Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kidler

Kanały Polsat HD i History HD oprócz systemu Conax, mają również podpięty system Nagra stosowany przez Cyfrowy Polsat.

Niestety, jak już koledzy wyżej napisali, na chwilę obecną nie ma możliwości dostępu do kanałów Polsat HD, History HD i chyba jeszcze jakiegoś erotycznego z kart dawnej CYFRY+ (tzw. karta Cameleon, nieparowana z dekoderem), gdyż przy kanałach tych nie ma systemu Seca/Nagra stosowanego przez dawną CYFRĘ+.

Jedynym wyjściem w tej sytuacji, jeśli chcesz pozostać przy swoim Fergusonie i mieć na nim dostęp do Polsatu HD i History HD jest przejście do platformy Cyfrowego Polsatu i wzięcie tam modułu CAM. Albo ewentualnie można dokupić jeszcze starter "Smart HD+". Karta "Smart HD+" działa w systemie Conax, ale nie jest parowana z dekoderem. W ofercie "Smart HD+" dostępny jest również Polsat HD. Brak jest jednak kanału History HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś nowe oprogramowanie 1.25B4 dla odbiorników Ariva 52E, 102mini, 102E, 150Combo, 152Combo, 202E, 250Combo oraz 252Combo. ze strony ferguson.pl?

Bardzo szeroko zadałeś pytanie.

Czy masz jakiś konkretny problem z obecnym oprogramowaniem na swoim tunerze?

Jaki to tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, doczytałem :wink:

Na wskazane przez Ciebie problemy z listą kanałów na Twoim tunerze, nowy soft powinien pomóc.

Na moim A250Combo wczytywanie kanałów i ich edycja/sortowanie, działa bez zarzutu.

Jak widać, totalna krytyka poprzedniej wersji oprogramowania na tym forum, przyniosła efekt :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pewien problem otóż mam w domu 3 tunery (2 od nc+ i ferguson 250 combo). Problem polega na tym, że jeśli ktoś w domu ogląda np. TVN HD to mi się ten kanał zawiesza i nie mogę go oglądać. Wcześniej zamiast fergusona miałem opticum globo 9500 i nie było takiego problemu. Da się to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest: mam podłączone 3 dekodery do jednego talerza konwerterem poczwórnym. Oglądam TVN HD na Arivie i jeśli ten kanał zostanie włączony na peace pvr to wtedy co kilka sekund obraz mi się zatrzymuje. Przed zakupem arivy nie było takiego problemu więc co się zmieniło takiego teraz że muszę kąt konwertera zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, być może Ferguson ma bardziej czułą głowicę, więc stąd takie problemy. Chociaż, z drugiej strony, nie powinno być tak, że przełączenie danego dekodera na dany kanał powoduje niemożność odbioru tego samego kanału na innym dekoderze podłączonym do tego samego konwertera i anteny. Być może też i z samym konwerterem jest coś nie tak... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 3 minuty oglądałem fakty na tvn a potem matka włączyła u siebie ten kanał i obraz się zatrzymał. I na dodatek jęczy mi że jakiś szmelc kupiłem. Według mnie dekoder nie należy do najtańszych i od takiej firmy jak ferguson oczekuje się dobrego sprzętu. Jeszcze z tym konwerterem jutro popróbuje ale dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, bardzo dziwne jest to, co opisujesz. :roll:

Ja dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;)) z ciekawości podłączyłem mojego Fergusona Arivę 202E na dole w salonie, gdzie na co dzień jest dekoder Sagemcom Cyfrowego Polsatu, który to jest podłączony dwoma kablami również do anteny z konwerterem typu Quad, a do konwertera tego osobno jest jeszcze podłączony dekoder Cyfrowego Polsatu (HD3000) od mojego brata, a także drugi, taki sam dekoder w sypialni. I wszystko było w porządku. Na moim Fergusonie włączyłem TVN HD i na pozostałych dekoderach podłączonych do tej samej anteny również. Na żadnym z dekoderów nie wystąpił żaden problem z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mocno podejrzany jest konwerter.

Ja miałem podobne objawy na podwójnym konwerterze i odbiorem na dwóch tunerach typu GLOBO OPTICUM.

Po zmianie konwertera na inny objawy ustąpiły.

Z tego co pamiętam zakłócanie wzajemne było przy korzystaniu na obu tunerach z tej samej polaryzacji transponderów lub tej samej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś się spotkał z następującym problemem?

Na mojej Arivie 250 Combo, EPG wyświetla tylko 2 pozycje programu (bieżącą i następną).

Jest to o tyle dziwne, że na drugim tunerze (Ariva 52e - slave w ramach multiroom'u), dostępne są wszystkie pozycje programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...