Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Mam Problem z ariva 100 (wersje; 2.18B6) od jakiego pół roku nie działa mi Hdmi , tzn obrazu niema.

Na euro natomiast jest.

Problem jest znany. Zastanawiam się, czy nie spowodowało go dołączanie urządzeń USB bez zewnętrznego zasilania. Nie wiem czy Cie pocieszę, ale mam to samo i uznałem naprawę za nieopłacalną. Może wymienię jeszcze stabilizatory napięcia w układzie zasilania (samodzielnie). Jak to pomoże-to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie z niedziałającym HDMI, miło mi jest poinformować, że jest nas już trzech! :D Dzisiaj u mnie też wysiadło HDMI w Arivie 100E :P Ciekawe, kto będzie następny? :lol2:

 

Rano oglądałem TV i wszystko było jeszcze w porządku, nic nie wskazywało na jakąkolwiek usterkę. Ale kiedy włączyłem trzy godziny później, to już nie miałem sygnału na wyjściu HDMI :/ Sprawdzałem na dwóch różnych kablach HDMI i na dwóch różnych telewizorach, ale wszędzie jest ciemność :( Podpiąłem Arivę do telewizora kabelkiem SCART i przez SCART obraz jest. Próbowałem coś robić, wgrywałem inne oprogramowania, przywracałem ustawienia fabryczne, kombinowałem z innymi ustawieniami - nic to nie dało, obraz na HDMI się nie pojawił. Wygląda na to, że się zepsuło w środku tunera.

 

Próbować tego naprawiać już nie będę, bo uważam, że w mojej sytuacji nie warto. Szkoda tunera, bo mimo drobnych wad, ceniłem go. Ale ponieważ w najbliższym czasie mam zamiar migrować z Cyfry+ (nc+) do Cyfrowego Polsatu, to i tak bym musiał za kilka miesięcy kupić nowy tuner z gniazdem CI dla Polsatowskiego modułu CAM. Awaria HDMI w Arivie po prostu przyspieszy wymianę tunera i zacznę się rozglądać za nowym już teraz... A do czasu, aż znajdę coś nowego, pomęczę się z Arivą podpiętą przez SCART (niestety o oglądaniu kanałów HD w jakości HD mogę zapomnieć, jedyna rada to nagrywać interesujące pozycje na kanałach HD i oglądać je w HD z laptopa podpiętego do telewizora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest nas wiecej, niestety.

Tez mam Ariva 100e i nie działające zlacze hdmi, juz od stycznia...

Nie moge jednak wytrzymać z jakością obrazu po scart i polecam podłączenie Component, jakość jak po hdmi ;)

Generalnie ferguson umowa ręce i wszystkie info jakie przejrzałem odradzaja naprawę z przyczyn kosztownych

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w Arivie 100E nie ma złącza Component :? Pewnie posiadasz Arivę 100 (bez E). Z tego, co mi wiadomo, te modele różnią się od siebie tym, że w Arivie 100 jest Component i chyba dwa złącza SCART, a w Arivie 100E nie mam Componentu i jest tylko jedno złącze SCART.

 

Co do jakości obrazu przez SCART, na kanałach SD nie odczułem drastycznego pogorszenia po przesiadce z HDMI na SCART. Ale kanały HD oczywiście nie są w jakości HD i to boli najbardziej! :( Ale jakoś wytrzymam ten ból, to tylko tymczasowe rozwiązanie, w najbliższych dniach na pewno nabędę sobie jakiś nowy tuner! :smile: I raczej nie będzie to już żaden Ferguson...

