Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeczytałem trochę temat ale nie zauważyłem interesującej mnie odpowiedzi, chodzi mi o działanie karty TP w przewodowym spliterze GreenEightSystem. Wg producenta obsługuje on kodowanie Viaccess ale czytając tutaj mówicie o zmianie wersji tego kodowania i problemów. Jak się to ma do wyżej wymienionego splitera? Jeśli da się uruchomić taki zestaw to jakie tunery użyć do obsługi kart klienckich? Ariva 100 czy coś innego? Czy nie warto bawić się w TP i podzielić Cyfre?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę postów wyżej (29-31) była dyskusja na ten temat. Nie sądzę, żeby się coś zmieniło. A czy karta sama czarna działa Ci w dekoderze? Bo to raczej od tego trzeba zacząć i sprawdzić czy karty chodzą w CAM/dekoderach/TV, a później iść o krok dalej i sprawdzać spliter... divISO nie powinien mieć problemów - prędzej dekoder/CAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Czy jest jakiś sposób na uruchomienie czarnej karty Orange TV na dekoderze Ferguson Ariva 250 combo? Czytałem trochę wątków na forum, ale nie są one aktualne, może coś się zmieniło do tego czasu? W tej chwili nie działają mi kanały kodowane. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku biała karta TP aktywowała się na kanale 4fun.tv (dekoder Globo Opticum 7300). Pamiętam że jakiś czas temu uprawnienia przechodziły na Orange Sport - jednak dwie godziny na tym kanale nic nie dały. Na 4fun.tv pozostałe kanały zaczęły świecić po ok. 15 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja siostra gdy dostała internet w Neostradzie,to dorzucili jej biały dekoder do kompletu wraz z białą kartą,oraz pakietem podstawowym.Lecz ona jakiś czas temu wrzuciła ten zestaw dekoder+karta do szafy i nie używa tego.Ostatnio oznajmiła mi że jak chcę,to mogę wziąć kartę lub cały zestaw,ponieważ ma cyfrowy polsat i jest jej to zbędne.Tak więc mam w planie wypróbować kartę w Fergusonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nic się w tej kwestii nie zmieniło:

- karta czarna nie działa w czytnikach uniwersalnych (w tym w nBoksach na Enigmie) z uwagi na parowanie,

- karta biała przy odpowiedniej wersji Oscama i konfiguracji powinna działać bez najmniejszego problemu.

 

Póki co widoków na zmianę tego stanu rzeczy nie ma. Gdzieś było opisane, że można załatwić wymianę karty czarnej na białą, ale trzeba się powoływać na fakt, że dekoder od Orange nie działa na zbiorczej instalacji czy coś w tym stylu i to jakiś czas temu przechodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja karta działa także na pudle od Orange (a nie jest na przykład nieaktywna od roku i nie próbujesz jej ożywić? :wink: ) to bez problemu powinna działać np na Oscam 7119 i konfiguracji:

 

[reader]

label = sci0

protocol = internal

device = /dev/sci0

detect = cd

mhz = 500

group = 1

emmcache = 1,3,2

 

Resztę z oscam.server wywalasz (chyba, że masz zamiar przekładać karty - np. wrócić do tej TNK, to zrób sobie kopię zapasową aktualnej wersji pliku), zostawiasz tylko to powyższe. Uprawnienia próbuj łapać na jakimś kodowanym kanale z 10.719 V, np. TVP 1 SD i obserwuj czy w webinterfejsie Oscama spadają EMM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...