Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.23B2 dla 52E/102mini/102E/150/202E/250


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostępne jest nowe oprogramowanie 1.23B2 dla odbiorników Ariva 52E, 102mini, 102E, 150Combo, 152Combo, 202E, 250Combo oraz 252Combo.

 

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników. Oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych w celu "wyczyszczenia" ustawień odbiornika.

 

 

◦poprawiono dostęp do wszystkich usług internetowych

◦poprawiono i dostosowano obsługę FastScan dla nC+

◦dodano opcję "pamiętaj ostatni tryb pracy" (więcej informacji tutaj)

◦dodano nową funkcję "My IPTV" (więcej informacji tutaj oraz opis streamowania z VLC tutaj)

◦poprawiono wznawianie połączeń WiFi

◦poprawiono obsługę TP 12012 29700 V na Astrze 1

◦poprawiono zapisywanie list kanałów w formacie BIN dla modeli 152 i 252

◦i inne drobne poprawki i usprawnienia

 

Uwaga: przy tej aktualizacji zalecane jest sformatowanie dysku/pamięci lub usunięcie wszystkich katalogów tworzonych przez odbiornik w celu uniknięcia ewentualnych błędów związanych z wprowadzonymi zmianami.

 

Info ze strony Ferguson-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytacz

To już chyba nie będzie miało znaczenia, gdyż stacja TV5Monde zaprzestała emisji dodatkowych napisów w języku polskim.

 

Co do tej najnowszej wersji oprogramowania to wgrałem ją sobie dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;)) wieczorem do mojego tunera Ferguson Ariva 202E i moje pierwsze spostrzeżenia są takie:

- moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu i karta "TnK Smart HD" w czytniku tunera działają prawidłowo (nie wiadomo jednak, jak będzie dalej, gdy przyjdzie czas aktualizacji uprawnień na karcie CP i TnK);

- brak komunikatu "Zakodowane" na kanałach kodowanych, do których nie mamy dostępu;

- zauważalne lekkie zamulanie tunera w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania, gdzie żadnego zamulania nie było.

 

Potestuję tę wersję jeszcze przez jakiś czas i zobaczę, czy dostrzegę jeszcze jakieś "niuanse". ;)

Ale wstępnie skłaniam się jednak do powrotu do poprzedniej wersji softu, tj. V1.22B5.

Ta najnowsza wersja chyba nie jest zbyt udana w porównaniu do poprzedniej... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest takie jedno zdanie - które oddaje poziom ludzi pracujących w firmie Ferguson:

"Proszę pamiętać że włączenie tej funkcji może zakłucić pracę timerów. W szczególności zaplanowane nagrania nie nagrają się przy wystąpieniu awarii prądu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytacz

To już chyba nie będzie miało znaczenia, gdyż stacja TV5Monde zaprzestała emisji dodatkowych napisów w języku polskim.

Nie zaprzestała, o czym napisałem w innym wątku.

 

- zauważalne lekkie zamulanie tunera w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania, gdzie żadnego zamulania nie było.

Zauważyłem, że po przełączeniu na kolejny kanał, na początku jest stop-klatka. Dźwięk idzie normalnie. Na poprzedniej wersji oprogramowania tego nie było. Czy zamula w innych dziedzinach... Powiem szczerze, że nie zauważyłem.

 

UWAGA! Po aktualizacji przez sieć, z automatu wszystko jest kasowane. Jak to wygląda przy aktualizacji z USB - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Po aktualizacji przez sieć, z automatu wszystko jest kasowane. Jak to wygląda przy aktualizacji z USB - nie wiem.

Hmm, co masz na myśli? Dotychczasowe ustawienia tunera? Tak, po aktualizacji przez USB (która wykonałem), ustawienia tunera resetują się całkowicie. Trzeba wszystko ustawiać od nowa. Listę kanałów wgrałem jednak z poprzedniej wersji softu i działa na tej najnowszej prawidłowo. Musiałem tylko na nowo poustawiać nazwy list Ulubionych, bo te po aktualizacji softu też się zresetowały i zamiast list "Cyfrowy Polsat" i "TnK Smart HD" miałem "Fav group 1" i "Fav group 2". Wystarczyło jednak zmienić nazwy tych list na właściwe i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 Combo nie zamula ale, żaden z problemów o których kiedyś pisałem nie został naprawiony. Dodatkowo nie działa funkcja "ostatnio oglądane" - przy kliknięciu OK nie przełącza na kanał wybrany z listy, tak jak to miało miejsce wcześniej. Co do funkcji MyIPTV - bardzo dobrze, ze ją w końcu wprowadzili, jednak mogliby dodać opcję autoreconnect (dla słabych streamów które często zrywają połączenie) i naprawić problem z rozłączaniem tych streamów, które po włączeniu pokazują jakiś czas trwania większy od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...