Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 2 problemy z moją Arivą 250 Combo.

 

1. Nie działa mi gniazdo SCART (ariva -> telewizor). W opcjach obrazu mam YVM bodajże i RGB. Nie działa na żadnym (próbowałem też 560i)

2. Czy jest możliwość "skopiowania" obrazu do drugiego telewizora takim kablem koncentrycznym antenowym (sygnał, a raczej obraz z telewizji satelitarnej) ?

Drugi telewizor ma co prawda gniazdo Scart (euro) i antenowe, ale jest oddalony o jakieś 10 metrów, a łączy te pokoje tylko właśnie kabel taki antenowy.

 

Próbowałem podłączyć kabel z gniazda Arivy LoOP out do telewizora, niestety nie działa.

Próbowałem też przez odtwarzacz wideo (z loop out arivy do antena IN w video, z video antena out do telewizora do gniazda antenowego), ale też

nic mi nie "łapało".

 

Moim zamiarem było oglądanie tego samego na dwóch telewizorach (niekoniecznie jednocześnie). Sterowałbym nim z drugiego pokoju aplikacją na androida,

jako że odtwarzacz podłączony mam do sieci lokalnej.

 

Czytałem dwa sprzeczne posty na forach, że tym gniazdem wychodzi tylko sygnał telewizji naziemnej, w innym przypadku, że potrzebny

jest modulator (który to właśnie chyba posiada mój "wykopany z piwnicy :-)" odtwarzacza video.

 

Jeśli komuś się to udało, bardzo proszę o informacje.

 

Pozdrawiam użytkowników arivki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rtpm

 

Oto, co mówi instrukcja:

 

"Wyjście LOOP OUT w modelach Combo jest wyłącznie przelotką sygnału cyfrowej

telewizji naziemnej. Nie jest to modulator, a więc odbiornik nie będzie wypuszczał

dekodowanego obrazu (z DVB-T i USB) w formie analogowego sygnału na tym złączu."

 

 

"Kolejny odbiornik można podłączyć poprzez wyjście LNB OUT. Należy jednak pamiętać, że w

danym momencie może pracować tylko jedno urządzenie! Równoczesne włączenie obu może

doprowadzić do trwałych uszkodzeń."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Wyjście LOOP OUT w modelach Combo jest wyłącznie przelotką sygnału cyfrowej

telewizji naziemnej. Nie jest to modulator, a więc odbiornik nie będzie wypuszczał

dekodowanego obrazu (z DVB-T i USB) w formie analogowego sygnału na tym złączu."

 

 

"Kolejny odbiornik można podłączyć poprzez wyjście LNB OUT. Należy jednak pamiętać, że w

danym momencie może pracować tylko jedno urządzenie! Równoczesne włączenie obu może

doprowadzić do trwałych uszkodzeń."

 

Rozumiem. Czyli LOOP Out podaje tylko sygnał z analoga. Jeśli chcę podłączyć drugi odbiornik,

muszę mieć też drugi dekoder i podłączyć go pod LNB OUT w dekoderze #1.

 

Czyli odpada, bo nie mam drugiego dekodera.

 

Odpowiadając na post innego kolegi z forum - nie udało mi się uruchomić sygnału przez SCART.

Działa mi tylko na HDMI. Powinienem chyba reklamować produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem, mianowicie, przy szukaniu dodatkowy transponderów, wyszukane kanały ustawiaja się na koncu listy kanałów tylko że prócz tego cała lista kanałów sie rozsypuje, wie ktos dlaczego tak sie dzieje? posiadam fergusona arive 150 combo. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ używasz najnowszego softu 1.24B8 i jest to jedna z "wielu usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników", a konkretnie skopany chiński soft, bo studenci mieli wakacje :) Warto dodać, że ten soft "oddaje do użytkowania nowe funkcje.", czyli np. po raz trzeci z rzędu dodano funkcję MyIPTV która działa tak samo jak zawsze, czyli rozłącza większość streamów po max 5 minutach. Polecam Ci wrócić do softu 24B1, bo w tym nowym jedyny pozytyw to chyba działające dailymotion i wyniki meczów, na naprawienie teledysków z YouTube zabrakło programistom sił przez 3 miesiące :) Widać, jak firma dba o dobro klienta. Do momentu odebrania należności za sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie na USB i tak wgraj, przez sieć i tak wgrywanie jest niepewne (chyba że masz kabel żeby w razie czego reanimować). Nie ma co bombardować bo i tak nie czytają albo odpisują bzdury byle tylko zbyć klienta, totalna olewka. Pozostaje czekać w nadziei aż może wypuszczą coś co będzie do przyjęcia, lub zmienić dekoder.

Youtube działać działa, ale nie w pełni - spróbuj odpalić jakikolwiek oficjalny teledysk (VEVO itp.)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy właściwie wszystkich Fergusonów. Zadaje je tutaj, bo myślę, że mój wybór padnie albo na 250, 252, albo na 202e. Czytałem o problemie ale czasami są to tak stare informacje, że nie wiem czy jeszcze aktualne.

Jak to Panowie w końcu jest z nagrywaniem napisów? Czy nie ma różnicy czy nagrywamy z DVB_T czy z carty (conax) czy z modułu - ariva nagrywa wszystko w tym także napisy? I czy to prawda, że po kilku dniach czy odtworzeniach dekoder już ich nie odtwarza, choć one dalej są w pilku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 250 obsługuje system Conax. Tylko co z tego, skoro karta którą posiadasz (jeśli ma na sobie logo Cyfry+) działa w systemie Seca Mediaguard. :)

 

Informacja na stronie nc+ odwołuje się do dekoderów po N-ce i sprzętu wydawanego nowym abonentom, który korzysta już z karty w systemie Conax.7

Uprzedzając następne pytanie, nie - po wymianie sprzętu na taki z kartą Conax i tak nie będzie działać (a przynajmniej nie będzie działała większość kanałów, w tym premium), bo karty są parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat HD czy History HD nie zadziałają na obecnie posiadanej karcie Cyfry+, bo nie mają podpiętego kodowania, które ta karta obsługuje -> karta nie ma jak zdekodować tych kanałów :)

 

Nawet gdybyś wymienił sprzęt (czego zdecydowanie NIE polecam) na firmowy ADB od nc+ i dostał razem z nim kartę Conax, to taka karta nie będzie działała poprawnie w Arivie 250 (zadziałają tylko podstawowe kanały, które pokrywają się z ofertą Smart HD+) z uwagi na parowanie sprzętowe karty z dekoderem, który otrzymałbyś hipotetycznie w zestawie.

 

W skrócie - nic się nie da zrobić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...