Skocz do zawartości

Polsat Box na dwa telewizory


chyrzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam powazny problem co do podlaczenia drogiego telewizora do CP wiem ze kiedy chce podlaczyc drugi telewizor do CP to bede mial ten sam program co na pierwszym telewizorze. Podlanczam telewizor pod wyjscie out z dekodera i telewizor nie znajduje mi zadnego kanalu czy trzeba zmienic jakies ustawienia w dekoderze czy cos zrobic innego czy moze trzeba to puscic przez drugi dekoder bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki fajne czyli wystarczy pujsc i kupic modulator orjetujesz sie moze jaki jest koszt takiego modulatora i czy masz mozliwosc wyslanjia jakiegos linka jak to wyglada dzieki fajnie pozdrawiam i mam jeszcze jedno pytanie jak mam CP i stary dekoder cyfry + moge go uzywac zeby nie ogladc tego samego kanalu czy trzeba miec drugi tuner tez polsatu??? Dzieki fajne pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład modulatora :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=612

 

Dzięki temu urządzeniu będziesz mógł podpiąć dekoder pod dwa telewizory. Do jednego TV będzie szedł kabel antenowy, a do drugiego kabel Euro. Jeżeli zdecydujesz się podłączyć drugi TV kablem antenowym, to musisz liczyć się ze stratami na sygnale. Jak duże będą te straty, to zależy od tego, jak długiego kabla będziesz musiał użyć.

 

Trochę nie bardzo rozumiem drugiej części pytania. Na dekoderze Cyfry+ nie zdekodujesz CP, musisz wykupić drugi abonament niestety, wtedy dostaniesz kolejny dekoder. Oczywiście, oba odbiorniki, które obecnie posiadasz, możesz podłączyć do swojej anteny jednocześnie. Tutaj musisz się liczyć z kolejnym wydatkiem - wymiana konwertera na konwerter typu "Twin". Przykład :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=650

 

Nie wiem tylko, czy dekoder C+ nie został zablokowany przez operatora po skończeniu umowy. Musi się ktoś w tej sprawie wypowiedzieć jeszcze, chyba, że sam wiesz, że dekoder na pewno może odbierać kanały FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyć jest bardzo łatwo i nie trzeba do tego modulatora,ja przykładowo kupiłem 1 biały przewód i 1 trójnik i 2 wtyczki antenowe...Trójnik podłączony jest do dekodera z wyjściem antenowym,a kabel z wtyczkami 1 w dekoderze (w tym trójniku) ,a druga końcówka kabla do drugiego telewizora.Nie wiem jaki masz dekoder,ale na moim kanały CP z dekodera są na 38 kanale telewizora... I wszystko odbiera idealnie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek najlepiej byłoby napisać jaki to tuner.

 

Mnie ciekawi coś innego. Czy ktoś testował działanie modułu CP z tunerami twin?

Ciekawym rozwiązaniem na dwa telewizory mógłby być ten tuner

http://www.hm-sat-shop.de/festplatten-r ... 80-gb.html

Na każdym euro można uzyskać niezależny kanał. Tylko czy moduł CP to obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu abonentów często pyta, jak rozdzielić Cyfrowy Polsat tak, by można było odbierać niezależnie kanały na choćby dwóch telewizorach. Stąd też na forum powstało kilka topików na ten temat. Poniżej podaję linki, które pomogą znaleźć odpowiedź na ten problem:

 

:arrow:Rozdzielenie CP na dwa telewizory

:arrow:rozdzielenie sygnalu w PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam echostar DSB-717 i nie bardzo rozumie jak to zrobiles z tym trojnikiem i wtyczkami jak mozesz to jasniej napisac bede wdzieczny dzieki pozdrawiam
Trójniki są to normalne rozgalezienia antenowe , jedną wtyczke z kablem podłączasz do dekodera (tego trójnika podłączonego do dekodera),a drugi koniec anteny do drugiego telewizora :wink: i juz wtedy szukasz ten kanał w którym nadawany jest sygnał z dekodera... :D i bez problemu powineneś oglądać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Master ja posiadam dekoder echostar DSB-717 z tylu mam dwie mozliwosci jedno wejsci jest ze satelity na dekoder a drugie jest wyjscie z tego wyjscia pociaglem kabel do drugiego telewizora wyszukuje programy i moj telewizor nie moze znalezc dekodera zadnego programu :( w moim dekoderze nie ma typowego gniazda antenowego wiesz co mozna zrobic w takiej sytuacji???? dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo znalazlem w domu stary dekoder c+ philipsa podlaczylem tak jak mowisz i odbieram teraz programy ktore sa darmowe z c+ poniewaz mam w tym dekoderze jakas piracka karte i te darmowe programy dzialaja . Ale jak teraz mam znalezc program z dekodera Cp jezeli w tym drugim dekoderze jest mnoswo programow???? Opisze jak podlaczylem: dekoder CP podlaczylem kablem Euro do wejsca VCR (drugiego dekodera C+) z dekodera CP z wyjscia out podlaczylem kablem antenowym do wejscia In drugiego dekodera. I z dekodera drugiego C+ ktory ma modulator z wjscia czyli out podlaczylem kablem antenowym do telewizora i teaz telewizor znalazl dekoder lecz nie wiem jak znalezc program z Cp (narazie mam tylko darmowe jakies programy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od tego, czy podłączyłeś antenę satelitarną do dekodera CP. Aby działało i jedno i drugie, to muszą mieć dostęp do anteny satelitarnej

