Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od tego jest stopka magnetyczna aby można było ustawić antenkę w dowolnej pozycji. To, że w sklepie tak mówili wynika z niewiedzy sprzedawcy. Tego typu anteny nie trzeba ustawiać idealnie w pionie czy poziomie, a w takiej pozycji, w której odbiór będzie najbardziej stabilny.

 

Co do polaryzacji, to parę krajów, jak na przykład Holandia, Słowacja, czy Niemcy (tylko wybrane landy) przeprowadziło konwersję nadawania z polaryzacji poziomej do pionowej. Wcale to jakoś nie poprawiło odbioru, a tylko przysporzyło kłopotów widzom, którzy muszą obracać anteny dla uzyskania poprawnego odbioru. Teoretycznie sygnały o polaryzacji pionowej lepiej rozchodzą się między przeszkodami, dlatego też wykorzystano to u nas do planowanego jeszcze przed Euro2012 multipleksu DVB-H, który został przerobiony przez Cyfrowy Polsat na ofertę TV Mobilnej w DVB-T.

 

Niestety, albo może stety, do tego wykorzystano polaryzację pionową, jednak w dużych miastach nie powinno to sprawiać kłopotów, ze względu na duże moce i gęste rozmieszczenie nadajników, dlatego niezależnie od ustawienia anteny odbiór powinien być porpawny. Dużo gorzej jest poza miastami, gdzie nieraz trzeba ustawiać dwie osobne anteny, a drugą spechalnie pod płatny multipleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, mieszkam w Katowicach skrzyżowanie ul. Powstańców i Konckiego (śródmieście koło Kościuszki). Bardzo mi zależy na odbiorze czeskiej telewizji, ze względu na naukę języka. Mam odbiornik dvb-t i antenę dachową, która niestety nie łapie nic czeskiego k.37, 54.

 

Chcę dokupić antenę na balkon, tylko pytanie czy to pomoże i jaka to ma być antena, ze wzmacniaczem czy bez? zapewne kierunkowa? Miałbym ją skierować na Ostrawę?

Jest w Katowicach przedstawiciel anten firmy Dipol, tylko najpierw muszę wiedzieć co mam kupić, a nie brać byle co :)

 

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc w tej sprawie :) Może ktoś ma jakieś doświadczenia.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć co to jest za odbiornik dvb-t? Niestety większość urządzeń nie toleruje silnych sygnałów na sąsiednich kanałach, a tak się składa, że część czeskich multipleksów z ostrawy jest nadawana na sąsiednich kanałach. Nie wiem czy antena zainstalowana na balkonie będzie wystarczająca. Lepiej by było jakbyś miał dostęp do dachu, tym bardziej, wypadało by aby w kierunku na którym chcesz ustawić antenę nie było żadnych przeszkód.

 

Gdyby była taka możliwość, to chyba warto pomyśleć nad anteną typu ATX. :) Ze wzmacniaczny polecam serię LNA, chociaż niektórzy tutaj na nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak T-HD 1000, to niestety muszę ciebie zmartwić, ale to urządzenie kompletnie nie nadaje się do dalszego odbioru. Musisz zakupić coś innego, lepszego, byle nie Ferguson-y czy Manty.

 

Zawsze możesz próbować odbioru z Jesenika, tam trzy czeskie multipleksy masz na kanałach 36 51 oraz 53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym będzie ciężko, ponieważ większość urządzeń jakie są na rynku to totalne badziewie jeżeli chodzi o jakość odbioru, ale z pewnością tych marek nie polecam :) Lepszy odbiór uzyskasz na telewizorze z wbudowanym dvb-t.

 

Ewentualnie sprawdź odbiorniki Opticum, słyszałem, że wcale nie są takie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Nie wie ktoś czy było mocze trupo i długie bo wczoraj złapałem mux austriacki z k 21 z kanałmi orf III orf sport plus 3sat plus 4 i Servus TV i czeski z k 38 k 40 ten co z k 37 k 45 i k 59 czeski z k45 dalej mi działa a mam tylko antenę pokojowa siatkową na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...