Skocz do zawartości

Oszukani przez Konsultantów!


naskrecik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie porobił konsulatant na 10zł miałem płacic za swój stary dekoder 10zł a okazuje sie że mam wpisane 20zł reklamacja wysłana 27.03 narazie czekam na ich odpowiedź. Oczywiste jest to że mają 30dni na odpowiedź jeżeli przez tyle dni jej nie udzielą można uznać reklamacje za uznaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego nie przysluguje 10 dniowy termin na odstapienie od umowy zawieranej przez telefon ? Przeczytaj umowe. Nie wierz oszustom!

Z powodu art. 10 ust. 3 pkt 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów - konsultanci pytają w rozmowie, czy abonent wyraża zgodę na natychmiastowe uruchomienie usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego nie przysluguje 10 dniowy termin na odstapienie od umowy zawieranej przez telefon ? Przeczytaj umowe. Nie wierz oszustom!

Z powodu art. 10 ust. 3 pkt 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów - konsultanci pytają w rozmowie, czy abonent wyraża zgodę na natychmiastowe uruchomienie usługi.

 

Jeśli tak chcą się bronić to działają słabiej niż Philipiak jak garki sprzedaje.

 

Czytam te regulaminy które wprowadzili to jest jakaś śmieszność. Odwołanie w sprawie składu usług do strony internetowej bez wyszczególnienia ich w regulaminach to jawna kpina. Niech UOKiK się za to weźmie bo włos się na głowie jeży jak to czytam.

 

Ci którzy podpisali takie umowy z nc+ albo ich nie czytają, albo nie wiedzą co podpisują. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam adres do strony z kruczkami, które stoja za umową z nC+

<-- "platformysatelitarne.blogspot. com/2013/04/czy-wiesz-ze-czyli-kruczki-i.html" -->

platformysatelitarne .blogspot.com

prosze skopiowac linka, bo administratorowi się nie podoba .. i pewnie zaraz zostanie usunięty

pozdrawiam !!

PS Panie administartator, ale żeby zaraz konto mi blokować !! nieładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj migrowałem i konsultant odczytał iż przysługuje mi w ciągu 10 dni prawo do odstąpienia od umowy o ile nie rozpocznie się świadczenie usługi a ma zacząć się od maja. Gdy powiedziałem mu że słyszałem o przypadkach innych usług niż zamawiane w trakcie rozmowy stwierdził iż rozmowy są nagrywane i w razie problemów można ją odtworzyć jako dowód. Ogólnie jeden z konkretniejszych konsultantów z jakimi rozmawiałem a dzwonił do mnie z działu reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

GoldSat, łamiemy prawo, jesteś tego pewien?

 

nc+, to nie osoba fizyczna, tylko osoba prawna, więc jeśli prowadzisz rozmowę telefoniczną z pracownikiem nc+, to de facto prowadzisz rozmowę z nc+, a nie z panem, czy panią Iksińskim/ką.

 

Zatem pan Iksiński ma tu niewiele do zgadzania się, czy niezgadzania na cokolwiek.

 

Rejestrowanie, to jedyne zabezpieczenie przy rozmowach telefonicznych, więc tylko osioł by z tego rezygnował.

 

Dla przykładu, ja za każdym razem informuję rozmówców, że rejestruję rozmowy telefoniczne i jakoś nie przeszkadza im to wciskać mi nieraz ciemnoty.

Oczywiście dotyczy to również nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

GoldSat, bo to widzisz całkiem kiepsko się do tego zabierasz.

 

Najpierw wysłuchaj dokładnie imienia i nazwiska konsultanta, później upewnij się że je dobrze usłyszałeś, a dopiero później poinformuj o tym, że również rejestrujesz rozmowę.

 

Ciekaw jestem czy i wtedy się bezceremonialnie rozłączy, bo mnie to się jeszcze nigdy nie zdarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nagrywać rozmowę dla celów prywatnych nie upubliczniając jej i może w późniejszym czasie być traktowana jako dowód za zgodą sądu.

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz jak np uwaga nagrywa rozmowę, (faktem jest nie podaje do wiadomości danych typu imię nazwisko ale podaje np dyrektor szkoły podstawowej w lublinie) czy łamie prawo? Nie łamie prawa a nie informuje osoby że nagrywa rozmowę czy to kamerą czy dyktafonem.

 

Aaa i jeszcze ją upublicznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldSat, bo to widzisz całkiem kiepsko się do tego zabierasz.

 

Najpierw wysłuchaj dokładnie imienia i nazwiska konsultanta, później upewnij się że je dobrze usłyszałeś, a dopiero później poinformuj o tym, że również rejestrujesz rozmowę.