 

Co do samego obrazu z dekodera CP (pomijając sygnał z anteny - o tym wyżej napisałem) - czemu łączysz go EURO z dekoderem Cyfry - połącz go z TV, a dekoder Cyfry+ i tak masz po modulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita: Zdaje się telewizor nie ma Euro złącza, tuner Cyfry służy jako modulator.

 

chyrzy: Kabek od anteny można podłączyć tylko do tunera Polsatu (jeśli ten od Cyfry nie będzie używany). Kabel Euro jest chyba dobrze wpięty, aby uzyskać obraz z Echostara, naciśnij na pilocie od cyfry przycisk TV/SAT (lub coś podobnego) aby przełączyć tuner do przekazywania sygnału z wejścia VCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie da się? W takim razie zostałem oszuakny......... :(

 

Niektórzy przedstawiciele polsatu twierdzą inaczej. Słuchajcie...

 

wymagania:

- dekoder polsatu cyfrowego z wejsciem i wyjsciem na kabel antenowy np. Echostar 717 (oczywiście z 1 abonamentem)

- dwie satelity skierowane na hot bird bądz jedna z konwenterem typu Twin

- drugi dekoder cyfrowy odbierający kanały fta

 

 

sygnał z dwóch hotbirdów łaczymy w jeden kabel za pośrednictwem "puszki" stosowanej przy "zezie". Sygnał z takiego kabla wpinamy do wejscia antenowego Echostara. Z wyjścia echostara sygnał przez kabel wpinamy do tego drugiego dekodera.

Dzięki temu, że mam dwa konwentery ( bądz twin) możemy oglądać na jednym i drugim inny transporter czyli inny kanał. A to ,że sygnał jest przesyłany z dekodera w którym jest karta abonamencka pozwala nam na obu odbiornikach cieszyć się pakietami cyfrowego polsatu.

 

Mnie to przekonało i mam cyfrowy polsat, jestem mimo wszystko bardzo zadowolony bo oferta polasatu zwłaszcza kanały BBc to własnie to czego zawsze szukałem. Nie mam za złe przedstawicielowi, jeżeli wprowadził mnie w błąd, bo tak naprawde niczego mi nie gwarantował... mineło już kilka miesięcy a ja jeszcze nie zdążyłem tego zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć razy to chyba przeczytałem analizując każde zdanie. Pewnie źle się wysłowiłeś, bo widzę, że sporo tutaj nakręciłeś... Jak można zastosować konwerter "Twin", do niego przełącznik DiSEqC, a następnie jednym już kablem podłączyć odbiornik satelitarny :?: No chyba tylko po to, by uwalić głowicę tunera.

Dzięki temu, że mam dwa konwentery ( bądz twin)
Nie rozumiem... Przykład konwertera "Twin" znajdziesz tutaj. Może tutaj chodzi o zez na drugiego satelitę?

 

sygnał z dwóch hotbirdów łaczymy w jeden kabel za pośrednictwem "puszki" stosowanej przy "zezie". Sygnał z takiego kabla wpinamy do wejscia antenowego Echostara. Z wyjścia echostara sygnał przez kabel wpinamy do tego drugiego dekodera.

Dzięki temu, że mam dwa konwentery ( bądz twin) możemy oglądać na jednym i drugim inny transporter czyli inny kanał. A to ,że sygnał jest przesyłany z dekodera w którym jest karta abonamencka pozwala nam na obu odbiornikach cieszyć się pakietami cyfrowego polsatu.

Nic dodać, nic ująć... to już jest "Forumowe Łapu Capu" :brawo: Chyba ktoś za dużo programu "Usterka" w TVN się naoglądał :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...