Skocz do zawartości
  • 0

Wybór konwertera


andrzej311
 Udostępnij

Pytanie

witam wszystkich którzy chcą pomóc mi mam problem kupiłem tiuner cyfrowy anteny satelitarnej firmy LEMON mam czasze i konwenter od anteny analogowej ma ona z 6 lat na konwenterze nie jest napisane uniwersalny achciałbym go wykorzystać do tiunera cyfrowego i prawie nic nie łapie na tym konwenterze czy powinienem go zmienić na nowy który bedzie odbierał analogowe i cyfrowe programy za jakom kolwiek pomoc stokrotne dzięki :(:(:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

Teraz majac tuner z CI (Common Interface - wejscie dla modulow CI) mozesz ogladac dwie polskie platformy C+ lub CP (a nawet obie na raz jesli tuner ma 2 CI). Wykupujac modul od CP lub C+ i wykupujac tym samym abonament tych platform mozesz do woli ogladac ich kanaly. Natomiast jesli interesuja Cie kanaly N to musisz kupic ich dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Sposobem jest wykup abonamentu.

 

tylko jak to ma wyglądać musze jeszcze coś dokupić tz sprzet bo mój sprzet nie ma wejscia na karty

 

 

Teraz majac tuner z CI (Common Interface - wejscie dla modulow CI) mozesz ogladac dwie polskie platformy C+ lub CP (a nawet obie na raz jesli tuner ma 2 CI). Wykupujac modul od CP lub C+ i wykupujac tym samym abonament tych platform mozesz do woli ogladac ich kanaly. Natomiast jesli interesuja Cie kanaly N to musisz kupic ich dekoder.

 

niemam żadnych wejść tylko antenowe takie gniazdo jak od monitora czincze euro złącze zwykłe antenowe

 

Właściwości: mojego tiunera

Pamięć do 1500 programów TV i Radiowych

Elektroniczny przewodnik po programach ( EPG)

Możliwość aktualizacji oprogramowania przez

satelitę (ASTRA19.2)

DiSEqC™ 1.2

Timer

Wielojęzyczny system wyświetlania (OSD)

Blokada rodzicielska

Modulator UHF (opcja)

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty w jeden. Nie piszemy post pod postem ---> Regulamin forum się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A mozesz podac jakas nazwe tego tunera?

 

Jesli nie masz w nim wejsc CI ani wbudowanego modulu to moze byc ciezko cos obejrzec z kanalow kodowanych :cry:

 

podaj mi nn gg

 

 

Sposobem jest wykup abonamentu.

 

jestem pod wielkim wrażeniem ile jest tu naprawde extra tematów i dobrych porad kolega mi powiedziało o tym forum i z niedowiarkiem wszedłem i zarejstrowałem sie naprawde super pozdrowionka dla prowadzących to forum sat kurier

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty w jeden. Funkcję "Zmień" znamy???

 

Edycja pitter: ja natomiast polecam naukę języka polskiego. Każdy Twój taki niechlujny post będzie przeze mnie usuwany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety zgodnie z tym co napisałeś o swoim odbiorniku wnioskuję, że raczej nie posiadasz w swoim odbiorniku wyjścia CI i byłbyś zmuszony przy zakupie abonamentu którejś z platform jednocześnie do wymiany odbiornika na taki, który stosowne wyjścia posiada, lub na wzięcie w dzierżawę tunera od platformy cyfrowej.

 

Co do odbierania Hispasata - nic z tych rzeczy. Tuner cyfrowy ma po prostu pewną listę transponderów. Można to podpisać jak się chce, bo nazwy są edytowalne - zmienię nazwę na Arabsat to nie oznacza, że będę łapać Arabsata a tylko oszukam odbiornik. Żeby go faktycznie odbierać trzeba przestawić antenę. Aktualnie masz tylko Hot Bird-a, tylko figuruje pod różnymi nazwami u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od dluzszego czasu czytam posty na tym forum, jednak dopiero dzis postanowilem zabrac glos i zadac pytanie, ktore mnie od dluzszego czasu nurtuje:

Czy konwertery wplywaja znaczaco na jakosc odbieranego obrazu?

Mam antene 90-tke i na HB single LNB ALPS BSTE8-751A, an na zezie Astry Inverto IDLP-40SL. Montaz wykonywala firma zajmujaca sie zestawami TV-Sat. Jednak kilka dni temu kupilem LCD 42 cale i nie wiem czy nie byloby lepiej zalozyc Golden Interstara GI 201 PremiumX, ktory cieszy sie ogolnym uznaniem forumowiczow. Nie chodzi tu o te 40-50 zlotych, ktore trzeba zainwestowac, ale o sens inwestycji. Czy moge spodziewac sie zauwazalnej poprawy jakosci obrazu?

_________________

Pozdrowienia

Gregor66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inny konwerter nie poprawi Ci jakości sygnału, który masz na TV. W przekazie cyfrowym albo obraz jest, albo go nie ma.

Wymiana konwertera miała by sens, gdyby docierający sygnał był słaby, występowało by zrywanie sygnału (szatkowanie).

Jeśli chcesz poprawić nieco jakość, zajmij się połączeniem tuner - TV. Wymiana kabla na lepszy lub zastosowanie innej metody podłączenia. Też już pisaliśmy na Forum o tych sprawach.

Chociaż zapewne i tak nie uzyskasz tego co byś chciał, nadawca nadaje sygnał w kiepskiej jakości (duża kompresja, mała rozdzielczość) i na lepszym TV wychodzą te "niedociągnięcia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Obecnie posiadam konwerter twin sharp bs1k1el. Monter gry mi ustawiał antenę powiedział że jest on słaby i przy wigilii zapewne nie bedzie sygnału. Niestety się sprawdziło, ponieważ gdy jest większy deszcz i mam brak sygnału. Podczas czystego nieba mam jakość sygnału na dekoderze CP HD3000 około 75%. Podczas deszczu czy to na hd3000, czy na sagemcom esi80 jest brak sygnału na kanałach HD, natomiast SD co chwilę również brak sygnału. Nie wiem czy to może problem z tym konwerterem, niedawno się przeprowadzałem i może coś wtedy z nim się stało. Dlatego proszę o poradę, jaki konwerter twin teraz kupić. Gdy pada mam 40% jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zanik sygnału podczas deszczu to objaw niezbyt precyzyjnie ustawionej anteny. Końcówki przewodu też można sprawdzić (zarobić od nowa). Dopiero gdy to nie pomoże, spróbuj wymiany konwertera. Jak się przeprowadzałeś, to jakiś fachowiec Ci ustawiał antenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...