Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie wyrzucenia Info z NTC! W takim układzie telewizja opierająca się tylko na NTC straciłaby sens!

Tak, jestem zwolennikiem Polonii w NTC, ale jeśli miałoby to oznaczać usunięcie Info, to mniejszym złem byłoby wyrzucenie Polonii. [Chociaż ja nigdy się nie prosiłem o wsadzanie tej głupiej Rozrywki.] Ja potrafię całymi godzinami oglądać Info, zwłaszcza pasmo Poranek - jeśli oczywiście nie muszę iść na studia.

Popierałem też rozdzielenie info od regionów, ale wydawało mi się, że po to właśnie czekamy na wyłączenie analogu, żeby - w obliczu szerszego miejsca na cyfrze - mieć i Info i regiony jako dwa oddzielne kanały!

Informacja to jedna z nielicznych rzeczy, w których media (jak telewizja) są niezastąpione. Filmy - dowolnego gatunku - możemy sobie oglądać na DVD, jeżeli oferta telewizyjna nam nie odpowiada, a np. nie mamy pieniędzy na kablówkę lub platformę satelitarną. W dzisiejszych czasach już nawet biblioteki publiczne dysponują szeroką ofertą filmową wypożyczaną za darmo (przynajmniej tak jest w Warszawie).

Informacji na DVD nie kupimy / wypożyczymy z prostego powodu: tutaj potrzebna jest aktualizacja na bieżąco. Po tylu latach z TVP Info, a wcześniej z TVP3 nie wyobrażam sobie okrojenia wiadomości tylko do kilku wydań dziennie na TVP1, TVP2, Polsacie i TVN-ie, zwłaszcza że ich liczba uległa okrojeniu w porównaniu z czasami sprzed powstania kanału informacyjnego. No i zauważmy, że cyfryzacja miała przynieść polepszenie oferty telewizyjnej, a nie jej POGORSZENIE!

To naprawdę nie może pójść w tą stronę i szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co planuje TVP w tej sytuacji. Jakkolwiek zgadzam się z nimi, że powinni dostać więcej miejsca. Teraz widzę, ile złego zdziałał upór KRRIT co do rozpisania tego głupiego konkursu, w którym nawet nie przewidziano miejsca na kanał informacyjny.

A ja już się cieszyłem, że będzie całodobowy kanał informacyjny, bez przerw na okienka regionalne.

[Chociaż, z drugiej strony, gdyby usunąć TVP1/2 HD - czego swoją drogą również nie chcę - to naprawdę Info z Polonią się nie zmieszczą?]

Ten post można by nazwać czymś w rodzaju dramatycznego apelu o pozostawienie TVP Info w NTC!

 

W związku z ostatnimi spekulacjami przy okazji TVP Rozrywka, chciałbym rozpocząć tu dyskusję na temat sposobu zagospodarowania miejsc telewizji "publicznej" w NTC po zabraniu jej MUX1 (ewentualny kanał dziecięcy nie liczy się). A więc, z pomysłów internautów zebranych na forum tu i niekiedy gdzie indziej, oraz z moich przemyśleń wynikają następujące scenariusze:

 

"KONIEC ŚWIATA"

=> wyrzucenie TVP Info

TRAGICZNE:

=> wyrzucenie TVP Polonia

(co może nie wystarczeć)

SMUTNE:

=> wyrzucenie TVP1 HD oraz TVP2 HD i pozostawienie ich odpowiedników SD

NEUTRALNE:

=> wyrzucenie jednego (lub więcej) z pozostałych kanałów tematycznych

KOSZTOWNE DLA TELEWIDZÓW:

=> przełączenie MUX3 na DVB-T2

OPTYMALNE:

=> dodanie miejsca dla TVP w jednym z nowych multipleksów

 

Uwaga! Dopiski wielkimi literami stanowią moją prywatną opinię!

Można by rozważyć jeszcze jeden scenariusz, który stanowi kombinację dwóch ostatnich. Otóż TVP "szantażuje" KRRIT w ten oto sposób, iż stwierdza, że jeżeli nie dostanie dodatkowego miejsca na multipleksie w standardzie DVB-T1, to przełączy MUX3 na DVB-T2, co w praktyce oznacza oczywiście konieczność ponownej wymiany wszystkich odbiorników cyfrowych, bo telewizja z samymi kanałami komercyjnymi w polskiej rzeczywistości, no raczej nie miałaby sensu, mimo wszelkich wad TVP. Przy zbliżających się wyborach być może szantaż by się udał i TVP dostałoby miejsce na nowym multipleksie.

