Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt uczciwy, nie odpowie Ci na to pytanie.

 

Gros sprzętu, który poniewiera się na naszym rynku, to chińska taniocha, a ta z założenia nie ma prawa być dobra.

 

Dobry jest np. ten, ale to nie na nasz rynek: http://www.antiktech.com/iptv-products/juice-extreme2 .

Jako ciekawostkę dodam, że zbudowany jest na: STMicro STiH416 Dual Core Media Processor and Linux SDK .

 

ps.

Węgrzy zawsze byli dość solidni, więc chyba lepiej faktycznie toto, niż jakieś inne wynalazki.

Strona producenta: http://www.synaps.tv/?q=product&id=191 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale te same klocki można złożyć sumiennie, albo niekoniecznie sumiennie, albo zadać sobie trud względnej selekcji podzespołów, albo nie.

 

Nie wiem jak to robi Synaps, ale miałem do czynienia z węgierskimi produktami i nie miałem specjalnych uwag (nie dotyczy dekoderów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz powiedzieć, że w tej samej fabryce (albo linii montażowej) bardziej się przykładają bo jest inny zamawiający? W tym segmencie sprzętowym "marka" ma mniejsze znaczenie. Owszem, są różnice konstrukcyjne, jak np. zastosowana głowica, chłodzenie podzespołów (procesor) czy ilość pamięci RAM. Moim zdaniem, bardziej trzeba patrzeć pod kątem oprogramowania, czy "producent" doda jedno oprogramowanie i jest ono dostępne przez cały czas produkcji danego modelu, czy monitoruje jak sprawuje się jego produkt i poprawia (lub zleca) wykryte niedociągnięcia.

DVB-T w Polsce jest już od dawna (w zasadzie od nie dawna, ale w świecie techniki czas płynie szybciej) i aktualnie produkty przeznaczona na nasz rynek są dobrze dopracowane, więc jakieś filtrowanie produktów można sobie darować, w zasadzie co nie kupisz, to będzie działać. Chyba, że ktoś ustawi swój "filtr" na jakieś bardzo określone właściwości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz powiedzieć, że w tej samej fabryce (albo linii montażowej) bardziej się przykładają bo jest inny zamawiający?

...

Oczywiście, że nie, ale zarówno na zamówienie, Chińczycy w fabrykach Shenzhen, jak i lepsi producenci, dokonują selekcji otrzymanych podzespołów, by nie montować jakiegoś kompletnego szajsu, który szybko popsuje im markę.

 

Przecież selekcjonowanie podzespołów, czy nawet już gotowych produktów, to nic nowego i dokonuje tego z powodzeniem również Hollex, np. konwertery sat.

 

A już tak zupełnie na marginesie, to przecież wiesz, że Chińczycy potrafią zrobić i dobry sprzęt, a wszystko zależy od wymagań rynku,na który jest wysyłany.

 

Nasz jest szczególnie mało wymagający, to mamy to, co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że "made in China" nie jest oznaczeniem tandety. Tam produkują i składają najwięksi i najlepsi, których ceny sprzętu w Europie przyprawiają o zawrót głowy. W ogóle napis "made in..." oznacza w jakim kraju został dany sprzęt złożony do kupy, a wszystkie elementy tego sprzętu mogły zostać wytworzone w innych krajach, na innych kontynentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką polecacie kartę DVB-T do kumputera?

Muszę zmienić bo moja staruszka na PCI odmawia już posłuszeństwa na siódemce ;)

 

Nie chcę kupić byle dziadostwa, wolę troszkę więcej wydać a mieć za to lepszą jakość i stabilniejszy odbiór. No i zależy mi na możliwości nagrywania / obsłudze EPG itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedzi i przydatne informacje. Zatem okazuje się, że nowy oryginalny sprzęt można mieć dokładnie w cenie używanej chińskiej "taniochy"

http://alegratka.pl/ogloszenie/tuner-dv ... 9db7fa1a8d

vs

http://spam.org/p3498,thd-2857-synaps-tu ... peg-4.html

Masakra, jak można się naciąć... Dobrze, że tu popytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Potrzebuję tuner dvb-t dla dziadka :)

Tuner musi być:

jak najtańszy

nie potrzebuje żadnych funkcji dodatkowych funkcji typu USB, internet, telegazeta czy jakieś gry,

nie potrzebuje HD

 

Dziadek jest starszym schorowanym człowiekiem i nie umie nawet przełączać między kanałami więc potrzebuje tuner który pozwoli wyświetlić tvp 1 i tvp 2 (bez HD) i to wszystko.

 

Co polecacie na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dobrego tunera do odtwarzania filmow w hd. Zeby dobrze radzil sobie z mkv i na czym mi najbardziej zalezy to zeby czytal polskie napisy a czcionke dalo sie powiekszac, przesuwac dowolnie i zeby byla wyrazna, najlepiej z czarna obwodka. W skrocie powinna wyswietlac dobre napisy do filmow (Cos takiego jak opisuja na tej stronie http://www.internet.grodkow.com/index.php?option=com_content&view=article&id=115:tuner-dvb-t&catid=40:dvb-t&Itemid=76).Cena do 150zl. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam,

 

Potrzebuję tuner dvb-t dla dziadka :)

Tuner musi być:

jak najtańszy

nie potrzebuje żadnych funkcji dodatkowych funkcji typu USB, internet, telegazeta czy jakieś gry,

nie potrzebuje HD

 

Dziadek jest starszym schorowanym człowiekiem i nie umie nawet przełączać między kanałami więc potrzebuje tuner który pozwoli wyświetlić tvp 1 i tvp 2 (bez HD) i to wszystko.

 

Co polecacie na dzień dzisiejszy?

 

Jak kupisz dziakowi dekoder który NIE będzie wspierał HD to twój dziadek od 15 marca 2014 będzie pozbawiony kanałów TVP 1 i TVP 2, ponieważ od tego dnia te kanały będą tylko w wersji HD. A jeżeli chodzi o najtańszy dekoder nowy, który będzie wspierał wymogi naziemnej tv cyfrowej to weź kup WIWA HD 80 Evo na znanym serwisie aukcyjnym kosztuje z wysyłką 89 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor z wejściami wideo: Composite, S-Video, Component(YPbPr), czy dostanę zatem jakiś tuner z wyjściem wideo: component - YPbPr?

Jasne :)

Tunery combo SAT+ DVB-T np. popularne Arivy, lub z samych dvb-t

Cabletech URz0086

Kruger&Matz KM00186

NOT LV6TMPVR4

Comsat 2030

Media-Tech MT4160, ale tylko i wyłącznie wersja V1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o informacje jaki dekoder dvb-t kupić, by bez najmniejszych problemów współpracował z dyskiem HD z zewnętrznym zasilaniem - Seagate 2TB USB.

Podłączyłem ten dysk u szwagra do jakiejś motoroli dvb-t i szlag ją strzelił - muszę mu coś odkupić!

Dla siebie chcę kupić dekoder dvb-t z jak największą liczba opcji - lecz mam PODSTAWOWY warunek - musi współdziałać (odtwarzanie/nagrywanie) z zewnętrznym dyskiem USB 2TB z zewnętrznym zasilaniem.

Z góry dziękuję za KAŻDĄ fachową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...