 

Ciekaw jestem czy i wtedy się bezceremonialnie rozłączy, bo mnie to się jeszcze nigdy nie zdarzyło?

 

tak

ceremonialnie się rozłączy

sprawdź załączonego linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mossad, gdyby to trafiło na mnie, to przypilnowałbym, by taka osoba w CTA długo miejsca nie zagrzała, a mam na to czas i środki.

 

Pod tym względem, jestem gorszy od zarazy. ;)

 

ps. W nicku, masz o jedno "s" za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz więcej działań jest nagrywanych. W samochodzie u kontrolujących, w zusie, w bankach, prawje już wszędzie.

Nie ma nigdzie zakazu nagrywania rozmów w swoim telefonie. Nie jest wymagane nasze oświadczenie, że w swoim telefonie kogoś nagrywamy.

Nie mamy prawa nagrywać z podsłuchu, podrzucając pluskwę czy przez podstawioną osobę.

Inna sprawa co będziemy robić z tym nagraniem i do jakich celów to wykorzystamy. Tu już możemy otrzeć się o kodeks cywilny czy nawet karny.

Jeżeli będzie służyć to jako dowód w postępowaniach według kpa, kpc czy kpk - możemy nie martwić się o skutki.

Przy ośmieszaniu, wyszydzaniu itd. - dostaniemy za nagrywanie po uszach, tak jak przy plotkowaniu/wiadomo jakim/ o rozmowie która dotyczy osoby prywatnej czy prawnej.

Rozłączanie konsultanta - brak szkolenia, znajomości prawa i dobrych obyczajów.

Nagrywanie rozmów w korporacjach służy też jako dowód w postępowaniach - i tylko /KPA/ a zgodnie z ustawą o ochr. danych osob. wymagana jest na nią nasza zgoda..

Nie powinno być ono traktowane jako np. odsłuch w sprawie oceny pracownika - bo to inna materia i regulowana prawem pracy i nas nie dotyczy.

Gwoli ścisłości o ile ktoś nie życzy sobie nagrywania, automat powinien poinformować o innym sposobie załatwienia sprawy, np. wniesienie do protokołu, wniesienie pisemne itd. a nie tylko rozłączać rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ informuje - nagrywamy w trosce o klientów - i jest OK!

 

Konsultant słysząc, że jest nagrywany powinien podejść ze zrozumieniem - powiedzieć OK, ewentualnie dodać, że nie wyraża zgody na wykorzystanie jego wiedzy i rozmowy z imieniem i nazwiskiem do innych celów niż dotyczących sprawy pomiędzy NC+ a klientem.

 

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Konsultant nc+ nie ma tu nic do gadania i nie musi niczego rozumieć, ponieważ nie naruszamy rejestrując rozmowę jego dóbr.

 

Pracownik nc+ reprezentuje firmę, która to w prowadzonej rozmowie ma ochotę podpisać z nami kontrakt, który to ma nas kosztować konkretne pieniądze, więc MUSIMY mieć jakieś zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 5865_n.jpg

 

ja: abonentom cyfry+ mającym dotychczas dostęp do CANAL+ udostępniamy bez dodatkowych opłat pełną wersję CANAL+ PLATINUM i dlaczego w związku z tym kanały FOX HD, MGM HD itd. ciagle nie mają uprawnień odbioru

k: promocja dotyczy kanałów CANAL+

ja: w ofercie jest napisane opcja canal+ Platinum, a kanały C+ to wg tej oferty kanały premium; dla mnie jest różnica kanały premium a pełna oferta CANAL+ Platinum

k: w ramach tej promocji dostanie pan 6 kanałów C+

ja: w ramach promocji dostane to samo co mam? proszę o informację kiedy zostaną mi włączone kanały FOX HD, MGM HD itd.?

k: jeżeli migruję do oferty nc+

ja: na FB napisane jest ze od 5 kwietnia udostępniamy bez dodatkowych opłat pełną wersję CANAL+ PLATINUM; kiedy mogę spodziewać się aktywacji pozostałych kanałów z tego pakietu zgodnie z ofertą pakietu przedstawioną na stronie internetowej (pakiet za 119 zł)

k: w ramach tej promocji otrzymał pan dostęp do 6 programów C+

ja: co z pozostałymi kanałami: MGM HD, FOX HD itd. według informacji na FB ze od 5 kwietnia udostępniamy bez dodatkowych opłat pełną wersję CANAL+ PLATINUM?

k: tych kanałów pan nie otrzyma w tej promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...