 

Pozostawiam sprawę do dyskusji.

 

EDIT: No chyba że TVP pójdzie wzorem Solorza i upchnie wszystko co ma w MUX3 nie zmieniając standardu emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaniepokojony możliwością usunięcia TVP INFO. Raczej nie wiele osób spodziewało się dołożenia TVP Rozrywki do multipleksu ze względu na brak miejsca po rozdzieleniu oddziałów regionalnych. Jednak uważam, że brak ogólnopolskiego zasięgu informacyjnego TVP to byłby strzał w stopę. Wątpię czy ludzie zarządzający są aż tak nieogarnięci. Jedynie dzięki zasięgowi TVP Info jest na pierwszym miejscu oglądalności wśród tv informacyjnych. Po jego ograniczeniu stacja nie będzie w stanie rywalizować z TVN 24 czy Polsatem News. Stracili by duży udział na rynku ponieważ różnica poziomu (nie mówię tu o aspektach merytorycznych) jest kolosalna na niekorzyść TVP INFO.

 

Witam na forum i przepraszam za OT, jednak jest to ważny temat do dyskusji, który mnie zbulwersował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sytuacja jest oczywista - jeżeli faktycznie TVP Rozrywka i TVP Dokument mają znaleźć się w MUX-3, to ja układ tego MUX-a widzę następująco:

 

1. TVP 1 SD

2. TVP 2 SD

3. TVP Regiony (zastąpi "stare" TVP Info)

4. TVP Kultura

5. TVP Historia

6. TVP Polonia (ewentualnie nastąpi zamiana na "nowe" TVP Info)

7. TVP Rozrywka

8. TVP Dokument

 

Tym samym pożegnamy TVP 1 HD i TVP 2 HD. Nikt nie będzie zbyt mocno krzyczeć, że TVP usunęła jakiś kanał, bo przecież "Jedynka" i "Dwójka" będą w MUX-ie, tyle że w wersji SD. Natomiast gdyby TVP usunęła jakieś inne kanały kosztem pozostawienia TVP 1 i TVP 2 w wersji HD krzyki byłyby głośniejsze ("Gdzie jest moja ulubiona "Kultura", "Historia", "Polonia"?).

O "nowym" TVP Info było już mówione, że początkowo ma być tylko na sat i w kablówkach. Natomiast co do przejścia na DVB-T2, to nie żartujcie. TVP nie może sobie od tak zacząć nadawać w standardzie DVB-T2, gdy w spotach telewizyjnych cały czas mówią o DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co niby mają innego zrobić, chcąc upchać w jednym MUX-ie tyle kanałów (w tym 2 HD)?

Pisałem w wątku odnośnie TVP Rozrywka, że lepiej byłoby gdyby tego kanału nie wciskali na siłę do MUX-3, bo raz że kanał ten nie jest zbyt atrakcyjny pod względem programowym, a dwa że lepiej postawić właśnie na jakość, a nie na ilość.

 

Pewnym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie MUX-5 dla kanałów HD głównych nadawców (TVP 1 HD, TVP 2 HD, Polsat HD, TVN HD). Niestety nic konkretnego jeszcze nie wiadomo odnośnie MUX-5 i MUX-6 (czy będą to MUX-y bezpłatne, płatne, czy w ogóle powstaną - bo słychać, że częstotliwości mogą zostać przeznaczone też pod Internet). No i oczywiście są to dodatkowe koszty, a nie wiadomo czy nadawcy prywatni byliby w ogóle zainteresowani i czy tym razem dogadaliby się z TVP, aby nadawać na tym samym MUX-ie.

 

Czyli wychodzi na to, że TVP INFO, TVP Polona i jeszcze jakiś kanał niedługo wylatują z NTC, a przynajmniej do momentu, jak KRRiT da TVP jeszcze jakieś miejsca na kolejnych MUX-ach.

8 kanałów SD spokojnie zmieści się w MUX-ie. Tyle właśnie jest w MUX-2, tyle ma być docelowo w MUX-1 i tyle najprawdopodobniej będzie też w MUX-3.

O "nowym" TVP Info była informacja, że początkowo ma być tylko na sat i w kablówkach (być może później zastąpi w MUX-3 właśnie TVP Polonię). TVP Regiony wprowadzą zapewne jako rebranding "starego" TVP Info.

