Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Premiery HBO w maju 2013 roku:

- "Zaczarowana" (1 maja),

- "Zamknięte drzwi" (2 maja),

- "Rozstania i powroty" (4 maja),

- NIEDZIELA "Ludzie jak my" (5 maja),

- NIEDZIELA "Merida Waleczna" (5 maja),

- "Myśl jak facet" (9 maja),

- "Odważni" (10 maja),

- "Wyścig po szczęście" (11 maja),

- NIEDZIELA "Protektor" (12 maja),

- "Stalowe magnolie" (16 maja),

- "Tak powiedziała" (16 maja),

- "Przerwa w podróży" (17 maja),

- "Wykształcenie ogólne" (18 maja),

- NIEDZIELA "Podróż na tajemniczą wyspę" (19 maja),

- "Radośnie śpiewajmy" (23 maja),

- "Niebieskooka zabójczyni" (24 maja),

- "Nie zazna spokoju, kto przeklęty" (25 maja),

- NIEDZIELA "Faceci w czerni 3" (26 maja),

- "Artur ratuje Gwiazdkę" (30 maja),

- "Ponad prawem" (31 maja).

Seriale: "Rodzina Borgiów III" (od 25 maja); "Spartakus: Wojna potępionych", "Gra o tron III", "Figurantka II".

 

HBO 2:

- "Serce Czarnobyla" (1 maja),

- "Marley" (8 maja),

- "Wytropić Bin Ladena" (15 maja),

- "Beyonce: Życie to tylko sen" (22 maja),

- "Vogue: Spojrzenie redaktorów" (29 maja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wrócić do tematu praw filmowych "nowego" Canal+.

Będzie to trochę "bolesny" powrót.

Przez ostatnie miesiące, dni (czy to jeszcze przed fuzją, czy już po), ciężko było usiąść spokojnie i porozmawiać na temat oferty filmowej C+.

Wszyscy byli zabiegani, rozgorączkowani wiadomą pracą.

W międzyczasie dochodziły do nas sprzeczne informacje, co może, a co nie może być w Canal+, jeśli mowa o wytwórniach filmowych.

Dziś jest ten dzień, kiedy ostatecznie można stwierdzić, jaka jest prawda! :wink:

 

Filmów od Sony nie będzie w Canal+ (przynajmniej na razie).

C+ nie ma podpisanej umowy ani z Columbia Pictures, ani z Sony. Logo tej wytwórni pojawiło się na konferencji wyłącznie w kontekście filmu SKYFALL, który był koprodukowany przez wytwórnię Columbia Pictures. Taki marketingowy myk.

Pozostaje nam się cieszyć i tak bogatą biblioteką filmową Canal+, zdecydowanie najlepszą tego typu ofertą Premium na naszym rynku.

 

Na ten moment największe wytwórnie i dystrybutorzy, z którymi C+ ma podpisane umowy to: 20th Century Fox, DreamWorks, MGM, Universal Studios, Monolith Films, Kino Świat, Spyglass.

 

Dziś też NIC nie można powiedzieć jeszcze, co z wytwórnią na "P"...

 

Póki co, ja uciekam stąd przed linczem... :)

Tymczasem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie?

Jedna wytwórnia, do tego strasz produkcje i tani kanał premium na wyłączność jest.

 

 

Kłamstwo nc+ dotyczący Sony...

a z tym Paramount to się zbłaźnili niesamowicie

 

To na 5 lat podpisali umowę z enką?

 