 

Tak dokładnie, to jest nas już pięciu z niedziałającym HDMI: najpierw o problemie z HDMI napisał @kaczor24, potem był @BlackWater, potem @Mibay, potem moja skromna osoba, i teraz @jag888. I chyba te Arivy tak już mają, że po pewnym czasie pada HDMI (w moim przypadku - dokładnie po 1,5 roku użytkowania) :(

 

Nikomu tych tunerów już nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 2 mieszkaniach łącznie 6 Tunerów ARIVA 100E od 2010 roku i nigdy nie miałem z nimi problemu także nie rozumiem o co wam chodzi z tym złączem HDMI ja od początku używam tych złącz i nigdy nie miałem żadnego , problemu mam starszy Soft chyba z 2011 roku i wolę przy nim pozostać a nie wgrywać najnowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 2 mieszkaniach łącznie 6 Tunerów ARIVA 100E od 2010 roku i nigdy nie miałem z nimi problemu także nie rozumiem o co wam chodzi z tym złączem HDMI

...no to zazdroszczę. U mnie problemy zaczęły się kilka miesięcy po podpięciu zewnętrznego dysku USB (zasilanego wyłącznie z Arivy). Zaniki sygnału HDMI, albo nawet całkowity brak. Złącze SCART działa cały czas bezproblemowo. Po upgrade softu (wersje starsze niż ostatnia) problem znikał na kilka dni. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko- minęło kilka dni od aktualizacji softu, HDMI działa w dalszym ciągu, czy to była tylko chwilowa poprawa?

Pytam, bo nie bardzo chce mi się ponownie układać listę kanałów. :D

 

U mnie działa w dalszym ciągu! :jupi: Po tygodniu od aktualizacji softu nie miałem jeszcze żadnych problemów z HDMI!

Spróbuj wgrać, nic nie tracisz, a jest duże prawdopodobieństwo, że tobie też ożywi HDMI. Mnie i @pacyficowi, jak widać, nowy soft pomógł :smile:

 

U mnie problemy zaczęły się kilka miesięcy po podpięciu zewnętrznego dysku USB (zasilanego wyłącznie z Arivy). Zaniki sygnału HDMI, albo nawet całkowity brak.

 

Hmmm.... Możliwe, że u mnie też padnięcie HDMI było spowodowane dyskiem... Ja zwykle nagrywam na pendrive 16 GB, ale przez krótki czas (właśnie kilka tygodni przed padnięciem HDMI) testowałem nagrywanie na dysk Seagate 500 GB. Ale potrzebowałem tego dysku do czegoś innego, więc po kilku dniach testowania wróciłem jednak do nagrywania na pendrive. Teraz sobie myślę, że może to ten dysk okazał się zbyt wymagający dla Arivy... A może to tylko zbieg okoliczności i pad HDMI był spowodowany czymś innym.

 

Nie ważne, po wgraniu softu 2.18B8 HDMI na szczęście znowu działa jak nowe i mam nadzieję, że tak już zostanie! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej, mam pytanie. Udało już mi się kupić ten model Arivy, 100E i mam drobny problem.

 

Mam podłączony dysk i czasami mam takie akcje, że jak chcę coś nagrać to zauważam, że od jakiegoś czasu już nagrywanie jest ustawione, tzn już np nagrywa 5 minut. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego samoczynnie się nagrywa? Już któryś raz to zaobserwowałem, wątpię bym przypadkowo wcisnął przycisk nagrywania.

 

A drugie pytanie, czasami zdarza się, że mi się dekoder 'resetuje', tzn wyłącza i uruchamia ponownie, czyli te 15 sekund jestem bez obrazu. Ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drugie - to znaczy że się wysypuje i uruchamia od nowa. Jeden pomysł - w opcjach znajdź opcję dla której są 2 możliwości : zamrożenie i czarny ekran. Jeżeli zmienisz na czarny ekran - to powinny ustąpić restarty. Albo po prostu zaktualizuj soft.

 

Odnośnie dysku - w ustawieniach wyłącz nagrywanie timeshift (tą drugą opcję w menu, pierwsza może być włączona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie - to znaczy że się wysypuje i uruchamia od nowa. Jeden pomysł - w opcjach znajdź opcję dla której są 2 możliwości : zamrożenie i czarny ekran. Jeżeli zmienisz na czarny ekran - to powinny ustąpić restarty. Albo po prostu zaktualizuj soft.

Potwierdzam. Miałem to samo na Arivie 200C. Zmiana na czarny ekran przy przełączaniu kanałów wyeliminowała restarty. Może zmiana softu... Ale ja zostaję przy starym bo działa stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...