Nie wiadomo czy powstanie w ogóle jeszcze jakiś MUX. Coraz głośniej słychać, że częstotliwości (zarezerwowane dla MUX-5 i MUX-6) mogą równie dobrze zostać przeznaczone pod Internet. Nawet jeśli powstanie jeszcze jakiś MUX, to nie wiadomo także czy nie będzie on płatny i w standardzie DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "nowym" TVP Info było już mówione, że początkowo ma być tylko na sat i w kablówkach.

Wydawało mi się jednak, że ew. chodzi o tv analogową, i że po prostu do czasu powstania nowej wersji regionów, naziemnie pozostanie stan obecny. Jeszcze raz: nie wyobrażam sobie wyrzucenia TVP Info z NTC.

 

Pewnym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie MUX-5 dla kanałów HD głównych nadawców (TVP 1 HD, TVP 2 HD, Polsat HD, TVN HD). Niestety nic konkretnego jeszcze nie wiadomo odnośnie MUX-5 i MUX-6 (czy będą to MUX-y bezpłatne, płatne, czy w ogóle powstaną - bo słychać, że częstotliwości mogą zostać przeznaczone też pod Internet). No i oczywiście są to dodatkowe koszty, a nie wiadomo czy nadawcy prywatni byliby w ogóle zainteresowani i czy tym razem dogadaliby się z TVP, aby nadawać na tym samym MUX-ie.

No i dlatego wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby oddanie MUX-5 TVP tak samo, jak MUX-3. No chyba, że prywatni wyrażą zainteresowanie umieszczeniem swoich wersji HD w bezpłatnym MUX-ie i tym samym jego współutrzymywania.

 

A z tym internetem i płatnymi MUX-ami, to mi się wydaje, że w normalnym kraju utrzymywanoby priorytet dla kanałów bezpłatnych. Jeżeli jakiś nadawca (a szczególnie, jeśli to nadawca publiczny) jest zainteresowany poszerzeniem bezpłatnej oferty, to takowe miejsce by uzyskał. No tyle źe to w normalnym kraju. Wydaje mi się, że KRRIT w pewnym zakresie trzyma interes prywatnych nadawców - stara się, by oferta NTC była jak najsłabsza (widzę to po wynikach dotychczasowych przydziałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że cała sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby przy tworzeniu oficjalnej rządowej specyfikacji dla sprzętu do odbioru "DVB-T" ktoś od razu wpisał, że ten sprzęt ma być zgodny z "DVB-T" i "DVB-T2", bo przez to, że w obecnej specyfikacji takiego wymogu nie ma będzie powstawał właśnie kłopot z umieszczaniem w "muxach" większej liczby kanałów i kanałów HD...

 

Sytuacja jest przecież analogiczna do tej, którą mamy na satelicie, tzn., żeby platformy satelitarne mogły się rozwijać muszą przełączać swoje transpondery na "DVB-S2", a w przypadku "NTC" taki zabieg nie będzie możliwy przez lata, bo właśnie zapomniano umieścić w specyfikacji tunerów "DVB-T" wymogu zgodności również z "DVB-T2"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie zapomniał. Po prostu uznano, że jeżeli NTC będzie można odbierać za pomocą odbiorników za kilkaset, a nie kilkadziesiąt złotych, to znacznie to skomplikuje sytuację i poprzestano na DVB-T. W chwili, kiedy zapadały decyzje to mało kto w Polsce wiedział o DVB-T2. Trzeba było te kilka lat temu wysłać list do KRRiT, czy UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym czasie to debatowano czy wprowadzać u nas MPEG-2 czy MPEG-4. A przypomnę, że byli krzykacze, którzy domagali się wprowadzenia MPEG-2, bo zakupili już takie telewizory/odbiorniki (których nikt im przecież kupować nie kazał), bo taniej, bo tak jest w Niemczech, itp. Całe szczęście, że wybrano jednak nowocześniejszy MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Wybrano system jaki wybrano i na razie ciężko go zmieniać.