Według informacji w necie ITI ma umowę z Paramount Pictures i DreamWorks do 1 stycznia 2014 z opcją przedłużenia o 2 lata. Ale ciekawie by było gdyby HBO przejeło Paramount. A ciekawe filmy z Paramount z 2012 to według mnie na podstawie opisów i oceń z Filmweb, IMDB to Flight, Dyktator, Jack Reacher, Cirque du Soleil: Worlds Away. Jeszcze to miejsce pakietu HBO na liście nc+ od 160 numeru jest poniżające dla takiego kanału premium, jeszcze na dodatek razem z superhiper Filmboxami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh no prosze nastepny chwyt marketingowy ludzi nc+ mi od poczatku nie chcialo sie wierzyc w to ze HBO oddalo SONY , dlaczego ? otoz chocby dlatego ze ze potecjal finasowy nc+ i stojacego za HBO TIME WARNER mozna porownac do wrobelka i slonia (tym wrobelkiem jest oczywiscie nc+) i TIME WARNER mialoby przegrac walke o kluczowa wytwornie w ich reapertuarze filmowym z tym wróbelkiem ? ))) za chwilke dowiemy sie ze HBO ma PARAMOUNTA )))) mnie bardzo cieszy ze SONY jest dalej w HBO mimo iz jestem posiadaczem rowniez paczki canal +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jakiś czas temu pisałem o tym, że to Sony to jakaś wydmuszka bo nikt o nim w komunikacie prasowym nie wspomniał ("W ofercie Canal+ znajdują się filmy fabularne z trzech dużych studiów hollywoodzkich: 20th Century FOX, Universal i MGM"), ale niektórzy twierdzili, że na pewno zapomnieli w tym premium-ferworze. Paramountem też się nie pochwalili, więc pewnie sytuacja taka sama jak z Sony.

 

Swoja drogą ciekawe co z czasem stanie się z Universalem, który swoje kanały przeniósł do Polsatu ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, bez Sony/Columbia, WB, Disney/Pixar, Paramount może - ups, to już wielka czwórka - prezentowane na konfie super premium nie wygląda już tak 'dobrze'. Skończą się przetrzymane filmy, plus dojdzie korekta przy niższych wpływach z abo, i wrócimy do kilku premier miesięcznie. Tym razem na pięciu kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Lady Maverick 5 kanałów premium przy tej ilośći praw to smiech na sali. A paczkę HBO można porównać do CP czyli tansze i popularne z naciskiem na popularne a paczka Canal+ jest droga i wiecej jest filmów ambitnych. Dla widza którego nie interesuje kino ambitne ale hity kasowe HBO jest według mnie najlepszym wyborem i odwrotnie dla wielbiciela filmów bardziej ambitnych to Canal+ jest najlepszym wyborem. A co do filmów Paramount z 2012 to tylko cztery są godne uwagi według opini i ocen z filmweb i IMDB czyli Flight, Dyktator, Jack Reacher, Cirque du Soleil: Worlds Away.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady Maverick do wymienionych przez Ciebie wytworni dodalbym dosc preznego dystrybutora dzialajacego ostatnio dosc ekspansywnie czyli Monolith bez ktorego oferta C+ bylaby znacznie ubozsza . Ja od zawsze kibicowalem w polsce HBO chocby dlatego ze prezentuja typowo amerykanska strategie marketingową nie sila sie na tworzenie wrazenia ekskluzywonsci kontentu (jak czyni to c+ od zawsze) a ida w ilosc abonentow , a przeciez oferte filmowa maja nie gorsza wcale niz c+ (tylko filmy z WB niech emituja szybciej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu próby udowodnienia sobie nawzajem wyższości C+ nad HBO i na odwrót. Przy porównywalnej cenie według mnie wyższość C+ nie podlega dyskusji, szczególnie biorąc pod uwagę kibiców piłki. Błędem i pójściem za kasą HBO jest rozdzielenie ubogiej zawartości programowej dodatkowo na Cinemax(emisje takich filmów jak J. Edgar czy serialu Banshee jest skandalem). Kiedyś filmy emitowane w Cinemax po jakimś czasie były dostępne również w HBO, ale ostatnio tę praktykę zarzucono. Ja mam HBO właściwie tylko dla seriali. Dużo więcej ciekawych filmów obejrzałem w samym nieistniejącym już nPremium niż w HBO. Po odzyskaniu wytwórni wyższość C+, oczywiście MOIM ZDANIEM, jest niepodważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że to jest temat o ofercie filmowej a nie sportowej. I tutaj już takiej wyższości nie ma. A biorąc pod uwagę cenę do zawartości robi się jeszcze ciekawiej. Dodatkowo HBO to znakomite produkcje własne. I tutaj robi się jeszcze ciekawiej. Jak dla mnie przy obecnej polityce encepence bez żalu odejdę tam gdzie dostanę HBO w dobrej cenie. Gdyby polityka encepence była inna, chętnie korzystałbym z obu opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...