Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zaobserwował problem z działaniem funkcji TIMESHIFT po włączaniu tunera z szybkiego startu? Kiedy tuner włącza się z głębokiego uśpienia, problem występuje w mniejszym stopniu. Sprawą zajmuję się już serwis, aczkolwiek czy poradzą sobie z tym programiści? Hmm - oto jest pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sarniak65, nie bardzo mi pasuje włączanie z głębokiego uśpienia, ponieważ wykorzystuję funkcję HDMI-CEC. W tej opcji tuner i TV nie za bardzo współpracują. Druga sprawa, to chociaż kiepsko widoczny wyświetlacz ale czasem zwłaszcza w nocy, przydaje się zegar. Dziwię się tylko serwisowi, ponieważ na zaistniałą sytuacje reagował jakby dopiero co się o tym dowiedział. Z tego co wiem problem dot. A202E, A150C i A250C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz 250 combo mam do szanownych kolegów dwa pytanka natury technicznej:

1. Czy zdrowe jest, zarówno dla dekodera jak i dysku twardego, podłączonego do niego, standardowe wyłączanie tunera, czyli bez wcześniejszego bezpiecznego usuwania dysku?

2. Czy możliwe jest na tym dekoderze (lub na innym sprzęcie) zrobienie następującego myku. Nie mam dostępu do EUROSPORTU, więc czy można, przy instalacji na dwie satelity (Astra i HB) otrzymać obraz z Eurosport Deutschland (FTA ASTRA) z fonią polskiego Eurosportu (FTA HB). Wiem, że ramówki nieznacznie się różnią, ale tylko nieznacznie...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder przed wyłączeniem się raczej kończy zapis, zatem obstawiam że jest to bezpieczne.

2. Niestety nie. Nawet sprzętowo ten tuner tego nie obsłuży bo ma jedną głowicę sat. Gdyby miał dwie lub przekaz był prowadzony z tej samej satelity i TP, to wtedy dałoby się to teoretycznie zrobić, ale przy modyfikacji softu, której nikt nie wykona nim nie będą publicznie dostępne źródła softu, a raczej nie będą. Zatem praktycznie niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder przed wyłączeniem się raczej kończy zapis, zatem obstawiam że jest to bezpieczne.

Powiem więcej: na pewno kończy zapis! Gdy ustawimy jakieś nagranie "na czas", czyli z timera to gdy nadejdzie już pora zakończenia nagrania to dekoder wyświetli najpierw komunikat o kończącym się nagraniu i bodajże 10 sekund później przejdzie w stan czuwania wyłączając również dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wczoraj przypadkowo zajrzałem na stronę firmową fergusona i zobaczyłem że zalecana jest aktualizacja oprogramowania. Tak więc zdecydowałem się zaktualizować oprogramowanie. Po ściągnięciu z FTP'a. wgraniu aktualizacji i restarcie, niestety Ferguson się już nie uruchomił. Czy ktoś z Was miał taki kiedyś problem?

 

Dodam, że dzisiaj od rana zadzwoniłem do firmy ferguson do Centrum Serwisowego na numer podany na stronie. Odebrała Pani i powiedziała, że należy zadzwonić do pomocy technicznej i podała telefon jak się okazało do Poznania do Biura Handlowego - gdzie nikt przez cały dzień nie odbiera. Powróciłem w końcu do pierwszego nr telefonu i w końcu stwierdziła, że jednak lepiej będzie jak wyślę tuner do serwisu. Strasznie się z nimi współpracuje.

Pozdrawiam. Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj soft przez port rs232 - com i powinien działać jak nowy. Informacja jak to zrobić jest na stronie fergusona. Jak jesteś z wrocławia mogę pomóc. Nie ma sensu wysyłać do serwisu. Te dekodery naprawdę trudno zepsuć. Może też na forum jest ktoś z twojego miasta co pomoże. Na wyświetlaczu pali się napis w stylu ASH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy znika komus czesc listy kanałów a zostaje tylko jedna ulubiona grupa liste wgrywam z poprzedniego softu i co pare dni mi czesc wywala troche to denerwujace bo trzeba wgrywac liste poprzez usb i trzeba pamietac zeby miec aktualna ze wszystkimi swoimi zmianami chyba na nowym sofcie stworze nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim sofcie zrobiło mi się tak kilka razy. Za każdym razem skanowałem satelity od początku i układałem listy kanałów ulubionych, po kilku dniach rozwalało wszystko tak jak piszesz. Wgrałem ostatni soft i czekam jak się będzie zachowywać. Na plus dla Fergusona trzeba przyznać dodanie pożytecznej funkcji a mianowicie automatyczne zapamiętywanie miejsca, w którym przerwaliśmy ogladanie plików z pamięci dołączonej do usb. Niestety dalej ręcznie trzeba odhaczać gdzie skończyliśmy ogladać programy nagrane przez sam tuner...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie oglądania nagranego przez dekoder programu wciskamy przycisk info, a potem czerwony. Pod paskiem postępu pokazuje się niebieski znaczek zaznaczający dane miejsce (czas).. W czasie ponownego oglądania tego pliku z programem po naciśnięciu przycisku info a potem zielonego guzika odtwarzacz przeskakuje do miejsca poprzednio odznaczonego przy pomocy opisanych wcześniej posunięć i niebieskiego znaczka. Dzisiaj na najnowszym sofcie po restarcie tunera ponownie posypały mi się listy kanałów... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem nową listę kanałów, korzystając z edytora Fergusona. Posiadam najnowsze oprogramowanie 23B2 i nigdy sam nie aktualizowałem dekodera. Oczywiści po pewnym czasie wyświetla się ASH. Pytanie co jest powodem tego błędu w oprogramowaniu jak można się przed tym ustrzec w przyszłości? Teraz czeka mnie żmudne aktualizowanie przez RS232... :(( Rozumiem, że po aktualizacji nie muszę formatować dysku, który był podłączony do dekodera i spróbuję chyba wgrać tę samą listę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft najnowszy to V1.24 B1 jest na stronie fergusona wgrywałes liste poprzez usb rodzaj aktualizacji userdb czy inaczej? plik był z rozszerzeniem abs czy bin lub innym iczy lista piewotna była z aktualnego softu . przyczyn może byc wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytalem juz w innym temacie , ale zapytam jeszcze raz tu; pytanie do wlascicieli Fergusona ariva 250 combo ,czy ten model pracuje obecnie z modumen CAM CL+ polsatu? i czy mozna nagrywac kanal z wbudowanego w ten dekoder dvb-t jednoczesnie ogladajac kanaly z modulu CAM i odwrotnie? pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam od niedawna Arive 250 i karte Cyfry+

Połączone z LCD kablem HDMI, niestety jak się przyjrzeć to widoczne są takie pasy poziome, fale jakby i czasami nie zanika do końca lista kanałów...

Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

Nie przeszkadza to mocno ale dla bystrego oka już denerwuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszelkie podłączenia. Czy to samo jest jak odbierasz przez kabel euro? Ewentualnie może to być wina oprogramowania dekodera.

P.S. Lepiej byś zrobił gdybyś wybrał dekoder innej firmy. Fergusony są bardzo wkurzające i niedopracowane. Może są nieco szybsze, za to usterek jest więcej niż np. w Opticumach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...