W związku z tym, jak mówią "jeśli powiedziano A, to trzeba teraz powiedzieć B". Niech przejrzą na oczy i dadzą jeszcze jeden multipleks dla TVP, bo jest taka możliwość. Za czasów analogu TVP miała 2.5 sieci nadawczych (ogólnopolska TVP1 oraz TVP2 i częściowo TVP Info). Te pierwsze dwa kanały miały nawet przemienniki dla "dziur" na krańcach Polski. To teraz też mogą mieć dwa multipleksy. A nie opowiadać farmazony, że po rozstrzygnięciu konkursu się poszerzy oferta. Z jednej strony się poszerzy, a z drugiej zawęzi. A biorąc pod uwagę jakość kanałów, jakie dotychczas wybierała KRRIT, to prędzej zawęzi niż poszerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, też chciałbym aby TVP dostała jeszcze jeden multipleks, a najlepiej aby powstały jeszcze 2 bezpłatne multipleksy. Jednak ja sam napisałeś, żyjemy w kraju w jakim żyjemy, tak więc na cuda nie ma co liczyć. Jeżeli uruchomią jeszcze jakiś multipleks, to będzie on na pewno płatny, a najpewniej częstotliwości przeznaczone pod MUX-5 i MUX-6 po prostu sprzedadzą pod Internet. Wmówią ludowi, że chętnych na bezpłatne nadawanie już nie będzie, a w ogóle to kanałów i tak już jest dużo i nie potrzeba więcej.

Z drugiej strony, to nie wiadomo czy TVP byłaby w ogóle zainteresowana kolejnym bezpłatnym MUX-em dla siebie (koszty), a nawet gdyby im dano taki MUX, to TVN i Polsat zaprotestowaliby natychmiast. Przecież już dawno krzyczeli, że TVP absolutnie nie ma prawa zostać na MUX-1.

Sądzę, że przyznanie miejsc na MUX-ach dla dotychczasowych nadawców analogowych przeliczano mniej więcej tak - nadawca który nadawał 1 kanał analogowy otrzymał 2 miejsca na MUX-ie. Czyli Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls otrzymały po 2 miejsca w MUX-2. Natomiast TVP nadawała 3 kanały analogowe, to teoretycznie powinna otrzymać tylko 6 miejsc na MUX-ie. Mimo wszystko otrzymała jednak cały MUX-3 dla siebie (czyli 8 miejsc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja uważam, że kolejne muxy powinny być tylko i wyłącznie płatne. Bo dzięki temu będzie lepsza oferta programowa w lepszej cenie niż w kablówkach bo nie będzie trzeba opłacać podstawowych darmowych kanałów. A jakby kolejne muxy były darmowe to nic by porządnego na nich nie było tylko śmieciowe stacje takie, które przegrały w konkursie np. ITV, Tele 5, TVN Meteo, Superstacja, TVS itp. Bo żadnych porządnych by nadawcy nie udostępnili juz za darmo a jak mux będzie płatny to będzie można liczyć na lepsze kanały np. TVN 24, Polsat News, Polsat Sport może także paczkę premium Canal +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jose: Płatne MUX-y w Polsce nie sprawdzą się, bo ci co są zainteresowani płatnymi kanałami już korzystają z kablówek czy platform sat. Zresztą ile tych kanałów zmieściłoby się w tych 2 MUX-ach (które teoretycznie mogłyby jeszcze powstać), nawet gdyby wybrano bardziej pojemny system DVB-T2? Załóżmy, że 24 kanały SD (po 12 na MUX, przy zastosowaniu DVB-T2), czyli niewiele. Już widzę, jak abonenci platform czy kablówek rezygnują z ponad 100 kanałów (w tym sporo kanałów HD) i wybierają marne 24 kanały SD, bo zapłacą odrobinę mniej. Zresztą wystarczy spojrzeć jak słabo sprzedaje się działający już przecież płatny MUX-4 Solorza, co potwierdza powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Już widzę, jak abonenci platform czy kablówek rezygnują z ponad 100 kanałów (w tym sporo kanałów HD) i wybierają marne 24 kanały SD, bo zapłacą odrobinę mniej.

Tylko, że te ponad 100 kanałów (w tym sporo kanałów HD) to głównie kanały powtórkowe, typu 4xAXN, 4xFilmbox, 3xUNI, 5xBBC, 7xDiscovery, 4xCBS, itd, itp. :) Przecież w każdym z tych przypadków wystarczyłby jeden kanał, ale żeby zarobić jak najwięcej z reklam, to nadawcy produkują kanały na ilość, a nie na jakość. :)

W NTC można by zaoferować kilkanaście kanałów płatnych ,ale duże lepszej jakości programowej niż to ma miejsce w przypadku satelity, czyli kanały premium. Płacimy, ale mamy dobrą ofertę i do tego nie przerywaną reklamą, coś na wzór Canal+ czy HBO. W ofercie płatnego multipleksu mogłyby się znaleźć również kanały serialowe, sportowe czy dokumentalne, ale bez reklam. :)

