Skocz do zawartości
  • 0

Jaka duża antena do odbioru kanałów ITV na Astrze 2 28.2E?


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Powiadasz, że chcesz obejżeć sobie pozycję 28. 90 cm to stanowczo za mało, bo to jest tylko na Wyspy a żeby odbierać go u nas to trzeba mieć antenę od 2,5m do 3m, ale one są tak drogie, że szok. Np:

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=71&id=445

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=71&id=303

 

drogie, ale jedynie z tego co wiem to takie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Duże są:

 

1) Koszty produkcji - nie jest łatwo zmajstrować coś tak wielkiego, zachowując przy tym niezbędne parametry (ognisko itp.)

2) Czasze o tej wielkości nie są produkowane seryjnie i masowo

3) Koszt przewozu - do 1,5m da się to jeszcze jakoś zorganizować logistycznie. Powyżej tego transport jest bardzo drogi - im dalej tym gorzej. Aczkolwiek to już w cenę anteny u producenta się nie wlicza - wlicza się natomiast już przy zakupie od pośredników (niestety).

 

Natomiast co do pytania @Hubert - widzę, że mieszkasz raczej w północno-zachodniej części kraju. Hmmm... można ryzykować już na 180cm, ale w tym wypadku im więcej tym lepiej, bo może się okazać, że nawet 180 to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam nie chcialem zakladac nowego tematu zeby nie robic balaganu 8) wiec podepne sie pod tej juz istniejacy

 

Chcialem zapytac:

1.jaka antene potrzebuje zeby odbierac kanaly z satelity IntelSat 27.5W bez zadnych problemow :?::?::?:

2. mam fergusona AF-7318 ... czy jest mozliwosc podpiecia do niego 2 anten jednoczenie tak by odbierac kanaly z HB i wlasnie z tego IntelSata :?::?::?:

 

PS nie wiem czy ma to jakies znaczenie :oops: ale mieszkam w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmartwię Cię potwornie @gollombus, ale masz niefart - NBA TV z 27,5W został dziś zakodowany w BISS - tym samym po kilku miesiącach koniec oglądania... Pozostają niekodowane dosyły, ale są one prowadzone z 27,5W, 22W, lub 18W, czyli obrotnica i do tego nie zawsze lecą FTA - czasami można trafić, a czasami nie udaje się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może będą jakieś przerwy w kodowaniu (na Flysacie musieli w jakieś okienko trafić, że napisali, że jest znowu niekodowany, a później to skasowali), ale nie ma już szans na konkretne oglądanie. Inna sprawa, że wybrany do szyfrowania system BISS jest dziurawy jak ser szwajcarski, ale o piractwie tu się nic nie dowiesz (regulamin). Nie polecam - nawet w Polsce kogoś skazali niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zeby nie zakladac kolejnego tematu podepne sie pod ten ;) Czytalem gdzies ze na satelicie telstar 12 jest jakis polski kanal byu tv oraz czasem leca jakies przekazy dla usa i innych krajow. Mam niepotrzebna antene i chcialby ja ustawic wlasnie na telstar. Czy antena 90 cm wystarzy?? i jak ja ustawic czy musze cos kombinowac czy po prostu skrecic antene o ok 30 stopni w prawo (jesli inna mam na hb) Czy moge posluzyc sie kontomierzem?? :D wiem ze nie beda to dokladne pomiary ale gdybym przyjaz ze hb to 90 stopni na kontomierzu to telstar bylby na ok 65 - 60 stopniach tak?? (idac zgodnie ze wskazówkami zegara) Mieszkam w płn wielkopolsce. Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena 90 cm. wystarczy do odbioru Telstara. Oprócz przesunięcia anteny na zachód trzeba zmienić jej kąt elewacji (tak aby antena patrzyła niżej). Dla B-stoku kąt elewacji dla Telstara wynosi 20.04°, a przykładowo dla HB - 28.62°. Dodatkowo trzeba będzie "skręcić" konwerter w obejmie.

Ta strona będzie Ci pomocna w ustawianiu.

Wspomniałeś tez o kanale BYU, tutaj napisaliśmy kilka słów o tej stacji: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=1963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...