uchwyt i w jaki sposób zamontować zeza, aby czegoś przy okazji nieuszkodzić (nie wiem, jaki jest sposób zamocowania konwertera w antenie CP).

Sprawa ustawienia sygnału w Twoim przypadku będzie prosta. Telewizor odwrócisz do okna w ten sposób aby widzieć obraz z balkonu. Drobne korekty w ustawieniu konwertera albo i nie - jeśli anteną wcześniej nie kręciłeś - spowodują, że obraz będzie jak żyleta, no prawie, bo antena CP na zez jest ciut za mała. Jednakże sygnał powinien być dobry. Pozostaje sprawa ustawień dekodera i programowania ale to innym razem. Chyba, że to już wiesz.

 

Jadac z pracy objechalem sklepy w moim miescie. Musze powiedziec ze nic tu nie ma !!! Policzylem ile bym wydal na konwerter, przelacznik i uchwyt to wyszlo ponad 100 PLN. Dlatego mam pytanie, czy moge to zamowic i bedzie ok?

 

http://allegro.pl/item124673697_super_z ... _zez_.html

 

Co do sygnalu to tuner i tv mam w drugim pokoju wiec nie bedzie latwe zeby to uchwycic, ale jaos sobie poradze. W koncu od czego mam zone bedzie krzyczec jak sie cos pojawi :)

 

Prosze tylko o potwierdzenie czy ten zestaw nadaje sie do tego co chce zrobic

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oznaczenie 0,3 dB oznacza poziom szumów konwertera. Obecnie chyba wszystkie konwertery mają 0,3 lub 0,2 dB, czasem ktoś poda przy swoim produkcie 0,1 (ale to już chyba chwyt reklamowy). Ogólnie między 0,2 a 0,3 nie ma większej różnicy, powinieneś bardziej zwrócić uwagę na wzmocnienie (im więcej tym lepiej). Wzmocnienie powinno być 55 dB lub więcej. Jednak wzmocnienie nie zawsze jest podawane, czasem trzeba szukać jego specyfikacji w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Wlasnie sobie czytam tego posta i jest on dosc stary no ale mialem ten sam problem bo nie moglem zlapac Astry 19,2 na mojej antence i juz myslalem ze to nie mozliwe lecz w koncu sie udalo to zrobic. Konwertery mysza byc wlasciwie przyklejone do siebie na tak malej czaszy. Ja szukalem Fast Sat Finder'em bo mam w kompie tuner no i znalazla sie astra w koncu. Dla zainteresowanych zamieszczam fotki jak musi badz moze byc ustawiony zez na czaszy od cyfry+ moze to pomoze amatorom zezowania w zlapaniu astry jak maja ustawionego HB w centrum :)

 

http://img101.imageshack.us/img101/7431/sat01rp6.jpg

http://img72.imageshack.us/img72/42/sat02se1.jpg

http://img131.imageshack.us/img131/139/sat03yg4.jpg

 

W centrum jest Golden Interstar Twin a zez na Astre to ten konwerter co cyfra dala czyli Sharp. Podlaczone wszystko do Diseqc Viper 2/1

 

Jak jest zla pogoda to przycina troche astre ale ogolnie dziala dobrze. Moja lokalizacja to centralna wielkopolska wiec tak optymalnie i z sygnalem nie ma problemu. Jak bede mial czas to zaloze 3 konwerter na sirius'a zobaczymy czy taka mala antenka wydoli. A moze jakas inna satka jeszcze sie zobaczy z czego bedzie mocny sygnal to sie pobawie w szukanie sygnalu z nieba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...