Skocz do zawartości
  • 0

Jakie dekodery również PVR są najlepsze?? Porady,Propozycje


Sajmon
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Zastanawiam się nad kupnem dekodera.

Jakie wg. Was dekodery są najciekawsze, najlepsze?? Nie za bardzo drogie? Jakie polecacie? Chcę na tym dekoderze odbierać Cyfrę+ za pomocą splittera. Jeden dekoder mam już Ferguson, drugi od C+ Mediasat, a trzeci? Interesują mnie również dekodery PVR z twardym dyskiem. Jaki polecacie? Piszcie tutaj modele dekoderów oraz swoje propozycje. Zależało by mi na spisie modelów i krótkim opisie. Wszystkie, które będą współpracować ze Splitterem. Np. dekoder Relook 200s współpracuje ze Splitterem? Jeśli nie co trzeba zrobić? Można wgrać softa? jak tak to za pomocą jakiego kabla - typ? Zapraszam do dyskusji i porad.

Pozdrawiam :wink::wink::D

 

Edycja Burli: Przeniosłem temat we właściwe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

Ja bym sie zastanawial nad Humaxem HDCI 2000 lub Topfieldem HSCI 7700. Oba sa idealne do odbioru HDTV, poza tym maja wejcia na moduly i mozna na nich ogladac CP i C+ lub C+ i cos innego, albo CP i cos innego.

Mozna tez poczekac na Humaxa HD z dyskiem bo ma taki wyjsc.

Chociaz jesli masz juz Ferdka i jestes do niego przekonany, to bym sie zastanawial nad Fergusonem HDCI 8800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak proponujecie dekoder Ferguson DF 9000 PVR 80GB ??? Czy mogę planować zakup tego dekodera? Czy będzie współpracować ten dekoder ze Splitterem CYFRA+ ??? Jeśli tak to czy jakieś ewentualne wgranie softu będzie potrzebne? Jak się sprawa ma?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam :wink::wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

stanowco ci odradzam kupno Fergusona DF 9000 PVR 80GB. nie jest to dobry sprzet. wszędzie gdzie o nim się pisze to narzekają. przedewszystkim wiesza się i jest to PVR semi. czyli nie możesz na nim nagrywać dwóch różnych kanałów z różnuch transponderów, a dodatkowo trzeci inny oglądać. ja jak zanosiłem się z zamiarem kupna PVR-a to odrazu tego tunka wykreśliłem. chciałem kupić HUMAX PVR, ale stwierdziłem, że nie będę kilkaset złotych płacić za nazwę HUMAX i wybrałem równie dobry GOLDENINTERSTAR 9000 CI PVR premium. jestem zadowolony z tego wyboru. http://goldeninterstar.pl/index.php?edycja=440&body=oferta. oczywiśći jak każdy tunek ma parę minusów, ale najważniejsze jest to, że cały czas jest wsparcie od strony producenta.jak masz problem to przez GG możesz pogadać z gościem z firmy. wgrywanie softów jest dziecinnie proste(tak samo jak z ferdkami). a na HD to trochę poczekaj. czy warto wywalać tyle forsy aby pooglądać 2-3 kanały w HD :?: masz wyżej linka. poczytaj o tym sprzęcie :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, dzięki, wiem, że wgrywanie softa jest proste, ale chodzi mi o to czy ten tunek, do którego podałeś mi link czy będzie współpracować ze Splitterem CYFRA+??? I czy można układać sobie listę kanałów według swoich własnych upodobań?? A dekoder do odbioru kanałów HD mi nie potrzeby :wink: Szukam tylko w miarę porządnego dekodera PVR z dyskiem, który będzie współpracować ze Splitterem CYFRA+ i będę mógł układać sobie listę kałów jak chcę tak jak jest w dekoderach Ferguson. ??

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :wink::wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

możesz sobie tworzyc własne listy. a co do spliterków to wiem, o jednym rozdzielaczu, który współpracuje z modułami CI, które wkładasz do tego tunka.

Reality Cam v1.0.5, v1.1

AstonCrypt v1.05, v 2.09 linkhttp://www.technosat.pl/greeneight_dzialanie.html sam przymierzam się do tego przedsięwzięcia, ale na razie powstrzymuję się z tym, bo są słuchy, że C+ ma przejść na inny system kodowania. wtedy spliterek adios. nie chcę cię namawiać do tego sprzętu, bo jak coś nie tak będzie,to moja wina :oops: . najlepiej poczytaj fora związane z tą sprawą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sajmon strasznie upier.dli.wy jesteś z tym spliterem. Zrozum zasada działania splitera jest taka że tuner lub moduł 'widzi' końcówkę splitera jako kartę. Jeśli tuner/moduł pracuje z kartą c+ to bedzie również pracował ze spliterem, a jak nie będzie chciał to możesz mieć pretensje do producenta splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981
A jak proponujecie dekoder Ferguson DF 9000 PVR 80GB ??? Czy mogę planować zakup tego dekodera? Czy będzie współpracować ten dekoder ze Splitterem CYFRA+ ??? Jeśli tak to czy jakieś ewentualne wgranie softu będzie potrzebne? Jak się sprawa ma?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam :wink::wink::D

 

Mialem Fergusona DF 9000 PVR przez jakies 6 mcy.