 

Natomiast jeśli chodzi o TVP w NTC, to oczywiście publiczny nadawcy wszystkie swoje kanały, w tym te określane mianem komercyjnych, powinien oferować bezpłatnie w NTC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że płatne to niech osbie będzie na satelicie i w kablówkach. A MUX-y jakoś się zapełni. Jeden jeszcze niech dadzą TVP, kolejne tymczasowo na emisje HD.
@Jose: Płatne MUX-y w Polsce nie sprawdzą się, bo ci co są zainteresowani płatnymi kanałami już korzystają z kablówek czy platform sat. Zresztą ile tych kanałów zmieściłoby się w tych 2 MUX-ach (które teoretycznie mogłyby jeszcze powstać), nawet gdyby wybrano bardziej pojemny system DVB-T2? Załóżmy, że 24 kanały SD (po 12 na MUX, przy zastosowaniu DVB-T2), czyli niewiele. Już widzę, jak abonenci platform czy kablówek rezygnują z ponad 100 kanałów (w tym sporo kanałów HD) i wybierają marne 24 kanały SD, bo zapłacą odrobinę mniej. Zresztą wystarczy spojrzeć jak słabo sprzedaje się działający już przecież płatny MUX-4 Solorza, co potwierdza powyższe.

Zgadzam się z @pavl6 i @Tim. Dla osób gotowych zapłacić, DVB-T będzie za słabą ofertą. Internet ma już dziś wystarczająco dużo dróg dystrybucji wszelaką drogą, zresztą słyszałem ostatnio w radiu, że KRRIT jednak jest za przeznaczeniem muxów pod telewizję, zastanawiają się tylko czy pod bezpłatną czy płatną.

 

Natomiast jeśli chodzi o TVP w NTC, to oczywiście publiczny nadawcy wszystkie swoje kanały, w tym te określane mianem komercyjnych, powinien oferować bezpłatnie w NTC. :)

Gdyby nawet chcieli, w jednym muxie ich nie zmieścisz. Więc jeśli chcecie wszystkie kanały TVP to trzeba dać przynajmniej jeden dodatkowy multipleks. W odróżnieniu od Polsatu, TVN, Puls itp., TVP jest nadawcą publicznym i chyba może mieć więcej miejsca. Zresztą, Polsat i TVN mają swoje platformy satelitarne, do których wpychają dużo więcej kanałów tematycznych niż ma TVP.

Można jeszcze rozważyć uruchomienie MUX5 w formie: 7/8 pojemności dla TVP, 1/8 pojemności na prywatny kanał lokalny. W pierwszej kolejności to miejsce zostaje przyznane zainteresowanym nadawcom analogowym, w następnej rozstrzygnięte konkursem, a jeżeli nikt nie cechce nadawać, to to miejsce zostanie na danym terenie nieobsadzone. W ten sposób załatwiamy dwie sprawy za jednym zamachem i dodatkowo jest możliwość rozwinięcia się rynku nadawców lokalnych. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Gdyby nawet chcieli, w jednym muxie ich nie zmieścisz. Więc jeśli chcecie wszystkie kanały TVP to trzeba dać przynajmniej jeden dodatkowy multipleks.

Gdyby nie działali jak komercyjni nadawcy, czyli nie tworzyli kanałów tematycznych na potęgę, to zmieściliby się w jednym MUX. :)

TVP wystarczyłoby z pięć kanałów tematycznych: informacyjny, filmowo-serialowy, dokumentalny, sportowy i dziecięcy. :) Do tego trzy ogólnotematyczne, czyli TVP 1, TVP 2 i TVP Regiony, co w sumie dałoby osiem kanałów SD. :) Kanały HD w przyszłości mogłyby znaleźć się na multipleksie dedykowanym tylko kanałom HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NTC można by zaoferować kilkanaście kanałów płatnych ,ale duże lepszej jakości programowej niż to ma miejsce w przypadku satelity, czyli kanały premium. Płacimy, ale mamy dobrą ofertę i do tego nie przerywaną reklamą, coś na wzór Canal+ czy HBO. W ofercie płatnego multipleksu mogłyby się znaleźć również kanały serialowe, sportowe czy dokumentalne, ale bez reklam. :)

Wierzysz w to naprawdę? Obecnie coraz więcej nadawców idzie właśnie w stronę przerywania programów reklamami i mają kompletnie gdzieś, że są to kanały płatne. Wychodzą z założenia, że głupi widz i tak zapłaci.