Ten tuner jest niedopracowany. To, ze sie wiesza to jego najmniejsza wada.

Nagrywa ladnie, ale w trakcie nagrywania na dysk szczegolnie kanalow kodowanych CYFRA+ tnie obraz (przyciecia co okolo 20-30 min na okolo 1 sek).

Probowalem roznych eksperymentow ale za kazdym razem to samo.

Sprzedalem go i jestem z tego powodu szczesliwy.

Naciagali tylko tym tunerem ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam nie wiem w końcu jaki tuner PVR kupić. Chodzi mi aby był w miarę tani i dobry, nie musi być rewelacyjny ważne żeby nie było z nim tyle problemów i aby współpracował dobrze ze Splitterem C+. Dowiedziałem się od sprzedawcy z firmy od której zakupiłem Splitter, że tuner Ferguson DF 9000 PVR współpracuje ze Splitterem więc byłbym gotów kupić ten tunek ale są podzielne opinie na jego temat. Niektórzy mówią, że jest złym sprzętem ten tuner a dowiedziałem się od Administratora tego Forum, że jest już z serii Fergusonów w miarę porządnym tunerem DF 9000 PVR.

Proszę o propozycje, odpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak jest jak piszesz. ja już Sajmon-owi opisałem działanie tego tunka bo sam go mam. polecam mu go. na ferdku PVR nie będzie mógł nagrywać dwóch kanałów w jednym czasie na HDD i trzeciego dodatkowo oglądać. no jeszcze został HUMAX, IRDETO.....ale za nie płaci się więcej. to znaczy za nazwę, bo markowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie. Tym razem nie wybieram z tunerów PVR. Po prostu zwykłe cyfrowe tunery. na oku mam takie modele:

- GOLDEN INTERSTAR 8300CI

- RELOOK Mutant 200S

 

Co polecacie? Jak uważacie? Czy te tunery współpracują ze Splitterem CYFRY+ ???? Czy dobre są te tunery? Ważne, żeby współpracowały ze Splitterem C+.

Proszę o odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych dwóch ja dla odmiany poleciłbym Relook-a - oparty na systemie operacyjnym Linux, ogromne możliwości (zwłaszcza, jeśli nabywca zna się na Linuxie).

 

Natomiast zaletą GI jest bezproblemowa współpraca z modułami CI (także z modułem Cyfra + HD, choć samego HD nie ruszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale na dal nie wiem dokładnie czy ten tuner współpracuje ze Splitterem C+??? Prosze o odpowiedź.

 

Kurna to juz jest nudne po prostu moze wkoncu dotrze do Ciebie ze z takim pytanie to DO SPRZEDAWCY SPLITERA bo jedne splitery wspopracuja z modulami CI a inne NIE a Ty nawet nie raczysz podac jaki masz model nie wiem ale apeluje do adminow ze jeszcze jedno takie pytanie bedzie od Sajmon-a to przemyslcie sprawe zbanowania konta

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak GI PVR ma się ze Splitterem C+???? Bo pytałem sprzedawcy splittera to powiedział, że nie testował i nie ma możliwości przetestować tego tunka, jedynie powiedział, że z opisu wynika, że być może współpracuje. Ale czy na pewno?

A i czy może mi ktoś załączyć tutaj jakieś fotki lub podać linki z tym jak wygląda menu GI PVR??? Bardzo bym był wdzięczny. Pozdrawiam!

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A jak GI PVR ma się ze Splitterem C+???? Bo pytałem sprzedawcy splittera to powiedział, że nie testował i nie ma możliwości przetestować tego tunka, jedynie powiedział, że z opisu wynika, że być może współpracuje. Ale czy na pewno?

 

Zobacz co napisal

Natomiast zaletą GI jest bezproblemowa współpraca z modułami CI (także z modułem Cyfra + HD, choć samego HD nie ruszy)

 

Wiec zapytaj sprzedawce czy ten Twoj splitter wspopracuje z modulem CI Cyfry+ bo jesli tak to ten dekoder z tym modolem tez bedzie wspopracowal ze spliterem.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:(:(:(:(

 

Jesli splitter wspolpracuje bezproblemowo z modulem CI Cyfry+ to wtedy ten dekoder tez. Bo jak przeczytasz dokladnie to ten dekoder wspopracuje z modulem CI bez problemu a wiec zadaj pytanie sprzedawcy czy splitter wspopracuje z modulem CI Cyfry+ a jesli tak to ten dekoder tez!!! Prosciej naprawde sie nie da tego wytlumaczyc

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spoko, rozumiem, dzięki Krzychu :wink:

Jeśli na pewno? tak jest to muszę pomyśleć o zakupie tego tunera!!

Bo gorzej by było gdybym zakupił tuner a by nie działało ze Splitterem ODPUKAĆ :wink: Także rozumiesz mnie prawda? Wydać tyle kasy to nie byle co a trzeba mieć pewność więc tak się pytam, prawda.

Pozdrawiam :!::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Rozumiesz a ciagle nas pytasz czy tak jest. Chlopie to zalezy od splittera od tunera od kart klienckich jakie sa dolaczane do splittera. Takie informacje tylko sprzedawca ci poda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...