Ostatnio Kino Polska, Filmbox zaczęły właśnie przerywać filmy reklamami, Solorz naszpikował Viasaty reklamami, a ITI robi to samo z kanałami produkowanymi przez CANAL+ Cyfrowy. Domo+ i Kuchnię+ już popsuli, a znając ich zachłanność podobny los czeka zapewne Planete+ i Ale Kino+.

Tak więc kanałów, które nie przerywają programów reklamami zostało już raptem garstka (w tym większość to kanały TVP :wink: ). Nie sądzisz chyba, że nadawcy tworzyliby specjalne wersje kanałów (które nie byłyby przerywane reklamami) tylko na potrzeby NTC. Zresztą tak jak pisałem wcześniej, mamy już płatny MUX-4 Solorza i doskonale wiemy co na nim jest.

Gdyby powstały płatne MUX-y, to na 100% zostałyby one obsadzone kanałami w tych samych wersjach, które już znamy z płatnych ofert platform czy kablówek. Jedyna różnica to taka, że ze względu na ograniczoną pojemność MUX-ów, kanałów tych byłoby znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie najbardziej optymalny zestaw kanałów "TVP" powinien wyglądać tak (piszę ogólnie, a nie tylko z myślą o telewizji naziemnej):

 

"TVP1(HD)", "TVP2(HD)", "TVP Regiony", "TVP Info(HD)", "TVP Polonia", "TVP Sport(HD)" (pomyślałbym nad stworzeniem kanałów "okresowych", takich jak np. "nSport 109", żeby móc transmitować kilka wydarzeń na żywo naraz) "TVP Kultura" (tu dajemy więcej audycji rzeczywiście kulturalnych, typu spektakle teatralne, opery, balety, koncerty muzyki poważnej i programy dokumentalne i publicystyczne na ten temat), "TVP Seriale" (przestajemy dawać w kółko powtórki "Ojca Mateusza" i "Rancza" i sięgamy głębiej do archiwów, po takie produkcje jak "Tata, A Marcin Powiedział", "Alf", "Ich Pięcioro", "Dotyk Anioła", "Druga Szansa", czyli ogólnie seriale niosące w sobie jakieś przesłanie, a nie tylko samą rozrywkę), "TVP Dokument" (tu połączylibyśmy ze sobą programy historyczne, naukowe i dokumentalne, w tym archiwalne programy Bogusława Wołoszańskiego, a do tego "Kwant", "Sonda", "Laboratorium", "Z Kamerą Wśród Zwierząt" itp.), "TVP Rozrywka" (nie zniżamy się do poziomu "The Voice Of Poland", albo niektórych puszczanych w kółko kabaretów, tylko puszczamy "Kabaret Olgi Lipińskiej", wszystkie dostępne w archiwach koncerty z festiwali w Opolu i Sopocie, recitale i koncerty, różnych wykonawców polskich i zagranicznych, których też "TVP" w archiwach ma całe mnóstwo, "Bez Próby", "Szansa Na Sukces", gdzie pomyślałbym o wznowieniu programu, ewentualnie w nowej formule, gdzie to widzowie wspólnie z jury decydowaliby kto wygrywa program, "Kocham Cię Polsko", teleturnieje "Jaka To Melodia", "Familiada" i "Jeden Z Dziesięciu"), "TVP Dzieci" (wszelkie programy dziecięce: bajki, ale też "Teleranek", "5-10-15", "Tik-Tak" oraz jakieś teleturnieje w stylu "Dzieciaki Górą", albo teleturnieju, który był kiedyś emitowany na "Polsacie" i prowadziła go Agata Młynarska) i "TVP Retro" (inne programy i filmy z archiwów "TVP", które nie pasowałyby do pozostałych kanałów, bądź ich kolejne powtórki).

 

To nam daje według mnie jakiś sensowny podział tematyczny i ogranicza, chociaż w jakimś stopniu aktualne "powtórki powtórek" na kanałach tematycznych (jeśli ktoś je chce to ma zawsze do dyspozycji "TVP Polonia" i "TVP Retro" :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

oglądam akurat teatr w tvp 1; nie wiem kto nakręcił tę bzdurę faktograficzną; jest rocznica Czernobyla, ale dlaczego bohater filmu mówi "zawiadomię wójta", dlaczego dialogi sugerują rok co najmniej 2006 a nie 1986 to nie wiem; ogłupiający merytorycznie teatr? film? może na zasadzie - lepiej coś niż nic... ale że od razu taka głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...